Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Koniec corridy w Katalonii  (Przeczytany 7251 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mag1c

  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #1 : 2010-07-28, 15:01 »
No.. Całe szczeście, jedna bardzo wazna, i dobrze podjęta decyzja ...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #2 : 2010-07-28, 19:14 »
ooo . jestem w szoku. Czyli jednak sa tacy, co potrafia ukrecic lba chorej tradycji.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedz #2 : 2010-07-28, 19:14 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #3 : 2010-07-28, 19:44 »
Pożyjemy,zobaczymy
ja czytałem że zakaz ma wejść w życie od 1.1.2012 i tylko w Katalonii
zakaz nie podoba się oczywiście części myśliwych,którzy uważają go za zamach na wolność do uprawiania swojego " hobby " i boją się że i na nich przyjdzie w końcu czas ;)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #4 : 2010-07-28, 20:27 »
Dziś w Faktach widziałam protesty zwolenników korridy... Wściekłe pryki, ględzące o pięknym, szlachetnym tańcu i tradycji :roll: No i, oczywiście, co zrobić z czterdziestoma (chyba) tysiącami torreadorów... Ja bym im radziła przerzucić się na gladiatorstwo ;p

Arkady, mogę Cię spytać o Twój stosunek do korridy?
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #5 : 2010-07-28, 20:37 »
To trochę tak,jak z protestami zwolenników polowań ' par force ' w UK - tam chodziło o pracę dla rzeszy rolników,o różnice klasowe i o to,co się stanie ze sforami psów do polowań,które trzeba będzie zlikwidować ...
A że takie zakazy są trwałe tak długo,jak długo dana opcja polityczna jest u władzy ( już są przymiarki do przywrócenia polowań " par force " ) to i ten zakaz może się długo nie utrzymać ...
Takie zakazy powinny być niezależne od opcji politycznej bo potem stają się obiektem rozgrywki politycznej,jak u nas obecnie tragedia pod Smoleńskiem.

P.S: zwolennicy corridy złożą protest / odwołanie do trybunału konstytucyjnego Hiszpanii ale nie mają wielkich szans gdyż pod zakazem podpisało się ponad 300 tyś.obywateli Katalonii - ludzie na ulicach są podzieleni: część uważa że corrida powinna zniknąć już dawno jako okrutny relikt przeszłości,inni twierdzą że człowiek / obywatel ma prawo wyboru co chce oglądać i zakaz corridy odbierają tak,jak,np.zakaz oglądania futbolu 9 chybiony przykład,moim zdaniem ).
Zwolennicy twierdzą że osoby które głosowały przeciw corridzie nie są Hiszpanami i chcą żeby naród wyrzekł się swojej tożsamości narodowej.

Od decyzji Katalonii odcięła się reszta Hiszpanii a ludzie twierdzą że zakaz corridy to jeden z elementów który ma pokazać niezależność Katalonii od reszty Hiszpanii - tak więc o zakazie corridy w całej Hiszpanii nie ma co mówić.
« Ostatnia zmiana: 2010-07-29, 14:36 autor lis »
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #6 : 2010-07-30, 14:20 »
Cytuj
Masakra przed korridą - czy to są jeszcze ludzie?

"Zawsze byłem przeciwny "walce" byka z torreadorem, ale nigdy nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak dalece ta walka jest "ustawiona", co dzieje się za kulisami, i z jakim okrucieństwem ludzie (ludzie?) obchodzą się z ofiarą jeszcze przed rozpoczęciem ohydnego widowiska" - w liście do redakcji pisze Tomasz Matkowski, Internauta WP.


Jako autor książeczki o polowaniach jestem często zapraszany do udziału w różnych manifestacjach. Jakiś czas temu zaproszono mnie na protest przeciwko korridzie. Był bardzo malowniczy. Na chodniku przed ambasadą Królestwa Hiszpanii ułożyło się sześcioro młodych ludzi - bo tyle byków jest zabijanych podczas każdej korridy. Młodzi ludzie byli tylko w bieliźnie, na plecach mieli przyklejone piki i ociekali czerwoną farbą. Wokół zgromadziło się trochę gapiów, błyskały flesze, przechodniom rozdawano ulotki.

