Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: kolana  (Przeczytany 6504 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zwierzomaniaczka

  • Gość
kolana
« : 2004-10-02, 12:56 »
jak robie se przysiady to strasznie mnie kolana bola i cos tak puka w nich dlaczego :?:
Zapisane

kasia

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #1 : 2004-10-02, 13:24 »
Tez tak mam, ale to genetyczna choroba w moim przypadku.
Długo tak masz? Może warto iśc do lekarza?
Zapisane

Zwierzomaniaczka

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #2 : 2004-10-02, 14:25 »
dlugo? nie robie przysiadow tak czesto okolo 2 tygodni moze wiecej...
Zapisane

Forum Zwierzaki

kolana
« Odpowiedz #2 : 2004-10-02, 14:25 »

Wiedźma

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #3 : 2004-10-02, 14:29 »
Moze zle wykonujesz przysiady i niszczysz sobie kolana w ten sposob. Prawidlowo przysiady trzeba robic tak, ze stopy caly czas cale sa oparte na podlodze, a kolana zginaja sie tylko tyle, by miedzy udem a podudziem byl kat 90 stopni. Robienie glebszych przysiadow jest dla kolan szkodliwe.
Zapisane

Zwierzomaniaczka

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #4 : 2004-10-02, 14:39 »
no fajnie to ja juz 12 lat zyje i robie w ten sposob? ale jaja bo te niedouczone tłuki od wf tak kaza i jak kiedys robilam tak jak mowisz to powiedzieli ze jestem len i musialam robic 20 pompek! to teraz robie tak
Zapisane

Krówka

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #5 : 2004-10-03, 23:30 »
no niestety WFiści często wiedzą o Wiele za mało :roll:
robią dzieciom straszną krzywdę, tak samo sprawa wygląda z brzuszkami  :roll:
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
kolana
« Odpowiedź #6 : 2004-10-04, 06:56 »
Pani od wf zrobiła ze mnie takiego chudzielca


plaski brzuch ,chude uda o boshe i kaze mi jezdzic na zawody!!

A ze kolana cie bola mnie tez tak bolały ale jak zaczełam sie zwalniac z wf na 1 tydzien przestaly a teraz tylko czasem mnie bolą

Wiedźma

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #7 : 2004-10-04, 12:51 »
Niestety, na wf czesto kaza robic cwiczenia w niewlasciwy sposob :( Tez sie o tym dowiedzialam zbyt pozno.
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
kolana
« Odpowiedź #8 : 2004-10-04, 15:37 »
Dobrze wiedziec, dziaiaj juz roblam przysiady tak -jak tutaj Wiedźma napisala :) I koniec. kropka ;) nikt sie nie czepial
Zapisane

Forum Zwierzaki

kolana
« Odpowiedz #8 : 2004-10-04, 15:37 »

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
kolana
« Odpowiedź #9 : 2004-10-04, 21:17 »
czasami warto pojsc do lekarza. ja poszlam, bo mialam podobnie, nie pamietam czy to przy przysiadach akurat wyszlo,czy nie, ale przy przysiadach tez bola. no i okazalo sie,ze mam chore  kolana i trzeba cos z tym robic. wiec dla pewnosci tez radzilabym sie upewnic u lekarza, a kolana przeswietlic jesli bedzie konieczne.
Zapisane

Sal

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #10 : 2004-10-05, 15:24 »
Cytat: Wiedźma
Moze zle wykonujesz przysiady i niszczysz sobie kolana w ten sposob. Prawidlowo przysiady trzeba robic tak, ze stopy caly czas cale sa oparte na podlodze, a kolana zginaja sie tylko tyle, by miedzy udem a podudziem byl kat 90 stopni. Robienie glebszych przysiadow jest dla kolan szkodliwe.


