Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: pasze&dodatki paszowe  (Przeczytany 25990 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ritka

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #60 : 2004-05-04, 13:37 »
wiem, ja tylko powiedziałam zeby se posta nabić  :lol:  a tak na serio to ja nigdy swojemu nei dawałam czosnku. Ten świeży powiew mnie powala... wole psikać jakimiś odstraszaczami  :wink:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #61 : 2004-05-04, 13:42 »
Ja tam nie wiem, moze sie przyzwyczailam, ale nie czuje, zeby Wilga miala czosnkowy chuch ;)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #62 : 2004-05-04, 16:12 »
nie czuc w chuchu myślę ale pot na tyle ma zapach że odstrasza....ja swojemu daję i jakoś też nie czuję od niego żeby jechało...zdecydowanie taniej niż psikacze :P

Forum Zwierzaki

pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedz #62 : 2004-05-04, 16:12 »

awangarda

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #63 : 2004-05-04, 18:14 »
no wlasnie musze pojechac do jakiegos makro czy gdzies i kupic bo w jezdzieckuich drogie sa...
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #64 : 2004-05-04, 19:43 »
Ja wlasnie w Makro kupilam :)

A psikaczy oprocz czosnku tez uzywam, ale nie tych ze sklepu jezdzieckiego, bo bym zbankrutowala ;)
Zapisane

awangarda

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #65 : 2004-05-04, 20:05 »
wiedzma a czym psikasz?? robisz sama czy mieszs z cos?? ja slyszlam ze sie z cherabaty i czegos tam robi albo octu...ale to z octu chyba niazprzyjmne...
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #66 : 2004-05-04, 20:10 »
Psikam albo offem albo psikadlem wlasnej roboty: mocna esencja herbaciana pol na pol z octem, ostatnio dodalam do tego jeszcze olejki aromaterapeutyczne odstraszjace owady i przy okazji poprawiajace znacznie zapach tej mikstury.

Mozna tez przygotowac wywar z lisci orzecha wloskiego, podobno jest bardzo skuteczny, ale trzeba uwazac przy siwkach, bo farbuje siersc.
Zapisane

Ritka

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #67 : 2004-05-04, 20:28 »
a ja psikam offem dla dzieci.  taki specjalny delikatniejszy :P
Zapisane

Tafta

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #68 : 2004-05-04, 21:29 »
Ja ostatnio kupiłam żel odstraszający owady w hurtowni weterynaryjnej, ale jeszcze nie wiem jak działa. Tani był to wzięłam ;)

Dobry jest przeciwko tym paskudom zwykły olejek waniliowy - taki do ciast.
Robiłam nim kropki na sierści, w miejscach, które są najbardziej narażone na ugryzienia.
Skuteczny, ale jak jest duży upał to szybko wyparowuje.

A kiedyś mieszałam ze sobą po prostu olejki eteryczne - takie jakie były w składzie pryskacza Leovetu -
goździkowy, eukaliptusowy, miętowy, cedrowy, do tego dodawałam wody i wlewałam po prostu do spryskiwacza  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedz #68 : 2004-05-04, 21:29 »

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #69 : 2004-05-05, 09:19 »
porady z książki:"Koń,Porady koniuszego"

-dodatek octu do wody do pojenia sprawia że zapach końskiej skóry przestaje być pociągający dla owadów.
-ocet można stosować także zewnętrznie.Należy zagotować go z liśćmi orzecha włoskiego i natychmiart wcierac lub opryskiwać nim konia(lekko przyciemnia sierść)
-jeśli ktoś uprawia dynię można wypróbvować szwajcarski sposów i nacierać konia codziennie świezymi liśćmi
-filiżanka olejku eukaliptusowego do kąpieli
łyżeczka olejku goździkowego
filiżanka wody
filiżanka octu

na świeze ukłucia owadów pomaga przyłożenie cebuli lub babki lancetowatej[/quote]
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #70 : 2004-05-05, 09:49 »
z liści orzecha próbowaliśmy ale bez octu...może temu nie działało.. :P a swoją drogą jak ci xaru działałą ta mieszanka zapachowa olejków ?

a czy ocet przypatkiem nie porozjaśnia sierści?...

Tafta

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #71 : 2004-05-05, 10:14 »
no ocet rozjaśnia, dlatego trzeba go rozcieńczyć,
tak samo olejku waniliowego lepiej nie stosować na karusy czy skarogniadki

a ta mieszanka olejków eterycznych nawet skuteczna i tania, muszę sobie znowu zrobić :mrblue:
tylko wiadomo - nie działa zbyt długo, jakieś 3 - 4 godziny


a zakładacie konisiom letnie derki, sztuczne grzywki czy jakieś nauszniki?

ja właśnie kupiłam coś takiego, bo Dalce przez rzepy musiałam mocno skrócić grzywkę,
mam nadzieję, że ten wynalazek będzie skuteczny
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #72 : 2004-05-05, 10:33 »
ja derek nie praktykuję bo i tak najbardziej gryzą w pępek, puzdro ii na klacie - mówie głównie o meszce bo to największe utrapienie chyba... a wiem jak moja  "niezniszczalna" ekhem derka któregos razu wyglądała ;) polarowa poszła w strzępy więc taka siateczka to dzień może by wytrzymałoa... to jest pirat , na nodze łata po wyrwanej sierści, pod okiem sznyta, nad okiem sznyta, na zadzie sznyta...nie przepuści jak nie zaczepi a potem pocięty i on i fumfle :P

