Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Problem z wypróżnianiem  (Przeczytany 1456 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ancymonek

  • *
  • Wiadomości: 1
Problem z wypróżnianiem
« : 2017-07-27, 20:39 »
Witam, mój pies (kundelek, dosyć mały 10kg, 2 lata, wykastrowany) podczas wypróżniania się, mocno piszczy, wygląda to mniej więcej tak, że zgina się, napina i "wystrzeliwuje"  :D całą kupkę na raz mocno przy tym piszcząc po czym jak gdyby nigdy nic zakopuje, merda ogonem i wygląda jakby nic mu się nie działo.

Pierwsze co to próbowałam zmienić mu dietę na samego kurczaka gotowanego z marchewką czasem z dodatkiem ryżu, tak jadł przez kilka tygodni co nie przyniosło kompletnie żadnej poprawy. Kupki praktycznie cały czas są w normalnej postaci, żadnych biegunek, zatwardzenia. Pies wypróżnia się także regularnie praktycznie po każdym posiłku.

Podczas wizyty u lekarza zostały przeczyszczone gruczoły, było troche ropno-krwistej wydzieliny, podane antybiotyki i żadnej poprawy. Następnie przeprowadzono USG na którym nie wyszło zupełnie nic, wszystko było tak jak być powinno. W ciągu tygodnia już czterech różnych weterynarzy badało jego odbyt i wszyscy stwierdzili że wyczuli "luz" + miękki stolec.

Aktualnie weterynarz polecił zmianę karmy na royal canin gastro intestinal + podawać coś z laktulozą  + siemię lniane dodane do karmy.

Czy ktoś może miał styczność z podobnym problemem? Czy taka mieszanka karmy z siemieniem + laktulozą nie przeczyści zbyt mocno psa ? Jakie badania byłoby warto jeszcze wykonać?  :help:
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Problem z wypróżnianiem
« Odpowiedź #1 : 2017-07-28, 13:28 »
Ja miałam piszczącego przy kupie psiaka, ale u niego powodem był przerost prostaty. Parzyłam mu siemię lniane, podawane zamiast wody do picia. Siemię nie przeczyszcza, tylko daje "poślizg" kupie, dzięki czemu łatwiej wyskakuje ;)

Ja bym spróbowała zaleconej diety, skoro psiak przebadany i nic nie wyłapano, to może faktycznie to wystarczy :)
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 24 zapytaniami.