Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Krostki na nogach  (Przeczytany 30737 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Retriva

  • Gość
Krostki na nogach
« : 2007-07-19, 17:07 »
Najpierw napiszę, że szukałam takiego tematu, nigdzie nie znalazłam. Dalej

Od ok. 3 lat mam takie krostki na nogach (przepraszam za złą jakość zdjęcia, ale robione kamerką internetową) na żywo są naprawdę widoczne.

Byłam z tym u dermatologa półtora roku temu, zalecił, żeby nogi opalić to takie nie będą... no cóż, rok temu opaliłam te nogi, ale krostki nie zniknęły nawet troszkę. stosowałam różne peelingi, ale też nie pomagały... Co ja mam zrobić? To głównie przez te krostki chodzę najwyżej w rybaczkach, ale nie zakładam krótkich spodenek ani spódniczek...
Zapisane

irmina

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #1 : 2007-07-19, 18:17 »
A nie pojawiają się one czasem po ogoleniu nóg?:>
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #2 : 2007-07-19, 19:31 »
może masz zapalenie mieszków włosowych?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedz #2 : 2007-07-19, 19:31 »

Retriva

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #3 : 2007-07-19, 20:03 »
Irmina, sa one caly czas, zanim zaczelam golic nogi takze byly... nie znikaja nawet na chwilke :(

Kasiu, a co to?
Zapisane

sylwik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 278
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #4 : 2007-07-19, 20:06 »
mi takie cos wyskakuje na rekach jak zjem pomidory, truskawki i rożne takie, ale to w moim przypadku jest uczulenie
Zapisane
"O nim można powiedzieć-obłąkany.
Istnieje różnica między umysłami chorymi, a głębokimi"

Retriva

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #5 : 2007-07-19, 20:30 »
uczulenia nie mam na pewno, mam to caly czas od okolo 3 lat, nie swedzi ani nic. ale jest :cry:
Zapisane

alune

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #6 : 2007-07-19, 21:14 »
hmm.
w zeszłym roku też miałam niewiadomojakieproblemy z odsłanianiem nóg, no ale. troche co innego, bo jak sobie postałam 10 minut to miałam nogi od razu całe w plamach i łaziłam przez całe lato w spodniach ;] [zresztą - 2 lata temu miałąm całą serią innych próoblemów pt. 'nie będę odsłaniałą rąk' - mam nierówną pigmentację skóry, nie dość, że jedną ręką mam ciemniejszą i widoczne jest to na łopatce, to obydwie wyglądaja tak, jakbym cały czas miała gęsią skórkę].
co do krostek: to jasne, że lepiej widac ja na nieopalonej, bladej skórze, prawda? tak więc pomysł opalenia nóg wydaje sie być całkiem logicznym rozwiązaniem. bardzo możliwe, że to jakieś uczulenie, o którym, coż, po prostu nie wiesz. kiedy ostatni raz miałaś robione testy? [na ten moment najprostszym rozwiązaniem wydaje mi się picie wapna, w razie czego ci nie zaszkodzi] mogłaś też wcześniej jakoś podrażnić skórę.  moja przyjaciółka miała kiedyś idealnie gładką skórę na czole, dopóki nie zrobiła sobie dwóch peelingów, oczyszczającej maseczki i nałożyła tonę niewiadomo jakich kremów. od tego momentu całe czoło ma w małych krostkach i ustawicznie wyskakują jej tam pryszcze. skóra reaguje różnie. dalej - wolałabym to zobaczyć z z trochę dalszej odległości, poproś jakąś koleżankę, żeby zrobiła ci zdjęcie z odległości jednego metra. całkiem możliwe, że tych krostek nie widać zbyt dobrze z daleka, a podejrzewam, że nikt specjalnie nie padnie na kolana i nie będzię oglądał twoich łydek, prawda? ^^
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #7 : 2007-07-19, 21:34 »
peelingi robilam dopiero po 'wyskoczeniu' tych krostek... po opaleniu byly nadal, mniej widoczne, ale byly. a mi zalezy by ich nie bylo, bo nie mam jak opalac nog, chodzac w dlugich spodniach i wstydzac sie tych krostek ;P z daleka tez widac, nie tak dobrze, ale widac :P gdybym np. tylko wychodzila gdzies sie przejsc to ok, ale siedzac ze znajomymi wstydze sie tego... a nie mam kogo poprosic o zrobienie mi zdjecia ;P mam tu narazie tylko kolegow, a nie kolezanki, a ich nie poprosze ^_^ samowyzwalacz tez odpada- nie mam czym zdjecia zrobic :(
Zapisane

