Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: ukąszenia :/  (Przeczytany 3785 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
ukąszenia :/
« : 2005-08-18, 22:48 »
tia.. jednej z ostatnich nocy na Sycylii cos-prawdopodobnie w nocy- mnie dziabnelo (min. 2 noce temu).. ponad kostka, wygladalo jak rozdrapane ukaszenie komara i na razie nie bolało.. az zaczelo i boli coraz bardziej :? co wiecej, spuchlo mi to miejsce i sie zaczerwienilo, pod samym ukaszeniem mam pod skora jakas gulke, a jak ruszam noga to czuc jakbym miała obitą samą kostkę.. moja mam to obejrzała i mówi że coś mnie dziabnęło ale wszystko powinno być ok bo skoro ból itp rozchodzi się w dół to jest ok, gdyby w góre to znaczy ze zakazenie.. i teraz zaczynam panikować bo nie wiem CO to bylo.... :( :(
Zapisane

thrilly

  • Gość
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #1 : 2005-08-18, 22:51 »
też takie coś miałam tylko u nas made in poland, przeszło po tygodniu a bliznę mam do dzisiaj
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #2 : 2005-08-18, 22:55 »
A wiecie co ja mam? Nawet nie wiem od czego, chyba w nocy, chociaż nie wiem...Na wysokości bioder(jedno trochę nad, drugie mniej więcej tam gdzie znajduje sie janik-nie potrafie tego inaczej wytłumaczyć...) i to nie ukąszenia tylko ROZDARTE AŻ DO MIĘSA :| Fuuu...Strasznie piecze i szczypie przy chodzeniu,bo cały cza sobcieram to sobie paskiem od spodni itp...A ja w ogóle nie wiem od czego to :( .
BTW-To większe(to niżej) jest dosyć głębokie... :| Na szczęście oba "zdarcia" nie są duże.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedz #2 : 2005-08-18, 22:55 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #3 : 2005-08-18, 22:56 »
o mamo.. ale i tak sie boje.. boli mnie to 'troszku' :/ i zauwazylam druga dziurke (w masakrycznie wielkim odstepie, az sie boje myslec co to moglo byc), ale ona nie ma skory przebitej, tylko ta jedna.. a moze sobie uroiłam heh :roll: panikara ze mnie potworna
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #4 : 2005-08-18, 23:01 »
Ja też sie boję...Bo poszłam spać i nic nie miałam, obudziłam się a tu takie fuuu....Spałam w koszuli nocnej więc możliwe że to się jakoś tak podwinęło i coś mnie..."ukąsiło"? (bo jak mam mówić- odgryzło mi płat skóry? :lol: ) . Na poczatku myślałam,że to kot mnie ugryzł, ale to przecież byłyby tylko takie dziurki małe...Widocznie o coś się przetarłam...a bleeeh...
Moja mama jak to zobaczyła to tylko bylo "o Boże! Przecież to skora całkowicie zdarta jest!"
Ehhh.... :|
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #5 : 2005-08-18, 23:01 »
o MAMO O_O
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #6 : 2005-08-19, 10:13 »
A może to była jakaś osa? Ja ostatnio nic nie zauważajac zostałam ugryziona przez ose, łapa mi spuchła i musiałam isc do lekarza na zastrzyk,ale teraz jest dobrze. Z domowych sposobow to jakaś maść na ukąszenia a na ose to ocet.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #7 : 2005-08-19, 10:49 »
kurcze nie wiem sama.. wczoraj wieczorem było bardzo czerwone to miejsce, wlasciwie to az do kostki w dol, nawet jak chodzilam to mnie bolalo.. dzisiaj to zaczerwienienie zeszlo i jest czerwone tylko naokolo tej rany, i jakby mnie mniej boli.. moja mom powiedziala ze skoro 4 czy 5 dni juz z tym zyje i nie robi sie gorsze to znaczy ze raczej nic zlego sie nie dzieje :P ale jesli sie niepokoje to moge isc do lekarza mu pokazac.. ale oczywiscie predzej sobie tą noge odgryze niz dobrowolnie pojde SAMA do lekarza :lol: takze jutro jesli bede sie niepokoic o to to pojde z mama do dermatologa prywatnie :roll: noo... tak lepiej :P ale nie moge sie niepokoic no :lol:
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #8 : 2005-08-19, 10:57 »
Mnie tez coś ugryzło ale to ponad 3 tyg temu i mi to nie schodzi :?
Mam taką dużą czerwoną plame na nodze i takl skora mi jakby sie złuszcza z tego i takie szorstkie to jest, takie samo mam nad biodrem. Niby nie boli, ale to jednak 3 tygodnie i sie nawet nie pomniejsza... Moze to jakas mucha konska mnie ugryzła? nie mam pojecia.... :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedz #8 : 2005-08-19, 10:57 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #9 : 2005-08-19, 12:00 »
Kartletko, slyszałam ze to meszki gryzą rozszaarpując skórę(w przeciwieństwie do komarów) . Ale czy od ukąszenia meszki ranki byłyby az tak duże? :mysli: Hm ...raczej nie.... :?
Naprawde, nie wiem co to moze być... :roll:
Ja ostanio na kolanie miałam taki duzy czerwony obrzek , niewiadomo od czego, najprawdopodobniej cos mnie użarło, ale wszystko zeszlo w ciągu dwóch dni...
Eh...najbardziej teraz boje o Bafiego bo on ma nawyk łapnia wszystko co się rusza, łącznie z muchami, osami , pszczołami  itp  I wczoraj byłam świadkiem takiej oto sytuacji:
Lata sobie osa, Bafi ją obserwuje, mówie mu: nie rusz, nie wolno! :nono: a ten tylko spogląda to na mnie to na ose, na mnie i na ose. Az wkoncu podskakuje i chaps! złapał ją do pyska :olaboga: ,potrzymał chwile i  wypuścił ją całą i żywą  :shock: . A co najdziwniejsze- nie urządliła go :mysli:. Jakby go ugryzła gdzieś w gardlo albo przełyk, wtedy naprawde byłoby nieszczęście... :|
Zapisane