Wiedźma niestety ma rację.
Instruktor w siłowni też mówił mi o takim wykonywaniu przysiadów - jako jedynym prawidłowym. A facet naprawdę ma wiedze i nie napędza sobie klientów głupim gadaniem. Jeśli ktoś ma jakieś schorzenie czy przeciwwskazanie - zabrania wykonywania pewnych ćwiczen. A że ja mam uszkodzoną łękotkę w jednym kolanie i wiem jak potrafi to boleć, wolę słuchać kogoś, kto mi dobrze radzi, niż robić sobie krzywdę.

Może przestań jednak obciążąć sobie kolana? :mysli:
Zapisane

Kamaq

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #11 : 2004-10-05, 15:35 »
ej a napiszcie coś więcej o tych szkodliwych ćwiczeniach na WF... i tak przy okazji to też mam problem z kolanami i łokciami  :?
Zapisane

Krówka

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #12 : 2004-10-05, 19:24 »
no np. brzuszki. nie powinno sie glowa dotykac kolan, to bardzo przemecza kregolup
wystarczy uniesc delikatnie tlow nad ziemie i chwile potrzymac w powierzu. miesnie pracuja z wieksza sila a kregoslup sie nie meczy
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #13 : 2004-10-05, 20:16 »
Dokladnie. Przy tym nalezy zwracac uwage, zeby caly czas miesnie brzucha byly napiete, zeby nie ciagnac glowy do gory rekami i nie nadwyrezac karku (unosic sie trzeba wylacznie przy pomocy miesni brzucha). No i nie robic tych brzuszkow, jakby to byl wyscig-cwiczenia nalezy wykonywac powoli, ale starannie.
Zapisane

Zwierzomaniaczka

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #14 : 2004-10-06, 21:29 »
fajnie i brzuszki i przysiady robie zle u nas na wf to wesolo nauczyciel udaje ze zemdlal, spiewa, tanczy i sie z nas nabija, fajnie nie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

kolana
« Odpowiedz #14 : 2004-10-06, 21:29 »

Kamaq

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #15 : 2004-10-08, 14:35 »
w dawnej szkol to było: za tyle przez minutę taka ocena, za tyle taka... :roll:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #16 : 2004-10-08, 14:41 »
Pewnie kazdy to przechodzil :(
Zapisane

Ellen

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #17 : 2004-10-11, 16:36 »
Cytat: Wiedźma
Niestety, na wf czesto kaza robic cwiczenia w niewlasciwy sposob :( Tez sie o tym dowiedzialam zbyt pozno.


Ja tez, mielismy gimnastyke akrobatyczna... efekt - 2 lata bez zadnych cwiczen i klopoty z kregoslupem do tej pory :roll:  :grr:
Zapisane

Krówka

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #18 : 2004-10-11, 17:06 »
ja też po akrobatyce miałam problemy  z kręgosłupem... chodziłam do szkoły sportowej więc nie powinno się coś takiego zdarzać, przecież Ci ludzie to profesjonalni trenerzy...podobno  :roll:
Zapisane

kasia

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #19 : 2004-10-11, 19:29 »
A ja sobie dzisiaj sprawiłam ładny rękawik uciskowy na kolanko i jest mi lepiej   :wink:
Wprawdzie ciezko w tym po schodach łazić, ale grunt, że w ogóle łażę... ;)
Zapisane

Pleiades

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #20 : 2004-10-14, 16:09 »
A ja mam głupie pytanie, które mnie już intryguje od dłuzszego czasu i już nawet myslałam o tym, aby napisać na jakieś forum medyczne, ale jeszcze tego nie zrobiłam..

A mianowicie... Jak usiądziecie np. na podłodze z wyprostowanymi nogami, to... czy macie ruchome rzepki w kolanach ? Ja w ogóle mam bardzo wystające rzepki, od urodzenia ( we wszystkich spodniach kolana "wypycham"... ) bez kłopotu mogę je przesunąć pod skórą nawet o 3 cm góra-dół i 2 cm lewo-prawo. Nie wiem, czy to prawidłowe.. Mój tata tez tak ma, ale za to mama i chłopak nie, więc nie wiem ! Nikt mi nigdy nie mówił że mam nieprawidłowe kolana, a do poradni wad postawy się chodziło, bo mam skrzywiony kręgosłu, niestety...
Poza tym rzadko mnie kolana bolą, ale miałam "epizod" z kolanami, że mnie bardzo bolały, ale wtedy jeszcze dużo konno jeżdziłam ( teraz już nie, nad czym ubolewam ). Słyszałam, że jazda konna rozwala kolana... Mój znajomy operacji się dorobił w ten sposób...
Zapisane

