Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jaka karma dla szczeniaka?  (Przeczytany 12040 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Jaka karma dla szczeniaka?
« : 2011-07-19, 10:42 »
Proszę o pomoc w wyborze karmy. Mój szczeniaczek to pies małej rasy więc kupiłam mu karme Acana Puppy Small Breed. Słyszałam że to bardzo dobra karma. Niestety mój piesek je ją bardzo niechętnie i za każdym razem wymiotuje. Ma bardzo delikatny żołądek. Może to dlatego że był karmiony mlekiem z butelki a nie mlekiem matki. Czy Josera Miniweel będzie lepsza? 
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #1 : 2011-07-19, 11:35 »
Zerknij na skład - być może malec uczulony jest na rodzaj zawartego tam mięsa, bądź inny składnik.


Mój Gizmorek od szczenięcia po dziś dzień zajada karmę marki Orijen
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #2 : 2011-07-19, 11:48 »
Patrząc na skład Acana jest lepsza od Josery, choć to podobna półka. W podobnym stylu jest jeszcze np Hills (ale on jest trochę droższy z tego co pamiętam). Możesz pomyśleć o Royalu albo Purinie Pro Plan, choć obie należą do droższych. Z tych dwóch tańsza i moim zdaniem lepsza jest Purina (koniecznie pro plan, pozostałe dwie puriny są niestety słabymi karmami). Możesz też zastanowić się nad którąś z karm bezzbożowych: orijen, acana bezzbożowa (mają 3 takie karmy: grasslands, prairie harvest i pacifica dog), taste of the wild. Te karmy, które Ci wymieniłam są podobne jakościowo, musisz poszukać co odpowiada Twojemu psiakowi :) Moja np świetnie trzyma się na Acanie (teraz od jakichś 2 lat jest na bezzbożowych), a purina jej totalnie nie służyła. U Ciebie może być na odwrót. Warto też zastanowić się czy psinka nie ma alergii na kurczaka - zdarza się dość często u psów, acana puppy bazuje na kurczaku i przez to mogła spowodować wymioty. Purina ma karmę dla szczeniąt lamb&rice, która nie zawiera w ogóle kurczaka (trzeba czytać skład, bo kurczak jest bardzo częstym składnikiem karm, nawet tych, które zgodnie z nazwą powinny mieć w składzie inne mięso)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedz #2 : 2011-07-19, 11:48 »

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #3 : 2011-07-19, 11:58 »
To nie może być alergia na kurczaka,bo bardzo lubi mięso z kurczaka,ryż lub makaron,ugotowane żółtko i marchewkę. To jego ulubiony posiłek. Pije jeszcze mleko i wodę. W celach edukacyjnych używam przekąsek TRIXIE w kształcie kwiatka. Bardzo je lubi. Ale jest już na tyle duży żeby dołączyć do tego jakąś karme,ponieważ nie chce żeby czegoś mu brakowało. A karma Eukanuba byłaby dobra? I mam jeszcze jedno pytanie:czy to prawda że szczeniakom można podawać osuszone, zmielone skorupki z jaj?
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #4 : 2011-07-19, 13:59 »
Mamba - nie za wiele nowości naraz - pies na pewno wymiotuje nie dlatego,ze karma jest zla, ale nie umie jeszcze jesc suchej - nie pije wody ile trzeba- karma pecznieje żołądku i pies zwraca. Najpierw karme mu dobrze namocz , dodaj do niej troche miesa z kuraczaka z ryzem . W tej formie podawaj kilkanaście dni  , potem stopniowo coraz mniej namaczaj .
Ja karmię szczeniaki Josera Familly i mięsem oraz bialym serem - zero problemow brzuszkowych :) Ale nie od razu daję suche , przez dluzszy czas je mocze i podaje w formie miękkiej.
Na razie daj sobie spokoj ze skorupkami - wapn daj malemu w formie bialego sera i kwasniego mleka. Na skorupki przyjdzie czas.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #5 : 2011-07-19, 14:10 »
Dziękuję za radę. Napewno spróbuje moczyć. Myślałam że stały dostęp do wody wystarczy mu. Wyszłam z wprawy. Dawno nie miałam takiego malucha pod opieka
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

