Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dieta kopenchadzka  (Przeczytany 11776 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

falki

  • Gość
Dieta kopenchadzka
« : 2005-05-13, 11:41 »
Wyczytyałam tu gdzieś że ktosik napisał że jest skuteczna.Na czym ona polega? :)
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #1 : 2005-05-13, 12:38 »
Eee, nic takiego nie słyszałam :P
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #2 : 2005-05-13, 15:06 »
Moja mama ją stosowała. Fakt, jest skuteczna, ale mimo to nie polecam. Wystarczy spojrzeć na menu żeby dostać depresji (przykład: śniadanie- szklanka wody, obiad- duża pieczeń :?, kolacja- świeży ogórek) ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedz #2 : 2005-05-13, 15:06 »

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #3 : 2005-05-13, 15:15 »
Na co jest ta dieta?? Na odchudzanie czy jakaś bardziej 'zdrowotna'?
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

falki

  • Gość
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #4 : 2005-05-13, 15:22 »
  Do VioaoiV :No to rzeczywiście troszkę dziwne.Duża pieczeń?przecież to ma ogrom kalorii!!!A jak przy tym schudnąć?Masz jakieś menu tej diety?Czemu jej nie polecasz?
Zapisane

xara

  • Gość
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #5 : 2005-05-13, 16:08 »
ja o takiej diecie nie słyszałam, ale z tego przykładowego menu, które podała VioaoiV można stwierdzić,
że nie jest to odpowiednia dieta, a już na pewno dla młodych organizmów
po pierwsze co to za śniadanie szklanka wody? śniadanie trzeba zjeść odpowiednie,
by można było normalnie funkcjonować, uczyć się, trzeba dostarczyć organizmowi porcji energii
po drugie, po takim "śniadaniu" i w ogóle nocy mamy skurczony żołądek, a na obiad trzeba zjeść dużą pieczeń :?
bez sensu
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #6 : 2005-05-13, 16:42 »
Vio nie wprowadzaj ludzi w błąd :? Tam nie ma czegoś takiego że: szklanka wody rano, a potem duża pieczeń, no chyba że dla Ciebie filiżanka kawy i kawałek mięsa to to samo...

Moja mama stosowała tą dietę, w 13 dni schudła 12 kg, nie polecam tego bo jak wiadomo zbyt duży spadek masy ciała w tak krótkim czasie nie jest zbyt zdrowe...
Dieta jest ciut rygorystyczna ale da się przeżyć, jesli ktoś jest zdesperowany...

DZIEŃ 1, 8

Śniadanie:1 kubek kawy, 1 kostka cukru
Lunch:2 jajka na twardo, gotowany szpinak , 1 pomidor
Obiad:1 duzy befsztyk, sałata z olejem i cytryną

DZIEŃ 2, 9

Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru
Lunch:1 duzy befsztyk, sałata z olejem i cytryną
Obiad:1 plaster szynki, 2-3 szklanki jogurtu naturalnego

DZIEŃ 3, 10

Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru, 1 grzanka
Lunch:gotowany szpinak,1 świeży owoc, 1 pomidor
Obiad:1 plaster szynki, 2gotowane jajka, sałata z olejem i cytryną

DZIEŃ 4, 11

Śniadanie:1 kubek kawy,1 kostka cukru,
Lunch:tarta marchewka, jajko na twardo, twarożek naturalny
Obiad:sałatka owocowa,2-3 szklanki jogurtu naturalnego

DZIEŃ 5, 12

Śniadanie:duża tarta marchew z cytryną
Lunch:duża chuda ryba
Obiad:1 befsztyk, sałata i brokuły

DZIEŃ 6, 13

Śniadanie:kubek czarnej kawy, kostka cukru
Lunch:kurczak, sałata z olejem i cytryną
Obiad:2 jajka na twardo, duża marchewka

DZIEŃ 7

Śniadanie:kubek herbaty bez cukru
Lunch:kawałek chudego grilowanego mięsa
Obiad:NIC

UWAGA !
Lunch i obiad można zmieniać nawzajem, jeśli będzie to miało miejsce tego samego dnia. Dieta zmierza do zmiany przemiany materii, co prowadzi do tego, że po 13 dniu możesz jeść normalnie bez obaw tycia przez pierwsze dwa lata. Jeżeli dietę przeprowadzisz rygorystycznie, zgubisz nadmiar tłuszczu (7-20 kg). Kurację przeprowadza się 13 dni i ani jeden dzień więcej ani mniej.

Jeżeli podczas kuracji wypijesz lampkę wina, piwo, zjesz słodycze albo żujesz gumę do zucia, jesz dodatkowe jedzenie, to przerywasz kurację od razu i w związku z tym ginie efekt. Jeżeli kurację przerwiesz przed upływem 6 dni, możesz ją powtórzyć od nowa po 3 miesiącach. Jeżeli kurację przeprowadziło się punkt po punkcie we wszystkim, nie można jej absolutnie powtórzyć szybciej niż po roku. Zaleca się jednak, aby kurację powtórzyć po 2 latach (jeśli to potrzebne). Ze względu na długość kuracji jest ją trudno zaplanować, należy się upewnić czy w tym czasie nie jesteśmy zaproszeni do znajomych na urodziny czy inne przyjęcie.

Jeśli jesteś głodny – wypij szklankę wody. Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie!!!

