Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pacyfizm  (Przeczytany 2000 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Pacyfizm
« : 2006-04-06, 17:03 »
Co sądzicie o pacyfizmie i o pacyfistach? Uważam, że mają słuszność, od ostatniego czasu zainteresowałam się tym i myślę nad podjęciem decyzji - będę pacyfistką... Wiecie co mam na myśli z tym pacyfizmem? Nie szatana, jak niektórzy sądzą, że tego znakiem jest pacyfka, tylko pokoju. Pacyfiści są przeciwni wszelkim wojnom, przemocy. Pacyfka jest symbolem pokoju. Mam zamiar wyszyć na torebce pacyfkę... Właśnie czegoś takiego szukałam, nie chcę być zbuntowaną nastolatką czyli tak jaki jest obraz punka, od zawsze jestem przeciwna przemocy, staram się załatwiać wszystkie sprawy dyplomatycznie... A wy? Wypowiadajcie się!

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Pacyfizm
« Odpowiedź #1 : 2006-04-06, 17:13 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-01-19, 20:17 autor golden(ka) »
Zapisane

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: Pacyfizm
« Odpowiedź #2 : 2006-04-06, 17:39 »
A mi nie chodzi o punk czy metal... Można ubierać się modnie i być pacyfistą, ja w ubiorze nie mam zamiaru wiele zmieniać, ewentualnie na niektóre ubrania czy torby naszyć pacyfki. U mnie w szkole (podstawówka, a ja 6 klasa) nie ma raczej pseudopunków czy metali... - przynajmniej ja nic takiego nie zauważyłam. W gimnazjum pewnie się z tym zetknę, u mnie w klasie większość nie wie czego symbolem jest i co oznacza pacyfka, ja wiem i jestem z tego dumna, że wyznaję tę ideologię...

Forum Zwierzaki

Odp: Pacyfizm
« Odpowiedz #2 : 2006-04-06, 17:39 »

thrilly

  • Gość
Odp: Pacyfizm
« Odpowiedź #3 : 2006-04-06, 18:05 »
Hmm wg mnie dziś typowy pacyfizm w naszym świecie [krajów cywilizowanych] nie istnieje. Dziś wszystko opiera się na gospodarce. O wiele większym ciosem może być embargo niż najechanie na jakiś region i zrównanie go z ziemią... A pacyfkę nosi połowa ludzi , bo jest 'modna', więc rób co chcesz, a tym lepiej, gdy rzeczywiście jesteś PACYFISTKĄ.
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Odp: Pacyfizm
« Odpowiedź #4 : 2006-04-06, 21:26 »
Mnie wszelkie subkultury i wyznania nie obchodzą. Nie mam nic do nikogo, no chyba ze swoim wygladem mnie jakos zrazi. Wrecz wydaje mi sie, ze ludzie ktorzy sa definitywnie wyznawcami jakiejs subkultury tak jakby nie maja do konca wlsanego zdania (mowie tu o skrajnosciach). Robie wszystko po swojemu, byleby nikomu nie szkodzic ;-). A co do pacyfistow ;>. To bardzo miło, ze ktos pragnie pokoju na swiecie. Ale... mnie nie przekonuje.
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: Pacyfizm
« Odpowiedź #5 : 2006-04-06, 21:48 »
"Punki leją skinów, skini rastamanów. Rastamani się kochają z hipisami trawę palą..." ;)

do żadnej subkutlury nie należę, ale niektóre ich poglądy podzielam. Tylko co mi i innym z tego ?
Zapisane

ajz

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 57
  • ;)
Odp: Pacyfizm
« Odpowiedź #6 : 2006-04-07, 12:49 »
Ines fajnie ze Ci sie to podoba ale jak za głupią naszywke pobije cie grupka pjanych skinów to zmienisz zdanie. Mozna zachowac fajny styl jednoczesnie nie utorzsamiajac sie z żadną subkulturą. Tak jest najbezpieczniej :)
Zapisane
take a look around the world
u see such mad things happening
there are many good men
ask yourself is u one of them
:massive attack

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Pacyfizm
« Odpowiedź #7 : 2006-04-07, 13:31 »
Ale po co naszywka, swoje poglądy najlepiej wyrażać swoim zachowaniem, jeśli ktoś nie noszący żadnych znaków rozpoznawczych będzie uważany przez społeczeństwo i co najważniejsze przez siebie za pacyfistę to to dopiero jest ,duma i chwała' :d
A tak w ogóle to nie mam nic przeciwko przeciw tej ideologii, lubię pokojowo nastawionych ludzi ;)
Zapisane

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Odp: Pacyfizm
« Odpowiedź #8 : 2006-04-08, 12:38 »
Mojego przyjaciela za to pobili tak, że się ledwo do domu dowlókł... Ale nic nie mówię no, chyba wszystko, co chciałam powiedzieć na ten temat poruszyłyśmy na gg :P
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

