Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do dołu

Autor Wątek: Furry Paws  (Przeczytany 23099 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Retriva

  • Gość
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #150 : 2007-07-07, 13:14 »
nie no, dysplazja moze byc tez nabyta. ja moje 20 kg tez dzielnie znosilam z.... 37 schodow ;] przeciez po przeswietlonych rodzicach i innych przodkach nawet z HD-A pies moze miec dysplazje- ale nabyta. co do HD-C. sama suki bym nie kryla jesli by miala HD-C, bo jednak duzy brzuch jest obciazeniem dla stawow i mimo ze HD-C jest lekka dysplazja to jednak moze cos sie stac przez takie obciazenie. nie wiem za to jak odczytuje sie ED, chociaz tatus Uzo mial ED 0/0 i wiem tylko ze to jest brak dysplazji. nie jest to offtop- przeciez rozmawiamy o HODOWLI psow ;)
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #151 : 2007-07-07, 16:22 »
Nie ma dysplazji nabytej, pies może mieć predyspozycje genetyczne do luźnych połączeń i na tej podstawie, nie przestrzegając tych kilku zasad może się nie łączyć i staw biodrowy źle się rozwija.
Właśnie sobie czytam forum o dysplazji gdzie jasno piszą, że można doprowadzić do zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych, a nie do dysplazji gdyż jest ona  genetyczna.
 Mam tez przed sobą ksiazke o dysplazji gdzie pisze " Czynniki środowiskowe nie stanowią podłoża dysplazji, ale mogą wpłynąć na szybkosc rozwoju schorzenia i stopień jego zaawansowania."

Co do dysplazji stawów łokciowych to nie wiem dokładnie, ale zdaje sie, ze u Bernów NIE sa wymagane, ALE hodowcy je robią.
Jednak z tego co czytam, to nie jest to dokonca poznana choroba, ale ma też swoje podłoze genetyczne, jednak nie wyklucza sie  działań środowiskowych na rozwój tej dysplazji.

Myśle, ze również nie kryłabym suki z HD C.
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #152 : 2007-07-07, 16:24 »
?? dobra, ja nie kapuję, o czym gadacie... http://www.furry-paws.com/dogs.php?dogid=1125549 na sprzedaż 6lvl york... ufff wydałam dziś ponad 25k na cztery husky, żeby nie było takiego inberrd
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Forum Zwierzaki

Odp: Furry Paws
« Odpowiedz #152 : 2007-07-07, 16:24 »

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #153 : 2007-07-07, 16:36 »
Loleczka- dlaczego rozmnażasz psy nie robiąc im badań i nie wystawiajać?
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #154 : 2007-07-07, 16:37 »
badania im robię, robie... o to sie nie martwcie... co do wystawiania... tłumaczycie mi po 100 razy a ja i tak tego nie kumam... wolę pozarabiać jako wet...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #155 : 2007-07-07, 16:50 »
Badań nie robisz badań genetycznych, a rozmnażasz psy, szczeniąt też nie badasz.
Wystawy to marny zarobek i one nie są po to. Dzieki wystawą podnosisz "wartość" psa i jego potomstwa, podnoszą sie levele i stopnie wystawowe.
 W ATLAS wchodzisz na takie  żółte na niebieskim tle T, tam pisze "Train Your Dog". Wtedy wybierasz w jakich zawodach chcesz startować z danym psem. Aby wiedzieć w czym Twój pies bedze najlepszym dajesz ATLAS i budyneczek z SHOW INFO. Tam na podstawie cech psa "agi: 23     con: 16     int: 26     spd: 23     stm: 24     str: 22" w Major wybierasz te najmocniejsze. Zaznaczasz kilka  przyciskając lewym przyciskiem myszy i ConTRoL.
;Potem dajesz SREACH i Ci wyskakuje dany sport. Wtedy wracasz do miejsca szkolenia i wybierasz ten sport.

Wiec weź teraz jakiegoś psa i zrób tak i daj znać,  tu czy na gg to dalej Ci wytłumaczę.
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #156 : 2007-07-07, 17:33 »
moje ID to 508658 ;)














a później co zrobic masz tutaj... wystarczy czasem tylko przejrzeć wątek... :roll:

Kola, czyzby dysplazja.com? powszechnie uznaje sie ja jako nabyta, dlatego ze gdyby nie te czynniki jak chodzenie po schodach lub slizganie sie ona by nie powstala, nawet przy luznych stawach. dlatego nazywana jest nabyta ;) ja tam o mojego malucha dbalam mimo ze ciezko bylo mi takie 20kg nosic po schodach to jakos musialam dawac rade- przeciez nie moglam pozwolic na to zeby byla dysplazja. oczywiscie nie jest powiedziane ze jak bedzie chodzic po schodach to odrazu musi byc HD. ale ja tam wole na zimne dmuchac :)
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #157 : 2007-07-07, 18:38 »
kola, ja dobrze wiem, czy robiłam czy nie te badania... wydałam na same badania i genotype 7k na cztery dorosłe i szczeniaki...
Ret, jak mam wybierać w czym wyszkolone, skoro wogóle nie są wyszkolone...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Retriva

