Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jestem słaba...  (Przeczytany 2289 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Jestem słaba...
« : 2005-01-20, 10:41 »
...Otóż mój problem polega na tym, że nie mam w ogóle siły w rękach, np. jak gramy w siatkę to za nic nie mogę wykonać zagrywki bo nie mam siły. Próbowałam już łykać witaminki, ćwiczyć pompki i nic nie pomaga.
Zastanawiam się czy to nie dlatego że leżałam w szpitalu na zapalenie płuc i łykałam ok.30 tabletek dziennie... z przepisu lekarza... od tamtej pory na nic nie mam siły...Ostatnio także długo chorowałam... Pomocy!
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Mlody

  • Gość
Jestem słaba...
« Odpowiedź #1 : 2005-01-20, 11:07 »
Zapisz sie na basen, judo, zapasy lub cos innego co jest ogolnorozwojowe :)
Zapisane

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Jestem słaba...
« Odpowiedź #2 : 2005-01-20, 11:10 »
Tyle że rodzice "nie mają czasu"
EDIT:
Moja cioteczna siostra trenuje judo i jest bardzo silna tyle że...już po zapisach...
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Forum Zwierzaki

Jestem słaba...
« Odpowiedz #2 : 2005-01-20, 11:10 »

pacuszka7

  • Gość
Jestem słaba...
« Odpowiedź #3 : 2005-01-20, 11:13 »
w twoim wieku i po takich przejściach wcale się nie dziwie, polecam baaaaaardzo basen, naprawde pomaga, wiem bo sama chodziłam jak byłam młodsza i nie wiem czy tak jest ale wydae mi sie że właśnie przez to mam teraz silne ręce ;)
Zapisane

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Jestem słaba...
« Odpowiedź #4 : 2005-01-20, 11:14 »
Dzięki Pacuszka spróbuję przekonć rodziców :D
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

kasia

  • Gość
Jestem słaba...
« Odpowiedź #5 : 2005-01-20, 11:30 »
Dokładnie - basen. Judo chyba nie jest zbyt odpowiednie tak na poczatek...
Zapisane

Willie

  • Gość
Jestem słaba...
« Odpowiedź #6 : 2005-01-20, 13:23 »
Basenik... Ja chodzę czasem rekreacyjnie. Kiedyś trenowałam judo... Nie wiele się nauczyłam  :lol: . Teraz akrobatykę. I tu się wzmocniłam mocno  :wink: .
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jestem słaba...
« Odpowiedź #7 : 2005-01-20, 13:30 »
Cytuj

 łykałam ok.30 tabletek dziennie

skoro masz tak wyjałowiony organizm to witaminki są Tobie konieczne tylko nie syntetyczne, bo wiecej szkody niz pożytku zrobią. poszukaj naturalnych suplementów ale miej swiadomość, że proces odżywienia moze troche potrwać. a co do wspomagania to basen!!! nie dość, że wzmocnisz ramiona to jeszcze pomożesz kręgosłupowi (bedzie Ci za to wdzieczny :wink: ) myśle, że z przekonanie co do basenu nie powinnać mieć kłopotów
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Jestem słaba...
« Odpowiedź #8 : 2005-01-20, 13:34 »
Cytuj

skoro masz tak wyjałowiony organizm to witaminki są Tobie konieczne tylko nie syntetyczne, bo wiecej szkody niz pożytku zrobią. poszukaj naturalnych suplementów

A masz może jakieś na myśli?
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Forum Zwierzaki

Jestem słaba...
« Odpowiedz #8 : 2005-01-20, 13:34 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jestem słaba...
« Odpowiedź #9 : 2005-01-20, 13:47 »
najwyższą wchłanialność, bo 96/98%  (jak również efekty) maja suplementy Vision ale tych w aptece nie kupisz. inne firmy to na przykład Nutrilite ale niestety również nie dostępne w aptekach. moja rodzina jest na Visionkach i wiekszość godnych polecenia suplementów nie jest w aptekach dostępna lub ceny ma powalające. co do ziół i witami to trudno jest teraz znaleść coś dobtego w aptekach, gdyż wiekszość firm jest juz opanowana przez farmaceutyke i jakość jest już inna :(  niestety Herbapol również wpadł w te zależności i trudno w aptekach kupić teraz zioła czy przeparaty naturalne, tym bardziej, ze w naszym kraju nie ma ścisłych norm zwiazanych z zielarstwem i tak naprawdę nie masz pojecia co łykasz... napisane moze być 100% naturalne, a łykasz 10% zaś raszta to wypełniacze, mielone cegły lub mączka kostna :grr:  jeśli masz kontakt z Vision to polecam Lifepac Junior. preparat dostał nagrodę Unesco na najlepszy preparat dla dzieci. bomba witaminowa. ciężko mi polecić coś innego gdyż od jakiegoś czasu nie znalazłam nic lepszego więc tylko to zażywamy zaś mieszanki zielarskiej przez internet nie zrobię.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Jestem słaba...
« Odpowiedź #10 : 2005-01-20, 15:06 »
hmmm ja to normalnie paker jestem  :wink:  praktycznie całą siłę mam w rękach, lepiej, szybciej, i dłużej plynąć mogę używajac samych rąk tylko nie wiem jak będzie po tym cholernym złamaniu  :? teraz jade na danonkach i innych takich wzmacniających kości ale nie wiem..  a ciekawe bo np długo nie moge plynąć na samych nogach a w biegu na długi dystans i rowerze jesytem niezła  :roll: polecam jesc dużo owocow i warzyw bo to tez witaminy i w 100 % naturalne ( chyba że zmutowane genetycznie :P )
Zapisane

