Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do dołu

Autor Wątek: Furry Paws  (Przeczytany 23104 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Retriva

  • Gość
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #180 : 2007-07-08, 19:32 »
Dog, nie wiedzialam ze mozna za 0 ^^ Kola, dzieki bardzo ;) nie offtopujmy juz ^^ a i jeszcze. co do tego, to np. alfabet znam [dokladna wymowe, nie taka jak przedstawiana w PL ;) ] umiem czytac dwuznaki [np ei, oi itp] odmieniac czasowniki i mowic niektore zwroty w czasie terazniejszym... poza tym znam kilka slow :) ale chcialabym sie tego o wiele lepiej nauczyc, zeby znac komunikatywnie. a nigdy nie pomyslalam zeby szukac angielskich stron i szukalam tylko polskich- bez rezulatatow ;) dziekuje bardzo :)
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #181 : 2007-07-09, 18:57 »
Zawsze mozesz kupić jakiś samouczek-podręcznik ;)
 Znalazłam jeszcze taka stronę:
http://www.101languages.net/greek/
Jeszcze to:
http://albis.vetsin.com/cgi/content.pl?p=index&un=kola&serial=j8u4SGK6QtA
« Ostatnia zmiana: 2007-07-10, 17:47 autor Kola »
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #182 : 2007-07-13, 09:44 »
qrczeeeeeeeeeeeeee! no rzeczywiście niby badań podstawowych nie mają, a robiłam... to żeby się upewnić jeszcze raz zrobiłam na oczy itp. i coś takiego mi wyskoczyło:
Error: This dog has already been vaccinated.
a tak ma w profilu:
Vaccination Status: Current
(Expires on 08/07/07)
This dog has not had its hips, elbows, eyes, and ears tested yet. Visit a vet to have the tests taken.
a jak "litter"om robić chciałam badania to:
Error: That litter is already current on their puppy shots.
i co ja mam niby robić jak badać?
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Forum Zwierzaki

Odp: Furry Paws
« Odpowiedz #182 : 2007-07-13, 09:44 »

Retriva

  • Gość
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #183 : 2007-07-13, 12:35 »
na hips itd nie byly badane, sprobuj jeszcze raz. a w ogole dlaczego ich nie socjalizujesz :/ i czemu te psy sa tak zaniedbane? gdzie maja legowiska, miski z woda i jedzeniem?

Mam! Kola, co do dysplazji- nawet jesli bedize miec fair, moze przekazac szczeniakom good/excellent. http://www.furry-paws.com/geneticist.php zobacz na ostatnie- od pary 16 do 39. jesli bedzie miec hh a nie HH, Hh, hH to jest jakas wada. w zaleznosci od ilosci wad, jest roznica jaki ma wynik badan. wiec wystarczy szukac partnera z genotypem takim, ze w miejscu gdzie suka ma hh on mial HH :) trzeba to jakos uzupelniac, bynajmniej ja tak wywnioskowalam :D
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #184 : 2007-07-13, 14:12 »
Retriva- na dole jest  tak: (For the hip/elbows/eyes/ears health genes, 0 defects - Excellent, 1-2 defects - Good, 3-4 Defects - Fair, 5+ Defects - Poor).
Wszystko zależy od ilości hh w genotypie, a nie od tego czy ma HH czy Hh. Gdy ma HH to jest całkowicie pozbawiony  możliwości przenoszenia defektów, gdy ma Hh to je przenosi-tak ja to rozumiem.  Po Fair oczywiście, ze mogą urodzić się Good i Exelent, ale nie będziesz miałam po nim szczeniaków z samym EXELENT, a przynajmniej jednego.
Całkiem niedawno sama zaczełąm czytać o tym getotypie i zrobiłam swoim samcą i zapisałam co przenosza, a co nie:
Kk-vld. color mod.
YY- No yellowing.
bB- No browning.
DD- No dilution.
aa- No silvering.
Tt- no mod.
sese- No black mask.
siS- no mod.
mm- No Merling.
rr- No Roaning.
titi- No Ticking.
CC- Full Color
Ll- M.Litter Size
sped, int, int, int,
hh- 4

*mod-modyfication
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #185 : 2007-07-13, 14:38 »
wlasnie tak napisalam ;) ze jak ma hh to ma jakas wade, wiec najlepiej jezeli w danej parze suka bedzie miec hh to zeby dala zdrowe szczeniaki skojarzyc z psem ktory w tej parze genow ma HH- wtedy szczeniak w tej parze miec bedize hH lub Hh, bo jak wiadomo w genetyce- rodzice daja po polowie swoich genow dla dzieci ;)
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #186 : 2007-07-13, 15:01 »
Ale tu nie chodzi o pokrywanie tylko ilość hh w genotypie danego psa
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #187 : 2007-07-13, 15:13 »
przeciez o tym wlasnie pisze.... eh :/ chyba sie nie rozumiemy. poprostu jesli ma hh i pokryjesz to przekaze to tez szczeniakom, chyba ze pokryjesz psem ktory ma HH a nie Hh..
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #188 : 2007-07-13, 15:21 »
No tak, ale jeżeli pies nie będzie miał hh, albo góra 1-2. Inaczej urodzą się szczeniaki chore zależnie od ilości hh w genotypie rodziców, albo tak jak mówisz, pokryje się HH z hh i wówczas będzie Hh-czyli brak defeków.
 Myśle, ze już rozumiem o co Ci chodzi ;).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Furry Paws
« Odpowiedz #188 : 2007-07-13, 15:21 »