Wziąłem dwie. Włożyłem do kieszeni. Nikt z budynku ambasady nie wyszedł do nas. Napisałem potem do ambasady Hiszpanii list z protestem przeciwko temu barbarzyńskiemu zwyczajowi, jakim jest korrida. Że to ohydna tradycja, tchórzliwe mordowanie bogu ducha winnego zwierzęcia i że jestem przeciw.

I zapomniałem o całej sprawie. Wczoraj sprzątałem biurko i wpadły mi w ręce ulotki. Ulotki jak ulotki - któż by je czytał. Ale tym razem przeczytałem. I zebrało mi się na wymioty. Oto kilka fragmentów:

Przygotowanie byka do korridy

Jako że byk jest zwierzęciem bardzo silnym, należy stłumić jego siłę. Z tego powodu po dokonanej selekcji byka wprowadza się go do przyczepy, której podłoga pochylona jest do przodu. Powoduje to dodatkowe wycieńczenie byka w trakcie transportu. Oraz wywołuje skurcze w jego kończynach. W takich warunkach byk przewożony jest przez setki kilometrów na areny w całym kraju, na których czeka go śmierć. Dodatkowo podcina mu się racice i nogi, oraz naciera się je rozpuszczalnikiem. Ból ma wycieńczyć zwierzę. Smaruje mu się oczy wazeliną, aby osłabić wzrok. Jego uszy wypełnia się mokrymi gazetami, by zaburzyć zmysł równowagi i orientację.

Główną bronią byka jest wierzganie.

W celu osłabienia tego instynktu bije się zwierzę po nerkach workami wypełnionymi piaskiem. Do jego nozdrzy i gardła wpycha się szmaty lub watę, aby utrudnić oddychanie. Byk  jest głodzony i trzymany bez wody przez parę dni poprzedzających korridę. Otrzymuje środki pobudzające lub uspokajające, podaje się również leki przeczyszczające mające spowodować odwodnienie. Jeżeli jest zanadto wycieńczony, nakłuwa mu się jądra szpilkami, aby szalał z bólu. Przed "walką" zamyka się go w ciemności. W momencie wyjścia na arenę oszałamia go światło i wrzeszcząca publiczność. Aby byk wyszedł na arenę efektownie, z impetem, tuż przed wyjściem wbija mu się w plecy niewielki sztylet."

Z trudem dobrnąłem do końca ulotki. Zawsze budziły we mnie odrazę wszelkie formy znęcania się, wszelkie odmiany mordu rytualnego ku uciesze gawiedzi, jakimi są przymusowe, wymuszone przez ludzi, walki zwierząt. Zawsze byłem przeciwny "walce" byka z torreadorem, ale nigdy nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak dalece ta walka jest "ustawiona", co dzieje się za kulisami, i z jakim okrucieństwem ludzie (ludzie?) obchodzą się z ofiarą jeszcze przed rozpoczęciem ohydnego widowiska.

Barbarzyński zwyczaj? Za słabe określenie. Okrucieństwo podniesione do rangi "sztuki"? W pewnym sensie. Trzeba naprawdę być mistrzem okrucieństwa, żeby opracować te wszystkie potworne sposoby osłabiania zwierzęcia.

Nie będę cytował dalszego ciągu ulotki. Dowiedziałem się z niej jeszcze że ubocznymi ofiarami korridy są konie - rzadko przeżywają więcej niż trzy "przedstawienia". I że bezpośrednią przyczyną śmierci byka jest uduszenie przez krew, która zalewa mu nozdrza i jamę ustną.

Dowiedziałem się też rzeczy kuriozalnej. Wbrew temu, co można by sądzić, 93% ludności Hiszpanii nie interesuje się korridą, a cykliczność walk udaje się utrzymać dzięki wpływom z turystyki oraz... dotacjom z Unii Europejskiej! Dotacje płyną pod hasłem "utrzymywanie regionalnych tradycji". Korzystają z nich hodowcy oraz właściciele terenów, na których byki są hodowane.

