Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Black molly  (Przeczytany 2121 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kiekusek

  • Gość
Black molly
« : 2003-07-25, 13:19 »
Jakies 3 mies temu kupiłam parke czarnych molinezji i bardzo chciałabym je rozmnozyc problem polega na tym ze mimo iz samiec jest bardzo pracowity a u samicy pojawił sie spory brzuszek (nawet przeniosłam ja do osobnego 10l akwarium gdzie takze był cały sprzet i roslinki na tydzien) nadal nie chce rodzic chlip chlip temp w akwaium jest 26,8 napowietrzacz,filtr i inne duperele ze tak sie wyraze maja akwarium ok 85 litrów tzn 84 z hakiem roslinek pod dostatkiem pokarm na zmiane rano zywy wieczorem suchy.
Inne ryby to 5 gupików,4 daniosy,2 glonojady,2 kozy,4 tetry.
Czy ktos z Was zna powód dla ktorego moje molinezje nie chca zostac rodzicami?
Nie zauwazyłam takze aby były na cos chore,sa zywe i bardzo sie lubia w ogóle z woda itp wszystko jest ok zreszta ostatnio o 2 w nocy odbierałam poród od gupików wiec nie bardzo rozumiem co sie dzieje.
Czy molinezje moga byc bezpłodne hi hi?
Oczywiscie zartuje,ale bardzo chiałabym miec małe czy ktos zna na to sposób?
Acha jeszcze jedno akwarium stoi blisko okna takze maja zapas glonów do jedzenia.
Pozdrawiam
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Black molly
« Odpowiedź #1 : 2003-07-25, 14:38 »
a czy ma ciągle duży brzuszek? żyworódki sa takie cwane że mogą przesuwac termin porodu o kilka, kilkanaście dni, jeżeli w akwarium sa drapiezniki które mogą zjeść narybek (u ciebie danio, tetry, gupiki) to samica nosi młode dłużesz ale zato od razu po porodze maluchy mają wieksze szanse przeżycia bo te pare dni donoszenia duzo daje, sa większe, silniejsze i szybciej zaczynają pobierac pokarm.
Zapisane

Kiekusek

  • Gość
Black molly
« Odpowiedź #2 : 2003-07-25, 14:53 »
Dzięki za odpowiedź brzuszek pojawiał sie stopniowo jak je kupiłam była całkiem płaska zaczął sie pojawiac po 3-4 tygodniach i stale rósł a teraz jest wprost gigantyczny jakies 3 tygodnie temu przeniosłam ja na tydzien do osobnego akwarium pisałam juz o tym ale ze nic z tego nie wyszło to pomyslałam ze moze czuje sie samotna i kupiłam w sklepie specjalny kotnik z siateczki  co przymocowuje sie do szyby i tam ja tzrymałam przez kilka dni ale nic to nie zmieniło.
Moje pozostałe rybki raczej sie nie zjadaja bo pierwszy poród gupików nastapił kiedy mnie nie było (nie ten o którym wspominałam) i przezyły bez wyławiania dopiero jak wrociłam wyłowiłam małe i obyło sie bez podgryzania wiec chyba nie ma powodów aby bac sie o małe,no ale....
Jak długo ona jeszcze moze przetrzymywac maluchy czy mam cos zrobic?
Trzymac ja z wszystkimi czy zostawic w kotniku a moze sa jeszcze inne sposoby?
Ona taki gigantyczny naprawde gigantyczny brzuszek ma jakies 10 dni.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Black molly
« Odpowiedz #2 : 2003-07-25, 14:53 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Black molly
« Odpowiedź #3 : 2003-07-25, 15:48 »
Przełóż ją do kotnika i trzymaj dopuki nie urodzi, jak wygląda jakby miała pęknąć to już niedługo, może nawet w nocy, rybka przed porodem w ogólnym chowa sie po kątach, w roslinach, nie je, jest zdenerwowana.
Zapisane

Kiekusek

  • Gość
Black molly
« Odpowiedź #4 : 2003-07-25, 17:27 »
Ona duzo je i w ogólnym od 8-9 dni nie liczac kilku dni w kotniku siedzi na dnie (o ile oczywiscie samiec jej nie podrywa i nie szaleja po całym akwarium),ale dzieki tak zrobie.
Zapisane

Kiekusek

  • Gość
Black molly
« Odpowiedź #5 : 2003-07-25, 18:03 »
Jeszcze jedno od jakis 2-3 tygodni przez srodek jej pekatego brzucha biegnie srebrna linia co to oznacza??
Myslałam ze to moze odznaka zblizajacego sie porodu ale czekam i czekam i doczekac sie nie moge
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Black molly
« Odpowiedź #6 : 2003-07-25, 19:52 »
to sie skóra na brzuchu rozciąga, normalne zjawisko. Niemartw sie urodzi wtedy kiedy zapomnisz o niej ;)
Zapisane

Kiekusek

  • Gość
Black molly
« Odpowiedź #7 : 2003-07-25, 20:31 »
Dzięki za pocieszenie czekam z niecierpliwoscia na ten dzien
Zapisane

Kiekusek

  • Gość
Black molly
« Odpowiedź #8 : 2003-07-25, 20:32 »
Cholibka tylko jak ja mam  o niej nie myslec jak codziennie przynajmniej z godz siedze pod akwarium??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Black molly
« Odpowiedz #8 : 2003-07-25, 20:32 »

szynszylka

  • Gość
Black molly
« Odpowiedź #9 : 2003-09-21, 23:07 »
i co z ta cieżarna moly?bardzo sie zaciekawilam ;-)
Zapisane

szynszylka

  • Gość
Black molly
« Odpowiedź #10 : 2003-09-21, 23:08 »
i co z ta cieżarna moly?bardzo sie zaciekawilam ;-)
Zapisane

CjS

  • Gość
Black molly
« Odpowiedź #11 : 2003-10-01, 20:34 »
Harpia masz racje urodzi gdy sie o niej zapomni  :roll: .Nie przejmuj sie ona urodzi tylko cierpliwie czekaj  ;) .
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Black molly
« Odpowiedź #12 : 2003-10-01, 21:16 »
trudno wyczuć u Molinezji kiedy będzie rodzić ;) jest czarna  :roll: no i zeby tak długo w kotniku siedziała :?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Black molly
« Odpowiedź #13 : 2003-10-01, 21:25 »
Czemu trudno? odlicz równy miesiąc (plus minus dwa, trzy dni) i już, ja będe jutro przekładac molli do kotnika bo w tamtym miesiącu rodziła 3.
Zapisane

KAMILO

  • Gość
Black molly
« Odpowiedź #14 : 2003-10-01, 21:27 »
no ale musisz wiedzieć kiedy ci pierwszy raz rodziła :?  taaa juz wiem :roll: juz kapuje ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Black molly
« Odpowiedz #14 : 2003-10-01, 21:27 »

Kiekusek

  • Gość
Black molly
« Odpowiedź #15 : 2003-12-03, 12:50 »
Wybaczcie ze tak długo nie pisałam ale nie miałam netu
teraz juz jestem i zaspakajam wszystkich ciekawych.
Owszem po kilku dniach samica urodziła niecałe 10 szt ktore zdechły po 2 dniach.
Natomiast przy drugiej ciązy kiedy już była bliska po prostu zdechła
chlip chlip.
Teraz kupiłam żaglopłetwe i szok po 4 dniach młodziutka samiczka urodziła mi zdrowe 5 szt które zywo sobie pływają.
Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 26 zapytaniami.