Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak pogodzić kota z psem????  (Przeczytany 30418 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

garfield

  • Gość
Jak pogodzić kota z psem????
« : 2005-02-17, 15:27 »
Czy ktoś może mi udzielić porady??
Mam od kilku dni śliczną kilku miesięczną rudą kotkę(znajda). W domu mam juz psa, teriero-jamnika (suczka) i nie mam pomysłu, jak pogodziś te dwa zwierzaki..
Czy moze zastosować "terapie" szokową i niech to między sobą załatwią (bez obaw, pies jet niegroźny), czy może stopniowo je zapoznawać.
Proszę o pilne odpowiedzi,bo Niki(pies) stracił z przejęcia apetyt; tzn. jest tak przejęta nową lokatorką,że zapomniała o jedzeniu..
Zapisane

Emilka

  • Gość
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #1 : 2005-02-17, 15:35 »
wprowadz psa na smyczy do pokoju w ktorym jest kot,niech sie obwachaja pod kotrola.
Na poczatku kot moze byc bardzo przerazony,najezy sie i bedzie syczal ale jezeli pie sjets nie grozny powinien szybko sie przyzwyczaic
Zapisane

Eli

  • Gość
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #2 : 2005-02-17, 16:27 »
nie wolno stosować terapii szokowej, bo zwierzaki mohgą sie znienawidziec :/ kojazyc swoje spotkania jak cos zlego..
Jesli pies nic nie robi kotu, to zapoznawaj je stopniowo, tak zeby pies mial dostep do kota, ale zeby kotek mogl swobodnie chodzic po  mieszkaniu.
I po prostu potrzebuja czasu, zeby sie zapoznac.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedz #2 : 2005-02-17, 16:27 »

M0j0_J0j00

  • Gość
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #3 : 2005-02-17, 17:27 »
U mojej babci była inna sytuacja że szczeniaka moja siostra przyniosła a kot był wiec kot gonił piesk jak był mały a później odrwotnie a teraz to 2 kumple z nich są.
Ale powiem tyle że kot prędzej napewno przyjmie psa wiekszego od niego niż pies kota, bo yoreczke to mój kot by zeżarł  ;) .

A w jakim wieku jest Twój pies i jak sądzisz w jakim wieku jest kotek ?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #4 : 2005-02-17, 17:57 »
pamiętaj, ze konflikt psio-koci rozpoczyna się zazwyczaj od ogona. to zwykłe nieporozumienie ogonowe. kiedy pies macha ogonem to uśmiecha się w ten sposób ale dla kota to oznacza co innego (gotowość do ataku i zdenerwowanie) więc kiedy przyjazny psiak podchodzi do kota to ten inaczej to rozumie i się broni...trochę czasu i nauczą się tego języka
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

M0j0_J0j00

  • Gość
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #5 : 2005-02-18, 10:50 »
Heehehe to najlepiej dobermana łączyć z kotkiem  ;).
I mam takie pytanie: Dlaczego psy gonią koty na dworzu ??

Ogólnie dla mnei to jest jasne że psy lubią za czymś pogonić ale niektóre psy jak już złapią kota to potrafią zagryść a nie które powąchać i odejść.

Kiedyś jak byłem na dworzu ze znajomymi to zobaczyłem 2 pinczery które goniły kota i jak kot zamiast na drzewo to w róg bloku i psy go naszyły nafuczył sie i jednemu i drugiemy pazurami po mordzie i spieprzyły dostając tak pare razy.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #6 : 2005-02-18, 11:06 »
z dobermanem też juz nie przejdzie, bo juz nie wolno obcinać ogonów...
a poza tym jeszcze kły na wierzchu też są znaczące.
ja opisywałam kontakt łagodnego i nieświadomego psiaka ze starszym od siebie kotem. jak psiak nie jest przyjazny to nie ma co się dziwić niechęci...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #7 : 2005-02-18, 11:41 »
Mojo nie żartuj bo sa tez koty które psów sie nie boją i potrafią psa nieźle załatwić.

Ja uważam że kontakt na poczatku powinien być tylko pod stałą kontrolą i wcale bym sie nie bała o kota tylko o całość psa. Kot umie sobie radzić- mojej ciotki pies prawie stracił oko jak był zbyt namolny w stosunku do kotki domowej.
No i w dodatku to jamnik czyli może byc zazdrosny o kotkę, ale z czasem powinno byc coraz to lepiej. :)
Zapisane
BC + koci podrostek