Pamiętacie państwo Byczka Fernando? Byczek ten nie przejawiał zapału do walki i wolał skubać kwiatki: stokrotki i bławatki. Nawiasem mówiąc jego twórca, amerykański pisarz Munro Leaf, podzieliłby zapewne los mordowanych ludzi i zwierząt, gdyby w latach trzydziestych lub w okresie II wojny światowej pojawił się w nazistowskich Niemczech, tam bowiem jego książkę palono - jako propagandę pacyfistyczną.

Byczek Fernando to piękna bajka, mająca uczulić nas na cierpienie. Jednak w prawdziwym świecie ludzie oduczyliby byczka Fernando pacyfizmu. Na przykład wbijając mu szpilki w jądra.

Tomasz Matkowski

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Masakra-przed-korrida---czy-to-sa-jeszcze-ludzie,wid,12523977,wiadomosc.html?ticaid=1a9d6

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #7 : 2010-07-30, 19:54 »
Czytałam, że w średniowieczu podcinano bykom kopyta, smarowano je mydłem, żeby psy, które na nie szczuto, ześlizgiwały się (aby radocha gawiedzi z oglądania jatki trwała dłużej), rany posypywano solą, a do uszu już ledwo żywego byka, by go pobudzić do walki, wlewano wrzący olej...

Nie wiem, ile jest prawdy w tekscie, wklejonym przez Lisa, całkiem prawdopodobne, że dużo... XXI wiek, a mentalność wielu iście średniowieczna... Tak czy siak, korrida sama w sobie to barbarzyństwo, niegodne cywilizowanego człowieka.
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #8 : 2010-08-02, 16:30 »
Cóż,skoro ta " tradycja " liczy sobie ok.700 lat to bardzo prawdopodobne jest to iż " przygotowania " byka do całego spektaklu również są podszyte tradycją przekazywana z pokolenia na pokolenie ...

Dziś w tv mówili że ok.60% Hiszpanów twierdzi iż nie czerpie przyjemności z widoku corridy ale jednocześnie są za utrzymaniem tradycji ...
decyzję parlamentu Katalonii tłumaczą dążeniem tego regionu do większej autonomii.

Forum Zwierzaki

Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedz #8 : 2010-08-02, 16:30 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #9 : 2010-08-04, 14:27 »
Kilka " błyskotliwych " wypowiedzi myśliwych odnośnie corridy i jej zakazu:

Cytuj
Dziś parlament Katalonii przegłosował zakaz organizowania corridy w tym regionie. Zakaz wejdzie w życie z dniem 01.01.2012.

Ciekawe jakie jeszcze zakazy będą nakładane na nas przez parlamenty, trybunały, komisje, rządy i inne twory współczesnego, zepsutego, komunistycznego świata?

Czy nasze dzieci, wnuki, prawnuki będą mogły polować?

A może będą smarować gęsie jaja olejem, aplikować środki antykoncepcyjne zwierzakom lub uprawiać inne zwyrodnialstwa?

Strach się bać!!!

Cytuj
Kto wymyślił jakąś zjednoczoną Europę?!!! Wiem! Pierwszy był Marks i Engels,potem Lenin i cała ta swołocz komunistyczna. Wszystko ma byc globalnie centralnie sterowane z jednego ośrodka decyzyjnego! Tak miał wyglądać wzorowy komunizm!(oczywiście bez własności prywatnej,ale za to z centralnym kierowaniem życiem szczęśliwych obywateli i zwierzyny!
DB

Cytuj
Tylko, że sednem sprawy nie jest to czy się komuś corrida podoba czy nie. Ani co o niej mysli jeden czy drugi. Ani czy jest wg. kogoś podobna do polowania czy nie.

Chodzi o faszystowski akt zakazu. Chodzi o retorykę. Chodzi o to jaki jest kierunek zmian i o to jakie przewartościowanie nastepuje w tym chorym świecie.

Dyskusja o corridzie to dyskusja z 700-letnia tradycją. Dla niektórych to tak, jakby nam ktoś nagle zakazał wycinać, handlować, kupować etc. choinkę na święta.

Zabraniamy corridy to zabrońmy jakimś aborygenom czy innym tubylcom rytualnego zabijania zwierząt. Lepsi może od nich jesteśmy, że rezygnujemy z tradycji? A może gorsi?

