Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: NIE TOLERUJE SMYCZY...  (Przeczytany 3029 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mlody

  • Gość
NIE TOLERUJE SMYCZY...
« : 2002-09-20, 14:07 »
Co zrobić jak mój psiak jak założe mu smycz nie rusza się... Zapiera się łapkami i robi wszystko bym mu odpioł smych...  Ma ktoś może jakąś porade co do tego problemu.... Piesek ma 7 tygodni
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
NIE TOLERUJE SMYCZY
« Odpowiedź #1 : 2002-09-20, 14:42 »
Spróbuj go jakoś zachęcić żeby poszedł dalej, np. stań przed nim i pokaż mu smakołyk...jak podejdzie to go pochwal...

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
NIE TOLERUJE SMYCZY...
« Odpowiedź #2 : 2002-09-20, 15:32 »
Jeżeli masz możliwość, przyzwyczaj go najpierw do obróżki, a potem powolutku przyzwyczajaj do chodzenia na smyczy. Ważne, żebyś psiaka nie ciągnął, bo automatyczną reakcją psa jest wtedy zapieranie się. Możesz spróbować zabawić go, skusić smakołykiem. Po jakimś czasie sie przyzwyczai. Troszkę cierpliwości  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

NIE TOLERUJE SMYCZY...
« Odpowiedz #2 : 2002-09-20, 15:32 »

AniaS

  • Gość
NIE TOLERUJE SMYCZY...
« Odpowiedź #3 : 2002-09-20, 19:36 »
Przede wszystkim cierpliwość! Jeśli nie chce iść to zatrzymaj się, nie ciągnij i czekaj. Próbuj zachęcać łagodnie lub smakołykiem, za każdy kroczek pochwal. Jeżeli sie zaprze to poczekaj. Niech sam z siebie zrobi pierwszy krok. Po chwili jak się oswoi, zacznie się ruszać z ciekawości. pozdrawiam i życzę powodzenia.
Zapisane

Abakus

  • Gość
NIE TOLERUJE SMYCZY...
« Odpowiedź #4 : 2002-09-20, 20:03 »
witaj :)
tak jak pisza mio poprzednicy musisz cierpliwie starac sie go oswoic z obroza jak ze smycza, staraj sie z nim pobawic zaloz mu smycz i baw sie z nim a smycz niech sobie wolno lezy. i powoli bierz smycz i sprobuj troche go poprowadzic jak bedzie grzeczny choc chwilke daj mu smakolyka itd. ja bedzie wiedzial ze bedzie sie bawil na smyczy to bedzie ja lubial .
powodzenia i napisz jak ida nauki :)
Zapisane

Mlody

  • Gość
NIE TOLERUJE SMYCZY...
« Odpowiedź #5 : 2002-09-20, 20:38 »
powoli się oswaja ze smyczą ale nie przepada za nią... do obroży jest przyzwyczajony i mu ona nie przeszkadza :)
Zapisane

Jennifer

  • Gość
NIE TOLERUJE SMYCZY...
« Odpowiedź #6 : 2002-10-03, 13:45 »
Moja Gala z obroza sie szybko przyzwyczaila. Tylko troszke ja swedzi i sie drapie :] Z smycza byla tragedia. Kupilam jej automatyczna dla psow do 10kg. Zapielam. Poczula opor i zaczela sie szarpac i drzec jakby jej lapy zywcem wyrywali. Bylam zrozpaczona przez kilka dni ale zauwazylam (proboojac oswoic psa z krolikiem) ze jak sie odwroci uwage od smyczy to pies o niej zapomina. W tym przypadku Gala koncentruje sie wylacznie na kroliku ktory cos tam robi i zapomina o smyczy nawet jesli pociagne. Niebawem wychodzimy na polko. Mysle ze jak zobaczy otaczajacy ją swiat to smycz bedzie jej najmniejszym problemem. :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 24 zapytaniami.