Wiedźma

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #73 : 2004-05-05, 12:08 »
Ja na jazde zakladam nauszniki, kon jest duzo spokojniejszy dzieki temu.
Na padok nauszniki sie nie nadaja, wiele koni u nas w stajni ma wiec takie fredzle przyczepiane do kantara, ale Wilga ma tak dluga i gesta grzywke, ze te fredzle nie mialy by u niej sensu ;)

Acha, olejkiem waniliowym moja kumpela traktowala siwka-zostawial zoltawe plamki.
Zapisane

Ritka

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #74 : 2004-05-05, 12:11 »
w jednej ze stajni, w których jeździłam właśnie zakładało sie to co ma tafta. i pomagało.
a ja mojego psikam i pryskam, bo on nic sobie nei daje założyć  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedz #74 : 2004-05-05, 12:11 »

Wiedźma

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #75 : 2004-05-05, 12:24 »
Ja sie zastanawiam, czy te male latajace paskudztwa nie wlaza pod taka siatke, przeciez ona dokladnie nie przylega  :?:
Zapisane

Ritka

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #76 : 2004-05-05, 14:51 »
w piechowicach nie właziły.. ale konie czasami gubiły na pastwiskach, a pastwiska duże i szukałyśmy czasami godzinami :D
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #77 : 2004-05-05, 14:54 »
może tamtejsze muchy mniej inteligentne :hehe:

Tafta

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #78 : 2004-05-05, 15:17 »
mam nadzieję, że te paskudy nie wlezą pod tę siatkę :mrgreen:

a zgubić to ja nie wiem jak to można zgubić,
chociaż konie to szczwane bestie :hyh:
może jeden drugiemu zdejmował czy co  :lol:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #79 : 2004-05-05, 15:24 »
No, niektore sa bardzo pomyslowe  :wink:
Zapisane

Ritka

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #80 : 2004-05-05, 15:25 »
one tym o grodzenie pocierały a potem rzucały tym po całym padoku :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedz #80 : 2004-05-05, 15:25 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #81 : 2004-05-05, 17:07 »
muehehehehehe my mamy też takiego akrobate co wyciąga ze skrzynki np szczotki i macha nimi albo jak ktos polozy na ujezdzalni palcat z takimi foljami zaczepionymi z reklamowek zeby konie ganiac to chwyta ten palcat w paszcze i nawiewa z nim a cale stadko za nim :P

ps mam dowas prosbe, przetestowac mi moja galerie na naszej k_ciano-xarowej stronie bo zaszly zmiany a ja nie mam czasu teraz psrawdzic...u mnie dziala...przynajmniej powierzchownie :P

awangarda

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #82 : 2004-05-05, 17:31 »
hehe a ja jeszce znim nemke kupilam jezdzilam w stajnie gdzie wszystkie padoki bylo po prostu pojedynczym pastuchem wygrodzone ale zadko podlaczony do pradu byl ale konie nieuciekaly ale pyla jedna parka zreboli klaczke i ogr i klaczka laapala pastuch podnosila do gory a ogirek wychodzi i biegal sobie po polach hehe a jak mu sie znudzilo to stawal pod pastuchem i czekal az ktos sie zorientuje ze ona poza pastwiskiem jejst:P:P
Zapisane

Euphoria

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #83 : 2004-05-05, 18:57 »
U nas jeden opracował metodę oteirwania maneżu,który był zamykany tak,że żerdzie z jednej strony wsuwało się w takie metolowe koła.Schylał się tak,że miał szyję pod wyższą żredzią,po podnosił głowę na tyle,że dotykał jej i ruszał szyją,aż w koncu żerdź wypadła :P Nooo,a nad tą niższą,to juz OSTATECZNIE mógł przeskoczyć..bo to taki leń ;]
Zapisane

Tafta

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #84 : 2004-05-11, 17:42 »
boszzz... Dalka wygląda jak wielka mucha tse tse  :lol:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #85 : 2004-05-11, 17:49 »
he he  :lol:  to moze na tej zasadzie dziala, ze muchy mysla, ze to inna wieksza mucha i sie nie zblizaja  :lol:

Euphoria, tez znam kobyle, ktora w ten sposob otwierala padok i robila to blyskawicznie. Pomoglo puszczenie pastucha tuz pod zerdzia ;)
Zapisane

kfiatek

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #86 : 2004-05-11, 17:55 »
Mądrele z tych konisk.. czasem beszczelne...
a widzieliście konia, któremu nie chciało się kombinować ze skakaniem ani otwieraniem tylko spodem sie przeczołgiwał??
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #87 : 2004-05-11, 17:57 »
Ja widzialam cale stado takie   :wink:   to bylo tez zanim pastucha zamontowalismy, dopiero on pomogl :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedz #87 : 2004-05-11, 17:57 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #88 : 2004-05-11, 20:38 »
my mamy takiego któremu pastuh nie pomaga :roll:

kfiatek

  • Gość
pasze&dodatki paszowe
« Odpowiedź #89 : 2004-05-11, 22:21 »
są i takie.. pomysłowe.
nie pamiętam już ikro opowiadał mi historie, że jakaś klac zka hucułka była na jeździe a jak jej sie nie podobało, to razem z jeźdźcem szła na płot, no i ona szła dołęm a jeździec zostawał an ogrodzeniu :P heh
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 33 zapytaniami.