Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: gestykulacja  (Przeczytany 2599 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
gestykulacja
« : 2007-10-22, 23:04 »
jakie są podstawowe gesty które pies robi i nam chce coś przekazać?? piszą w książkach ze jak liże to 'kocham cię' (a jak zlizuje mi krem z rąk ;p ) albo jak cośtam robi to znaczy to i to itp. czy tak jest naprawde? może jakieś zachowania was interesujato spróbujemy razem je 'rozgryść'

ja mam już pytanie. gdy leże w łóżku pod kołdrą a kora chce wejćś to odsłaniam kołdre ona wchodzi ale zazwyczaj pyskiem w strone nóg, czy to nawyk czy to coś znaczy w mowie ciała??
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: gestykulacja
« Odpowiedź #1 : 2007-10-23, 00:50 »
Toffik często liże po ręce lub nodze jakby w podziękowaniu za wspólną kolację :) Tzn, za wędlinę, zjedzoną z kanapek Tomka ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: gestykulacja
« Odpowiedź #2 : 2007-10-23, 21:26 »
ponoć jak pies liże po uchu to bezgranicznie kocha... a jak po ręce to ufa... znacie jeszcze jakieś gesty, bo normalnie własnego psa rozgryźć nie mogę...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Forum Zwierzaki

Odp: gestykulacja
« Odpowiedz #2 : 2007-10-23, 21:26 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: gestykulacja
« Odpowiedź #3 : 2007-10-24, 14:00 »
z tym lizaniem jest jeden "maly" haczyk - bo lizanie moze oznaczac wszystko - zaleznie od postawy ciala. Sa tez np. psy ktore nie ptrafia lizac - a to jakos nie oznacza zre nie potrafia ufac czy kochac.

Sa owszem, gesty, ktore maja ogolne znaczenie - np. pozycja poddanego itp. Jednak wiekszosc gestow zmienia sie w zaleznosci od  danego psa. Machanie ogonem - teoretycznie oznacza radosc, tyle, ze jest tu maly haczyk - bo rownie dobrze moze to znaczyc podniecenie z jakiejs przyczyny, a i zdarzaja sie psy, ktore praktycznie przez caly czas machaja ogonem - przy czym bynajmniej nie z radosci...
Podobnie jest z pokazywaniem zebow - sa psy, ktore sie w ten sosob po prostu usmiechaja.

ogolnie rzecz biorac nie ma zasady ze to oznacza to, a tamto tamto - to zalezy od danego psa.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: gestykulacja
« Odpowiedź #4 : 2007-10-24, 14:12 »
Myślę,że Masz rację, Iras - te gesty i zachowania,dotyczą nie tylko psów,ale i innych psowatych:
Otóż,z tego co już wiem o zachowaniu lisów,to gdy lis dużo popiskuje,co by świadczyło,że jest smutny,lub dzieje mu się krzywda - to jest,wręcz na odwrót - w ten sposób,lis okazuje radość. :P
Zastanawia mnie,trochę mój pies,jest jakiś dziwny - nie da go się w żaden sposób,wyprowadzić z równowagi - prawdziwy z niego,stoik.... ;p :lol:
Często,tez zachowuje się jak "zbity pies",np.na fotkach - robi taką minę,jak by mu ktoś krzywdę robił - mama uznała,ze Miki to " kondukt pogrzebowy "... :lol: ;p :roll:....

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: gestykulacja
« Odpowiedź #5 : 2007-10-24, 21:29 »
Iras, tylko i w tym co piszesz jest również "mały haczyk" ponieważ np. pokazywanie zębów z agresji, a "uśmiechanie się" całkiem inaczej wygląda, tak samo machanie ogonem - z radości pies wymachuje ogonem na wszystkie strony świata, zazwyczaj przy tym położone uszy, pies wyluzowany i szczęśliwy - to od niego bije. Pies podniecony - naprężone mięśnie, postawione uszy i naprężony ogon i proste ruchy ogona, szybkie, dnamiczne, ale pies nie obija ogonem jak w przypadku radości o uda, machanie ogonem gdy pies coś znajdzie - "skupiony" ruch ogona, ciut wolniejszy, ogon "faluje". Także to łatwo rozgryźć. :) Oczywiście u zdrowych psychicznie psów, bo pies chory psychicznie (nie w sensie, że upośledzony) może wysyłać mylne sygnały, ale chyba Renia miała na myśli te pierwsze.
W książce Stanleya Corena "Jak rozmawiać z psem" na samym końcu są różne pozycje psa, dokładnie opisane. :) Ogólnie polecam rewelacyjne książki tego autora...

"a jak po ręce to ufa... "
Albo mu brak soli...  ;p :lol:
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: gestykulacja
« Odpowiedź #6 : 2007-10-24, 23:11 »
kara daje niekiedy bardzo zrozumiałe sygnały
stoi w kuchni, na stole coś lezy, ona wyprawia wszystko zeby ja zauważyć i dać jej to co pachnie na stole. albo przyjdzie, najpierw patrzy potem podchodzi siada koło ciebie na wersalce, podnosi łape i... zaczyna cie nią klepać O_o
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: gestykulacja
« Odpowiedź #7 : 2007-10-25, 09:50 »
hes - problem polega na tym, ze masa ludzi nie widzi tych roznic - chociazby np. warczenie w zabawie - wiele osob przy takim warczeniu posadza swojego psa o to, ze jest wobe nich agresywny - podobnie z takim powitalnym 'wruuuu". Mialam tez kiedys sytuacje ze jakas idiotka do furtki dzwoni ze ja nasz pies ugryzl - jak to pania ugryzla? - chcialam go poglaskac bo ogonem machal" - dodam ze pies machal ttym ogonem jednoczesnie wsciekajac sie przy ogrodzeniu
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: gestykulacja
« Odpowiedź #8 : 2007-10-25, 10:29 »
Cytuj
chociazby np. warczenie w zabawie - wiele osob przy takim warczeniu posadza swojego psa o to, ze jest wobe nich agresywny

Mój Miki,też tak robi - np.jak ma jakąś zabawkę to lata z nią po pokoju a jak mu się próbuje ją zabrać,to warczy - chodzi mu o to: " gon mnie,i tak mnie nie złapiesz i ci tego nie dam "... :P

Forum Zwierzaki

Odp: gestykulacja
« Odpowiedz #8 : 2007-10-25, 10:29 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: gestykulacja
« Odpowiedź #9 : 2007-10-25, 13:41 »
mnie denerwują i to bardzo ludzie którzy uciekają przed psem, albo piszczą. przeciez to psa jeszcze bardziej złości, jak do mnie jakiś biegnie to albo sie zatrzymuje patrząc na płaściciela albo ile powoli bez gwałtownych ruchów. znaczy jeszcze żaden pies na mnie nie biegł z chęcią skoczenia na mnie i pogryzienia ale nigdy żebym uciekała czy piszczała.

co do warczenia to jak kora cos cche to aż mruczy. takie nieporadne i zniecierpliwione :roll: w zabawie też warczy ale właśnie tak jak to lis opisał

Iras taką babke to tylko :motz:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: gestykulacja
« Odpowiedź #10 : 2007-10-25, 15:41 »
"podnosi łape i... zaczyna cie nią klepać "
"warczenie w zabawie"
Skąd ja to znam... ;)
Iras też prawda.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 26 zapytaniami.