Retoryka unija jest nestety taka, że jak ginekolog odmówi aborcji to jest ciągany po sądach a państwo skarżone jest do trybunału europejskiego. Tymczasem zwierzę staje się ważniejsze od człowieka.

Cytuj
kurcze jaki ten świat kopnięty. no dobra , załóżmy ,że corrida jest be ! no to w takim razie aborcja, eutanazja i związki homo z prawem do wychowywania dzieci - są cacy ?? To wszystko promuje UE w myśl zasady równości ...... W Holandii dziadek z babką boją sie juz iść do szpitala , bo mogą stamtąd wyjechać nogami do przodu.


Przecież w tej corridzie........klienci, widzowie napędzają rynek! Nikt ich na chama nie zapędza na stadiony ..... sami przychodzą i płacą , siedzą i oglądają :-) .Tak więc nie zakazano urządzania torreadorom i picadorom walk -zakazano ludziom ich oglądania :-) .
Ciekawe kiedy kolejne protesty tak zwanych ekologów ws jakieś obwodnicy ? No i czy tym razem dzienna dieta będzie wynosiła również 17 erło , tak jak na Rospudzie ??

Cytuj
my tzw , ludzie inteligentni nowocześni itp bzdury gotowi jesteśmy protestować w obronie byków ,ale nie stać nas na podobną skuteczność aby zablokować skrobanki , ładnie nazwana i przystrojona w piórka pod płaszczykiem wolności i prawem wyboru kobiet aborcja jest niczym innym jak rozrywaniem żywych 3 miesięcznych dzieciaków w łonie matki , i to wszystko zgodnie z prawem , w bestialski sposób można zabić dziecko a skuć byka szpadą to już jest barbarzyństwo

ja śmiem twierdzić że nasza współczesna cywilizacja sięga dna ,nigdy wcześniej ludzie nie upodlili się bardziej niż teraz ,ton naszej obecnej kulturze i życiu nadaje hołota z pod tęczowej flagi i eko oszołomy humanitarny 21 wiek oraz współczesna "śmietanka" to zwierze z 10 sekundy filmu to symbol naszych czasów ,niestety

Cytuj
wczoraj jak podało radio około 80 deputowanych do francuskiego zgromadzenia narodowego zapowiedziało złożenie projektu podobnej ustawy również zakazującej corridy na terenie Francji ,na południu jest ona równie popularna jak w samej Hiszpanii

najpierw na celowniku polowanie z psami ,następnie corrida ,polowanie na ptaki np z naszego podwórka słonka ,wilk itp
na celowniku jest wszystko ,polityka małych kroczków , niedługo nakażą utylizować patrochy ,potem zutylizują myśliwych

grupy społeczne które wcześniej uważane były z różnych powodów za społeczny odpad uzyskały przywileje o jakim jeszcze 50 lat temu nikomu się nie śniło
-kryminałów się nie wiesza
-zboki w świetle prawa półnago przemierzają centra dużych miast i każdy musi się z tego cieszyć bo inaczej jest rasistą
-na zachodzie UE można wyssać przez rurkę dzieciaka i go zutylizować bo mamusia nie ma ochoty się nim zajmować i chce się jeszcze pobawić
i wiele innych przykładów

ty jak w gumofilcach ,psem i dwururką chcesz zapolować na lisa albo słonkę
iść na corridę jesteś żądnym krwi prymitywem i mordercą
zupełne odwrócenie wartości ,kultura zachodu powoli staje na głowi i zaczyna tonąć w oparach absurdu ,upadek i zdziczenie


Cytuj
To będzie tak jak jest od tysięcy lat. Przyjdzie walec i wyrówna . Każy fanatyk zakazów i nakazów ma się dobrze i żyje zazwyczaj długo i szczęśliwie przez kilka pokoleń aż kiedyś przegnie i zrobi jeden zakaz zadużo ... i wtedy będą zajęte wszystkie latarnie i wysokie drzewa.
Weźcie to sobie pod rozwagę miłośnicy totalitaryzmów ludzkich i zwierzęcych.