M0j0_J0j00

  • Gość
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #8 : 2005-02-18, 12:02 »
TO ja doskonale wiem ze potrafią koty i psa załatwić.  Nawet i dobrze że wprowadzili że nie można psom uszu i ogonów podcinać. Tylko nie wyobrażam sobie rottweleriów i debermanów z ogonami  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedz #8 : 2005-02-18, 12:02 »

thrilly

  • Gość
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #9 : 2005-02-18, 12:03 »
hmm raz miałam taką sytuację i kot panował nad owczarkiem niemieckim i wyjadał z jej miski :) chodzi o stopniowe poznawanie się (ZAWSZE bądź w pobliżu, gdy zwierzaki są gdzieś razem - bo moje koty uwielbiały bawić się z królikiem ale moment nieuwagi i już kociamb dobierał się do karku- instynktów nie da się ujarzmić-pies zawsze będzie wrogiem kota - da się jedynie oswoić zwierzaki ze sobą nie licz na jakieś świetne efekty (no, ale wszystko może się zdarzyć)  8)  powodzenia  :wink:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #10 : 2005-02-18, 12:12 »
Myslę że nie masz racji. Pies z kotem napewno sie do siebie przyzwyczają. Co innego królik i kot. Królik może być w sumie zdobycza dla kota więc tutaj są trochę inne warunki. Ale pies i kot zwykle zyja w zgodzie. To mity o nienawiści między tymi gatunkami, wynikajacej z tego że pies zwykle goni to co ucieka, a kot nie jest taki głupi żeby nie uciekać. Chociaż u mnie pod balkonem mieszka kotka która ignoruje psy i nie ucieka i psy sie jej boją bo....... nie ucieka.
Zapisane
BC + koci podrostek

thrilly

  • Gość
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #11 : 2005-02-18, 12:28 »
u mnie jest inna sytuacja - wszystkie koty uciekają przed psami zależy kto gdzie mieszka  :roll:  chociaż jak mówiłam jakieś sto lat temu m ój kto wszedł do budy mojego psa i nie dał mu wejść do niej :D
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #12 : 2005-02-18, 12:35 »
Sto lat temu to miałaś -86 lat, jak to mozliwe ;)  :D

Cytuj
u mnie jest inna sytuacja - wszystkie koty uciekają przed psami zależy kto gdzie mieszka

To nie zalezy od miejsca zamieszkania tylko od relacji pies/kot :)
Zapisane
BC + koci podrostek

thrilly

  • Gość
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #13 : 2005-02-18, 12:49 »
Cytat: Ekoteczka
Sto lat temu to miałaś -86 lat, jak to mozliwe ;)  :D

wszystko się może zdarzyć :)

Cytuj
To nie zalezy od miejsca zamieszkania tylko od relacji pies/kot :)


a właśnie, że zależy  :idea:
Zapisane

mdp

  • Gość
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #14 : 2005-02-18, 14:39 »
Bardzo dużo zależy od indywidualnego charakteru zarówno kota, jak i psa. Ja mam 6 kotów i ON-ka. Problemy językowe są duże - koty do dziś (pies jest z nami ponad rok) nie rozumieją, że jak Joga macha ogonem, to oznacza, że się cieszy, a nie że rzuci się do ataku. Niektóre koty psa lubią i tolerują, ale za nachalność potrafią go ukarać pacnięciem w głowę lub lekkim ugryzieniem w ucho. Są koty, u których stosunek do psa zależy od aktualnego samopoczucia (!), raz się z nim obwąchują od czoła po ogon, a innym razem  prychają z pogardą. Natomiast jeden kot od początku do dziś nie pozwala psu podejść do siebie na bliżej niż metr i nie da się tego zmienić.
Z kolei u mojej teściowej pies (dalmatyńczyk) i koty żyją w wielkiej przyjaźni, sypiają ze sobą, myją się nawzajem - myślę, że decydującą rolę odegrał charakter suczki.
Na pewno dużo łatwiej dorosłemu psu zaakceptować młodego kota, niż dorosłemu kotu młodego psa. Napisz, co u Was słychać. Trzymam kciuki za psio-kocią przyjaźń (jest możliwa!).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedz #14 : 2005-02-18, 14:39 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #15 : 2005-02-18, 15:41 »
Cytuj

Trzymam kciuki za psio-kocią przyjaźń (jest możliwa!).

jest mozliwa ponad wszelka wątpliwość ale wiele zależy od ludzi, gdyz bardzo często to właśnie ludzie uczą psy, że koty należy gonić... a potem dziwią się, że zwierzaki nie mogą się dogadać...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #16 : 2005-02-18, 19:34 »
Mój kot nie boi sie psów wcale. I kiedys musiała mieszkać przez 2 tygodnie z dorosłym psem. Była zgoda, chociaz pies (owczarek niemiecki) był psio-namolny a kot go unikał, ale czasami napadał na psi machający się ogon, a kiedyś Kocia zabrała psu mieso i sama je jadła, pies piszczał i prosił kota o oddanie miesa  :lol:
W sumie była pełna zgoda, a wczesniej sie wcale nie znali. Pies na dworzu zacięcie gania wszystkie koty.