alune

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #8 : 2007-07-19, 23:26 »
umm.. to może mam/tata/brat niech ci zrobią? ;>
uwierz mi, jeśli masz jakiś problem z tymi krostkami to może ci się tylko wydawać, że widac je z daleka - wiesz, jeśli facetowi spodobają się twoje nogi to nie dlatego, że patrzył na nie przez lupę z odległości 5cm. skoro nie pokazujesz nóg, to może ktos w końcu pomyśli, że robisz to specjalnie, a wiadomo - chciałby się dowiedzieć, dlaczego. jeśli nie będziesz robiła problemu, inni też tego nie zauważą ;]
poza tym takie krostki są częste po ogoleniu nóg - chodzi mi o wygląd [podrażnienie mieszków włosowych/cebulek? jakoś tak]. kobiety ogólnie się nimi tak nie przejmują^^ wklepują balsam i nie mają oporów, żeby założyć szorty i iść na ulicę.
natomiast peeling trzeba robić, aby usuwać martwy naskórek. to zapobiega wrastaniu włosków i powoduje łatwiejsze wchłanianie się kremów i blabla, możesz sobie poczytać na stronach producentów.. w każdym razie warto go stosować ;]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedz #8 : 2007-07-19, 23:26 »

Retriva

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #9 : 2007-07-20, 10:07 »
Nie mam mamy/taty/brata a siostry nie poprosze bo powie ze glupia jestem ;P nawet jesli nie widac ich z daleka- czego nie wiem, nie widze sie z daleka - to widac je z bliska... i nie z bliska w sensie 5cm tylko w sensie 1m... :( a zanim zaczelam golic nogi mialam te krostki, nogi zaczelam golic rok temu,  krostki mam jak juz pisalam- od okolo 3 lat :(
Zapisane

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #10 : 2007-07-20, 10:19 »
ja takie krostki mam od ho ho o_O w zerówce już miałam ;<
No ale peeling 2 razy w tygodniu od jakiś 4 miesiecy i powoli znikają o_O
Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

Retriva

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #11 : 2007-07-20, 10:25 »
a jakiego peelingu uzywasz?
Zapisane

alune

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #12 : 2007-07-20, 10:30 »
ee? powie, że jestes głupia? ;> mnożysz problemy ;>
ok, to nawet ten 1m - czy ktoś spuści głowę, żeby dokładnie przeanalizować twoją skórę na nogach? nie ;]
swoją drogą, to moga być też zmiany skórne po prostu wywołane hormonami/okresem dojrzewania. jednym wyskakują na twarzy, innym a na plecach, a następnym - na nogach. peeling gruboziarnisty, balsam nawilżający, nie uzywaj maszynki do golenia - użyj lepiej kremu. no i opal je, jeśli możesz. albo po prostu idź do innego dermatologa^^
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #13 : 2007-07-20, 10:49 »
wlasnie ona powie, ze mam kompleksy i sobie problemy robie xD jak ja poprosze zeby zrobila zdjecie moich nog xD jestem dorastajaca dziewczyna, chce sie podobac chlopakom... i dlatego chcialabym miec ladne nogi :P a w czym przeszkadza maszynka do golenia? bo nie iwem co to za kremy,  a mam maszynke zwykla no i depilator philipsa... balsam pomoze zeby to zeszlo?
Zapisane

PPSIARA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #14 : 2007-07-20, 10:51 »
Retro:

Zapisane
Głośnym strzałem w swoją głowę rozpoczynam rzeź idiotów.

Forum Zwierzaki

Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedz #14 : 2007-07-20, 10:51 »

Retriva

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #15 : 2007-07-20, 10:54 »
dzieki bardzo ;)
Zapisane

alune

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #16 : 2007-07-20, 11:38 »
maszynka podrażnia skórę. krem do depilacji, nie słyszałaś nigdy? ;> np. veeta. nakłada się na 10 minut, potem szpatułką usuwa się włoski ;] czy balsam pomoże - nie wiem, zależy jakiej firmy :P jeśli kupisz jakiś zwykły, to raczej nie, ale jest cała gama balsamów, które przywracają gładką skórę, nautralizują przebarwienia, zapobiegają powstawaniu zmian skórnych.. poza tym jakiegoś balsamu nawilżającego chyba używasz codziennie, prawda?^^
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #17 : 2007-07-20, 12:03 »
uzywam, takiego z avonu, ale nie wiem jaka nazwa dokladnie xP  o kremach nigdy nie slyszalam ^_^ ale ja te krostki mialam zanim zaczelam golic nogi, powtarzam....
Zapisane

alune

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #18 : 2007-07-20, 12:47 »
wiem, posiadam umiejętność czytania ze zrozumieniem ;] rzecz w tym, że goląc nogi maszynką możesz jeszcze bardziej podrażniać skórę, przez te krostki przy jakimś 'leczeniu' mogą ci wolniej schodzić.. ale nie wiadomo, każdy organizm w końcu reaguje inaczej :P
Zapisane