aha

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #6 : 2011-07-20, 09:44 »
Moja koleżanka poleciła mi karmę NUTRA GOLD HOLISTIC Puppy Microbites, jest przeznaczona w szczególności dla szczeniąt dlatego jestem pewna , że podaję szczeniakowi to dla niego najlepsze i dostarczam mu za pomocą tej karmy wszystkie niezbędne minerały i witaminy, miałam problem żeby ją znaleźć w internecie, ale w końcu znalazłam ją na (spam usunięty)
« Ostatnia zmiana: 2011-10-06, 18:54 autor IBDG »
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #7 : 2011-07-20, 09:53 »
Ja pozostanę przy Acanie, ponieważ dużo czytałam na temat tej karmy i wiem że jest stosunkowo dobra. Wiem już na czym polega problem mojego psiaka. Kiedy byłam na wakacjach jadł za dużo tej karmy. W nadmiarze wszystko szkodzi. Rodzice wypełniali jego miskę do pełna,a niestety tego nie można robić. Ja wydzielam mu jedzenie,ponieważ się przejada. Myślę że powoli wszystko wróci do normy i zmiana karmy nie będzie potrzebna
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #8 : 2011-07-20, 13:30 »
Jadl za duzo , bo nie byla moczona, szczeniakowi zawsze się moczy na poczatku , potem coraz mniej.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedz #8 : 2011-07-20, 13:30 »

Psiakoholic

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #9 : 2014-03-11, 15:45 »
Witam. Nam weterynarz nie kazał moczyć karmy - karma namoczona bardzo zapycha i małemu chce się więcej pić. Dodatkowo osadza się na ząbkach i mały ma nieprzyjemny zapach z pyszczka (sucha karma działa jak naturalna szczoteczka). Małe pieski powinny dać sobie radę z karmą przeznaczoną dla juniorów. Jeśli mają problemy z wymiotami, udałabym się do weterynarza o poradę. Nie dawałabym ryżu, ani warzyw, tym bardziej nabiału - mój miał straszne rewolucje po nabiale (za dużo nowości = jeszcze większa rewolucja). Trzeba uzbroić się w cierpliwość i przyzwyczaić malucha do jednego rodzaju posiłku. My karmiliśmy od samego początku tą karmę, bez problemów :) proszę nie spamować
« Ostatnia zmiana: 2014-03-11, 16:37 autor IBDG »
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #10 : 2014-03-11, 20:22 »
To swojemu nie mocz, i nie wklejaj spamu.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Psiakoholic

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #11 : 2014-03-12, 14:51 »
diuna - przytoczyłam poradę weterynarza - lekarza specjalisty, którą usłyszałam, gdy byłam na wizycie z moim szczeniakiem, który też miał problemy gastryczne. Jeśli tutaj każdy z was jest weterynarzem i wie lepiej to ok, ale bezczelne skwitowanie, w dodatku, że moja wypowiedź jest spamem to trochę nie na miejscu. Chciałam pomóc, jakby ktoś szukał karmy, która pomogła mojemu szczeniakowi. Ma dziś 9 miesięcy i rozwija się zdrowo, a przeszedł wiele przez problemy z żołądkiem.

Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #12 : 2014-03-12, 15:09 »
Cieszę się ,że pomogla, ale szczeniak musi najpierw nauczyc sie jesć sucha karmę. Jeśli ona jest mu wydzielana - je ją łapczywie i nie popija odpowiednią ilościa wody co grozi nawet peknięciem jelita, a często też skrętem żołądka.
 Dlatego zawsze najpierw zaczyna sie od moczonej stopniowo zmniejszając ilość wody w karmie i obserwuje się jak popija. Nie mozna maluchowi postawic od razu suchą karme i wodę bo tak wet zalecil. Trzeba miec jeszcze doswiadczenia hodowlane. A ja je mam, dlatego wiem co piszę. Dlatego nie przyklada się jednej miary do każdego szczeniaka, błędów zywieniowych i problemow z tym związanych. W dodatku, pierwsze slysze ,ze moczona karma w jakikolwiek sposob szkodzi. A trochę szczeniakow udalo mi się odchowac przez ćwierć wieku. I to doskonale odchowac.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #13 : 2014-03-18, 15:42 »
Bardzo wiele zależy od samej rasy pieska,jednak początkowo warto dostosować sie do rad hodowców i stosować diete jaką zaleca. Każdy szczeniak musi się nauczyć stopniowo jedzenia suchej karmy,nic na siłę ani od razu.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #14 : 2014-03-18, 16:21 »
Jeśli tutaj każdy z was jest weterynarzem i wie lepiej to ok, ale bezczelne skwitowanie, w dodatku, że moja wypowiedź jest spamem to trochę nie na miejscu.
Wybacz, ale jeśli nowy użytkownik zaczyna od wstawienia linku, naraża się na podejrzenie o spam... Nie brak tu niby to zatroskanych opiekunów zwierząt, kierujących wprost do swego sklepu... ;) Co innego, gdybyś była "starą" forumowiczką, a tak mamy prawo (a nawet obowiązek) reagować.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedz #14 : 2014-03-18, 16:21 »

