Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pies i suczka.............  (Przeczytany 6134 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marycha

  • Gość
Pies i suczka.............
« : 2005-05-27, 23:44 »
Witam Wszystkich! Jak już Wam wiadomo, dokładnie od tygodnia i 5 dni posiadam psa. Ma on ok. 2 lat i jakbym to ująć, jest troszke "zboczony". Wydaje mi się jednak, że u psów w tym wieku to normalne. Ale nie w tym rzecz. Otóż moja kumpela ma suczke, 9 miesięczną. Chciałyśmy oba psy ze sobą "zapoznać". Mój pies się cieszył, zaczął wąchać suczke, także w okolicach "intymnych". Zaraz po tym, próbował z nią kopulować. Nie pozwoliłyśmy na to. Suczka prawie wcale nie ruszła ogonem, była sztywna i wąchała mojego psa. Później zaczęła na niego naskakiwać. Nie wiem dlaczego, moze go ugryzła, ale mój pies zapiszczał raz. Ale suczka nie wykazywała oznak agresji. W ogóle bardzo ciężko było mi poznać co oznacza jej zachowanie. Dlatego mam pytanie. Co mogło oznaczac zachowanie suczki? Czy mój pies tak już zawsze bedzie chciał się na nią wspinac i...........? Czy można je puścić ze smyczy, zeby sie pobawiły? A jeśli dojdzie do jakiegoś zbliżenia, a suczka nie ma cieczki, to czy może dojść do zapłodnienia?? Z góry dziekuję za odpowiedzi. Pozdrawiam!
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #1 : 2005-05-27, 23:46 »
może lepiej wykastrować pieska??
Zapisane

Marycha

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #2 : 2005-05-27, 23:59 »
Ale czy to byloby konieczne?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedz #2 : 2005-05-27, 23:59 »

polna_mysza

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #3 : 2005-05-28, 00:02 »
nie ,ale zawsze lepiej
za dużo piesków jest w schroniskach ;)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #4 : 2005-05-28, 08:29 »
wtedy Twoj pies bylby bezpieczniejszy :)
nie mialaby takich zapedow i suczkami ladnie by sie bawil :wink: pozatym wykastrowany pies jest spokojniejszy,mniej dominujacy i nie ucieka za sukami bo jeszcze zobaczysz co to bedzie kiedy ktora suczka w okolicy dostanie cieczki ;)
Zapisane

Marycha

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #5 : 2005-05-28, 14:26 »
No macie rację. Ale ile taki zabieg by kosztowal? I ponawiam pytanie: "Jeśli dojdzie do jakiegoś zbliżenia, a suczka nie ma cieczki, to czy może dojść do zapłodnienia?"
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #6 : 2005-05-28, 14:30 »
Nie, nie moze dojsc ale to moze byc równiez oznaką, ze suczka ma cieczke ukrytą, czyli bezobjawową ale zajsc w ciąze moze...
Zapisane

Rhea

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #7 : 2005-05-28, 19:01 »
Wiecie co denerwuje mnie okreslenie zboczony pies!!!
Weście mi wytlumaczcie co to znaczy zboczony pies.
 normalne jest to że pies wacha suczke w miejscach jak Wy to nazwaliscie intymnych. 
Mi to zachowanie wogole nie przypomina oznak ... wrecz przeciwnie moze to byc proba dominacji ( wclae nie mowie ze to jest dominacje ale musicie wziasc rozne aspekty pod uwage).

Cytuj
A jeśli dojdzie do jakiegoś zbliżenia, a suczka nie ma cieczki, to czy może dojść do zapłodnienia??
rece opadaja ...A jesli kobieta jest nie ploda to moze zajsc do zaplodnienia?

Cytuj
Nie, nie moze dojsc ale to moze byc równiez oznaką, ze suczka ma cieczke ukrytą, czyli bezobjawową ale zajsc w ciąze moze...
te cieczki ukryte sa raczej rzadko spotykane. A po za tym suczka ma 9 mies. i jest jeszcze mloda.