Akane

  • Gość
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #10 : 2005-08-19, 14:52 »
Ja kiedyś jak byłam nad morzem uczyłam się stawać na rękach w wodzie. I nawet mi się udało tyle że nie wiedziałam co zrobić żeby stanąć spowrotem na nogach i zaczęłam jak wariatka wymachiwać girami nad wodą :) . No ale do rzeczy. Jak tak stałam to czułam pod ręką coś miękkiego ale się nie przejęłam. Potem sobię chodziłam po plaży i tak czuję że jakoś mi ręka zdrętwiała, patrzę a tu cała ręka lekko fioletowa.... Oczywiście ustałam na meduzę i mnie poparzyła. Od tej pory już na rękach nie próbuję stawać.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #11 : 2005-08-19, 15:33 »
heh mojego ojca parę lat temu ugryzła szwabska (niemiecka ) osa - wynik był taki że pół roku spędził w szpitalu, omal nie stracił ręki i dodatkowo ta ręke ma nie do końca sprawną... miał 19 operacji (nie jest uczulony)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #12 : 2005-08-19, 16:10 »
OMG...Te ugryzienia zaczynają mi puchnać :o A na dodatek, koło nich pojawiły się krostki...I ta mniejsza cały czas mi się nawilża(nie jest to krew, ropa ani woda...)
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #13 : 2005-08-19, 16:54 »
Zgłoś się do lekarza  :!!!:
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #14 : 2005-08-19, 20:20 »
A napewno to sa ukaszenia? Bo moja kolezanka myslala ze ja cos udziabalo, a okazalo sie ze to czyrak... tez tak wlasnie puchlo! I to z reguly sie robi latem bodajze od zatarcia czyms brudnym (?) nie wiem dokladnie... ale boli jak cholera, tyle slyszalam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedz #14 : 2005-08-19, 20:20 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #15 : 2005-08-19, 20:37 »
Inni mają rację - zgłoś się do lekarza, jeśli cieknie ci z tego coś co nie jest krwi, nie jest ropa, może to świadczyć o zakażeniu bakteriami gnilnymi, tym bardziej że jest opuchlizna i zaczerwienienie...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #16 : 2005-08-19, 20:43 »
ufff przestaje.. i ból też troche.. :)
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #17 : 2005-08-19, 21:01 »
No mnie to boli strasznie...Tzn tak szczypie i parzy...A dzisiaj zupełnie nad ranem przyłapałam się na tym,że się...tam drapie! Po prostu obudziłąm się w nocy i pamiętam,że mnie piekło i że to drapałam...Dopiero potem skapowałam,co ja w ogóle robie :lol: Nawet zauważyłam,że nie dlatego,że sobie obcieram...Jak nic nie mam na sobie to też boli... :/
Tata mówi,żeby iść do lekarza, a mama na to,że to zwykle obtarcie i lekarz nic mi nie pomoże :| . Nio nie bylabym taka pewna...
A w moim domu nie ma nawet plastrów! :shock: Sa tylko takie specjalne, rozgrzewajace czy cos...
na szczęście opuchlizny zesżły, ale to cały czas przykleja mi się do spodni :| Cały czas jest mokre.
Tiggy- a co to własciwie jest ten CZYRAK?
Zapisane

halina

  • Gość
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #18 : 2005-08-19, 22:09 »
Karletka- masz natychmiast iść do lekarza !! ;)
Zapisane

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #19 : 2005-08-19, 22:52 »
ja miałam kiedyś właśnie takie obtarcie na nodze ( jak to mowi Tiggy -czyrak ) ale było spowodowane odparzeniem na dodatek brudnymi sandałami, do tego jeszcze sie zmieszał z kurzem błotem i różnymi innymi świnstwami.. Długo się trzymało, piekło jak cholera i dziwny miało to kolor, taki żółtawy .. Okropieństwo!!! Ale u ciebie nie za bardzo wiadomo czym spowodowane to obtarcie.. Może lunatykujesz, albo kosmici cie porwali i ci jakieś świństwa podoczepiali, ( dziołk :P )
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

Tiggy

  • Gość
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #20 : 2005-08-19, 23:04 »
Czyrak to taki ropno-krwisty bąbel... pęcherz jakby, na poczatku twarda gulka, potem czasami trzeba to rozcinac aby uwolnic ta rope .. :? ale watpie zeby to bylo u Was to ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedz #20 : 2005-08-19, 23:04 »

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #21 : 2005-08-19, 23:09 »
eee, u mnie to nie to było... U mnie coś w stylu ropnego obtarcia.. Bombla nie było
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #22 : 2005-08-23, 12:48 »
uffff, zlazło juz kompletnie.. strupek odpadł, a pod nim o zgrozo widać klasyczna dziurke, jak po ukaszeniu, wielkosci glowki od szpilki.. x_X
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: ukąszenia :/
« Odpowiedź #23 : 2005-08-23, 14:39 »
Mogla to byc osa, ja musialam isc na zastrzyk bo uczulone jestem. :/ Ale dobrze,ze zeszlo ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 26 zapytaniami.