kasia

  • Gość
Jestem słaba...
« Odpowiedź #11 : 2005-01-20, 15:21 »
Ja nie mam w zwyczaju łykania tabletek z wiataminami. Wolę chrupnąć jakies owocki czasem. Jedynie osytatnio musiałam podratować włoski, bo cos wypadały strasznie... Ale to akurat skutek stresu był - już nie pierwszy raz.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jestem słaba...
« Odpowiedź #12 : 2005-01-20, 18:10 »
niestety mamy tak wyjałowione gleby, ze spadek substancji odżywczych w warzywach i owocach siega nawet 70%. nawet te działkowe nie maja juz tego składu co powinny i niestety jeśli chcemy długo i zdrowio zyć suplementy sa niezbędne...
a co owoców to co jesz zimą? pomarzańcze??? holenderskie jabłka??? banany???
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Dalmafreciak

  • Gość
Jestem słaba...
« Odpowiedź #13 : 2005-01-20, 19:24 »
A może Falvit?
Hm.. są jeszcze 'wzmacniacze' np. Vita BuerLecitina, ja biorę ten konkretnie lek, ale nie wiem czy by się to dla Ciebie nadawało, bo troszkę alkoholu ma... ;) Może jest Vita BuerLecitinka Junior? :wink:
Zapisane

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Jestem słaba...
« Odpowiedź #14 : 2005-01-20, 19:35 »
Jem jabłka, mandarynki, banany...coś tam jeszcze...
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Forum Zwierzaki

Jestem słaba...
« Odpowiedz #14 : 2005-01-20, 19:35 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jestem słaba...
« Odpowiedź #15 : 2005-01-20, 20:04 »
falvit jest syntetyczny więc wchłanialny najdalej w 12%. reszta obciąża organy i odkłada sie w komórkach i narządach jako złogi. więcej szkody niz porzytku, nie radzę sie truć.
porą zimową cytrusy nie są wskazane, bo ochładzają organizm, banany niestety sa pasione dwutlenkiem węgla, więc  niewiele dobrego w nich jest, zaś jabłka o tej porze roku to zazwyczaj modyfikowane, pryskane i bóg jeden wie cio jeszcze.
na okres zimowy najlepszym źródłem witamin jest kapusta, równiez kwaszona, suszone owoce (najlepiej kiedy sami je ususzymy bo sklepowe są sierkowane) syropy owocowe (malina, aronia, jeżyna, i też najlepiej domowej roboty, lub z upraw eko) oraz miód.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Essey

  • Gość
Jestem słaba...
« Odpowiedź #16 : 2005-01-20, 22:03 »
JAZDA KONNA!!!!! Jest świetna na ręce, bo jak jeszcze nie umiesz jeździć to podnosisz się na rękach, trzymając sie siodła ;) świetne ćwiczenie na ręce. Poza tym musisz się prostować i kierujesz koniem głównie łydkami, wiec poprawia się sprawność całego organizmu. Niestety to dość drogi sport. Niezły jest też basen, lub jazda na łyżwach od czasu do czasu, ale to ci raczej na ręce niewiele pomoże. Na same ręce dobre są też ciężarki, albo po prostu dwie butelki wody mineralnej podnoszone na zmianę ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jestem słaba...
« Odpowiedź #17 : 2005-01-20, 22:30 »
o łyżwach to myśle, że lepiej nie mówić (patrz drugi topic Shall ;) )
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Willie

  • Gość
Jestem słaba...
« Odpowiedź #18 : 2005-01-21, 09:09 »
No... o łyżwach, to raczej Shall pewnie woli nie słyszeć  :( .  A może koszykówka, albo siatkówka? Skoro nie możesz wykonać zagrywki to poćwicz to więcej razy  ;) . Codziennie jedz owocki! A może proste wyjście - idź na siłownię  :D . Jak masz w szkole to możecie iść na w-fie
Zapisane

kasia

  • Gość
Jestem słaba...
« Odpowiedź #19 : 2005-01-21, 09:25 »
Cytat: pao
niestety mamy tak wyjałowione gleby, ze spadek substancji odżywczych w warzywach i owocach siega nawet 70%. nawet te działkowe nie maja juz tego składu co powinny i niestety jeśli chcemy długo i zdrowio zyć suplementy sa niezbędne...
a co owoców to co jesz zimą? pomarzańcze??? holenderskie jabłka??? banany???