Zapisane

Anka

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #8 : 2005-05-28, 21:12 »
Im wcześniejsza kastracja tym większa szansa , że pies zatraci popęd i stanie sięspokojniejszy. Czase, są samce nadpobudliwe, problem będzie jak w okolicy będzie cieczka, pies może się wyrywać się, uciekać, wyć i niszczyć otoczenie (mieszkanie)
9 msc suczka może mieć już cieczkę, pierwsza cieczka występuje pomiędzy 6 a 24 msc, najczęściej własnie w okolicach 9-12 msc. Może pies już wie coś czego nie wie właścicielka suni?
Jeżeli jest to sunia nie hodowlana to namów koleżankę też na zabieg, im wcześniej tym lepiej dla suni, sterylizacja u suczek to zabezpieczenie nie tylko przed niechcianymi ciążami ale i przed groźnymi i często występującymi chorobami.
U niektórych suk wystepuje cieczka ukryta lub mało objawowa i wtedy pomimo braku widocznych objawów cieczki może dojść co zapłodnienia.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedz #8 : 2005-05-28, 21:12 »

Marycha

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #9 : 2005-05-28, 21:35 »
Cytuj
Wiecie co denerwuje mnie okreslenie zboczony pies!!!
Weście mi wytlumaczcie co to znaczy zboczony pies.

Nie denerwuj sie tak! Nie wiedziałam jak mogę to określic! PRZEPRASZAM jeśli cię to uraziło!!!

Cytuj
rece opadaja ...A jesli kobieta jest nie ploda to moze zajsc do zaplodnienia?

Jak ci rece opadają, to możesz w ogóle nie komentować. Potrzebowałam porady, a nie jakichś wyrzutów!
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #10 : 2005-05-28, 21:44 »
Marycha nie martw sie, Rhea zazywczaj tak żywiołowo reaguje na pytania róznorakie ;)

Powszechnie psami zboczonymi nazywa sie te które:
- gwałcą poduszki lub o zgrozo nogi własciciela,
- kopulują z psami tej samej płci,
- wskakują na suczki które nie mają cieczki
Cos w tym jest... A inaczej mówiąc zboczony=o niskim progu pobudliwosci seksualnej :P

Pozatym pierwsze cieczki mogą byc bardzo słabe, ze psy sie prawie wogóle nimi nie interesują, moze dopiero pies Marysi wyczuł od kolezanki ponetne zapaszki, wiec lepiej uwazac ;)
Zapisane

Marycha

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #11 : 2005-05-28, 22:39 »
Cytuj
Powszechnie psami zboczonymi nazywa sie te które:
- gwałcą poduszki lub o zgrozo nogi własciciela,
(...)
- wskakują na suczki które nie mają cieczki

Dokładnie TO robi mój pies i nie wiedziałam, jak to nazwać.

Cytuj
Pozatym pierwsze cieczki mogą byc bardzo słabe, ze psy sie prawie wogóle nimi nie interesują, moze dopiero pies Marysi wyczuł od kolezanki ponetne zapaszki, wiec lepiej uwazac

Oj wyczuł, wyczuł... Ale nie wiem czy to aby napewno cieczka. Ares najpierw polizał ją w intymnym miejscu, a później zaczął sie na nią wspinać... :roll: Ale moja kumpela myśli już nad sterylizacja suczki, bo piesek nie ma rodowodu, więc nie będa jej dopuszczać.
Zapisane

Teddy-Bear

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #12 : 2005-05-28, 23:46 »
mój piesek też, odkąd dorósł, skacze na większość psów, bez względu na wiek i płeć. na szczęście, z bliskimi kumplami może się jeszcze w spokoju pobawić ;)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #13 : 2005-05-29, 14:23 »
Powszechnie psami zboczonymi nazywa sie te które:
- gwałcą poduszki lub o zgrozo nogi własciciela,
- kopulują z psami tej samej płci,
- wskakują na suczki które nie mają cieczki
Cos w tym jest... A inaczej mówiąc zboczony=o niskim progu pobudliwosci seksualnej :P

Powyzsze zachowania sa dla psow zachowaniami naturalnymi i ie zawsze oznaczaja poped seksualny. Z reguly sa wyrazem checi dominowania na innymi osobnikami.

Czyli naczej mowiac zboczonymi nazywacie normalne psy o prawidlowym dla ich behawioru zachowaniu.

