Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: kolana  (Przeczytany 6505 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zwierzomaniaczka

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #30 : 2004-11-01, 11:24 »
Fuj! Jak wyprostowuje nogi to tez mi puka To jest wstrętne!
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
kolana
« Odpowiedź #31 : 2004-11-01, 22:55 »
http://www.emedica.pl/szczeg_choroby.php3?nr=157&typ=1&nazwa=stawy%20i%20więzadła

TO SOBIE POCZYTAJCIE

Buuuuuuuu, ja mam prawie wszystkie objawy  :cry:
Ja nie chce do lekarza  :cry:
Trzeszczenie i tarcie, które jest słyszalne i wyczuwalne podczas ruchu stawu
Brak objawów stanu zapalnego (zaczerwienienia, nadmiernego ucieplenia)
Reagowanie na zmiany pogody – szczególnie zimno oraz wilgoć nasilają dolegliwości
Bóle i sztywność stawów
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
kolana
« Odpowiedź #32 : 2004-11-02, 07:17 »
Ja tez t mam :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

Forum Zwierzaki

kolana
« Odpowiedz #32 : 2004-11-02, 07:17 »

Zwierzomaniaczka

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #33 : 2004-11-02, 16:26 »
I ja tez To niemozliwe
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
kolana
« Odpowiedź #34 : 2004-11-02, 21:31 »
Nawet niewiedziałam, że tyle ludzi w tak młodym wieku może mieć problemy ze stawami kolanowymi  :(
Podobno to jest nieuleczalne i można tylko łagodzić objawy  :?

Wypróbujcie naproksen żel 10% mi pomaga  :)
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
kolana
« Odpowiedź #35 : 2004-11-02, 21:46 »
Kesi ja też mam takie objawy i co? i nic :( nadal nie widomo dlaczego. RTG miałam(stawy biodrowe i kolanowe w normie,ale to że mnie boli to co :roll: ),pobieranie krwi(10 ob,reszta też spoko).Co jakiś czas bóle się nasilają i lekarz powiedział,że musze z tym żyć :roll: smarowidła chyba wszyskie wypróbowałam,biore teraz jakieś tabletki :roll: mam dosyć :roll:
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
kolana
« Odpowiedź #36 : 2004-11-02, 21:51 »
Pamiętam, jak miałam z 6-7 lat to tak mnie kolana bolały, że byłam na pootowiu i powiedzieli mi, że z tego wyrosne. Jak widać nie wyrosłam  :(
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
kolana
« Odpowiedź #37 : 2004-11-05, 17:13 »
GLUKOZAMINA
pomaga ludziom aktywnym dbać o stawy (I)

Artur Kaliński

Coraz częściej pojawiają się naukowe doniesienia na temat negatywnych skutków uprawiania sportu wyczynowego, poddające w wątpliwość hasło, że "sport to zdrowie"
Stawy stanowią najważniejszą część składową układu ruchu. Ze względu na pełnione funkcje oraz skomplikowaną budowę, to one najczęściej ulegają uszkodzeniu; a choroba zwyrodnieniowa występuje najczęściej spośród wszystkich chorób stawów. Następstwem jest przewlekły ból, niepełnosprawność a w skrajnych przypadkach kalectwo. Jej rozwojowi sprzyjają kontuzje, znaczne przeciążenia działające na stawy osób uprawiających sport oraz częste urazy sportowe.

Na choroby reumatyczne cierpi około 20% Polaków. Jedną z najczęściej występujących jest choroba zwyrodnieniowa stawów, która została uznana za schorzenie cywilizacyjne - obok nadciśnienia, cukrzycy i miażdżycy jest jedną z najpoważniejszych chorób społecznych naszych czasów.
Stwierdzono, że około 80% osób po 50 roku życia ma objawy zwyrodnienia stawów. Obecnie chorobę tę leczy się niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi. Redukują one ból, ale nie zmniejszają zmian zwyrodnieniowych. Co więcej hamują syntezę proteoglikanów i mogą nasilać proces chorobowy. Dlatego coraz częściej stosowane są bezpieczne środki pochodzenia naturalnego, takie jak np. glukozamina.
 

