Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Dlaczego?  (Przeczytany 6760 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nanami

  • Gość
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #60 : 2005-05-26, 14:05 »
Ja tam obserwowałam zabawy dobrze zsocjalizowanej suni z psami i zauwazyłam, ze raz ona daje psu patyk, ten sie troche pobawi, odda suczce i tak w kółko, raz jedenjest gioniony, raz drugi. Tak samo z przerwacaniem - raz jeden jest pod spodem raz drugi, wiec nie ma reguły i dominacji w tym. Ja sie bawie w przeciąganie, czasem ja wygrywam czasem ona, najwazniejsz by umiała na komende wypuscic i oddac mi sznur ;)
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #61 : 2005-05-26, 14:13 »
nanami tak masz racje, to jest na zmiane, czasami gdy mrówa dobiegnie pierwsza do patyka to zaczepia łate i przed nią ucieka...ale łata NIGDY nie zrobiła czegoś takiego...jeśli coś jest jej to jest jej bez wyjątku i kropka :) mrówa odda, łata nie....i ostrzegam tylko że jeśli pes oddawać nie bedzie chciał to proponuje zaprzestanie takiej zabawy...
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #62 : 2005-05-26, 14:19 »
U mnie nie ma problemu: "jak zachęcić psa do wejścia do wody" tylko jest raczej: "jak zachęcic psa do wyjścia z wody". ;)Zresztą nic dziwnego, wkoncu to retriever.
a co do przeciąganek...jesli ja bawie się z psem w ten sposób to widac ze to jest dla niego zabawa, czesto sznur sam puszcza a puźniej znowu podskakuje i bryka zeby znowu go zlapac, merda ogonkiem, przewraca się na brzuch itp ale zauwazyłam że jak bawi sie tak np z  moją mamą albo mojimi znajmomi to widac ze pies chyba nie traktuje tego jako zabawy bo ciagnie mocno, zapiera sie i czesto powarkuje....chyba stara się wtedy pokazac że to on jest silnieszy, daltego nie pozwalam im  na takie zabway ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dlaczego?
« Odpowiedz #62 : 2005-05-26, 14:19 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #63 : 2005-05-26, 21:05 »
Aujeszka i właśnie o to mi chodzi...jeśli jest to zabawa, to ok ;) ale jeśl pies zaczyna pokazywać żę on tu jest górą, ze on jest silniejszy, to coś jest nie tak :|
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Teddy-Bear

  • Gość
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #64 : 2005-05-27, 11:41 »
Mój golden przy zabawie kością ze sznura też nieraz zapiera się i warczy, ale nie groźnie. On jeszcze nigdy nie warczał ani nie szczekał jak agresywnypies. Gdy, mimo takiego zaparcia, po wyrwaniu mi kości z ręki podejdzie i wkłada mi ją w dłoń z powrotem, podejmuję zabawę od nowa, póki mnie nie zmęczy. Nie martwię się o agresję, bo to prawdziwy tchórz :)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #65 : 2005-05-27, 13:46 »
Przeciąganie to nic złego, tylko po prostu z niektórymi psami nie można sobie na nie pozwolić... Co innego bawić się w przeciąganie z goldenem, a co innego z azjatą ;)
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #66 : 2005-05-27, 13:49 »
a na czym polega roznica? myśle ze tego nie mozna rozgraniczac na rasy tylko raczej na to jak pies zachowuje sie w czasie takiej zabawy.
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #67 : 2005-05-27, 14:09 »
Aujeszko - nie mówię, że każdy golden jest uległy, bo nie jest (i nie mówię też że jest gorszy), ale jednak między psem typu azjata a goldenem jest ogromna róznica w charakterze, temperamencie, zachowaniu ;) I nie ma sensu wymieniać tych różnic, wierz mi, są. A wynikają po prostu z różnego przeznaczenia tych psów, różnych warunków powstawania rasy itd itd itd.

A tak ogólnie - nie doszukujmy się we wszystkim dominacji, bo popadniemy w paranoję... To że pies w zabawie, nakręcony, warknie, nie znaczy od razu, że próbuje nas zdominować, tak samo szereg innych sytuacji uznawanych za objawy dominacji ;)
Zapisane

Teddy-Bear

  • Gość
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #68 : 2005-05-27, 14:09 »
masz rację, olc!a. jest różnica w rasach. golden bez odchyłów nie jest wcale agresywny, a niektórym rasom wystarczy byle pretekst do ataku.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dlaczego?
« Odpowiedz #68 : 2005-05-27, 14:09 »

olc!a

  • Gość
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #69 : 2005-05-27, 14:12 »
Nie chodzi o agresję!
Żaden dobrze ułożony pies (tym bardziej właśnie azjata) nie zaatakuje bez powodu ani z byle pretekstu.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #70 : 2005-05-27, 14:31 »
Mój pies zawsze mocno warczy przy przeciaganiu,ale myśle że nie jest to oznaka dominacji, bo sam puszcza lub na moją komende ;) Mój golden należy do tych dominujących ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

