Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Posiadacze dobermanów łączcie się!!!!!!!!!  (Przeczytany 1105 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zegi18

  • Gość
Witam! Ta strona poświęcona jest rasie psów obronnych czyli Dobermanach!!!!!!!! Na tej stronie możecie pochwalić się swoimi pociechami jak i zadać pytania związane z tą rasą!!!
Zapisane

zegi18

  • Gość
Odp: Posiadacze dobermanów łączcie się!!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 : 2006-08-31, 23:43 »
Coś o rasie.

Doberman- jedna z ras psów, należąca do grupy psów w typie pinczera i sznaucera, molosów, szwajcarskich psów pasterskich oraz innych ras. Zaklasyfikowana do sekcji psów w typie pinczera i sznaucera w podsekcji psów w typie pinczera.

Krótki rys historyczny

Rasa wywodzi się z Niemiec, jej nazwa pochodzi od nazwiska Karla Fryderyka Louisa Dobermanna (1834 - 1894) jej twórcy, pierwszego hodowcy, który był również lekarzem, poborcą podatkowym, policjantem i oprawcą. Nigdzie nie odnotowano jakich ras użył on do stworzenia rasy, ale były to prawdopodobnie: owczarek, rottweiler, wyżeł niemiecki, oraz być moze beauceron z wyżłem weimarskim. W celu uszlachetnienia rasy w poźniejszych latach, dobermana skrzyżowano z terrierem manchesterskim i greyhoundem, co poprawiło jego walory fizyczne oraz sylwetkę.

Użytkowość

Pies obronny i stróżujący.

Temperament

Nieufny wobec obcych ludzi, agresywny wobec psów, akceptuje tylko jednego pana. Jeżeli będzie odpowiednio i konsekwentnie wychowywany, bez wzbudzania agresji, stanie się psem przystępnym.

Budowa

Wysoki i smukły.

Szata i umaszczenie

czarne, brązowe, izabel (jasna kawa z mlekiem) lub błękitne o lśniącym czerwonobrązowym podpalaniu. Obecnie większość dobermanów ma czarną sierść, a tylko około jeden na dziesięć inną.

Utrzymanie

Jest łatwy w pielęgnacji, ale koniecznie trzeba mu zapewnić odpowiedni wybieg i dziennie sporą dawkę ruchu.

Popularność w Polsce

Dość znaczna.
Zapisane

Xalya

  • Gość
Odp: Posiadacze dobermanów łączcie się!!!!!!!!!
« Odpowiedź #2 : 2007-11-19, 14:39 »
Ja mam dobermanke o imieniu Chyna ma teraz 8 lat jest bardzo spokojna chociaż kiedyś bywały z nia problemy bo agresji miała dużo w sobie ale po staraniach udało mi się zrobić z niej piesa milusińskiego,toleruje inne psy i ludzi o ile to nie jest dla niej jak i właściciela zagrożeniem gdyż wtedy potrafi pokazać swoje gorsze oblicze ;) Na spacerze zaczepia ludzi ale nie w celu ataku tylko szuka sobie przyjaciół chociaż wielu z tego powodu krzyczy bo sie przyjeła jakaś dziwna mentalność "pies morderca" a szczerze mówiąc niektórzy co tak krzyczeli byli gorsi od dobermanki :P Gdyż ona chce przyjaźni a ludzie tylko patrzą jak komuś życie uprzykrzyć :)

coraz bardziej zblizasz sie do otrzymania ostrzezenia... nie wyciaga sie zabytkowych tematow!!!!!
« Ostatnia zmiana: 2007-11-19, 14:55 autor Iras »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Posiadacze dobermanów łączcie się!!!!!!!!!
« Odpowiedz #2 : 2007-11-19, 14:39 »