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #15 : 2014-04-29, 18:00 »
Zgadza się,aczkolwiek też nie skreślajmy od razu Użytkownika na forum,być może po prostu tak się złożyło ze od razu wstawił link. Podejdźmy doi problemu spokojnie i przede wszystkim merytorycznie. Podtrzymuje także swoje zdanie odnośnie rasy,to kluczowy wyznacznik podczas wyboru karmy:)
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

kuchniapupila.pl

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #16 : 2016-02-11, 14:57 »
Proszę o pomoc w wyborze karmy. Mój szczeniaczek to pies małej rasy więc kupiłam mu karme Acana Puppy Small Breed. Słyszałam że to bardzo dobra karma. Niestety mój piesek je ją bardzo niechętnie i za każdym razem wymiotuje. Ma bardzo delikatny żołądek. Może to dlatego że był karmiony mlekiem z butelki a nie mlekiem matki. Czy Josera Miniweel będzie lepsza?
Witam, nie chce narażać się na spamowanie, ale z miłości do zwierząt otworzyliśmy sklep internetowy z karmą i akcesoriami dla nich, również z miłości do zwierząt, jako,że jesteśmy posiadaczami dwóch psów Akita inu i Chihuauha, oraz kota, wspomagamy wiele fundacji i indywidualnych osób które zwierzętom pomagają.
Zachęcam więc z czystym sumieniem do zapoznania się z artykułami na naszej stronie o wychowaniu szczeniaka i jego żywieniu, o namaczaniu karmy lub nie, o domowych obiadkach i wielu innych problemach , które spotykają właścicieli psów.
Chętnie podzielę się swoją wiedzą z zakresu opieki nad zwierzętami i doradzę w wyborze odpowiedniej karmy.
zapraszam
http://www.kuchniapupila.pl/encyklopedia
Zapisane

haanka

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #17 : 2016-05-30, 15:13 »
Ja swojemu szczeniakowi kupowałam karme nutra, z tego co pamiętam nigdy nie miał większych problemem z trawieniem czy odpowiednim wzrostem.
Zapisane
Apetete Wyjątkowe miejsce dla miłośników zwierząt

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #18 : 2016-06-08, 11:40 »
Akurat w kwestii karm,to warto dołożyć a wybrać tą,która będzie optymalna dla naszego pupila o bogatym składzie. akurat tym się zajmujemy na co dzień i chętnie pomożemy,doradzimy:) 
Zapisane

Anirka

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #19 : 2016-07-29, 09:33 »
Ja swojej Ince od małego podawałam Iams i nigdy nie miał problemów z trawieniem czy tez alergią.Spróbuj a na pewno nie pożałujesz bo przecież zdrowie pupila jest najważniejsze.
« Ostatnia zmiana: 2016-07-29, 13:47 autor Anirka »
Zapisane

KupujeKarme_pl

  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #20 : 2016-10-03, 13:16 »
Na forum był już podobny watek dotyczący karmy dla szczeniaków które warto podawać, zobacz tutaj;
 http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=37113.new#new
 
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedz #20 : 2016-10-03, 13:16 »

Petshooop

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Jaka karma dla szczeniaka?
« Odpowiedź #21 : 2017-02-17, 10:59 »
W kwestii wyboru karmy dla szczeniaka, to jest on naprawdę bardzo szeroki, najlepiej jeżeli w smaku także mu podpasuje, sprawdź chociażby PROFINE Junior Large Breed Chicken, cenowo też prezentuje się bardzo rozsądnie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.138 sekund z 28 zapytaniami.