Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Sushi  (Przeczytany 4240 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dracULA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1296
  • TaNiE wInO jEsT dObRe Bo JeSt DoBrE i TaNiE
    • WWW
Sushi
« Odpowiedź #30 : 2005-02-25, 15:37 »
ja nie jadłąm, ale chciałabym spubować :)

Moniaa, jaką restauracje polecasz? :chytry:
Zapisane
T.U.S.K - Towarzystwo Ubespieczeniowe Szpitalnych Kaczek
TOKIO CIOTEL & HONGKONG MOTEL z theBillem na wokalu ;)

Moniaa

  • Gość
Sushi
« Odpowiedź #31 : 2005-02-25, 15:45 »
Hm.. dobre jest w np. Tokio (chyba to jest na ul. dobrej) Innych nazw nie pamietam dokladnie  :oops:
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Sushi
« Odpowiedź #32 : 2005-02-25, 21:41 »
Jak już kiedyś mówiłam (na moim forum  :P ) jadłam dosyć niedawno sushi (a dokładniej to we Wiedniu  :P )
Całkiem dobre, ale nie zjadłam ryby i kraba [tylko kawalek na sprobowanie :P]
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Forum Zwierzaki

Sushi
« Odpowiedz #32 : 2005-02-25, 21:41 »

hipcio5

  • Gość
Sushi
« Odpowiedź #33 : 2005-02-26, 14:29 »
SUSHI RULEZ. Smakuje wyśmienicie. Jadłem obie wersje: z łososiem i z pałeczkami krabowymi. Jeśli chcecie mogę wam podać przepis. Tyle, że dużo rzeczy jest potrzebne (z japońskiej kuchni), które do Polski sprowadza tylko jedna firma, DeCare (Strona firmy), a dostępne są w całym kraju w sklepach ze zdrową żywnością, oraz w Hipermarketach (Tesco, Auchan, Geant, Carrefour). Chcecie przepis - piszcie :wink:
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Sushi
« Odpowiedź #34 : 2005-02-26, 17:40 »
Nie jadłam , ale chętnie bym spróbowała  :wink: Hipcio5 pisz  przepis  :wink:
Zapisane

hipcio5

  • Gość
Sushi
« Odpowiedź #35 : 2005-02-26, 18:12 »
No dobra, to piszę przepis.

Składniki (przyprawy)
1. Ryż - najważniejszy składnik sushi, do dania musi być zaprawiony octem, ale o tym później.
2. Sos sojowy - podkreśli smak naszego dania, produkowany z ziarna soi. Produkt roślinny, polecany dla wegetarian.
3. Mata -  spokojnie, nie do jedenia. Na niej ędziemy zawijali nasze sushi.
4. Wasabi - megaostry japoński chrzan, stosuje się go do podkreślenia smaku, w sushi używany jest wraz z sosem sojowym, jako dodatek
5. Imbir - marynowany kawałek młodego imbiru dodaje się do rolowanego sushi (zwanego futo maki lub sushi maki)
6. Nori - prasowane i pieczone liście glonów morskich. Są kruche więc trzeba uważać. Przed użyciem należy skropić je wodą, octem lub sosem (ja używałem octu ;) ), aby nabrały elastyczności i lepiły się
7. Ocet - potrzebny do zaprawienia ryżu. Ocet ryżowy (właśnie ten do sushi) ma lekko kwaskowaty smak

Ryż do sushi:
Potrzebne: ryż do sushi Blue Dragon (to nazwa firmy), ocet ryżowy Blue Dragon, sos sojowy, najlepiej Kikkoman, cukier.

Dokładnie umyć ryż pod zimną wodą pocierając w dłoniach. Na pół godziny zalać wodą i zostawić. Po tym czasie odlać wodę i zalać ponownie w proporcjach 1 do 1,5 (na szklankę ryżu 1,5 szklanki wody). Doprowadzić do gotowania, skręcić ogień i gotować 10 minut. ODstawić na 10-15 minut.Letni ryż zalać sosem przygotowanym z 7-8 łyżek octu, jednej sosu sojowego i 4 cukru.

No i dochodzimy do głównej części.

Potrzebne: Ogórek (chodzi o ten długi, wężowy, wiecie o co chodzi, musi być świerzy), łosoś (surowy), pałeczki krabowe (też surowe) i pozostałe rzeczy, które wymienilem wcześniej.   (możemy użyć łososia, kraba, albo tego i tego)

Przygotowujemy ryż według podanego wcześniej przepisu. Ogórka obieramy i kroimy na cienkie, podłużne kawałki. Podobnie kroimy pałeczki krabowe i łososia.Nori zwilżamy delikatnie wodą (albo czymś innym :) ), by stały się sprężyste i klejące. Układamy kawałek wodorostów na macie do sushi. Przygotowany ryż układamy na 2/3 zwilżonego nori. W ryżu robimy rowek (bez skojarzeń), który smarujemy niewielką warstwą wasabi. W rowku układamy ogórka i wybrany przez siebie rodzaj mięsa (łosoś, albo krabowe pałeczki). Teraz czas na zwijanie. Delikatnie podwijamy matę lekko trzymając. Zwijamy całymi dłońmi, by rulon był równy i ryż nie wyszedł bokami (tu też bez skojarzeń). Po zwinięciu powinien odstawać czysty kawałek wodorostów. Odcinamy go. Jeśli wszystko wam wyszło, rulonik kroimy ostrym nożem na 6 kawałków. Na małym tależyku mieszamy wasabi z sosem sojowym. Ilośc - zależy od smaku (i od gustu). Uzyskany sos powinien mieć ciemną barwę, a od ilości wasabi zależy jak będzie ostry.

