Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: zlamania, pekniecia &co  (Przeczytany 5632 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #30 : 2004-03-03, 16:24 »
kasia, wez Ty nic nie mow- Ty sie ciagle rozsypujesz :lol:
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #31 : 2004-03-03, 19:03 »
milo ze piszecie kto co se zrobil, ale moze laskawie pocieszycie mnie ile wam sie to zrastaaalo? :roll:  :lol:

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #32 : 2004-03-03, 19:10 »
Tyle się zrasta ile chirurg powie, że trzeba gips nosić, a po zdjęciu też trzeba kończynę oszczędzać.
Zapisane

Forum Zwierzaki

zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedz #32 : 2004-03-03, 19:10 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #33 : 2004-03-03, 19:28 »
no a jak ja gipsu nie nosilam? :lol:

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #34 : 2004-03-03, 19:34 »
To szybko biegnij do lekarza, na pewno musisz zrobić prześwietlenie, czy się dobrze zroslo i czy nie ma żadnego ubytku na zdrowiu. A jak się zle zrosło, to biedna będziesz, ale nie będę Cię tu straszyć.Może potrzebujesz tylko fizykoterapii i będzie dobrze, czasem tak bywa po urazach.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #35 : 2004-03-03, 19:48 »
wiesz boli coraz mniej, jezdze konno znow i jakos nie boli, chodze i nie boli....jest coraz lepiej...a lekarz powiedzial wyraznie ze gips nic tu nie da i nie jest potrzebny a nogi nie oszczedzac..wiec mam nadzieje ze jest ok.. :roll: ale co fakt to fakt do lekarza musze sie zebrac i pojsc

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #36 : 2004-03-03, 20:04 »
Na pewno nie zaszkodzi. Ale coś mi się wydaję, że z igły widły widły robisz, zupełnie jak ja :lol:
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #37 : 2004-03-03, 20:46 »
hm...
zlamana noga, peknieta kostka, zlamany kciuk x2  :roll: .. zwichnieta reka, skrecona noga, blizna po szczurkuna dlugosci calego palca, druga bardzo duża blizna na zewnętrznej stronie rączki po szklaneczce która pękła w rączce...   :roll:

-Zlamana nozkę mialam w gipsiku jakies 4 miesiące i bolalo jak diabli... prawie nie wychodzilam z lozka  :?
-peknieta kostkę... strasznie swiedzialo, mialam 1,5 miesiąca w gipsie....
-kciuk sie goil przez 3 tygodnie... za drugim razem przez 6...
-zwichnieta rączka byla wyjatkowo krotko leczona...
-skrecona nozka mialam w gipsiku jakies 2 mesiace...

 :roll:  :wink:
Zapisane

kasia

  • Gość
zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #38 : 2004-03-04, 08:27 »
Cytat: =VioaoiV=
kasia, wez Ty nic nie mow- Ty sie ciagle rozsypujesz :lol:

najwyraźniej  :P
Ale od wczoraj umiem już ruszac karkiem  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedz #38 : 2004-03-04, 08:27 »

emir

  • Gość
zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #39 : 2004-03-04, 09:22 »
odpukać jeszcze mi się nie zdarzyło... ale niestety ząbki :P chyba będę musiał się "pocałować" w najbliższym czasie z dentystą :P
Zapisane

golden

  • Gość
zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #40 : 2004-03-07, 11:48 »
Cytat: K_cian
raffy miesiac w gipsie a potem? bolalo? czy od razu w porzadq? to samo do goldena

yyy... zaraz po zlamaniu bolalo to strasznie, no potem tez miesiac w gipsie bylem... chamsko mialem wszystko usztywnione, heh... potem nie moglem skakac, nadwyrezac nogi - cale wakacje prawie spaprane. dla tak energicznego czlowieka jak ja, bylo to strasznie wnerwiajace, no ale juz dawno wszystko wrocilo do normy :) chociaz dalej musze troche bardziej uwazac na ta noge.

Ja sie chyba lepiej powstrztymam od wymieniania zlaman i pekniec :)
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #41 : 2004-03-07, 21:10 »
A ja nic nie miałam jeszcze złamanego ani zwichniętego ani skręconego :wink: Tylko tez kolana mam czasem nieczynne :P
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Alice_kot

  • Gość
zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #42 : 2004-03-07, 21:26 »
ja mialam juz prawie skrecona kostka....wdepnelam w dolek kiedy bieglam,bolalo jak diabli,pare godzin puzniej mialam zamiast kostki "balona"  :o  Bolalo przez 2 tygodnie,klekac nie moglam....no i pewnego razu o malo nie zwichnelam sobie reki,o 3:00 nad ranem zachcialo mi sie siusiu poszlam pol spiaca po ciemku do kibla,nie zauwazylam rogu i buum....przez tydzien musialam taki bandarz nosic....ale takiego prawdziwego zlamania jeszcze nie mialam....
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #43 : 2005-09-16, 23:01 »
Ja nigdy nie miałam nic złamanek. Ja mam podbno bardzo twarde , grube i cięzke kosci.,
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #44 : 2005-09-18, 11:58 »
Wybite 2 palce u lewej ręki, wynik dostania kopniaka z glana w rękę :?

