Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Welony  (Przeczytany 2925 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Morus

  • *
  • Wiadomości: 12
Welony
« : 2011-06-17, 20:21 »
Hej, jestem nowa i jeszcze nie zabardzo ogarniam to forum ale niedługo ssię tu odnajdę  :o Chciałam się zapytać jakie kamyszki/zwirek i roślinki do welonów? Mam 2. Narazie są w kulach ale właśnie przygotowywujemy im 80l akwarium. 

Chciałam się jeszcze zapytać czy glupiki mogą być z welonami w akwarium, a jeśli nie to czy jaieś inne rybki mogą z nimi być :)
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Welony
« Odpowiedź #1 : 2011-06-18, 19:00 »
Witaj. Welony muszą mieć roślinki o twardych liściach,ponieważ miękkie służą im za pożywienie. Kamyczki najlepsze takie grubsze. A co do innych rybek nie pomogę ci,ponieważ hoduje welony w oddzielnym akwarium niż gupiki,kardynałki,skalary itd. Kiedyś wrzuciłam jednego welona do tamtych ryb i jego życie nie było zbyt długie,więc nie wiem co ci doradzić. Jak najszybciej przygotuj akwarium i pozbądź się kuli,bo welony potrzebują dużo miejsca
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Welony
« Odpowiedź #2 : 2011-06-19, 12:29 »
welony sa zimnolubne - zas znaczna wiekszosc innych ryb akwariowych cieplolubne - w zwiazkuz  tym akwarium z welonempowinno byc jednogatunkowe.

Gupiki dodatkowo ze wzgledu na swoja wielkosc moga w bardzo latwy sposob zniknac w paszczy welona.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Welony
« Odpowiedz #2 : 2011-06-19, 12:29 »

Morus

  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Welony
« Odpowiedź #3 : 2011-06-24, 20:46 »
Dzięki :)
Ale jeszcze mam jeden problem- gdy wrzuciłam obydwa welony(teleskop i normalny welon)do duzego akwarium ten 2 zaczal atakowac teleskopa... Nie pozwala mu prawie wgl. jesc... boje sie ze on umze z głodu :( co robić?
Akwarium które mamy ma jednak 100l.

co robić?
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Welony
« Odpowiedź #4 : 2011-06-24, 21:00 »
Sypać jedzonko w dwa miejsca, aby nawet odganiany sobie coś dziabnął.

Miałam ja kiedys takie wredne rybsko, nazywał się Uszczerbek i szarpał większych pobratymców za płetwy - niektórym rybo to przechodzi, mój był wredny do końca swoich dni.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.133 sekund z 24 zapytaniami.