Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: Off topick posiadaczy bojowników i innych labiryntów ;)... i innych rybolców :P  (Przeczytany 36494 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Raffy

  • Gość
i kurde ... własnie teraz siedzi przyssany do filtra a on zadowolony :? Chyba owine filtr drobną siatką i gotowe ;)

Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Dobry pomysł ;)
A do mojego dziś laseczki przyjdą ;) Te stare moje ;)
Blue, Shall, Chantal ;) Też fajne imiona co nie? :P
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raffy

  • Gość
czemu wracają?
Zapisane

Forum Zwierzaki

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Jak to czemu? Wracają do mojego pieknego akwa po restarcie ;) Do Arapaimy ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raffy

  • Gość
aa :P

ja już mam tylko jedna samiczkę :) wabi się MIMI

a oto ona :

Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Tylko jedną????!!!! :O
A co sie stało z resztą?!
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Raffy

  • Gość
już piszę..

Mika - 2 tyg. temu umarła, była stara i miała choroby nowotworowe. Miała naderwany pysk i odeszła na puchlinę.

Kika - ojj.. daawno, nowotwor...

Lili - nowotwór na głowie, duży guz - uśmierciłem ja.

Koka - jakaś paskudna pleśniawka żarła ją... wielkie dziury na ciele - uśmierciłem ją.. Kubę także to zaatakowało.
Zapisane

Leloo

  • Gość
A ja juz mam nowe pretniczki tylko jest maly prioblem heh kupielm parke i samiec ma oko 2 cm z samiczka a moja samiczka ktora zostala ma ok 5 :D smiesznie to wyglada jak taki knypek podplywa ro takiej konkretnej babki a dopwiero bedzie szmiesznie jak zacznie ja podrywac czy cus to juz chyba padne ze smiechu:D hehehe
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
To uwazaj, bo moja większa gurami marmurkowe zagoniła mniejszego samczyka na śmierć.
Wpadł w taki stres że nie jadł , po kątach się chował. I w końcu padł.


Zapisane

Forum Zwierzaki

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Nefra a Ty masz jaki litrarz? ;)
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Zapisane

Leloo

  • Gość
ee no chyba az tak zle nie bedzie... naraaie pretnik jest zywy i wcina :)
Zapisane

Naomi151

  • Gość
A ja mam 2 bojowniki, samca i samiczkę i także parkę gurami dwuplamych. Bojki to: Diament i Nela, a Gurami: Ramzes i Dora. Mieszkają w akwa wielogatunkowym wraz z innymi rybciami. Akwa ma 112 l. Tylko moja bojka jest jakaś taka płochliwa, dostałam ją niedawno, jest koloru niebieskiego, a samczyk bordowo niebieski. No i ta bojowniczka ciągle się tylko chowa gdzieś po kątach, wogóle nie chce jeść, jak karmię ryby to wszytkie podpływają do jedzenia tylko ona nie. Suchy pokarm jej wogóle nie smakuje jak już jakiś złapie do pyska to od razu wypluwa. Udaje mi się ją karmić tylko żywym pokarmem i to muszę ją wyłowić do słoika i tam wpuścić robaczki bo inczej inne ryby by jej wszystko zjadły. A niestety nie zawsze mam żywy pokarm, wię co nie mam pojęcia co ona je... Zamiast pływać po całym akwa jak samiec i inne ryby to ona ciągle gdzieś siedzi schowana, że prawie jej nie widać. Czy wy też mieliście taki problem, może jak się przyzwyczai do akwa to będzie odważniejsza??
Zapisane

Leloo

  • Gość
dokup jeszcze ze 2,3 samiczki to bedzie lepiej pownna sie mniej stresowac... bo jej tak samej glupio...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Naomi, co do jedzenia, to sie nie stresuj. rybę lepiej przegłodzić niż przekarmić (tak nawiasem to nie tylko rybę) niech inne wyjadają, w końcu się przełamie. ja tez miałam takiego jednego księcia, ale potem mu minęło :) a jeśli będzeisz karmić jednolitym pokarmem to rybcia sie pochoruje a tego byś pewnie chciała uniknąć
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Spróbuj Vitabin  Tropicala - tylko te brązowe, nie tylko roslinne. To pigułki samoprzylepne. Lepisz do szyby kawalek pigułki  i rybki skubią. U mnie wszystkie rybki ro lubią.