sylwik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 278
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #19 : 2007-07-20, 12:53 »
np. veeta. nakłada się na 10 minut, potem szpatułką usuwa się włoski ;]
Ja odradzałabym depilację kremami, z reszta one i tak dzialają jak maszynka, poza tym one moga jeszcze bardziej podrażnić skóre. Na opakowaniu jest notka o tym ze nie stosowac na podrazniona skóre a w przypadku Retrivy taka ona właśnie jest
Zapisane
"O nim można powiedzieć-obłąkany.
Istnieje różnica między umysłami chorymi, a głębokimi"

alune

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #20 : 2007-07-20, 13:03 »
ouch, faktycznie. ale nie zgodzę się, że działają jak maszynka ;] mogą podrażnić skórę, jeśli ktoś ma uczulenie, ale poza tym? mogłabyś to bardziej rozwinąć? ;>
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedz #20 : 2007-07-20, 13:03 »

Retriva

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #21 : 2007-07-20, 13:07 »
ale czy to jest podrazniona skora, jesli mam to dziadostwo od kilku lat O__o... dermatologia to u mnie czarna magia :D
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #22 : 2007-07-20, 13:10 »
Jeśli masz na nogach krostki to goląc nogi podrażniasz skóre, możesz ścinać z nich naskórek co wygląda jeszcze gorzej. Pójdz do dobrego dermatologa, powinien coś poradzić. Ja doradziłabym częste pilingi, mocne nawilżanie i opalenie nóg, no i obserwacje ;)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #23 : 2007-07-20, 14:35 »
a może masz jednak na coś uczulenie np. na jakiegoś rodzaju mydło, albo składnik jakiegoś kosmetytu może balsamu.

zdjęcia mozesz zrobić mniej więcej z odkegłości 0,5 m. wyciadajac ręke i pstryk. wtedy moze będą lepiej widoczne.

opalenie przyczyni sie do tego by nie były widoczne wiec dermatoloszka ci zbytnio nie pomogla, powinna przepisać jakąś maść albo coś.

Golenie nóg pewnie podrażnia te krostki i moze dlatgo nie znikają ale jeśli nie znikły przez 2 lata to coś innego jest przyczyną
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Retriva

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #24 : 2007-07-20, 15:03 »
Testy robione mialam, uczulenia brak. zdjecie bylo robione wlasnie z ok. 0,5m, przeciez nie z 5cm :P
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #25 : 2007-07-20, 15:12 »
a przybliżałaś bo ja zrobiłąm zdjecie z odległości pół metra i widać całą noge, znaczy łydke
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Retriva

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #26 : 2007-07-20, 16:23 »
nie no, normalnie zrobilam kamerka zdjecie z odleglosci pol metra, no moze 40cm. zrobilam bardziej na udzie niz na lydce :P
Zapisane

alune

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #27 : 2007-07-20, 17:10 »
słuchaj, jeśli to jest zdjęcie z odległości 0.4-0.5m, to twoje udo musi mieć w obwodzie ok. 70 cm, skoro ymm.. 'zajmuje' tyle miejsca, a to jest niemożliwe :P widać że to zbliżenie ;] najprostsze wyjście: stań przed lustrem i zrób fotkę, albo usiądź i wyciągnij nogi przed siebie^^
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedz #27 : 2007-07-20, 17:10 »

Retriva

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #28 : 2007-07-20, 17:14 »
to może ta kamerka zbliża xD? ja nie wiem, co jest poustawiane, nie znam sie na tym :P wzielam kamerke, przycisnelam pstryczek na niej i voila :D jutro/pojutrze to zrobie, bo musialabym brac kompa do przedpokoju do lustra, a siostra w domu siedzi  i sie bedzie czepiac ^_^

EDIT
zreszta, tu jest, zdjecie jak wyciagalam kamerke jak najdalej od siebie xD
http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,28365.msg967531.html#msg967531
na tym drugim dobrze widac...
Zapisane

alune

  • Gość
Odp: Krostki na nogach
« Odpowiedź #29 : 2007-07-20, 17:24 »
siostra! ;> ona tez nie zrozumie? :P
ale że co na drugim dobrze widać? krostki słabo, nie czepiając się jakości kamerki ;]
alee. poza tym można zauważyć że masz jednak blade nogi, a to tez przyczynia się ich do widoczności ;]
a, jeszcze jedno - na drugim zdjęciu widać że jestes pochylona, więc tak naprawdę musisz mieć chudsze nogi. zrób sobie fotę jak jesteś wyprostowana, najlepiej w jakimś miejscu gdzie świeci słońce^^
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 28 zapytaniami.