Chroń swoje stawy
Ludzkie przeguby i chrząstki każdego dnia poddawane są naturalnym naprężeniom. Ponadto niektórzy mogą mieć genetyczne predyspozycje do uszkadzania stawów lub żyją z nie wyleczonymi kontuzjami. Do normalnych codziennych obciążeń przegubów, osoby intensywnie trenujące dokładają te często powtarzane w trakcie ćwiczeń. Kiedy weźmiesz pod uwagę wszystkie te naprężenia, stosowanie suplementów glukozaminy, poprawiających stan stawów, wydaje się być całkiem dobrym pomysłem.

Średniointensywne ćwiczenia fizyczne - łagodny ruch - zwiększają ukrwienie i nawodnienie stawów (torebek stawowych).
 

Zanim jednak zastosujesz jeden z nich, najpierw musisz się upewnić, czy Twoja technika ćwiczeń jest prawidłowa. Bez poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń wystawiasz swoje przeguby na duże ryzyko i znacznie zwiększasz szansę wystąpienia kontuzji. Ścięgna mięśni i tkanka zawierająca płyn smarujący staw ulegają zapaleniu i puchną, przez co przestrzeń zabezpieczona dla tych struktur podczas ruchu staje się mniejsza. Ryzyko kontuzji wzrasta przez to jeszcze bardziej, ze względu na fakt, że tkanki te mogą się wzajemnie o siebie ocierać.
Chrząstki stawowe o gładkiej, twardej i sprężystej tkance, działają niczym zderzaki i amortyzatory, zapobiegając ścieraniu się powierzchni stawowych nasad kości. Z wiekiem chrząstka ulega zniszczeniu i wysychaniu. Czasami zanikająca chrząstka może odsłonić powierzchnie stawowe kości. Pojawia się ostry ból, stawy sztywnieją, zmniejsza się ich ruchomość, występują obrzęki. Choroba atakuje stawy jeden po drugim, zwłaszcza stawy rąk, kolan i bioder.
Do najczęstrzych czynników ryzyka uszkodzenia stawów zalicza się przetrenowanie, nadwagę, palenie papierosów, sprzyjające zaburzeniom krążenia oraz złemu odżywieniu chrząstki, mikrourazy, a także terapię hormonalną i stosowanie leków steroidowych. Najprostsze działania, które mogą łagodzić objawy choroby i opóźniać jej postępy, to zapobieganie obciążeniom stawów - tzn. walka z nadwagą, aktywność ruchowa oraz odpowiednio dobrana i dawkowana suplementacja.

Brak prawidłowej rozgrzewki zwiększa szanse wystąpienia kontuzji. Podczas rozgrzewki zwiększasz elastyczność mięśni z powodu podnoszenia ich temperatury, która zmniejsza ryzyko ich nadwerężenia i naderwania.
 

Badania naukowe wykazały znaczący wpływ obciążeń wynikających z pracy fizycznej, uprawiania sportu i nadwagi na występowanie choroby zwyrodnieniowej stawów biodrowych. Wykazano przy tym, że obciążenia, których źródłem było uprawianie sportu miały w powstawaniu tej choroby najistotniejszy udział sięgający 55%, natomiast praca zawodowa i nadwaga odpowiednio 40% i 15%.

Badania przeprowadzone na polskich olimpijkach donoszą, że po zakończeniu kariery sportowej u blisko 50% z nich występują bóle kręgosłupa i bóle stawów.
 

Glukozamina - najlepsza pomoc dla stawów
Glukozamina znalazła się ostatnio w kręgu zainteresowania opinii publicznej co zachęciło naukowców do podjęcia badań klinicznych nad jej użytecznością i skutecznością w walce z niekorzystnymi efektami wysiłku fizycznego. Istnieją jasne i oczywiste dowody na to, że glukozamina może rzeczywiście pomagać ochraniać i regenerować zniszczoną chrząstkę. Już od wielu lat stosuje się ją powszechnie w leczeniu zapalenia oraz zmian degeneracyjnych kości i stawów.
Tkanka chrzęstna stanowi poduszki które łączą ze sobą dwie kości. Bez nich stawy i kości szybko by się zużyły. Glukozamina działa na chrząstkę, która wyściela przestrzeń między stawami i zapobiega ich wzajemnemu ocieraniu się. Kiedy chrząstka ulega degeneracji pojawia się w przegubach sztywność i ból a Twoja ruchliwość staje się ograniczona. Kiedy dojdzie do uszkodzenia chrząstki, ona sama naturalnie się nie zregeneruje. Glukozamina jest właśnie stymulatorem regeneracji chrząstki i chroni ją przed kolejnymi zniszczeniami.