Zapisane

Apiska

  • Gość
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #7 : 2005-05-13, 16:47 »
Eeee nie stosowałabym tej diety, wolę samemu sobie ograniczać powolutku ilość spożywanego pożywienia :) Ograniczając przy tym słodycze do minimum. Jak mam na cos ochotę to po prostu to jem, jest to lepsze niż wypieranie się :
Zapisane

xara

  • Gość
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #8 : 2005-05-13, 17:20 »
bardzo rygorystyczna dieta i na pewno nie dla młodych organizmów,
poza tym takie szybkie chudnięcie jest bardzo niezdrowe, a po zakończeniu tej "diety cud" i wróceniu do normalnego jedzenia
można przytyć więcej niż się ważyło przed jej rozpoczęciem - efekt jo jo  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedz #8 : 2005-05-13, 17:20 »

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #9 : 2005-05-13, 17:21 »
Dieta posiadająca dużo wad ale efektów jo jo nie ma ;)
Zapisane

xara

  • Gość
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #10 : 2005-05-13, 18:17 »
jeżeli odpowiednio po odstawieniu "diety odchudzającej" się odżywiamy, jesteśmy czujni to efektu jo jo nie będzie, to fakt,
wszystko zależy od nas, ale zazwyczaj tak się właśnie kończą głodówki czy bardzo niskokaloryczne diety
poza tym efekt jo jo nie jest zależny od diety, po zastosowaniu praktycznie każdej może wystąpić

taką dietę powinno się przeprowadzać pod kontrolą lekarza i stosować się do zaleceń jak postępować po odstawieniu diety
i najważniejsze - po uzyskaniu spadku masy ciała nie można zwiększać gwałtownie liczby zjadanych kalorii
i nie wracać do starych błędów :)
« Ostatnia zmiana: 2005-05-13, 18:21 autor xara »
Zapisane

falki

  • Gość
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #11 : 2005-05-13, 21:43 »
Dzięki Rachela.Spróbuję.Tylko ja chcę zrzucić 5-6 kg,bo po ciąży(3 lata),nie mogę dojść do swojej poprzedniej wagi.Więc mama stosować ją tydzień?A jakieś ćwiczenia do tego?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #12 : 2005-05-13, 21:46 »
Marta spokojnie.. :roll:

Xara, to nie jest dieta odchudzajaca tylko emm.. "wspomagajaca przemiane materii" :P
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #13 : 2005-05-13, 22:41 »
Fajnie a czy znacie dietę dla osoby która nie jada mięsa? I soi tez nie!
Strasznie duzo tam tych befsztyków, chyba bym umarła z głodu jakbym miała na stole takie mięcho :(
Zapisane
BC + koci podrostek

xara

  • Gość
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #14 : 2005-05-13, 23:59 »
Xara, to nie jest dieta odchudzajaca tylko emm.. "wspomagajaca przemiane materii" :P
jak zwał tak zwał, ale jakby nie patrzeć jest bardzo rygorystyczna, mało urozmaicona,
poza tym jak się polepszy przemianę materii to łatwiej schudnąć ;)
ja bym długo na takiej diecie nie pożyła :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedz #14 : 2005-05-13, 23:59 »

falki

  • Gość
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #15 : 2005-05-14, 10:59 »
Kurczę,tak sobie pomyślałam i stwierzdziłam,że ta dieta jest trochę rygorystyczna ze względu na to,że nie ma kolacji.A mi się najbardziej chce jeśc w porach popołudniowych i wieczorkiem. :(Bo rano to piję reducenol i kawę.Ewentualnie jakiś jogurt z otrębami.Ale to rzadko bo po tym reducenolu i kawie to się jeść nie chce.Chyba żebym się kładła wcześniej spać,ale chce mi sie spać dopiero ok.23.30.Od poniedziałku spróbuję coś kombinować z tą dietką kopenchadzką.
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #16 : 2005-05-14, 13:09 »
Ja i tak nie jadam kolacji, ale bałabym się bawić w taa dietę. Za duża utrata wagi w zbyt krótkim czasie. Pomijając już fakt, że jakoś niespecjalnie mam ochote bawić się w jakąkolwiek dietę ;)
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #17 : 2005-05-14, 16:40 »
Dzięki Rachela.Spróbuję.Tylko ja chcę zrzucić 5-6 kg,bo po ci±ży(3 lata),nie mogę doj¶ć do swojej poprzedniej wagi.Więc mama stosować j± tydzień?A jakie¶ ćwiczenia do tego?

No, można przerwać po tygodniu ale potem nie można stosować diety przez 3 lata :P A ćwiczenia żadne. No i jak ktoś nie wytrzyma bez kolacji to zawsze można zjeść jakiś owoc. :)
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #18 : 2005-05-14, 16:51 »
Rachela a ja własnie słyszałam, ze w niej bardzo mozliwy jest efekt jo jo...

Jak dla mnie zbyt surowa :lol:
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

xara

  • Gość
Odp: Dieta kopenchadzka
« Odpowiedź #19 : 2005-05-14, 17:19 »
łomatko... właśnie doczytałam, że nie można wypić wina, zjeść słodyczy ani gumy do żucia :hmmm:
ta dieta jest zdecydowanie nie dla mnie  :lol:

Falki, co to jest  reducenol?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.249 sekund z 25 zapytaniami.