  • Gość
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #158 : 2007-07-07, 23:09 »
sama sobie odpowiedzialas- nie sa wyszkolone. musisz wyszkolic.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Furry Paws
« Odpowiedz #158 : 2007-07-07, 23:09 »

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #159 : 2007-07-07, 23:28 »
Loleczka nie wciskaj mi tu kitu, proszę.
Badałaś tylko genotyp, a nie robiłaś badań genetycznych na biodra, łokcie oczy i uszy. Genotyp to tu akurat nie ma dużo do rzeczy.
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #160 : 2007-07-08, 08:30 »
biodra, łokcie, oczy i uszy? nie znam anglika więc nie za bardzo rozumiem, ale to się w klinice bada? jak tak to nie naskakuj nam nie tak, bo dokładnie nawet po kilka razy żeby mieć pewność...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #161 : 2007-07-08, 11:20 »
Tak w klinice-Genetic Health Test.
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #162 : 2007-07-08, 11:21 »
ejjjj, sama wiem, co sprawdzałam w klinice... trzy badania dla każdego psa i każdego miotu...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #163 : 2007-07-08, 11:42 »
To dziwne, z tego co widze to 3-4 psy nie mają badań, szczenieta też nie mają.

Właśnie rozmnożyłam swoje australijczyki z czego tylko jeden pies ma jedne wynii z Fair. Urodziło sie 5 samczyków i nie wiem czy zostawić a moze następnie sprzedać samaca Red Merle, czarnego, czarnego z białymi znaczeniami czy Blue Merle. W hodowli mam suke red Merle, suke Blue Merle, samca  Czarnego i samca czarnego z białymi znaczeniami. W sumie szczeniaki maja umaszczenia rodziców i dziadków. Jeden ma Blue Merle z białymi i brazowymi znaczeniami i ten ma biodra Fair.
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #164 : 2007-07-08, 13:43 »
Loleczka to jaki sluch, wzrok, lokcie i biodra maja Twoje psy? skoro badalas -.- robilas im badania genotypu ale nie zdrowotne =//
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Furry Paws
« Odpowiedz #164 : 2007-07-08, 13:43 »

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #165 : 2007-07-08, 13:47 »
powtarzam, nie znam angielskiego praktycznie wcale, może kilka pojedynczych słówek, więc nie wiem, wiem, że wszystkie badania zrobione...na same badania nowych psów i miotów wydałam ponad 7, prawie 8k
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Retriva

  • Gość
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #166 : 2007-07-08, 14:04 »

tu masz przykład, to Twoja Enia, po której są szczeniaki. to co Ty badałaś to genotyp- czyli jaką maść będą przekazywać szczeniętom. dlatego tyle wydałaś, bo to drogie.
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #167 : 2007-07-08, 14:06 »
ale oprócz genotypu w klinice badałam trzy rzeczy i za trzy zapłaciłam... plus cena genotypu...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Retriva

  • Gość
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #168 : 2007-07-08, 14:08 »
nieprawda. po pierwsze- to co pokazalam. po drugie "vaccination: overdue" a po trzecie... ta trzecia rzecz w klinice to sterylizacja/kastracja. gdybys to zrobila nie moglabys miec szczeniat...
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #169 : 2007-07-08, 14:14 »
Gdybyś badała 3 rzeczy w klinice to Twoje suki i psy nie mogłyby mieć szczeniąt, miałyby zbadane łokcie, biodra, oczy i uszy i ogólne badania czyli vaccination, a z tego co widać na powyższym screenie i po tym, ze Twoje psy jednak mają szczeniaki, to nie robiłaś  wszystkim psom badań. Już ominę to, że są zaniedbane.
Rozumiem, ze nie znasz angielskiego i mozesz nie rozumieć, ale wtedy mozesz się zapytać.
W każdym razie, jak nie znam niemieckiego to nie gram w niemieckie gry bo to nie ma sensu, do niczego tym nie dążę nie znajac zasad.
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #170 : 2007-07-08, 14:17 »
tylko, że jakbym nie grała w gry angielskie, bo nie znam angielskiego, to oprócz grania w smoki i pisania na forum i na polskich stronach, to bym nie miała nic do roboty...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Forum Zwierzaki

Odp: Furry Paws
« Odpowiedz #170 : 2007-07-08, 14:17 »

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #171 : 2007-07-08, 14:20 »
Zawsze możesz zacząć się uczyć angielskiego  :)
Ja za pomocą samouczków sama uczę sie hiszpańskiego.
A w szkole ni masz angielskiego?