Forum Zwierzaki

kolana
« Odpowiedz #20 : 2004-10-14, 16:09 »

Zimoludka

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #21 : 2004-10-14, 16:45 »
Jeśli rzepka rusza się z abradzo na boki to źle, bo się ściera. też to mam :/
Kolana to straszna sprawa... Rok temu miałam rozmiękcxzenie rzepki, za dużo mazi w kolanie i juz mi się odłamywała chrząstka rzepki ( fuu!) Miałam zabieg, potem dłuugie rehabilitacje. Ale cały czas nie mam pełnej sprawnosic kolana. Nie mogę zgąć, chrupie mi w nich. No i wczoraj byłam u reumatologa i mi powiedziała ze mam odłamki chrząstki w tym kolanie które było operowane. Super, prawda?
Co do jazdy konnej to zgadzam się, działają szkodliwe na kolana. ja np moge jezdzic tlyko bez strzemiion i w pełnym siadzie
Zapisane

Kamaq

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #22 : 2004-10-14, 16:55 »
no... łękotka jest po koniach... to chyba choroba zawodowa... też już maM coś z kolanami po koniach
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #23 : 2004-10-14, 17:13 »
łękotka nie tylko ejs po koniach. Jedynie podczas jazdy konnej mogło to się nasilić bo bardzo wykorzystujesz kolana w jeździe.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #24 : 2004-10-15, 13:47 »
Pleiades, moze wybierz sie z tymi kolanami do lekarza, tylko konkretnie kaz zbadac kolana, bo wczesniej pewnie w ogole na nie nie patrzyli...

 Co do mnie-to rzepka mi sie nie przemieszcza ;)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
kolana
« Odpowiedź #25 : 2004-10-31, 00:35 »
Ale mnie wystraszyliście.
Mnie też tak kolano boli, z tym że cały czas je czuje, a przysiadu za nic nie zrobie i też mi coś tam chrupie  :cry:

To do jakiego lekarza ja mam iść  :cry:  :cry:  :cry:

I czy  koniec z jazdą konną  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

Kamaq

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #26 : 2004-10-31, 07:00 »
Cytuj

I czy koniec z jazdą konną    
czasem niestety tak, ale to już wtedy klana nieźle bolą. Dlatego ja łykam jakieś na stawy i jest lepiej. A na koniach to się rzeczywi,ście nasiila
Zapisane

Zwierzomaniaczka

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #27 : 2004-10-31, 09:39 »
"A mianowicie... Jak usiądziecie np. na podłodze z wyprostowanymi nogami, to... czy macie ruchome rzepki w kolanach ? Ja w ogóle mam bardzo wystające rzepki, od urodzenia ( we wszystkich spodniach kolana "wypycham"... ) bez kłopotu mogę je przesunąć pod skórą nawet o 3 cm góra-dół i 2 cm lewo-prawo."
Sprawdziłam na boki 3 cm a w górę i w dół (w kierunku uda) ze 2 odwrotnie niz Pleiades A wystające mam
Zapisane

Forum Zwierzaki

kolana
« Odpowiedz #27 : 2004-10-31, 09:39 »

Pleiades

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #28 : 2004-10-31, 11:52 »
Zwierzomaniaczka :) Czyli nie jestem osamotniona ;) Jestem ciekawa, czy o takie kolana jakos specjalnie trzeba dbać  :?  Mnie ostatnio częściej bolą niż kiedys, np. po noszeniu ciężkich rzeczy.
Zapisane

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
kolana
« Odpowiedź #29 : 2004-10-31, 12:54 »
Mi tez tak z kolanami sie robi :?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 28 zapytaniami.