Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Za chudy kot  (Przeczytany 11623 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lakukaracza

  • *
  • Wiadomości: 4
Za chudy kot
« : 2008-05-09, 13:22 »
W zasadzie, to pewno popukacie sie w głowę, ale ja chciałabym trochę podtuczyć mojego kota. Na pierwszy rzut oka wygląda jak BARDZO dobrze odżywiony, WYBITNIE zadbany kotek - sprawa zmienia postać, gdy zachwycony wzdychacz-obserwator dowiaduje sie, ze ma 1/4 genów persa. Gdy inny "kociarz" bierze Krzycha na ręce zawsze jest w szoku - skóra, kości i grube futro (futro - zdecydowanie nie sierść).... Waży 4 kilo, ma 9 lat, jest kastratem i jest DUUUUŻYYYY . Apetyt ma doskonały. Ma jednak kłopoty z pęcherzem. I gdy go złapie choróbsko, to gdyby nie grube futro, to nic by z niego nie było. Nigdy nie był gruby. Wiem, ze takie widocznie jego geny, ale chciałabym go jednak trochę podtuczyć, żeby miał co spalać gdy znowu zacznie sie pęcherzowy maraton :( . Kiedyś podzieliłam 1,5 kg jego karmy na 3 części - jedną skropiłam oliwą z oliwek, 1 roztopionym smalcem, a jedną zostawiłam bez jakichkolwiek ulepszeń (oczywiście tych tłuszczów było mało). Wymieszałam i podawałam aż sie skończyło. No i trochę się tłuszczykiem "obciągnął", ale 2 dni pęcherzowej przygody i tłuszczyk diabli wzięli... Tyle tylko, że nie wiem, czy takie zabiegi są dla niego zdrowe. Jak do tej pory to jedyna mieszanka, która pozwala mu nabrać trochę masy. Niektórzy odchudzają swoje koty, ja chcę, żeby przytył. On potrafi mieć ataki trwające 3 miesiące i wydaje mi sie, ze taka mała warstewka tłuszczyku pozwoliłaby mu na skuteczniejszą walkę z chorobą.  A ... i jeszcze jedno - on miesięcznie zjada ok 1,5 - 2 kg karmy. Puszka starcza mu n 3-4 dni ( oczywiście + sucha karma - taki jakiś niejadek). Myślałam o podawaniu mu tranu - ale nie wiem, czy nie zaszkodziłoby mu to na jego piasek w pęcherzu - zawsze to jednak ryby.... Dodam też, ze nie ma robaków.
Offtopic: Kurcze... a ja od 20 lat na diecie :P

Sesja wanienna:




Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Za chudy kot
« Odpowiedź #1 : 2008-05-09, 14:36 »
szczerze mowiac, to jesli normalnie je (czt: tak jak zawsze) to nie ma problemu - niektore zwierzeta (ludzie zreszta tez) po prostu tak maja ze nie tyja. Prawda jest taka, ze lepiej by zwierze mialo niedowage niz nadwage.

Warstewka tluszczyku nic by mu nie dala - zupelnie nic. Chociaz nie - w sytuacji gdyby na cos zachorowal, co spowodowaloby brak apetytu, warstewka tluszczyku przyspieszylaby wykonczenie watroby...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Za chudy kot
« Odpowiedź #2 : 2008-05-12, 14:08 »
nie martw się ;) ja mam osobiście taki problem, że nie mogę przytyć. jeżeli kotu nie widać żeber, normalnie je, nie powinnaś się martwić.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Za chudy kot
« Odpowiedz #2 : 2008-05-12, 14:08 »

lakukaracza

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Za chudy kot
« Odpowiedź #3 : 2008-05-16, 10:41 »
ja też się nie martwiłam tym, ze ma sylwetkę jak Murzyn z Sudanu. Tyle tylko, ze zauważyłam, ze gdy go trochę podtuczę, to ataki kamicy mijają szybciej. Ma 9 lat, choruje od kwietnia 2002 roku, wiec już zdążyłam zauważyć tę prawidłowość - podtuczony daje sobie rade z chorobą szybciej. Gdy go dopadnie atak gdy ma sylwetkę a'la Twity, to wygląda jak pół nieszczęścia. Cały czas śpi, nie bawi się, sierść mu "leci", matowieje itd. Gdy jest nieco podtuczony, to nawet podczas ataku ma ochotę na harce i zabawy. Trudno mi sprecyzować to, co chcę Wam przekazać.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Za chudy kot
« Odpowiedź #4 : 2008-05-16, 15:08 »
czy jedzenie ma cały czas w miseczkach? nie pownno tak byc, powinien miec stałe pory posiłków ale jak chcesz zeby przytył to można chyba zostawić jedzenie.
moze jakas karma specjalistyczna? dla chudych kotów, albo dla kotów o podwyzszonej aktywnosci (w nich jest chyba wiecej składników odzywczych czy cos)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ruphee

  • *
  • Wiadomości: 9
    • WWW
Odp: Za chudy kot
« Odpowiedź #5 : 2008-10-13, 17:22 »
czy jedzenie ma cały czas w miseczkach? nie pownno tak byc, powinien miec stałe pory posiłków ale jak chcesz zeby przytył to można chyba zostawić jedzenie...

ja swojemu kotu zawsze zostawiam miskę z suchą karmą, to są na tyle inteligentne zwierzęta że raczej nie przejadają się, a ustawianie mu regularnych posiłków chyba było by trudne przy pracy i studiach, dla urozmaicenia kocur dostaje 2-3 razy w tygodniu mokrą karmę, jest kastratem i utrzymuje praktycznie stałą wagę..

lakukaracza mój kocur waż 6 kg i zjada 2 puszki tygodniowo oraz jakieś 2kg karmy miesięcznie, a jaką mu karmę dajesz?

Marcel

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Za chudy kot
« Odpowiedź #6 : 2008-11-10, 18:21 »
Bardzo ładny kot. Sam oprócz psa mam persa i karmię go suchą karmą. Zazwyczaj jest to Proformance, tak samo jak mój pies.. tyle że kotka je tego bardzo mało. Sam nie wiem co jest tego przyczyną. Być może powinny tyle jeść. Mimo wszystko kotka jest bardzo zaganiana, uwielbia się bawić, ale przez większość czasu śpi.
Zapisane
wicko.com.pl - karmy dla twojego psiaka i kotków. Szkolenia
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 25 zapytaniami.