Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Podstawy  (Przeczytany 1715 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Apiska

  • Gość
Podstawy
« : 2004-10-31, 20:53 »
Witam!
A więc możliwe że będę mieć akwarium-ja bardzo chce. Ale przed kupnem czego kolwiek chciałabym sie dowiedzieć wszystkiego :) Znacie jakiś portal na którym mogłabym sobie poczytac, dowiedzieć się wszystkiego? :) Powiem szczerze, jestem zielona jesli chodzi o akwarystyke  :wink:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Podstawy
« Odpowiedź #1 : 2004-10-31, 21:10 »
Zapisane

Sheol

  • Gość
Podstawy
« Odpowiedź #2 : 2004-10-31, 21:18 »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podstawy
« Odpowiedz #2 : 2004-10-31, 21:18 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Podstawy
« Odpowiedź #3 : 2004-10-31, 22:12 »
wpisz sobie w google - akwarystyka

proponuje ci kupić lub wyporzyczyć jakąś dobrą książke
Zapisane

Sheol

  • Gość
Podstawy
« Odpowiedź #4 : 2004-10-31, 22:36 »
Ksiazki to chyba najlepsze rozwiazanie bo na tych stronkach czesto jest zamieszanie z poplątaniem i w efekcie czlowiek juz nic nie wie z tego...
Zapisane

Apiska

  • Gość
Podstawy
« Odpowiedź #5 : 2004-10-31, 22:55 »
Włąsnie szukałam na allegro, ale coś nie bardzo widze :D Ale poszukam tak jak mówicie :)
Zapisane

Sheol

  • Gość
Podstawy
« Odpowiedź #6 : 2004-10-31, 22:59 »
Na allegro?
Eeeee tam nic nie ma ciekawego :P
Zapisane

arke

  • Gość
Podstawy
« Odpowiedź #7 : 2004-11-01, 11:09 »
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Podstawy
« Odpowiedź #8 : 2004-11-01, 11:42 »
możesz wejść na http://www.forum.akwaswiat.hostings.pl/  ;) nic nie mówiłam.. :P  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podstawy
« Odpowiedz #8 : 2004-11-01, 11:42 »

Raffy

  • Gość
Podstawy
« Odpowiedź #9 : 2004-11-01, 15:49 »
Cytat: Beaglomania
możesz wejść na http://www.forum.akwaswiat.hostings.pl/  ;) nic nie mówiłam.. :P  :P


o dzięki ! :)
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Podstawy
« Odpowiedź #10 : 2004-11-01, 16:44 »
proszę bardzo...  8)  8)
Zapisane

Apiska

  • Gość
Podstawy
« Odpowiedź #11 : 2004-11-02, 19:01 »
Heheh są są rzeczy na allegro :D ALe narazie potrzebuję jakieś podstawy :D Musze przejśc się po księgarniach i popatrzeć na ksiązki :)
Zapisane

kasia

  • Gość
Podstawy
« Odpowiedź #12 : 2004-11-02, 20:08 »
Polecam antykwariaty, jesli chcesz troszkę zaoszczędzić. Można często kupić prawdziwe perełki za grosze :)
Zapisane

Sheol

  • Gość
Podstawy
« Odpowiedź #13 : 2004-11-02, 21:59 »
Ja swego czasu wypozyczalem ksiazki o akwarystyce a nawet astronomi z bibliotek :)
Za darmo i wybor nawet duzy :) Po co kupowac?
Zapisane

Apiska

  • Gość
Podstawy
« Odpowiedź #14 : 2004-11-02, 23:08 »
Ha! Gdyby tylko u mnie był antykwariat...ale powiem bratu aby w Bytomiu mi kupił a ja w grudniu bym odebrała, albo mi wyśle :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Podstawy
« Odpowiedz #14 : 2004-11-02, 23:08 »

arke

  • Gość
Podstawy
« Odpowiedź #15 : 2004-11-03, 20:01 »
Nooom warto sprubować
Zapisane

Serena

  • Gość
Podstawy
« Odpowiedź #16 : 2004-11-04, 01:27 »
Witam,
Z mojej strony polecam:
www.akwarystyka.pl
www.akwarystyka.com.pl
www.akwarium.org.pl
+ wyżej wymienione.