Kasia100%

  • Gość
Odp: Posiadacze dobermanów łączcie się!!!!!!!!!
« Odpowiedź #3 : 2007-12-03, 17:33 »
Miłosników dobermanów zapraszam na stronkę:
www.nadzieja-dobermana.pl gdzie z grupą osób zajmujemy się adopcja i pomoca dla tej wspaniałej, jakże mało znanej w Polsce rasy. :D
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Posiadacze dobermanów łączcie się!!!!!!!!!
« Odpowiedź #4 : 2007-12-03, 17:41 »
Iras, czemu grozi Jej ostrzeżenie? Przecież to temat wciąż aktualny i warto o tym pogadać, pod warunkiem, że nie ma kilku takich samych tematów na "bliskich" stronach...  Rozumiem kiedy użytkownik wyciąga temat, gdzie padło pytanie w 2005 roku, sprawa była wyjaśniona, ale o dobermanach może zawsze pogadać, nie przesadzajcie, wprowadzacie za dużo zakazów... A ja np. bardzo chętnie pogadam z właścicielami tej rasy...
Mi się bardzo podobają dobermany, ale raczej nie chciałabym mieć takiego. Na ostatniej wystawie widziałam piękną sunię, bardzo krótką, ale była śliczna i "zajeżdżała" troche brązowym kolorkiem. ;)

Kasia100% mało znanej? :P A to dobre.
Zapisane

Kasia100%

  • Gość
Odp: Posiadacze dobermanów łączcie się!!!!!!!!!
« Odpowiedź #5 : 2007-12-04, 15:04 »
Źle napisałam, miałam na myśli-mało popularnej ;)
A wiesz, ponieważ zajmujemy się adopcją to mam sporo telefonów, bo których czasami można byłoby napisać : mało znanej. Najbardziej znany tekst: żeby był bardzo agresywny i obronny. A my w schroniskach najczęsciej spotykamy ciapy życiowe.
no, duzo osób nie adoptuje tej rasy, wiecej osób z Niemiec wypytuje o nie.
Zapisane

Xalya

  • Gość
Odp: Posiadacze dobermanów łączcie się!!!!!!!!!
« Odpowiedź #6 : 2007-12-04, 20:21 »
Czy ja wiem czy mało popularnej może to też zależy od regionu bo u mnie w mieście dość często się widuje dobermany :)
Zapisane

Kasia100%

  • Gość
Odp: Posiadacze dobermanów łączcie się!!!!!!!!!
« Odpowiedź #7 : 2007-12-10, 19:38 »
Tak, my tez mamy ich sporo w schroniskach.
Kiedyś były bardziej modne, teraz gniją w schronach...
I bardziej mi chodziło o znajomośc tej rasy, bo to, że ktos ma dobermana nie znaczy, że się na nich zna, skoro tyle dobermanów jest zwracanych, bo ktos nie dał sobie rady, własnie dlatego, że tak dobrze się zna ;)
Zapisane

Xalya

  • Gość
Odp: Posiadacze dobermanów łączcie się!!!!!!!!!
« Odpowiedź #8 : 2007-12-10, 20:46 »
To jest smutne że w taki sposób trafiają dobermany ja mam dobermanke która ma teraz 8 lat i w życiu bym nie wyrzuciła czy oddała żadnego psa to jest dla mnie nie do pojęcia, owszem miała początki trudny charakter bo lubiała kogoś obszczekać czy próbować przegonić ale z czasem pokazując jej kto tu rządzi stała się bardzo towarzyskim psem i teraz podlatując do ludzi nie biegnie w celu ataku tylko w celach przyjacielskich lubi się łasić do każdego ;) i poprostu jak słysze jaki los mają te niektóre psiaki to aż mi serce ściska z żalu :( gdyż one należą do bardzo towarzyskich i zabawowych psiaków a pobyt w schronisku tylko je tłumi i z tęsknoty za dobrą zabawą czy towarzystwem swojego pana który by je kochał potrafią nawet umrzeć :( I owszem zgodze się z faktem że dużo ludzi się decyduje na dobermana nic o nim nie wiedząc i kiedy nie umieją sobie z nim poradzić wtedy wyganiają psiaka z domu, zresztą sama się spotkałam z faktem jak znajoma miała dobermanke i po kupnie psa dobermana całą miłość przelała na psa a suczka była przeganiana w kąt jak już nie chciana nawet pies jej nie akceptował bo gryzł ją i zabierał jedzenie po czasie suczka sama znalazła sobie nowego pana kilka domków dalej i ciesze się że wkońcu poczuła ciepło rodzinne bo trafiła dobrze :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Posiadacze dobermanów łączcie się!!!!!!!!!
« Odpowiedz #8 : 2007-12-10, 20:46 »

Kasia100%

  • Gość
Odp: Posiadacze dobermanów łączcie się!!!!!!!!!
« Odpowiedź #9 : 2007-12-21, 22:00 »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 26 zapytaniami.