Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: cera  (Przeczytany 1550 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
cera
« : 2005-02-03, 17:33 »
to jest głównie pytanie do specjalistów od cery :P mam jakąś dziwną cerę...byłam juz chyba u...3..4  :?: dermatologów,ale tak...pierwsza zapisywała jeden krem każdemu,druga powiedziała zebym poszła na oczyszczanie cery do jej prywatnego gabinetu a ja głupia sie zgodziłam,a trzeci juz jest lepsza ale też chyba nie analizuje problemu tylko zapisuje leki jak leci...chociaż pare rzeczy mi pomogło ale głównie na pryszcze...
...otórz....
mam pryszcze ale takie dziwne..nie taki zwyky trądzik tylko cera podrażniona,nie w normalnym kolorze tylko taka troche wybielona i zaróżowiona,i bardzo przetłuszcająca się.i z wieloma zaskórnikami i małymi plamkami po starych pryszczach,widocznych szczególnie przy świele dziennym... :? już doprawdy nie wiem co robić...bo
po 1) na leczenie trądziku proponowane są głównie leki dosyć agresywne dla wrażliwej skóry
po 2) nie wiem  czy mam używać jakoegoś kermu dla alergików np z seri AA,moją mame np.ine kremy b.podrażniają.żeby nie było tego efektu pieczenia po umiciu twarzy,albo nawet i nie po ,myciu..
po 3) jeśli bede używała kremów nawilżających to wydaje mi się że twarz będzie jeszcze bardziej się przetłuszczać...
 :?  :?
nie wiem czy ktos będzie w stanie coś zaproponowac ponieważ problem jest dosyć nietypowy...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
cera
« Odpowiedź #1 : 2005-02-03, 17:36 »
natowo będzie cięzko polecić, gdyż problemy z cerą są ściśle powiązane z zatoksycznieniem organizmu. podobnie jak alergia. niestety ale przez net niewiele bede mogła pomóc bo tutaj to potrzebna jest raczej długa i powazna pogadanka...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

DeeDee13

  • Gość
cera
« Odpowiedź #2 : 2005-02-04, 16:52 »
Jeżeli chodzi o kremy to ja ozywam z Avonu (z seri clearskin) do cery trądzikowej. Jest calkiem fajny bo nie jest bardzo tłusty a nawilza. No i oprocz tego tonik i żel do mycia twarzy. Mi to wystarcza.

A co do twojej cery to może ona jest podrazniona od tych wszystkich kosmetyków które uzywasz.....
Zapisane

Forum Zwierzaki

cera
« Odpowiedz #2 : 2005-02-04, 16:52 »

KikerS

  • Gość
cera
« Odpowiedź #3 : 2005-02-04, 21:09 »
też mam te problemy  :roll:  ja znajde jakiś cudoffny lek to Tobie napisze..  :lol:
Zapisane

whiper

  • Gość
cera
« Odpowiedź #4 : 2005-02-04, 21:17 »
Newada,
a może udaj się na jakiś forum poświęcone urodzie (chyba takie są?  :P ) - może tam poradzą Ci jakiegoś dobrego dermatologa z Twoich stron? :)

Cytuj
pierwsza zapisywała jeden krem każdemu,druga [...] trzeci juz jest lepsza ale też chyba nie analizuje problemu tylko zapisuje leki jak leci...[...]

lekarzą się myje rączki, żeby przepisywali dany lek  :roll: ...
Zapisane

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
cera
« Odpowiedź #5 : 2005-02-04, 21:43 »
Specjalistka od cery sie klania :P
No wiec tak:
Tez mam/ tzn mialam bardzo duze problemy z tradzikiem.. z 5 miesiecy temu wybralam sie do dermatologa. pani doktor zapisala mi 2 plyny: Aknemycin + i Zineryt. Jeden krem: Differin i antybiotyk do lykania: Tetracykline
leczenie nie jest zbyt tanie.. ale widac efekty.. na twarzy pozostaly mi tylko blizny po tradziku. Pani dermatolog powiedziala, ze ich znikniecie przyspiesza peelingi. Powiedziala rowniez, zeby przyzwyczaic skore do dzialania substancji- ktore beda uzywane podczas peelingow> mam smarowac twarz kremem Lysanel Active< skora przy tym piecze (jest to mocny srodek) - ale tak musi byc, by nie robic wstrzasu podczas peelingow.
Nie martw sie.. sprobuj wybrac sie jeszcze raz do dermatologa, wytlumacz, ze masz bardzo delikatna cere (ja rowniez mam delikatna i nie mialam zadnych problemow). Na pewno Ci pomoze. Ja jestem bardzo zadowolona :) Pamietaj, ze taka kuracja nie trwa miesiac.. potrafi trwac ponad pol roku. Przygotuj sie nawysokie koszta i wez pod uwage to, ze jezeli masz zamiar w trakcie przerwac to w ogole nie zaczynaj bo Twoj problem powroci. Pozdr ;)
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

Ellen

  • Gość
Re: cera
« Odpowiedź #6 : 2005-02-05, 19:51 »
Cytat: Newada
jeśli bede używała kremów nawilżających to wydaje mi się że twarz będzie jeszcze bardziej się przetłuszczać