Z książek polecam:
"Ryby i akwaria" Encyklopedia Larousse- cena: ok. 75 zł. Świetna dla początkującego. Napisana przystępnym językiem. Pokazuje krok po kroku co i jak zrobić. Zawiera też wiele zdjęć, które są pomocne. Myślę, że starczy na lata.

"Słodkowodne akwarium ozdobe" Krzysztof Teisseyre- cena ok. 75 zł. Książka bardziej "naukowa" od poprzedniej, co może być pewnym utrudnieniem dla początkującego. Jednak, lepsza, częściej do niej zaglądam, gdy mam jakiś problem. Na zakończenie książki- unikat: lista adresów internetowych. Jedyny mankament tej pozycji to zdjęcia- jest ich szalenie mało, a jak już są- to są fatalnej jakości. Ale na pewnym etapie liczy się treść, a nie forma.

W każdej z tych książek znajdziesz informacje o zakładaniu i utrzymaniu akwarium, gatunkach ryb i roślin, ich chorobach, parametrach wody, sprzętach. Jeśli interesują cię gatunki ryb [a przed zakupem lepiej poznać nowy nabytek, bo może dorastać np. do 120 cm długości!] to godna polecenia jest książka:
"Atlas ryb akwariowych" W.Kahl, B.Kahl, D.Vogt- cena: 70 zł. Książkę napisali Niemcy, więc jest jasna i klarowna. Każda ryba ma tu swoje zdjęcie, szkic i nazwę łacińską [ta staje się w pewnym momencie niezmiernie ważna].

Wiem, że wymienione tu książki nie są tanie, ale są pożądnie wydane, a ich treść jest na bardzo wysokim poziomie [jak na dostępną literaturę popularno-naukową]. Warto zainwestować parę groszy i kupić te książki, będą ci służyły jeszcze wiele lat- pewna wiedza nigdy nie ulega przedawnieniu. Poza tym, kwota 150 zł to jest nic w porównaniu z tym, co władujesz w swoje akwarium, wierz mi. Dlatego, nawet jeśli po lekturze miałabyś się zniechęcić, lepiej niech to się stanie przed zakupem akwarium i zwierząt- mniej kłopotu i cierpienia dla wszystkich.

Mam też pewną radę na wstępie- kup jak największe akwarium, jak najbardziej wydajny filtr i jakieś "proste" ryby. Dzięki takiej inwestycji na 99% nie skrzywdzisz zwierzaków. Poza tym czytaj i pytaj. Ja zajmuję się rybami 16 lat i one wciąż mnie zaskakują, stale czegoś szukam.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie, widziałam je na innym forum. Każdą decyzję konsultuj z nami. Powiesz nam jakie jest największe akwarium jakie zmieści się u ciebie :) . My doradzimy sprzęt [filtr, grzałkę, oświetlenie], wygląd wnętrza akwarium, obsadę [czyli gatunki ryb mieszkające u ciebie] oraz dogodne rośliny. Trochę się przy tym posprzeczamy  :) , ale czego się nie robi dla dobra zwierzaków? Być może nieuprzejmością z mojej strony jest wypowiadanie się w imieniu wszystkich forumowiczów [szczególnie, że jestem tu od godziny  :oops: ], ale widziałam takie rozwiązanie na innym forum i główny zainteresowany na tym skorzystał. Nikt też nie miał pretensji o to, że pytał. W końcu od tego jest forum. Tak czy siak, ja polecam się na przyszłość, jeśli nie na forum to via e-mail.

Powodzenia
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Podstawy
« Odpowiedź #17 : 2004-11-04, 07:14 »
Witamy na forum! i życzę dalej takich mądrych wypowiedzi  :wink: ze mną to niemożliwe  :twisted:  :twisted:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 25 zapytaniami.