Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kotek syberyjski  (Przeczytany 5091 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pepssi

  • *
  • Wiadomości: 1
kotek syberyjski
« : 2011-04-10, 12:16 »
Witam, mam parę pytań odnośnie kotów syberyjskich, bo właśnie takiego mam w planach kupić.
1. Mieszkam w małej kawalerce o wymiarach 30m2 i zastanawiam się czy to wystarczająca przestrzeń dla syberiana. Druga sprawa, że dzieliłby do mieszkanie ze świnką morską.
2. Co jakiś czas wyjeżdżam na prowincję i kotek jeździłby ze mną i zastanawiam się czy zniósłby takie podróże. Na prowincji mam duży dom ze sporym ogródkiem, ale mieszka tam też kot perski moich kuzynów i owczarek belgijski. Jestem pewna, że z psem się polubi, bo to spokojne i przyjacielskie psisko, ale nie wiem jak będzie z kotem perskim. A może się polubią? Jeśli nie, można je zawsze odseparować, dom jest duży.
3. Nigdzie nie mogłam się doczytać czy syberiany to koty typowo domowe czy też tęsknią do otwartych przestrzeni. Jak to z nimi jest?
Za wszelkie udzielone informacje z góry dziękuje ;)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: kotek syberyjski
« Odpowiedź #1 : 2011-04-12, 17:35 »
Jak kazda rasa stworzona przez nature - pewnie wolalby większe przestrzenie. Ale- jest szansa,ze sie przyzwyczai. Musialby być kastrowany , wtedy potrzeba poszukiwania partnera i chec ucieczki jest praktycznie wyeliminowana. Mozna tez pomysleć o wysokim, rozbudowanym drapaku, z budkami, półkami i hamakiem.
Z ras sztucznie wyhodowanych takim kotem o mniejszym temperamencie jest ragdoll , pers. Srednim temperamentem cechuje sie brytyjczyk.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

CrazyKitten

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: kotek syberyjski
« Odpowiedź #2 : 2013-10-30, 19:10 »
Mój kot jest pół rosyjski, pół syberyjski. Jest energiczny, ciągle za wszystkimi łazi. Kiedyś ktoś go rozdepcze! :tazz:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kotek syberyjski
« Odpowiedz #2 : 2013-10-30, 19:10 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: kotek syberyjski
« Odpowiedź #3 : 2013-10-31, 23:07 »
To spraw mu kociego przyjaciela- od razu bedzie lepiej :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: kotek syberyjski
« Odpowiedź #4 : 2014-04-07, 10:06 »
Przestrzeń odgrywa tutaj drugorzędna role,wiadomo że im będzie jej więcej tym lepiej,ale w mniejszym mieszkaniu kot także powinien się zaadaptować,nawet jeżeli mowa o kocie syberyjskim.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 25 zapytaniami.