Ps. Ale wpadło 70 zł odszkowoania więć nie było źle :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedz #44 : 2005-09-18, 11:58 »

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #45 : 2005-09-18, 14:54 »
inteligentne dziecko wieszało się na drążku w futrynie (najwyżej jak się dało ustawić) ale rodzice później zabronili. ale żeby zrobić im na złość Ania sie huśtała nadal, skoczyłami podparłam sie ręka. obrażona na rodziców niec im nie powiedziałam i się schowałam, dopiro po pół godzinnym ryczeniu nie mogłam wytrzymać bólu i poszłam do rodziców-pęknięty nadgarster prawej ręki. to było w zerówce ale boli nadal. najczęściej to jak długo piszę ale czaem też bez powodu :/

wybity serdeczny palec lewa ręka - koleżanka na mnie skoczyla :? po tygodniu usztywnienia nie ma już najmniejszych znaków że coś było nie tak

'nałogowo' skręcam sobie kostkę prawej nogi. zaczęło się dwa lata temu początek wakacji - szyna na 3 tygodnie, ale na drugi dzień już normalnie w niej chodziłam, połamała się i 3 dnia zdjęłam. ale od tamtej pory bardzo często jak źle stanę to cholernie boli, zaczyna trochę puchnąć, ale muszę posiedzieć i po ok 5 minutach jest juz prawie dobrze. w ciągu tych 2 lat miałam między 5 a 10 tego typu sytuacji, ale nie wystarczało 5 minut :?

niedawno lecąc z konia wybiłam sobie dwa palce lewej ręki, z czego w środkowym już ostatnie zgięcie pękła torebka stawowa i teraz mam gulę iboli jak zginam, a we wskazującym albo serdecznym ( nie pamiętam) pękła mi kość paliczkowa.

no i dotychczas najpoważźniejsza kontuzja, złamanie z rozszczepieniem główki kości promieniowej prawa ręka, 1,5 miesiąca gips, 5 mies. rechabilitacji, 3 operacje ( drutowanie, rozdrutowywanie i uwolnienie od przykurczu) i dotąd nie mam tej ręki w pełni sprawnej. zgięcie pełne, ale do pełnego wyprostu mi jakiś 45* brakuje :( pomijając już fakt że strasznie chrzęści i chrupie przy ruszaniu, zwłaszcza jeśli coś w niej trzymam :lol:
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #46 : 2005-09-18, 15:14 »
Ja  miałam raz pęknięta kość :lol: To było gdzieś w drugiej kl. podstawówki jak byłam na jakiś dodatkowych zajciach :;p: Biegłam i jakiś chłopaczek mi wyskoczył pod nogi- uderzył mnie głowa w bok nosa i miałam pęknięta kośc :lol: Ale o dziwo, żasdnego gipsu (jeszcze czego!) ani nic :;p: Ale jak dzisiaj będe próbowała stać 'do góry nogami' to mi krew się leje z nosa :roll:
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #47 : 2005-09-18, 18:26 »
Aha ja mam jedno, nie mam jednej kosci w kregosłupie jakbyc palcem po gregosłupie przejechałą to mam dziure.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #48 : 2005-09-18, 18:40 »
Fretka co ty opowiadasz? jak to masz dziurę w kręgosłupie? nie możesz mieć dziury, kręgosłup zbudowany jest z  kręgów, w któryxch znajduje sie rdzeń kręgowy od tego rdzenia  rozchodzą sie nerwy do poszczególnych narządów itd.tak w uproszczony sposób wytłumaczyłam, może przesunięty masz jeden krąg???
A co do złamań  to mhm. chciałam nauczyć się pirueta na łyżwach , kiepsko wylądowała, lewe przedramienie połamane z przemieszczeniem .. o moich kolankach nie wspomnę.. bo to wstyd , one same tak od siebie nieraz wyskakują . po wewnętrznej stronie ramienia mam zszytą dziurę po stzrale..tak,tak namiętnie w dzieciństwie bawiłąm się w Apacza i kkolega mnie trafił z łuku.. to były czasy ..;)
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #49 : 2005-09-18, 19:41 »
po porstu maiłam wypadek dobiło do mnie i mam wbity tearz do srodka. I na parwde mam teraz dziure
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #50 : 2005-09-18, 19:50 »
aa  ok, powiedzmy ze to dziura, rozumiem....to musisz chyba uwaząć prawda?aa dybys chciałą to jest Klinika w Zakopanme , wstawiają tzw, szyny i jest ok..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedz #50 : 2005-09-18, 19:50 »

