Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Od czego zacząć ??...  (Przeczytany 2661 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mlody

  • Gość
Od czego zacząć ??...
« : 2002-09-11, 15:48 »
Od czego radzicie zacząć nauke po przyniesieniu psiaka(szczeniaka)  do domu ??
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
od czego zacząć?
« Odpowiedź #1 : 2002-09-11, 15:53 »
Nie jestem pewna, ale chyba od oduczenia sikania w domu...
A potem to już zostawania, nie jedzenia śmieci, nie gryzienia mebli, zabawek itp....itd.

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Od czego zacząć ??...
« Odpowiedź #2 : 2002-09-11, 16:29 »
ja mysle że trzeba sprawić sobie książeczkę na temat wychowania psiaków przed kupnem pieska, no i dopiero jak będzie się przygotowanym.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Od czego zacząć ??...
« Odpowiedz #2 : 2002-09-11, 16:29 »

Zorba

  • Gość
Od czego zacząć ??...
« Odpowiedź #3 : 2002-09-11, 17:58 »
A ja zaczełam tak:
Najpierw siusianie na folie(nie na gazety)
Potem uczenie siad
Robi kupe tam gdzie chce
Następnie kary i nagrody
A teraz jestem w uczeniu aby nie ciągną na spacerku.......
Zapisane

Mlody

  • Gość
Od czego zacząć ??...
« Odpowiedź #4 : 2002-09-11, 19:23 »
Cytat: agnes211
ja mysle że trzeba sprawić sobie książeczkę na temat wychowania psiaków przed kupnem pieska, no i dopiero jak będzie się przygotowanym.

Ale lepiej zapytać jak jest to w praktyce bo w końcu książka to tylko książka...
Zapisane

Abakus

  • Gość
Od czego zacząć ??...
« Odpowiedź #5 : 2002-09-11, 20:30 »
Witaj:))
najpierw moim zdaniem musisz byc bardzo blisko tego szczeniaka, tak zeby wiedzial ze jest kotos przy nim. pierwsze dni beda dosc smutne dla niego bo zostanie odlaczony od jego mamy:(. lecz po kilku najblizszych dniach sie juz przyzwyczai do nowej sytuacji.Pierwsze nauki musza zaczac sie od zalatwiania potrzeb( zalatwiania sie ). jak np. nasika na dywan a napewno to sie zdazy musisz go skarcic. Tz podprowadzic go do miejsca gdzie sie zalatwil i powiedziec np. fe nie dobry pies. tak zeby zrozumial ze w domu mu nie wolno. taki mlody pies bardzo szybko sie uczy.Napewno ten maly przyjaciel bedzie bardzo kochany.
pamietaj pierwsze spotkanie z nim musi byc wyjatkowo czule.
Zapisane

Monik@

  • Gość
Od czego zacząć ??...
« Odpowiedź #6 : 2002-09-12, 08:39 »
A ja myślę, że ksiązka nie jest najważniejsza. Popytaj na forum, wśród znajomych, kolegów. Spytaj na żywo jak to było w pierwszych dniach. W końcu zawsze ludzie wychowywali psy i obywali się bez mądrych książek. Jeśli to Twój pierwszy pies, to książka może Ci sporo namącić w głowie. A i bez książki nauczysz psa, żeby załatwiał się na dworze. Jak piesio będzie w domu i już się do niego przyzwyczaisz, a on do Ciebie - wtedy poczytaj, a książka pomoże w wychowaniu.
P.S. Jeśli to szczeniak to przygotuj się na to, że pierwszej nocy pewnie nie prześpisz.
Zapisane

Mlody

  • Gość
Od czego zacząć ??...
« Odpowiedź #7 : 2002-09-12, 13:03 »
No przynajmiej sie na mnie nie rzuciłaś jak agnes211. Moje zdanie jest takie jak twoje trzeba popytać ludzi jak był u nich a nei tylko czytać książki... Będzie to szczeniak z twojego miasta :-)  no więc właśnie jak u was było ??
Zapisane

Monik@

  • Gość
Od czego zacząć ??...
« Odpowiedź #8 : 2002-09-12, 13:20 »
Młody nie wiem, ile ten psiak będzie miał miechów. Ale najbezpieczniej jest go przytrzymać w domu przez te najważniejsze szczepienia. W tym czasie będzie niestety lał w domciu (chyba, że masz ogródek). W tym czasie jedyne, co proponuję to nauka przychodzenia na zawołanie. Niech mu się zawsze opłaca - to znaczy jak przyjdzie dawaj mu jakiś smakołyczek. Jak za szczeniaka dobrze wbijesz psu do głowy, że ZAWSZE się opłaca przyjść - potem masz 2/3 problemów z głowy. Jak już będzie mógł wychodzić - ucz go załatwiania się na dworze. Generalnie zasady są takie, że po spaniu i po jedzeniu (piciu) natychmiast na dwór. Pewnie na początku nie będzie chciał siusiać, ale nie zrażaj się. Jeśli nie załatwi się na dworze, a zaraz po powrocie do domu zacznie szukać miejsca - natychmiast na ręce i spowrotem na dwór. Myślę, że parę dni wystarczy.
A potem to już wszystko na raz.  :) Siad, waruj, daj buzi, daj łapkę, drugą łapkę....... 8) i co tylko zdołasz wymyślić. A tak poważnie - najważniejsze: siad, leżeć, chodzenie na smyczy i bez smyczy. Ja przez pierwsze 1,5 roku nie ruszałam się na spacer, bez smakołyków w kieszeni. Skutek jest taki, że jak gwizdnę to suka mało łap nie połamie, tak leci do mnie.
I nic się nie przejmuj, Młody każdy miał kiedyś pierwszego psa. Najważniejsze to cierpliwość i spokój. A jak problemy - pytaj. Zawsze ktoś na forum Ci poradzi i odpowie. No i jak się oswoisz z psiakiem to wtedy sobie poczytaj mądre książki.
Pozdrawiam
P.S. Jakiego będziesz miał psiaka?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Od czego zacząć ??...
« Odpowiedz #8 : 2002-09-12, 13:20 »

Mlody

  • Gość
Od czego zacząć ??...
« Odpowiedź #9 : 2002-09-12, 15:14 »
Będe miał owczarka szetlandzkiego( miniaturke collie)
Zapisane

Monik@

  • Gość
Od czego zacząć ??...
« Odpowiedź #10 : 2002-09-13, 07:56 »
A jeszcze psytam - czy jesteś ty łodym z forum.psy.pl, którego mama za nic nie chciała się zgodzić na psa? Jak ją przekonałeś?
Zapisane

Mlody

  • Gość
Od czego zacząć ??...
« Odpowiedź #11 : 2002-09-13, 13:20 »
Nie ja jestem zarejestrowany na 3 forach tu na [....]ani i dogs.pl. Ale to fakt że nie chciała się moja mam zgodzić:) Jak ją przekonałem... Cały czas gadalem z nia o psach meczyłem męczyłem i w końcu ją wymęczyłem :)
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Od czego zacząć ??...
« Odpowiedź #12 : 2002-09-13, 14:07 »
Mój pies najpierw się nauczył przybiegać na zawołanie potem, że tapczan w pokoju gościnnym nie jest dla niego (ale moje łóżko tak ;) ) potem nie siusiać w domu. Siad umie na podnoszenie ręki i trzymanie jej w niewielkiej wysokości nad nią i jest w trakcie nauki nie podjadania z cudzych misek i nie jedzenia na polu. :idea:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 26 zapytaniami.