Cytuj
Pozatym pierwsze cieczki mogą byc bardzo słabe, ze psy sie prawie wogóle nimi nie interesują, moze dopiero pies Marysi wyczuł od kolezanki ponetne zapaszki, wiec lepiej uwazac ;)
Uwazac warto. Warto tez sie zastanowic, czy pies nie jest dominantem. Jesli to duzy pies, istnieje szansa, ze nalezy do grupy psow poznodojrzewajacych i kastracja moze badzo pomoc.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Zorba

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #14 : 2005-05-29, 14:57 »
Mój skacze na suki i psy :/ A wykastrować go narazie nie zamierzam bo jest reproduktor.Chcialabym jakos zniwelowac to zachowanie tylko jak? Z osiedla potrafi bawic sie z jednym psem.
Aha no i jest dominantem. niestety :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedz #14 : 2005-05-29, 14:57 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #15 : 2005-05-29, 18:15 »
Po pierwsze kastracja wcale nie musi zlikwidować kopulowania na innych psach/przedmiotach, moje suki są po sterylizacji, Łata naskakuje na Mrówę (nigdy odwrotnie) i czasami kopuluje. Moim zdaniem jest to znak dominacji, a nie zboczeństwa u psa :|

po drugie kastracja/sterylizacja zależy od wielkości psa ja mam małe psy, suki (10 kg) obydwa są wysterylizowane i kosztowało to do 200 zł(od jednej suki) łączenie z podawaniem później antybiotyków ;). Kastracja psa jest troszkę tańsza. Jednak uważam że warto zainwestować w ten zabieg, ja sobie chwalę, bo nie mam problemu z cieczkami, a mam dwie suki więc na osiedlu byłabym oblegana przez psy, no i suki sa ochronione przed rakiem macicy i innymi chorobami ;) no i suka nie siedzi z łbem wlepionym w okno i nie piszczy za psami....


Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Rhea

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #16 : 2005-05-29, 18:58 »
Cytuj
Nie denerwuj sie tak! Nie wiedziałam jak mogę to określic! PRZEPRASZAM jeśli cię to uraziło!!!
alez wclae mnie to nie urazilo

Cytuj
Jak ci rece opadają, to możesz w ogóle nie komentować. Potrzebowałam porady, a nie jakichś wyrzutów!
jakbym tego nieskomentowala to bym sie źle czula i po co mi to ;-) no widzisz potrzebowalas porady a ja ci odpowiedzilam pytaniem na pytanie

Cytuj
Marycha nie martw sie, Rhea zazywczaj tak żywiołowo reaguje na pytania róznorakie
owszem, nerwowa bardzo jestem ale na pytania madre, rzmyslane i z sensem odpowiadam chetnie ;-)

Cytuj
Powyzsze zachowania sa dla psow zachowaniami naturalnymi i ie zawsze oznaczaja poped seksualny. Z reguly sa wyrazem checi dominowania na innymi osobnikami.

Czyli naczej mowiac zboczonymi nazywacie normalne psy o prawidlowym dla ich behawioru zachowaniu.
No widzicie i o to mi chodziło. fajnie ze sa jacys ludzie ktorzy obalaja glupie mity itp.
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #17 : 2005-05-29, 19:26 »
Myszko, wiem ze to mogą byc zachowania dominacyjne ale zawsze staram sie wczuc w przyjete normy :P

Zastanawia mnie, czy to zawsze jest taka oznaka dominacji... Np. naczelne tak rozładowują stres :lol:
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #18 : 2005-05-29, 19:40 »
hehe byc może i rozładowują stres na tych słabszych :P tak czy siak jest to zachowanie naturalne :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Marycha

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #19 : 2005-05-30, 16:37 »
A wiecie może ile kosztowałaby kastracja psa? Zastanawiałam sie nad tym i sądzę, że byłoby to rozsądne wyjście. Jednak nie rozmawiałam o tym z moja rodziną. Wątpię, żeby sie zgodzili:/ No ale warto sie zapytać. Pozdrawiam!
Zapisane

Teddy-Bear

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #20 : 2005-05-30, 17:10 »
gdy masz psa z rodowodem, który może być używany do hodowli, to, niestety, musisz się pogodzić ze skakaniem :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedz #20 : 2005-05-30, 17:10 »

Marycha

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #21 : 2005-05-30, 17:20 »
Nie mam psa z rodowodem. Mam kundelka:)
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Pies i suczka.............
« Odpowiedź #22 : 2005-05-30, 18:22 »
Około 120 zł, moze troche wiecej lub mniej, zalezy od lecznicy i rodzaju narkozy, rodzaju antybiotyków itp.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 27 zapytaniami.