Bardzo ważny dla zdrowia stawów jest także optymalny ciężar ciała i podaż w diecie składników budulcowych chrząstki, takich jak chondroityna i glukozamina.
 

Glukozamina i siarczan chondroityny - te dwa składniki tkanki łącznej pomagają utrzymać zdrowie stawów i naprawiać niewielkie uszkodzenia. Ich połączenie może działać synergicznie i pobudzać produkcję chrząstki. Substancje te mogą także zmniejszyć te bóle stawów, z powodu których np. przestałeś chodzić na siłownię.
Siarczan glukozaminy (pochodna glukozy) jest naturalną białkowo-węglowodanową substancją produkowaną przez komórki tkanki chrzęstnej (chondrocyty) z glukozy w obecności glutaminy. Odgrywa ona ważną rolę w tworzeniu błon komórkowych, kości, skóry, ścięgien, zastawek sercowych oraz naczyń krwionośnych. Glukozamina jest też "cegiełką", która wiążąc się w długie łańcuchy, buduje duże kompleksy o nazwie proteoglikany, odpowiedzialne za utrzymanie kondycji i sprężystości Twoich chrząstek. Badania dowiodły, że glukozamina zmniejsza ból i zwiększa ruchomość stawów, podobnie jak niesterydowe leki przeciwzapalne, lecz nie ma, jak one, szkodliwych działań ubocznych. Stymuluje także syntezę chrząstki przez chondrocyty - w chorobie zwyrodnieniowej stawów dochodzi do zaburzenia tego procesu.

Istnieje co najmniej 18 składników (poza wapniem), które są ważne dla utrzymania kości i chrząstek w optymalnym zdrowiu (fosfor, magnez, mangan, cynk, miedź, bor, krzem, fluor, witaminy: A, C, D, B6, B12, K, kwas foliowy, podstawowe kwasy tłuszczowe, oraz białka. Są one przyswajane, jeżeli znajdują się we wzajemnej równowadze. Niedobory hormonalne, współodpowiedzialne za zmniejszanie masy kości, to nie jedyny czynnik zagrożenia. Pozostałe to: nadmiar białek, sól, tłuszcze nasycone, cukier, niektóre leki, alkohol, kofeina, tytoń, nadmierne działanie promieni słonecznych, toksyny występujące w środowisku, stres, usunięcie jajników, macicy, brak ruchu.
 

Wiele produktów glukozaminowych zawiera siarczan chondroityny, jednakże glukozamina najefektywniej działa sama. Zanim dalsze badania nie udowodnią skuteczności chondroityny, sama glukozamina pozostaje najlepszym środkiem w walce z degeneracją stawów. Przyjmuje się, że im dłużej i ciężej trenujesz, tym istotniejsze staje się wspomaganie stawów. Glukozamina powinna leczyć stany wymagające naprawy chrząstki i samych stawów przy zapaleniu kości, bólach reumatycznych, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, dyskopatii, zapaleniu ścięgien, zapaleniu kaletki, zapaleniu pochewki ścięgna i pooperacyjnym procesie odnowy stawów. Jeśli sądzisz, że nie musisz się martwić o swoje stawy przed osiągnięciem wieku emerytalnego, jesteś w błędzie. Biorąc pod uwagę stały proces zużywania się stawów oraz możliwe skłonności genetyczne, to glukozamina może skutecznie pomóc w walce z uszkodzeniami tych części twojego organizmu.

Glukozamina pobudza odbudowę chrząstki stawowej, wpływając na sprawniejsze funkcjonowanie stawu, wykazuje efekt przeciwzapalny i zmniejsza ból.
 

Jako że glukozamina w pożywieniu występuje w śladowych ilościach, suplementacja siarczanu glukozaminy uzupełnia niedobór tej substancji, w sposób naturalny pobudzając organizm do wytwarzania mazi stawowej i utrzymania jej na właściwym poziomie. Dodatkowo wzmacnia spoistość chrząstki i zapobiega czynnikom ją uszkadzającym. Przeciwdziała to procesowi degeneracji chrząstki, prowadzącemu do choroby zwyrodnieniowej stawów.

