Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pies nie chce jeść  (Przeczytany 7649 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

astian

  • *
  • Wiadomości: 8
Pies nie chce jeść
« : 2013-08-14, 20:39 »
Witam,
Od rana pies nic nie , ma około 12 lat , kundel , waga mniej więcej 45 kg, ale baardzo schudł.
Na szczęście pije i to sporo , ale jest osowiały , przejdzie 2 kroki i zatrzymuje się i stoi i tak cały czas.
W lutym 2 pies miał coś w podobie i zdechł :/ A rodzice nie chcę go zawieść do weterynarza :(
Wie ktoś co może mu być?
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #1 : 2013-08-14, 23:20 »
A ile Ty masz lat ? Autobusy nie kursuja ? Lubisz tego psa ? To weź go do weta bo my nie wróżki.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #2 : 2013-08-15, 18:39 »
I co z psem? I czemu rodzice odmawiają leczenia? A jak sami będą starzy i chorzy...? :/
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedz #2 : 2013-08-15, 18:39 »

astian

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #3 : 2013-08-15, 18:57 »
Mam 16 lat , mieszkam na wsi i mam około 4 km do weta. Na ręce go raczej nie wezmę a sam nie przejdzie...
Ok, jutro idzie, poinforumuję was co jest
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #4 : 2013-08-15, 19:52 »
Trzymamy kciuki i czekamy na informacje.
Zapisane
IBDG Wrocław

astian

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #5 : 2013-08-15, 21:34 »
jeszcze wiadomość z dzisiaj , pies zaczął coś tam jeść , zjadł 3 łyżki karmy i kiełbaskę grillowaną bo sobie zabrał :P Ale nadal jest osowiały, i nie jestem pewien czy się w ogóle wypróżnia...
Zapisane

astian

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #6 : 2013-08-16, 14:54 »
Ok, wetetynarka stwierdziła zapalenie oskrzeli i gardła, ale również stwierdziła nowotwór w prawym uchu :/ Powiedziała, że jest to do usunięcia ale nie ma pewności że pies przeżyje ... Jak byście byli na moim miejscu decydowalibyście sie na operację? :(
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #7 : 2013-08-16, 15:55 »
Wszystko zależy od ogólnego stanu zdrowia psa... 12 lat dla dużego psa to sporo, szybciej starzeją się, niż małe, czyli większe ryzyko operacji... Ja operowałam staruszka, i to takiego, który miał dość kiepskie wyniki i zabiegł się powiódł... Sporo okoliczności trzeba wziąć pod rozwagę, mam nadzieję, że wetka jest dobra w swoim fachu i doradzi Ci najlepiej, jak można.

Nowotwór niekoniecznie musi być złośliwy, potrzebne byłoby szczegółowe badanie... A może to ropień? Bywa mylony z guzem nowotworowym.
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #8 : 2013-08-16, 17:00 »
Pierwsze co - wyleczyc zapalenie oskrzeli. Drugie - zrobic ogolne badanie krwi i ekg. W interpretacji wynikow z kolei trzeba tez wziac pod uwage wiek psa - nie nalezy oczekiwac wynikow idealnych. Potem - operacja. guzy maja to do siebie, ze rosna - guz nadajacy sie do operacji, po dwoch miesiacach moze juz taki nie byc. Dodatkowo - kazda narkoza niesie z soba ryzyko, jednak poojawia sie tu inna kwestia - nie ma pewnosci czy operacje przezyje - ok. rozumiem obawe, jednak jest z kolei pewnosc, ze bez operacji umrze na pewno wczesniej niz powinien.

Mialam kiedys stara jamnice - wiek blizej nieokreslony - mogla miec 12 lat, ale rownie dobrze i 15 (znajda) znalazlo sie ja z rozpadajacym sie guzem sutka. badania pokazaly, ze jamnica serce ma nie do konca w porzadku, we krwi rozne wartosci popodwyzszane itp. operacje przezyla. poltora roku pozniej pojawil sie przerzut na wezel chlonny - jego usuniecie rowniez przezyla. Druga operaja dala jej cztery miesiace - potem pojawila sie kolejna wznowa + przerzuty na pluca - po kolejnych dwoch miesiacach byl koniec. Od poczatku bylo wiadmo, ze nowotwor u niej byl zlosliwy, bardzo zlosliwy - jednak operacje daly jej dwa dodatkowe lata.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedz #8 : 2013-08-16, 17:00 »

astian

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #9 : 2013-08-16, 20:11 »
Właśnie przed chwilą dzwoniła babka z tamtąd i powiedziała że badania krwi wyszły bardzo dobrze :) W uchu ma dziwną taką jakby żółtą wydzielinę i nie ukrywajmy śmierdzi mu to ucho :/
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #10 : 2013-08-16, 20:22 »
Jak nieczyszczone, to i śmierdzi :P Ale oprócz wydzieliny ma guza czy jak?
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #11 : 2013-08-16, 20:56 »
Pierwsze co to sprawdzic czy robi kupę.  jesli nie - sprawdzic czy odbyt nie zarosl wlosami i dac łyche parafiny rano i wieczorem . Oprocz tego leczyc oskrzela i ucho. W uchu moze byc ropien , niekoniecznie nowotwor.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

astian

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #12 : 2013-08-17, 13:44 »
Co tydzień ma czyszczone to ucho. Czemu tak rzadko? Bo sobie nie daje :D Tak, ma takiego guzka.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #13 : 2013-08-18, 10:07 »
I jak tam, lepiej? A kupy robi? ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

astian

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #14 : 2013-08-18, 16:20 »
Pies je jak głupi :D Normalnie się bawi, merda, i żebra o coś dobrego czyli norma :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedz #14 : 2013-08-18, 16:20 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #15 : 2013-08-18, 17:50 »
To super :) Mozliwe,ze to chwilowa niestrawnośc była :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #16 : 2013-08-19, 17:40 »
No to dobrze, ale czekamy na dalsze relacje... Fotką też byśmy nie pogardzili, jakby się kto pytał :D
Zapisane
IBDG Wrocław

astian

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #17 : 2013-08-19, 19:55 »


Proszę, może jeszcze zdjęcie tego ucha wstawię jutro :)
Zapisane

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #18 : 2013-09-25, 13:34 »
Mam nadzieję że już wszystko w porządku i problem z niejadkiem ustąpił. Może faktycznie była to chwilowa niestrawność,to się u nas dosyć często zdarzało. Inna kwestia to sam dobór odpowiedniej karmy. 
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Merula

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #19 : 2013-10-30, 11:32 »
Moja Sunia Mery też nie chciała jeść, dodatkowo wystąpiły wymioty. Brano pod uwagę zatwardzenie jako główną przyczynę. Polecam czopki glicerynowe dla dzieci i to od razu pomogło. Można użyć oleju parafinowego, w aptece razem z dużą strzykawką zapłaciłam ok 5 zł, w internecie są informacje ile podać, w zależności od wagi psa, potem strzykawką (bez igły oczywiście) do pyszczka, ja w ten sposób podawałam również sok z ugotowanych buraków, które także dodawałam do jedzenia. W ostateczności trzeba zrobić lewatywę, koszt ok. 70 zł. Wcześniej należy sprawdzić, który weterynarz ma taki zabieg w swojej ofercie.
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedź #20 : 2014-01-06, 11:37 »
Może to była jakaś niestrawność lub pies czymś się podtruł zjadając coś na podwórku,to nie jest wykluczone. Dobrze,ze póki co wszystko wraca do normy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pies nie chce jeść
« Odpowiedz #20 : 2014-01-06, 11:37 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 28 zapytaniami.