olc!a

  • Gość
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #71 : 2005-05-27, 14:41 »
No właśnie, w ferworze zabawy różne rzeczy się dzieją ;)
Ja jak się bawię w zapasy z moim miśkiem to ludzie się za głowy łapią i myślą, że ona mnie atakuje :P Szarpie mnie za rękaw, odskakuje, podgryza z tyłu, odpycham ją, znowu łapie za rękaw, a przy tym ryczy jak lew :lol: Ale jak tylko powiem 'au' - natychmiast odpuszcza ;)
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #72 : 2005-05-27, 18:06 »
podpisuje sie pod ostatnim postem olci u mnie jest prawie identycznie, a dlaczeo prawie? bo jak powiem au to Pazur z zadowoleniem wędruje na legowisko by pogryźć sznur, bo cieszy sie ze to on wygrał tym razem (rzadko mu daję te fory :P ), ale potem znów podchodzi ze sznurem i zacheca do zabawy i tak w kolko :P
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #73 : 2005-05-27, 20:24 »
no cóż...ja nie zpozwalam zeby pies na mnie warczał ...nawet w czasie zabawy.
Zapisane

bernenk@

  • Gość
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #74 : 2005-05-27, 20:39 »
Te no spoko fajnie moja Camisia jak sie ze mną bawi to nie warczy ewentualnie pogilgocze ząbkami jak jej cos nie pasuje i to wszystko ;]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dlaczego?
« Odpowiedz #74 : 2005-05-27, 20:39 »

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #75 : 2005-05-27, 20:59 »
Aujeszka ale on inaczej nie potrai :P to taki odruch :P a ja czasami mam taki nawyk ze jak sie z nim bawie to tez warcze :lol:
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

bernenk@

  • Gość
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #76 : 2005-05-27, 21:05 »
hehehe spko chyba poto jest zabawa żeby na siebie warczeć:P
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #77 : 2005-05-27, 22:38 »
Każdy pies jest inny , u Bafiego warknięcie to oznaka niezadowolenia, zlości...ale jeśli w przyapdku Pazurka warknięcie oznacza" o jak świetnie sie bawie" to ok. Nie ma jednej reguły, kazdy wlascicel psa powinien mieć  intuicje i wiedziec kiedy powiedzieć stop.
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #78 : 2005-05-27, 22:53 »
u Pazurka w zabawie znaczy to "daj mi to! no daj!" :P a kiedy widzi psa warkniecie oznacza "spadaj stąd, albo do ciebie podejdę i pogadamy inaczej" :lol: tak samo ma cztery rodzaje szczeku- ze złością - na innego psa, błagalny- kiedy o cos prosi, blagalny połaczony ze złością- kiedy chce coś dorwać (np. dziecko) a jest na smyczy i nie moze, oraz kiedy chce do suczki do jakiegos psa sie pobawic (tzn. to drugie zdarza sie tylko w niektorych przypadkach :P )  wtedy to szczek połaczony z piszczeniem, wyciem albo płaczem :lol:
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #79 : 2005-05-28, 00:12 »
u Pazurka w zabawie znaczy to "daj mi to! no daj!" :P a kiedy widzi psa warkniecie oznacza "spadaj st±d, albo do ciebie podejdę i pogadamy inaczej" :lol: tak samo ma cztery rodzaje szczeku- ze zło¶ci± - na innego psa, błagalny- kiedy o cos prosi, blagalny połaczony ze zło¶ci±- kiedy chce co¶ dorwać (np. dziecko) a jest na smyczy i nie moze, oraz kiedy chce do suczki do jakiegos psa sie pobawic (tzn. to drugie zdarza sie tylko w niektorych przypadkach :P ) wtedy to szczek połaczony z piszczeniem, wyciem albo płaczem :lol:
no tak oto caly Pazurek zadziora-terierek z charrrrrakterkiem :lol:. Bafi bardzo żadko wysila sie na jakiekolwiek szczeknięcia a ten prosze...na 4 rodzaje :P :lol:.
« Ostatnia zmiana: 2005-05-28, 00:18 autor Aujeszka »
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #80 : 2005-05-28, 09:06 »
:lol: teraz właśnie szczeka w czwartym rodzaju (jest na balkonie :P) hehe on to ma charakterek... za to go właśnie kocham :lol: :)
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Forum Zwierzaki

Odp: Dlaczego?
« Odpowiedz #80 : 2005-05-28, 09:06 »

bernenk@

  • Gość
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #81 : 2005-05-28, 09:49 »
Moja Cami lubi sie pieścic bardziej ruchliwe zabawy to raczej gdy w poblizu jest Banty Algida albo inny psiak :P
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #82 : 2005-05-28, 09:56 »
noooo... carmen to taki pieszczoch!! Całą mnie ośliniła :P ale jest kochana... pieszczoch nie z tej ziemi :)
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

bernenk@

  • Gość
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #83 : 2005-05-28, 09:58 »
Dokładnie prawdopodobnie jak bedziemy w Wałbrzychu to ją wezmę :D mam tylko nadzieje że to wypali ;/ ale na razie nie ma co się łamać :P
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #84 : 2005-05-28, 10:00 »
berni co ma nie wypalić? macie byc i juz! Nie przyjmuje zadnych ale. ! P A tak poza tymoffujemy temat... napisze do ciebie na gg...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

bernenk@

  • Gość
Odp: Dlaczego?
« Odpowiedź #85 : 2005-05-28, 10:03 »
Wypali jeżeli chodzi o mnie i Goldi moze nie bedzie Carmenki
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 27 zapytaniami.