Sposób jedzenia: pałeczkami (chińskimi, niestety, chyba wiecie jakimi, chociaż japońskie też są) moczymy kawałek sushi w sosie, który porzed chwilą zrobiliśmy. Umoczone w sosie sushi zjadamy na raz. NIe można odgryzać kawałków (bo się sushi rozleci i będzie trzeba spodnie sushi).

                               SMACZNEGO
Zapisane

xara

  • Gość
Sushi
« Odpowiedź #36 : 2005-02-26, 18:41 »
jadłam, znaczy się próbowałam i nieważne czy z rybą czy bez absolutnie więcej tego do ust nie wezmę :niet:
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Sushi
« Odpowiedź #37 : 2005-02-26, 18:44 »
Uuuu ... Trochę strasznie brzmi ... Ale spróbuję namówić mamę , zebyśmy je zrobiły :wink:
Zapisane

hipcio5

  • Gość
Sushi
« Odpowiedź #38 : 2005-02-26, 19:52 »
Może brzmi strasznie, ale tak się tylko wydaje. Jest przy tym trochę roboty, ale jak dla mnie warto. Wszyscy moi kumple nie jedli,a jak moja mama zrobiła akurat, na imprezie gdzie byli wszyscy, każdy spróbował i potem nie mogli jeść prawie nic innego. teraz jak przychodzą do mnie to na początek zamiast "cześć" mówią "twoja mama zrobiła może sushi?"
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sushi
« Odpowiedz #38 : 2005-02-26, 19:52 »

Moniaa

  • Gość
Sushi
« Odpowiedź #39 : 2005-02-26, 20:03 »
Ja sama nigdy nie robilam hehe, jakos czasu i ochoty na to nie mam (jak na razie). Len ze mnie wole isc do restauracji hehe
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Sushi
« Odpowiedź #40 : 2005-02-26, 20:05 »
Cytuj

Potrzebne: ryż do sushi Blue Dragon (to nazwa firmy), ocet ryżowy Blue Dragon, sos sojowy, najlepiej Kikkoman, cukier.

niekoniecznie tej firmy, bo ona jest droga. generalnie jedynie Wasabi mam tej firmy, ale reszte to kupuje inną.

a co do przygotowania to wcale duzo pracy nie potrzeba i jest to jedna z tych potraw które przygotowuje na poczekaniu :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

hipcio5

  • Gość
Sushi
« Odpowiedź #41 : 2005-02-27, 15:17 »
No, tej firmy nie musi być, chociaż jadłem z innych i te mi najbardziej smakowały. Ale prawda, z tej firmy są drogie, ale to wszystko sprwa pieniędzy. Ale naprawdę polecam sushi, własnoręcznie zrobione nie musi być nawet udane, ale daje satysfakcję (przynajmniej mi)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Sushi
« Odpowiedź #42 : 2005-02-27, 21:35 »
a z czasem będą coraz lepiej wychodzić. trening czyni mistrza :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Sushi
« Odpowiedź #43 : 2005-03-07, 15:23 »
Co to jest tak w ogóle? :| Ja jadłam raz suszoną rybe, to jest to? :/
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Sushi
« Odpowiedź #44 : 2005-03-07, 16:51 »
ryż zawinięty z płaty alg. oprócz tego są tam ogórki, marynowany imbir, pasta wasabi, surowa ryba, kawior i wiele innych dodatków
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Sushi
« Odpowiedz #44 : 2005-03-07, 16:51 »

Moniaa

  • Gość
Sushi
« Odpowiedź #45 : 2005-03-10, 19:32 »
Niekoniecznie musi byc zwiniety w algi/wodorosty ;)
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Sushi
« Odpowiedź #46 : 2005-03-10, 19:36 »
Ja nie jadłam ale bardzo bym chciała spróbować
Zapisane
emocjonalne kanapki

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Sushi
« Odpowiedź #47 : 2005-03-10, 21:31 »
Cytuj

Niekoniecznie musi byc zwiniety w algi/wodorosty

to fakt, bywaja algi zawiniete w ryż ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

k_lap

  • Gość
Sushi
« Odpowiedź #48 : 2005-03-22, 13:57 »
Ogólnie nie przepadam za rybami, ale sushi raz spróbowałam i nie byłam zachwycona smakiem. Nie jest to niesmaczne, ale raczej nie mam ochoty jeść tej potrawy kolejny raz.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.165 sekund z 26 zapytaniami.