Forum Zwierzaki

Odp: Pacyfizm
« Odpowiedz #8 : 2006-04-08, 12:38 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Pacyfizm
« Odpowiedź #9 : 2006-04-16, 10:02 »
pacyfizm... ciekawe jak teoria ma sie do praktyki? pokój dotyczy ne tylko konfliktów globalnych (bo tu większosc ludzi jest zgodna i nie chce wojen) ale i naszych własnych codziennych konfliktów. sprzeczek z rodzicami, antypatii w szkole, kłótni z mężem/chłopakiem... to wszystko tez jest konfliktem, taka małą wojną. wszystkie nasze złości, zawiści, zazdrości to też wojna. Tylko, zę cicha ale ofiary równie krwawe pozostawia. zatem jak to z tym pacyfizmem? w praktyce...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Pacyfizm
« Odpowiedź #10 : 2006-04-16, 10:49 »
ananas bardzo ciekawe ale ja twierdzę raczej że to skini leją wszystkich. A tam ...
wiesz co ? Są ludzie i parapety. NIe mozna patrzeć na świat stereotypowo. (Ja zawsze punków bronić bęte niestety ;P ) Oczywiście są tacy i tacy. Jedni zrobia wszystko aby wywyołać bójkę a inni są pacyfistami, za to do skinów nie mam za grosz szacunku bo będąc w takiej subkulturze pokazują kim są naprawdę a mówić umieją jedynie językiem przemocy. Ja uważam że to właśnie skini są najgroźniejsi bo większość to szowiniści wszelkiej maści (nie mówię tu o skinach że tak powiem ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Skinhead ), tylko o tych kretynach którzy mają na****e we łbie bijących za wszelkie odstawanie od normy )

Ale dobra nie wymądrzam się bo jeszcze na kretynkę wyjdę :P
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: Pacyfizm
« Odpowiedź #11 : 2006-04-16, 15:45 »
Dory spox, też tak sądzę, tylko tekst piosenki przytoczyłam :P
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Pacyfizm
« Odpowiedź #12 : 2006-04-18, 21:04 »
Wstanę sobie rano, i sobie powiem, że jestem pacyfistką.
Faaaajnie. :P
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Pacyfizm
« Odpowiedź #13 : 2006-04-19, 15:12 »
Cytat: Malka
Wstanę sobie rano, i sobie powiem, że jestem pacyfistką.
No własnie :P Śmieszy mnie coś takiego. Tak samo jak denerwują mnie ludzie, którzy mówia "postanowiłem zostać metalem" albo (z realu): "od dzisiaj nei bede już gotem, tylko cybergotem" :roll: Pacyfistą się nie zostaje ot tak. To że sobie pomyslisz, że chcesz zeby był pokój na świecie i przyszyjesz sobie do torby pacyfkę, to nie znaczy ze bedziesz pacyfistką :| Chwalisz się, że wiesz co to jest pacyfka, ale jak widać nie za bardzo wiesz na czym polega przynależność do subkultury.


Ale dobrze, że masz takie poglądy, rozwijaj je, ale nie musisz od razu stawac się pacyfista z nazwy ;)
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Pacyfizm
« Odpowiedź #14 : 2006-04-19, 18:14 »
No własnie :P Śmieszy mnie coś takiego. Tak samo jak denerwują mnie ludzie, którzy mówia "postanowiłem zostać metalem" albo (z realu): "od dzisiaj nei bede już gotem, tylko cybergotem" :roll: Pacyfistą się nie zostaje ot tak. To że sobie pomyslisz, że chcesz zeby był pokój na świecie i przyszyjesz sobie do torby pacyfkę, to nie znaczy ze bedziesz pacyfistką :| Chwalisz się, że wiesz co to jest pacyfka, ale jak widać nie za bardzo wiesz na czym polega przynależność do subkultury.


Ale dobrze, że masz takie poglądy, rozwijaj je, ale nie musisz od razu stawac się pacyfista z nazwy ;)

Podpisuje sie wszystkimi odnóżami :)
Do prawdziwych pacyfistów nic nie mam, a wręcz przeciwnie, ale mówiac sobie 'bede pacyfistą' tak naprawde nic nie zdziałasz, wyszyjesz sobie pacyfke, po co? Dla mnie subkultura to nie wygląd, wyszywanie naszywek itd... to nie to ;)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Forum Zwierzaki

Odp: Pacyfizm
« Odpowiedz #14 : 2006-04-19, 18:14 »

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Pacyfizm
« Odpowiedź #15 : 2006-05-04, 14:36 »
Jak najbardziej jestem za pacyfistami!!!Sama staram się zostać pacyfistką.Staram się bo niestety nie da się nią zostać tak z dnia na dzień,najpierw trzeba sporo popracować nad samym sobą.....Niektórzy mi sie dziwią:"jak to metal chce zostać pacyfistą?!"Dobija mnie takie zachowanie
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.144 sekund z 26 zapytaniami.