Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Gupik:/( a raczej 3)  (Przeczytany 2408 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lalaith

  • Gość
Gupik:/( a raczej 3)
« : 2003-10-19, 11:23 »
AAA! Ratunku! W akwa kupeli panuje cos w rodzaju plagi gupikow:/
Tzn najpierw jeden gupik umarl..Wygladal dosc dziwnie.. Zrobil sie tak jaksi krzywy, wyrosl mu garb... a w ostatniej fazie zycia zaczal plywac p rzy powierzchni wręcz pionowo:/ Potem umarl w identyczny sposob drugi gupik.... i potem trzeci.. tylee ze ten trzeci przed smiercią zrobil się czarny..:/ Dodam, że kumpela w akwa ma jeeszcze molinezje(4) i gloncia i ich choroba nie tyka... O co chodzi i co z ty zrobić???
Haaaaaarpia, heeeelp!  :?:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Gupik:/( a raczej 3)
« Odpowiedź #1 : 2003-10-19, 12:43 »
A te gupiki były młode? Możliwe że daje o sobie znać zbyt bliskie pokrewieństwo rodziców, takie ryby sa słabsze, i własnie często takie jakieś krzywe, najlepiej niech jednak podmieni wode a potem obserwuje szczególnie molinezje czy jest zdrowa.
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Gupik:/( a raczej 3)
« Odpowiedź #2 : 2003-10-19, 17:42 »
Nie, dorosle.. Wykluczone ze ci sa irodzice czy cos, bo jeden gupik dostal się od kolezanki( mial 3 lata) a dwa byly ze sklepu dosć mlode.. :/ Pozatym jeden to byl pawie oczko a drugi weeloniasty.. :/ wiec rodzice musieli byc chyba inni..:/   Tym bardziej ze choroba zaatakowala tak nagle..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gupik:/( a raczej 3)
« Odpowiedz #2 : 2003-10-19, 17:42 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Gupik:/( a raczej 3)
« Odpowiedź #3 : 2003-10-19, 18:12 »
Bardzo możliwe czy ona robi podmiany wody? jakie ma jeszcze ryby oprócz tych i jakie akwarium, filtr itd.
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Gupik:/( a raczej 3)
« Odpowiedź #4 : 2003-10-19, 19:29 »
Robi podmiany... Ryby ma molinezje, gloncia, akwarium 34l (?) (cos kolo 30)  filtr chodzi non stop ...Tem wody 26 stopni...Twardosci i innych sratosci nie znam.. ;) odpowiednio oswietlone, zdala od okna... Wszystko tak jak powinno byc:/
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Gupik:/( a raczej 3)
« Odpowiedź #5 : 2003-10-19, 21:28 »
no wychodzi na genetyke, prawde mówiąc niewiem co to może być i czemu gupiki a nie zbrojnik który jest delikatniejszy.
Zapisane

sarina

  • Gość
Gupik:/( a raczej 3)
« Odpowiedź #6 : 2003-11-19, 08:16 »
to nie ma nic wspolnego z genami. jest to objaw choroby
znam te objawy i sa one objawami roznych chorob
wkrotce napisze cos wiecej
na razie niech twoja kolezanka zdezynfekuje akwarium a chore sztuki niech odizoluje
Zapisane

sarina

  • Gość
Gupik:/( a raczej 3)
« Odpowiedź #7 : 2003-11-20, 19:29 »
moze to być np mykobakterioza (grużlica ryb)
wywolana jest przez bakterie, rozwija sie powoli jest zakaźna
objawy
zataczanie sie, stanie na głowie,narośla,niebieskawobiałe zmętnienie,wybroczyny skórne,odbarwione plamy,wrzody a nawet wytrzeszcz

leczenie
chore ryby wylawiamy i usmiercamy, leczenie zwykle nie przynosi rezultatów
dobze odzywione silne ryby mogą przechodzić ją bezobjawowo

nie jestaem pewna czy to dolega rybkom Twojej kolezanki , wiec poszukam jeszcze
Zapisane

Hadziu

  • Gość
Gupik:/( a raczej 3)
« Odpowiedź #8 : 2003-11-23, 00:55 »
Ja miałem dokładnie to samo. Po zakupie paru rybeczek wszystkie były ok oprócz gupików. Przetrwały ok 3 dni. Najpierw samczyki pływały pionowo niczym koniki morskie a później przyszła kolej na samiczki. Przykry widok. :(. Później neony zaczęły jaśnieć i dopiero wtedy dostrzegłem ospę rybią.Nie wiem czy to ona była przyczyną śnięcia gupików ale może koleżanka modyfikowała obasadę to jest to całkiem możliwe. Gupiki wogóle to moim zdaniem wrażliwe rybki chociaż się mnożą bez opamiętania. Reszta rybek prztrwała jeszcze tydzień bez leczenia i dopiero się dowiedziałem co mam zrobić. Wszystkie (oprócz jednego mieczyka) przeżyły na szczęście :). A miałem jeszcze pandy glonki molki i mieczyki no i neonki.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Gupik:/( a raczej 3)
« Odpowiedz #8 : 2003-11-23, 00:55 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.121 sekund z 25 zapytaniami.