Owocki to mam ze swojego ogrodu, w miarę 'czyste tereny'.  :wink:
A zimą to przede wszystkim jabłka (własna produkcja) no i cytrusy ;).
No i warzywka też doliczmy...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jestem słaba...
« Odpowiedź #20 : 2005-01-21, 09:54 »
cytrusy wychładzają organizm ale za jabłka z własego sadu to wielki plus :wink:
badania przeprowadzone na całym świecie (zarówno najczystrze tereny jak i te uprzemysłowione) pokazały, ze na przestrzeni 10 lat (bodajże w latach 80-90) spadek wartości odżywczych w płodach rolnych sięgał 50-70% w zalezności od rośliny. fizycznie niemozliwym jest zjeść w naturze wszystko to co zjeść powinniśmy by być zdrowi.
też jadam warzywa i owoce z upraw ekologicznych, jednak zauważyłam bardzo duże pozytywne zmiany i u siebie i u rodziny oraz przyjaciół gdy do diety wprowadziliśmy dodatki zywieniowe. zniknęły wszelkie problemy skórne, mąż zdjął okulary (a nosił 17 lat!!!) polepsza sie wzrok, słuch koncentracja itd. pomimo, że zdrowo sie odżywiam od wielu lat to i tak najwyraźniej nie jest to juz wystarczające... niestety...
ważne by suplementy były wyłącznie naturalne, bo one uzupełnią niedobory ale nie obciążą organizmu. mówię NIE chemii i wszelkim świństwom ale by móc samemu zbilansować odpowiedną dietę musielibyśmy cofnąć się w czasie kiedy jeszcze nie było przemysłu a rolnicy gbali o swą ziemię... te marchewki które jadły nasze babcie miały kilkanaście razy więcej substancji odżywczych niż te, którem my jemy. nawet gdy są z działki...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Jestem słaba...
« Odpowiedz #20 : 2005-01-21, 09:54 »

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Jestem słaba...
« Odpowiedź #21 : 2005-01-21, 11:53 »
Łyżwy kocham straszie, tylko nie mogę jeździć jak na razie....(z wiadomych przyczyn)
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jestem słaba...
« Odpowiedź #22 : 2005-01-21, 12:01 »
spokojnie, jeszcze sobie pojeździsz (byle we własnych i dobrych łyzwach ;) )
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Wiedźma

  • Gość
Jestem słaba...
« Odpowiedź #23 : 2005-01-21, 12:42 »
Mysle, ze nie od rzeczy byloby tez odbudowanie flory bakteryjnej w jelitach - po antybiotykach jestes wyjalowiona. A wiec codziennie porzadne jogurty probiotyczne. Albo kup specjalny preparat w aptece.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jestem słaba...
« Odpowiedź #24 : 2005-01-21, 12:53 »
no to temat wraca  ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Wiedźma

  • Gość
Jestem słaba...
« Odpowiedź #25 : 2005-01-21, 22:28 »
Jaki temat? Chodzi Ci o preparaty z apteki? ;) Klopot z tym, ze jogurty niby probiotyczne (wg producentow) w rzeczywistosci wcale nie sa probiotyczne. Preparat bakterii mlekowych z apteki przynajmniej na pewno je zawiera ;) Pewnie, ze najlepiej robic sobie samemu jogurty, ale nie kazdy ma na to czas, checi itp.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Jestem słaba...
« Odpowiedź #26 : 2005-01-21, 23:14 »
Cytuj

skoro masz tak wyjałowiony organizm to witaminki są Tobie konieczne tylko nie syntetyczne, bo wiecej szkody niz pożytku zrobią. poszukaj naturalnych suplementów

ten temat ;)
a co do jogurtów to fakt. jak masz kupować to bez mleka w proszku, bez skrobii modyfikowanej, bez żelatyny, bez odtłuszczonego mleka, no i oczywiście bez konserwantów i takich tam.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Essey

  • Gość
Jestem słaba...
« Odpowiedź #27 : 2005-01-23, 11:26 »
Shall, czytałam topic o łyżwach :? ale w końcu napewno sobie pojeździsz ;)  ;) ja tam polecam konie, bo to jest terapia zarówno dla ciała jak i dla duszy ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jestem słaba...
« Odpowiedz #27 : 2005-01-23, 11:26 »

halina

  • Gość
Jestem słaba...
« Odpowiedź #28 : 2005-01-23, 11:36 »
Najlepsze jest pływanie (jak wszycy z restza mowia)Sama co tydzien codze na basen i naprawde jak facet daje nam jakies ciwczenie na rece to sie \baaaardzo wzmacniaja... :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 27 zapytaniami.