Nie, tylko uzywaj takich lekkich, najlepiej beztluszczowych. Jak skora jest sciagnieta i przesuszona to gruczoly staraja sie to nadrobic i produkuja wiecej loju niz zwykle.
Zapisane

~~Katarzynka~~

  • Gość
cera
« Odpowiedź #7 : 2005-02-05, 21:07 »
heh!! ja nie mam zadnych problemow!! i ani jednego syfa!!!
Zapisane

Apiska

  • Gość
cera
« Odpowiedź #8 : 2005-02-05, 21:11 »
Ja niestety mam problemy.... :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

cera
« Odpowiedz #8 : 2005-02-05, 21:11 »

KikerS

  • Gość
cera
« Odpowiedź #9 : 2005-02-06, 19:20 »
ja tez mam  :roll:   masz ci losaa... ach te pryszcze :P
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
cera
« Odpowiedź #10 : 2005-02-08, 21:34 »
ja wielkich problemów z cera nie mam, ale nie powiem od czasu do czasu sie zdarza jakiś pryszczolec :P codziennie myje tważ żelem z yves rocher (czy jak to sie tam pisze :P ) a nastepnie nakładam na nia krem....i tu juz probowałam wielu kremow, naprawde przeróżnych, a teraz używam....balsamu do ciała :P jest chyba garniera, taki pomarańczowy z alantonina ;) naprawde siwetny, nie jest zbyt tyłusty, jest leciutki a zarazem bardzo dobrze nawilża bo przeznaczony jest do cery b.suchej a ja taką posiadam ;)

kiedys tez myslałam że kremowanie tylko pogorszy stan mojej twarzy bo kiedys problemy z tradzikiem miałam wieksze, ale teraz, od kiedy ja odpowiednio nawilazam, narpawde jest wporzadku ;)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

KikerS

  • Gość
cera
« Odpowiedź #11 : 2005-02-09, 12:38 »
Kiwuś.. spisałam wszystko co stosowałaś i wybieram sie z tym do dermatologa..  nie wiem czy to pomoże tez mi.. może inna cera  :roll:  dermatolog powie wszystko :P  trzymajcie kciuki :P
Zapisane

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
cera
« Odpowiedź #12 : 2005-02-09, 12:42 »
Spoko spoko ;) dokladnie to od cery zalezy. ;) ale moze jakis lek sie powtorzy u Ciebie
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

golden

  • Gość
cera
« Odpowiedź #13 : 2005-02-09, 12:45 »
klopoty z cera ma moja siostra ;) tez wszystkiego probowala, ale najlepiej na nia zadzialal jeden lek - Zineryt. Dostepny w aptekach bez recepty (brat raz musiał fundnac, to wie :lol: cena?... około 30zł)
Zapisane

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
cera
« Odpowiedź #14 : 2005-02-09, 12:46 »
Nom drogi jest.. to sie miesza z rozpuszczalnikiem zawartym w opakowaniu- i nie wolno patrzec na date waznosci (tak powiedziala mi lekarka) gdyz bys zbankrutowal ;] bo nie zuzyjesz tego w 2-3 tygonie (nie pamietam ile tam jest)
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

Forum Zwierzaki

cera
« Odpowiedz #14 : 2005-02-09, 12:46 »

Nicka

  • Gość
cera
« Odpowiedź #15 : 2005-02-09, 22:35 »
a ja mam straaasznie suchą cere i nic mi sie pomaga... chybaże po maści lanolinowej z apteki się troszkę polepszyło...
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
cera
« Odpowiedź #16 : 2005-02-10, 19:42 »
ja na ogół nie mam problemów z cerą tylko właśnie kilka dni temu wyskoczył mi pryszcz (ja oczywiście jak zawsze w panikę) potem natsepny i nastepny teraz mam chyba z 5 takich malych gówien a że mam obsesję na tym punkcie to codzinnie stając przed lustrem się wnerwiam :grr: używam clean&clear peelingu i czegos tam na syfy  i pije teraz bratka bo on oczyszcza podobno krew i wogule...zobaczymy może pomorze :?
Zapisane

awia

  • Gość
cera
« Odpowiedź #17 : 2005-02-10, 20:03 »
wiec-dobry jest lek(bo to sumie lek a nie kosmetyk) acnederm,tubka kosztuje ok 15 zl i jest dosc wydajna.skutecznie leczy nawet te zmiany pod skora.

z wyzszej polki to preparat Effeclair La Roche-Posay.kosztuje ok 45zl.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/censura.php?tsid=1&csid=902fcbfe3d91a8207ad658f42b276215&cmd=details&itemid=220

najlpeij wejdz tez na ta strone:

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/censura.php?tsid=1&csid=902fcbfe3d91a8207ad658f42b276215&cmd=browse&category_id=49

i poczytaj sobie komentarze uzytkowniczek.
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
cera
« Odpowiedź #18 : 2005-02-10, 20:44 »
jeja jakie forum znalazłam to już nic...może mocz pomorze?? :lol:

edit: zapomniałam dac link: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1481545&start=570
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 26 zapytaniami.