Retriva

  • Gość
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #189 : 2007-07-13, 15:23 »
to ok :D wiec wystarczy dobrze dobierac partnerow, i szczeniaki beda  miec excellent =D
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #190 : 2007-07-13, 15:28 »
Ja mam obecnie 4  mioty :D w tym jeden Tollerów i trzy  Aussie. Zostawiam sobie dwóch samców- red Merle i Chocolate, oraz sukę Black and white. zobaczę które sprzedam.
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #191 : 2007-07-13, 16:00 »
Ret, co to znaczy socjalizować? po drugie, wiem, że nie były badane, tyle to wiem... toteż się pytam, jak mam do jasnej ciasnej to zrobić skoro mi wyskakują jakieś ustrojstwa, których nie rozumiem i nie chce mi ich zbadać...
tak szczerze mówiąc, mówicie tu prawie jak w obcym języku o FP...
i mam pytanko: miałby ktoś czas przez dwa tygodnie karmić moje FP? dałabym passy na PW...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #192 : 2007-07-13, 16:05 »
ja moge
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #193 : 2007-07-13, 16:41 »
Loleczka, socjalizowac- jak w zwyklym zyciu ;) czyli zapoznawac z czlowiekiem, z miastem itp... wchodzac  w miot po lewej masz do wyboru 3 opcje a pod spodem button, klikaj kazda po kolei i ten button. mozesz tylko raz dziennie kaazda opcje
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #194 : 2007-07-13, 16:49 »
Z tego co zauważyłam to jak rano nakarmisz i zsocjalizujesz psy, tak w wieczorem też mozesz to zrobić.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Furry Paws
« Odpowiedz #194 : 2007-07-13, 16:49 »

Retriva

  • Gość
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #195 : 2007-07-13, 16:52 »
Oo... ale i tak socjalizuje sie do pewnego stopnia, bodajze excellent. wiec mozna to zrobic szybciej i pozneij miec z glowy, albo dzien po dniu ;)
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #196 : 2007-07-13, 17:23 »
Mi sie zdaje, ze socjalizacja w pewnym stopniu podnosi cechy psa.
Zapisane

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #197 : 2007-07-13, 17:27 »
hmm ja mam pytanie ;D
czy by ktoś mógł dopilnować mojej hodowli? tzn. zgłaszać psy na ee music freestyle i coś tam jeszcze było , i je karmić codziennie?
od 15.07 do 24.07 ^^
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #198 : 2007-07-14, 09:23 »
ejjjj, wie ktoś, co to jest to "grooming" i jak sprawić, żeby w tym pasku było dużo, bo ja mam to najniżej....
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Retriva

  • Gość
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #199 : 2007-07-14, 10:28 »
grooming to jest ajkby oporzadzanie psa. kup sobie w sklepiku grommingowym po kazdej rzeczy z jednego rodzaju i oporzadz tym psy ;)
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #200 : 2007-07-14, 12:36 »
Po prostu  czesanie psa, kapanie, zależnie od stopnia zaniedbania ;)

Retriva- to Twoja hodowla? http://www.furry-paws.com/kennel.php?id=507743
 A tak w ogóle to dzisiaj Loleczka wyjechała>?
Bo robiąc u swoich od razu do niej poszłam i zrobiłam porządek z jej psami XD. Teraz wystarczy czesać psa codziennie Green Comb którą jej kupiłam po promocji ^^.
Chciałabym też przy okazji zauważyć, ze jak trafi wam sie szyszka, albo jakiś kawałek figury to jeśli nie chce się tego zbierać, co sie nie opłaca jak ktoś ma mało kasy, to można to sprzedać za bardzo dużo kasy. Ja sprzedałam raz takie cóż za 555555$, ale dziewczyna mi napisała, ze zrobiła to przez przypadek i poprosiła o zwrot kasy, a ona oddała mi tamto.
Do niedawana droższe były te kawałki figury, że po 800000 sprzedawałam, teraz to po 100000 można sprzedać
Co do pytania Riveny, to ja już nie mogłam sie zająć kolejnym, bo swoich psów mam sporo ii do zajmowania się i do wystawiania, więc nie mam na tyle czasu.
« Ostatnia zmiana: 2007-07-18, 08:35 autor peGaz »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Furry Paws
« Odpowiedz #200 : 2007-07-14, 12:36 »

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #201 : 2007-09-23, 15:41 »
heh, powróciłam jakiś czas temu do gry, i korzystając z waszych wskazówek zajełam się psami i co wyszło?
same zobaczcie to moja chluba i dumaHerka
co o niej sądzicie?? jak na razie, to mój najwspanialszy pies...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Furry Paws
« Odpowiedź #202 : 2007-10-13, 09:50 »
hej, sorx że drugi pod rząd, ale chciałam odświeżyć...
mam problem z psem, moją Herką. chcę ją zapisać na talent show.ma 1 lvl i 37 pkt... to wpisuję tam gdzie lvl 1 i klikam search i klikam w pierwszy lepszy i chcę herkę wystawić atam... nic! w liście moich psów nie ma jej... co robić? czemu tak się dzieje?
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 27 zapytaniami.