Jeszcze dawniej mój pies (malutki mieszaniec) mieszkał przez tydzień w domu z dorosłym kotem. Pies sobie podzielił że w domu to jego kot, trzeba go lubić (nawet razem jedli i spali) a na dworzu obce koty nadal trzeba gonić !!!
Zapisane
BC + koci podrostek

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #17 : 2005-02-18, 20:13 »
z tego co wiem to częste zjawisko... obce koty sie gania ale swoimi się opiekuje...
wiadomo, to ine zasada ale jednak często się to spotyka...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #18 : 2005-02-18, 20:16 »
Ech cos dzisiaj kiepsko z tym moim pisaniem. Chodziło mi o to że znajomość psa z kotem bez zwględu na wiek obojga może przebiegać bez problemów !!
Zapisane
BC + koci podrostek

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #19 : 2005-02-18, 20:20 »
wiek nie jest znaczący. ważniejsze jak do tematu podchodza właściciele. jeśli daja powód do zazdrości (np. faworyzują jednego ze zwierzaków) to najpewniej konflikt gotowy... to podobnie jak z drugim dzieckiem, jeśli mądrze podejdzie się do starszego to niebędzie konfliktu...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

M0j0_J0j00

  • Gość
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #20 : 2005-02-18, 22:57 »
Mój Bary(którego już nie ma <'>) też ganiał koty słysząc tylko - kota kota.
Ale jego gownitwy były takie że dobiegł i odchodził i nie prowokowałem go do tego zapewniam.

I mając kiedyś kota bombelka(którego też już nie ma<'>) musiałem go zostawić u babci a tam był bary i przywożąc kota Bary zacząl go lizać i była totalna zgoda.

A wspominając o tych zwierzętach tyle powiem:

Bary zmarół w wieku 10 lat miał wylew i wymiotował krwią zalewając całe prześcieradło krwią. I co najgorsze pani weterynarz powiedziała że go nie uśpi  :roll:

Bombel 1.5 lata został uśpiony bo miał padaczke. Objawy - łapał sie pazurkami o dywan i wyrywał sobie pazury :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedz #20 : 2005-02-18, 22:57 »

olc!a

  • Gość
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #21 : 2005-02-19, 13:28 »
Cytuj

Bombel 1.5 lata został uśpiony bo miał padaczke. Objawy - łapał sie pazurkami o dywan i wyrywał sobie pazury
Pies z padaczką może normalnie żyć...

Myślę, że zwierzaki z czasem się do siebie przyzwyczają. Tylko nie zostawiaj ich sam na sam w jednym pomieszczeniu, kiedy wychodzisz, zawsze zamykaj kota w którymś pokoju. Na początku niech przebywają ze sobą tylko pod Twoim nadzorem.
Przyzwyczajanie psa do kota [i na odwrót] nie jest wcale niemożliwe ;) Ja przyzwyczaiłam do siebie malą kotkę i 11-letniego psa, który całe życie kotów nienawidził, doszło do tego, że jadły razem z miski ;)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #22 : 2005-02-19, 20:26 »
olcia ale zależy jak silne są objawy padaczki i chyba byś nie zostawiła na mojim miejscu kota przy życiu ? :(
Zapisane

olc!a

  • Gość
Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #23 : 2005-02-19, 20:34 »
Cytuj

olcia ale zależy jak silne są objawy padaczki i chyba byś nie zostawiła na mojim miejscu kota przy życiu ?

nie wiem czy zostawiłabym, bo nie znam sytuacji, ale faktem jest, że gro psow i kotów mających padaczkę normalnie żyje..
Zapisane

moniikkkaaa

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #24 : 2015-02-19, 16:24 »
Witajcie :) mam problem i nie wiem jak się za to zabrać mam kotkę, która kiedyś żyła z 2 psami i się zgadzała bez problemu oczywiście kot przyszedł do domu jako ostatni. Najpierw jeden psiak zdechł ze starości potem 2. Od roku jest sama i mam wrażenie, żę stała się królową jeżeli chodzi o swoje terytorium do ludzi bardzo łagodna natomiast jak mój brat wyjedzie na wakacje i zostawia jorka 1,5 kg u mnie, atakuje go, rzuca się nie można zostawić ich samych a za 2 miesiące chce przyprowadz​ić do domu maltańczyka co robic jak ćwiczyć z nim?
Zapisane

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Jak pogodzić kota z psem????
« Odpowiedź #25 : 2015-03-06, 12:33 »
Nie wiem czy  ogóle pogodzisz ze sobą starszego kota i młodszego psa typu York,który również jest dużym pieszczochem i chce być tym nr 1 ,jest do tego przyzwyczajony podobnie jak kot,tutaj wchodzi ostry konflikt charakterów.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.163 sekund z 31 zapytaniami.