----------------------------------------------------
Znalazłam specjalnie dla nas  ;)
Lece do apteki sobie kupić. 100 tabletek kosztuje koło 30 zł nazywa się Glukozamina - firmy Naturell
sprawdziłam, jest wiele leków zawierających glukozaminie, ale wszystkie mają ten sam skład. rożnią się tylko nazwą i ceną  ;)
Zapisane

Zuzika

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #38 : 2004-11-15, 18:50 »
Zwierzakomaniaczka musze przyznać ze mam to samo, rok temu byłam z tym u ortopedy... niewiem czy to napewno to samo więc opisze moje objawy: Z początku strzenie mi stzrelały kolana, przy kucaniu, siadaniu na ziemi czy przysiadach czemu towarzyszył bół... na początku olewałam to jak to ja :P no ale zaczeło sie pogorszać z czasem zaczeły mi pykać przy zwykłym chodzeniu a rzepke mogłam sobie reką przesuwac w różne strony no i pojechałam do ortopedy (to było dokładnie zaraz przed świętami na końskich lukrusach o tym pisałam) no i jak sie okazało mam nierównomiernią noge, zewnętrzne mięsnie nogi ściągaja mi rzepke w bok, lekarz nawet pogroził mi operacją lub zastrzykami za 2000 zł. :!!!: :!!!: :? szczeże powiem ze wolałam juz tą operacje, ale nic zapisał mi tabletki i ćwiczenia i pozostało czekać i ćwiczyc... po 2 miesiacach pojechałam na kontrole okazało sie ze widać dużą poprawe, kolana strzelały mi już bardzo zadko no i ból zniknął, odłożyłam lekarstwa i ćwioczyłam dalej i tak do dzis, szczeże powiem ze miałam we wrześniu jechac na kontrole ale mi sie zapomniało :P a ze ejst dobrze to jakoś mi sie niechce ale pojade ;) według mnie powinnać szybko udać sie do lekarza bo czym prędzej tym lepiej, zycze powodzenia!! no i jeśli pójdziesz zapożno rzepka moze obetszeć ci kości i powstaną w stawie kolanowym taki ułamki i będzie trzeba je usunąć operacyjnie a doktor mówił mi ze to jest kosztowna i cieżka operacja... zresztą w moim przypadku do konca życia niemoge uprawiać sportów wyczynowych czyli takich w których sie sporo podskakuje, wpradzie moge sobie czasem chwile pograc w kosza ale nic na dłuższą mete :( miejmy nadzieje ze tobie bardziej sie poszczęsci
PS: ale jazde konną mam wskazaną!! jupi no i jak niejeżdze tak gdzieś z tydzień (teraz mam przerwe prze wypadek :/ ) to odrazy czuje ze sie pogarsza z kolanami wiec w moim przypadku jazda to jak lekarstwo :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

kolana
« Odpowiedz #38 : 2004-11-15, 18:50 »

agentkapalinka

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #39 : 2004-11-17, 12:15 »
Mojemu bratu też tak szcela w kolanach ale mi tylko raz na ruski rok :P
Zapisane

k_lap

  • Gość
kolana
« Odpowiedź #40 : 2004-12-20, 12:07 »
Jesli chodzi o kolana to nie mozna tego lekcewazyc. Moj Adas ma ten problem nasilony. Trenowal kiedys (dawno) zapasy. Poswiecal na to duzo czasu (byl swego czasu wicemistrzem Polski), ale wlasnie ta niewiedza ludzi na temat cwiczen spowodowala to co spowodowala. Zlymi cwiczeniami uszkodzil sobie cos w kolanach i niestety czasami kolano mu wyskakuje, to jest okropny bol. Jak jechalismy autem nad morze, tez musielismy zmieniac sie za kierownica po kilku godzinach drogi, bo tak go bolalo, ze nie byl w stanie dluzej prowadzic samochodu. Dlatego nie wolno lekcewazyc takich spraw. Cwiczenia sa wazne, ale trzeba je wykonywac prawidlowo !
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 24 zapytaniami.