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #51 : 2005-09-18, 20:06 »
Wiem ze jest w zakopanym bo moja znajoma ma druty w plecach.
Mi to naraziew niczym nie pzreszkadza zobaczymy potem.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #52 : 2005-09-18, 20:18 »
Ja zaliczyłam tylko zwichnięcie kostki. Schodziłam ze schodów, gdzieś w plenerze i nagle poczułam ból nogi. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się stało. Natomiast moja mama w dzieciństwie chciała mieć złamaną rękę lub nogę  :lol: Pewnie myślała, że z gipsem będzie poważnie wyglądać...  :;d: Jej marzenie spełniło się, złamała rękę. Stało się to kilka lat temu, ale podobno lepiej późno niż wcale  :lol:   
Zapisane
IBDG Wrocław

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #53 : 2005-09-19, 15:53 »
Ja tez chcciłam miec złamaną parwa reke zeby nic nie pisać.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #54 : 2005-09-19, 22:53 »
no z Zakopanego to moja mama ma od pięciu lat wspaniałą pamiątkę w postaci zdrutowanych ostatnich kręgów 15 cm śrubami...jakoś nie pałają chęciami do usunięcia jej tego, a miało siedzieć rok-dwa :roll:
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #55 : 2005-09-19, 23:19 »
Ja AKTUALNIE mam noge w gipsie... :P
Skrecilam sobie na wakacjach... myslalam, ze to tylko naciagniecie sciegna, ale po rentgenie okazalo sie, ze nawet zlamanie :? To sie stalo dokladnie 25 sierpnia... :P
Ostatnio (w czwartek) byłam na kontroli, ściągli mi gips, zeby zrobic przeswietlenie (:lol:) no okazalo sie ze prawie zrosniete, ale mnie dalej boli... :( No to zalozyli kolejny gips :lol: :lol: Za tydzien ide na kontrolke, moze mi juz wtedy sciagna? :mysli:
A do szkoly sobie nie chodze i mam nauczanie indywidualne... nawet jak mi sciagna gips i bede tylko na rehabilitacje chodzic, to i tak chyba do szkoly nie musze... to nauczanie podobno mam do konca pazdziernika, lol porpostu :P :lol:


Data wysłania: 2005-09-19, 23:17
Aa i jeszcze cos o odszkodowaniu moja wych. mowila... :P Ciekawe ile kasy mi dadza? ;)
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #56 : 2005-09-19, 23:35 »
w przedszkolu - któraś ręka była złamana, ale która i gdie nie pamiętam
w podstawówce - mały palec u rączki na w-f ie zawadził o kolezanke podczas gry w kosza i został pod kątem 90 stopni
ino ze w bok :lol:
liceum - noga w kostce..podczas treningu na trzecim salcie wylądowałam na kostce stopy miedzy rozsunietymi materacami... zeszłam z maty i jeszcze godzinę w lotosie posiedziałam :lol: a miałam złamanie w kostce
studia - idąc na zajęcia wpadłam w "czarna dziurę" tzn w studzienkę kanalizacyjną, która otworzyła się pode mną znienacka i zamknęła na mojej nodze...a to zelastwo waży sporo...złamanie drugiej nogi powyżej kostki
wkurzona walnęłam łapą w scianę...odprysk kości w dłoni prawej.

Misiek (5 lat) -  złamanie prawej ręki w łokciu z odpryskiem kłykcia...mozliwość usztywnienia ręki na całe zycie...zabieg  druty...musiałam rok rehabilitować i cwiczyć rączkę...jest ok. 100 %sprawności
Olo - (3 lata ) obojczyk...na wczasach nad morzem  :lol:

na razie tyle :lol:

« Ostatnia zmiana: 2005-09-19, 23:39 autor Nefra »
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #57 : 2005-09-20, 12:12 »
Ja miałam zwichniętą nogę i złamany nosek :P I od czasu do czasu wybity palec ale to u mnie standard :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedz #57 : 2005-09-20, 12:12 »

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #58 : 2005-09-20, 12:34 »
no z Zakopanego to moja mama ma od pięciu lat wspaniał± pami±tkę w postaci zdrutowanych ostatnich kręgów 15 cm ¶rubami...jako¶ nie pałaj± chęciami do usunięcia jej tego, a miało siedzieć rok-dwa :roll:
a wiesz ,że moja kuzynka też ma, tylko że to ona nie ma odwagi do  wyinstalowania. Narazie może mieć, ale przyjdzie pora to będzie trzeba przełamac strach..
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: zlamania, pekniecia &co
« Odpowiedź #59 : 2005-09-20, 13:59 »
Ja miałam skręconą kostkę i pękniętą kość w prawej ręce, w nadgarstku ;)
Nadgarstek boli do tej pory jak ma się pogoda zmienić, więc mam taką małą prognozę pogody :hehe:
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.122 sekund z 27 zapytaniami.