Mam pytanko do wszystkich : co sądzicie mozna karmić rybki larwami komarów, które pływają sobie w beczce z deszczówką?? Oczywiście płukać je kilkakrotnie przed wsadzeniem do akwa.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
ja nie praktykuje karmienia żywym pokarmem bo płacze przy tym... ale z tego co wiem od innych akwarystów to jest to polecane zjawisko. równiez czytałam o dokarmianiu większych ryb (między innymi pielęgnic) wykopanymi dzdzownicami. dla mnie to niewykonalne, ale jesli ktoś potrafi to czemu nie...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Zuska

  • Gość
Ja planuję hodować bojki.
I teraz pytanie czy 30l wystarczy?
Czy mogę mieć 5 samic i jednego samca?
Czy do odłączenia samic a później samca od młodych mogę wykorzystać plastikowe kojce umieszczone w akwa?
Czy filtr kaskadowy jest dla nich najlepszy czy jakiś inny?
Czy wgłębka może służyć do budowy gniazda?
Jaki pokarm i jakiej firmy polecacie dla bojowników jako podstawowy a jakie dodatkowe?
Jakie macie parametry wody i w których bojki najlepiej się czują?
Czy można umieścić korzeń w akwarium z bojownikami?
« Ostatnia zmiana: 2006-02-07, 13:43 autor Zuska »
Zapisane

Maxxxo

  • Gość
Ja mam bojownika arielka-planuje kupic sobie gurami ;D
Zapisane

Maxxxo

  • Gość
ja mam 2 bojowniki syjamskie-jeden nazywa się Ariel Blue-jest spokojny,ma kolor niebiesko-czarno-czewono-turksowy i Persil Red-jest tak jakby oswojony i pełny energii,ma kolor czerwono-czarno-fioletowo-srebrny (wymieniłem kolory od najwiecej znajdujących się na rybkach do najmnej widocznych ;)Kocham je i tyle ;)
Zapisane

Maxxxo

  • Gość
oto i one-        
Zapisane

Forum Zwierzaki

Maxxxo

  • Gość
no nie umiem przesłac fotki.......
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Podnosze ;)

Niedawno zakupiłam nowego bojownika, bo jak niektórzy wiedzą mój pierwszy odszedl na wytrzeszcz oczu, żył 3 lata.

Nowy bojownik jest oczywiście (znowu) z kubeczka, na początku nie mógł sie przyzwyczaić do akwarium, ciągle się chował za filter, a jak widział kogoś to odrazu uciekał. Teraz rybcia jak widzi kogoś to odrazu szaleje po całym akwa i domaga sie pokarmu. Na początek jest w 10l akwarium, wiem ze ta powieszchnia nie jest zbyt dobra, ale to juz jest lepsze niż kubeczek. Mam zdięcia rybki i akwarium:

akwarium:





odpoczywamy


Tutaj rybka za filtrem jeszcze wystraszona.


Mam w planach kupno nowego akwarium, ale odrazu z pokrywą, ponieważ niechcący jak to ja ubiłam kolejne akwarium... to było 25l no ale cóż, stało sie, na urodziny moze dostane wieksze akwa, jezeli uprosze rodziców, jezeli nie to sama bede musiała sobie kupić. Mam nadzieje ze nie maltretuje ryby trzymając ją w 10l?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
bojek śliczny, ale uważaj - u mnie kiedyś jeden wyskoczył - znalazłam go wysuszonego na podlodze. :(
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Mysha, masz śliczne akwa. Tylko jedna uwaga: koniecznie czymś je przykryj, bo bojek jako rybka oddychająca powietrzem atmosferycznym może sie przeziębić. Różnica temperatur jest bardzo istotna  a pokrywa <jakakolwiek> zagwarantuje brak wahań. <bo jak zakładam grzalkę masz :>
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Dzięki ;)

Akwa przkrywa szybką tylko wtedy była zdieta bo podmieniałam część wody w akwa. Wolałabym pcv, ale jezeli mam kupic większe akwa to niech narazie ta szybka będzie.
Mam jeszcze pytanie. Jakiej pojemności akwa sie nadaje na obsade:

1 samiec bojownik (obecny)
3-4 samiczki bojownika
3 żabki

Chciałam jeszcze kupić nową grzałke, bo nie mam z termoregulatorem wiec nie chce ryzykować ugotowaniem rybek. Także sprzydałoby sie dużo roslinek i kryjówek, za niedługo dostane 200zł czy tyle starczy na same akwa z pokrywą max 50l?
Zapisane

mala

  • Gość
Starczy i jeszcze Ci zostanie ;)
Zapisane

Diana8

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3
mysa ja mam identycznego bojownika, Caspiana ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
można wiedzieć jakie masz akwa(litraż.....) i wystrój???
Zapisane

Diana8

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3
można wiedzieć jakie masz akwa(litraż.....) i wystrój???
Oczywiście!
Ja posiadam akwarum wielkości stołu, ma chyba z 20 żywych roślinek i karmie go raz dziennie :P
A i oczywiście podgrzewacz. Ile ma litrów nie wiem dokładnie około 30 :)
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 29 zapytaniami.