Dobra w takim razie, możemy Ci pomóc  :D.
Ja tam znam angielski, rozumiem co czytam( większości), ale z pisaniem poprawnie i użyciem czasów gorzej :lol:, no ale ja sie dopiero uczę. Retriva, z tego co pamietam, to oferowałaś sie do zrobienia polskiej instrukcji? :P
 Więc Loleczka,  wejdź do Atlas i kliniki. W miejscu cen wpisz jakieś 10 w każdym,a następnie FIND CLINICK.
Wybierasz pierwsza lepsza klinikę. W miejscu Service wybierz Genetic Health Test, a niżej psa którego chcesz zbadać, a w ostatniej miot. Potem dajesz See The Vet i tak z każdym psem. Tylko, ze po wizycie, Vet jest zajęty, wiec przy każdym psie musisz do innej kliniki isc.
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #172 : 2007-07-08, 14:25 »
ja angielski mam, od dwóch lat się uczę, ale po dwóch latach umiem się przedstawić i powiedzieć ci kilka zwierząt i kilka nazw miejsc w mieście... nauczycielka była do duuu... kitu :D
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #173 : 2007-07-08, 14:31 »
Znam ten ból. Miałam tak z nauczycielką od niemieckiego.  Dlatego już wole uczyć sie  hiszpańskiego jako drugiego języka niż niemca. Tam mogę jakieś podstawy znać, by w razie wystawy w Niemczech umieć sie porozumieć, ale tak to mi to nie potrzebne. W angielskim najważniejsze są słówka(no oprócz gramatyki). Na stronie ang.pl  w zakładce "Nauka" jest  "Nauka Słówek". Gdy sie tam zarejestrujesz  to mozesz tam wpisywac słówka do nauczenia i co dziennie sprawdzać czy je umiesz, pisać itp. Tam dokładniej wszytko pisze.
 Na stronie supermemo.net można założyć sobie konto i za darmo uczyć sie podstaw z rozmówek z danego języka, tam kilka  lekcji jest. ogólnie mam pełno zapisanych stron z samouczków językowych :P

Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #174 : 2007-07-08, 14:52 »
Kola, taki maly OT ;) podasz mi kilka jakichs stron z samouczkami jezykowymi ^^?
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #175 : 2007-07-08, 14:56 »
No dobra. To ja zrobiłam taki mini screen:
Wchodzi oczywiście najpierw do Atlas i Clinick:






No kiepsko to wyszło, ale cos widać. Reszte  daje w łapy Retrivy :P
A  jakie języki? Podam, ale jak wrócę od dziadka (tak wiczorkiem)

Edit: gdzieś jeden screen zgubiłam :P
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #176 : 2007-07-08, 15:07 »
najbarzdiej to bym chciala grecki ale pewnie nie masz- od dluzszego czasu usilnie poszukuje programow itp jezyka greckiego ale du... nic :/ francuski, angielski...

Loleczka, tam gdzie Kola pokazala, ze podaje sie cene- wpisz wszedzie 1$, wyjdzie taniej niż 500$ ;)
Zapisane

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #177 : 2007-07-08, 17:07 »
A ja tam zawsze wpisuje 0$ xD Po co przepłacać :lol:
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

Forum Zwierzaki

Odp: Furry Paws
« Odpowiedz #177 : 2007-07-08, 17:07 »

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #178 : 2007-07-08, 17:32 »
Ja daje 10 bo trzeba ludziom dać jakoś zarobić. A tak w sumie to chce mieć stałego weta.
Co do greckiego to szczerze mówiąc- nie szukałam.
A angielski i francuski zaraz się wygrzebie, bo mam zapisanych pełno stron, tylko muszę wybrać te konkretne.
 Ja do nauki hiszpańskiego kupiłam sobie program multimedialny, potem słownik i podręcznik dla samouka. Oprócz tego korzystam tez stron które podałam wyżej.Ale tak to nawet znalazłam angielskie strony do nauki hiszpańskiego gdzie podają różnice w wymowie takiego Kolumbijczyka, potem Hiszpana i jak błędnie mówi anglik. W każdym razie zaczynałam od stron językowych.  Chciałabym sie  też uczyć szwedzkiego, bo myślałam nad filologią szwedzką, ale jest mało, ba, dwa samouczki.

Zaraz poszukam o tym greckim.
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #179 : 2007-07-08, 18:22 »
To są strony z podstawami, szukam z gramtyką i ogólnym samouczkiem jakie znalazłam o hiszpańskim.
http://grecja.home.pl/xjezyk.html
http://sliwak12.republika.pl/index.html
Na dole są dwa linki do alfabetu i mini słowniczka. W powyższych linkach też jest alfabet itd, ale mi sie zdaje, ze tu jest lepiej wytłumaczone jeśli chodzi o wymowe
http://www.kb.neostrada.pl/sztuka/jezyk.htm
Jezykowe linki greckie:
http://www.grecja.home.pl/linki_jezyk.htm
http://www.internetpolyglot.com/polish/mainMenu.html?locale=pl
http://www.xanthi.ilsp.gr/filog/
http://stathis.republika.pl/Download.html
http://www.kypros.org/LearnGreek -mi tam sie nie otwiera.
http://www.word2word.com/coursead.html
http://www.ilearngreek.com/greekforkids/greekforkids.asp
http://www.biblicalgreek.org/grammar/
http://www.greek-language.com/learn.greek/
http://www.ellopos.net/elpenor/greek-language.asp

Ogólnie jak wpiszesz w googlach  "Greek Learn online" to powinno cóś wyskoczyć ;)

 Na niektórych stronach, po prostu trzeba znać angielski.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 28 zapytaniami.