Cytuj
Nawet Hiszpanie uwazaja, ze Katalonia to nie jest prawdziwa Hiszpania..
A tradycja corridy jest znacznie starsza, niz marne 700 lat. To ostatnie przejawy pradawnego kultu byka jako poteznej sily i plodnosci. Juz w mezolicie w licznych jaskiniach, chocby w Altamirze, prawdawni lowcy obrazowali swoje starcia z bykami tura i zubra.. Potem byl kult byka w starozytnym Egipcie.. W Indiach trwa do tej pory.. W Ameryce Polnocnej Indianie preriowi z roznych plemion czczili byki bizony.. Nadal w Polsce o poteznym facecie mowi sie 'chlop jak byk/ jak tur', a jeszcze w XVIII wieku 'jak zubr'.. W mojej galerii pod tytulem 'Portal lowiecki sprzed 3 tysiecy lat' sa zdjecia rytow naskalnych ze Szwecji, gdzie rowniez sa zdjecia bykow tura i zubra.. I w oparciu o te wszystkie kulty byka w Hiszpanii przetrwala odwieczna walka czlowieka z poteznym buhajem, walka, w ktorej nie zawsze ludzki spryt i zwinnosc wystarcza do pokonania duzo silniejszego zwierza, ba - nie zawsze wystarcza do przezycia takiego starcia!! Pomimo calego zrytualizowania tych walk, pomimo dzialania zespolowego torreadora, matadora, pikadora.. Na naszym portalu lowieckim pojawialy sie tematy nt przywrocenia mozliwosci polowania na dziki z kordelasem lub rohatyna przy psach - a czym niby roznia sie emocje takich lowow od starcia z bykiem, na arenie??
Darzbor!!

http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=348420&t=348420

W kwestii kultu byka - ów kult był obecny również na starożytnej Krecie / Grecja / kultura Minojska / ale tam rytuał polegał na skoku przez byka,a raczej przez tura.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #10 : 2010-08-04, 20:37 »
Cytuj
W Indiach trwa do tej pory..

tia... zabicie krowy w indiach jest traktowane jak swietokradztwo i bardzo surowo karane.. wiec gdzie tu porownania..
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #11 : 2010-08-05, 01:16 »
Mnie najbardziej śmieszy fakt że myśliwi aby wyładować własną frustrację obrali sobie za cel UE.która nie ma nic wspólnego z decyzją parlamentu Katalonii ;) - ale wiadomo,zawsze ktoś jest winny - w tym wypadku UE," ekooszołomy " i homoseksualiści ;)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #12 : 2010-08-05, 19:14 »
Arkady, mogę Cię spytać o Twój stosunek do korridy?
Noooo... Odpowiadaj, przecież bywasz na FZ... ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

Arkady111

  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #13 : 2010-09-23, 13:04 »
Noooo... Odpowiadaj, przecież bywasz na FZ... ;)
Bywam, ale rzadko, a z braku czasu trudno dać wyczerpującą odpowiedź.

Arkady, mogę Cię spytać o Twój stosunek do korridy?
Negatywny.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #14 : 2011-09-27, 11:32 »
W kwestii corridy,chyba w niedzielę odbyło się ostatnie tego typu przedstawienie,potem zwolennicy i przeciwnicy corridy starli się ze sobą
jak zwykle,chodzi o kasę - corrida generuje duże zyski,pomimo faktu ze na widowiska przychodzą przeważnie ludzie starsi,to wielki biznes,zarabiają nań wszyscy,od osób szyjących stroje dla matadorów,po restauratorów,zwolennicy tej rozrywki apelują,że obrońcy praw zwierząt w dobie kryzysu chcą ich pozbawić pracy i dochodów,a byki i tak,i tak zginą,gdyż byk szykowany do corridy żyje w luksusie przez pięć lat a potem umiera,a tak,wszystkie byki skończą w rzeźni a oni nic nie zarobią ...
jak zwykle,kasa ważniejsza jest od dobrostanu zwierząt ...

Forum Zwierzaki

Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedz #14 : 2011-09-27, 11:32 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #15 : 2011-09-27, 12:20 »
potencjalny buhaj rozplodowy tez zyje w luksusie przez piec lat, czy pozyje dluzej zalezne jest od tego jak wartosciowe geny przekaze dalej.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #16 : 2011-09-27, 19:09 »
jak zwykle,kasa ważniejsza jest od dobrostanu zwierząt ...
'Bo to, co nas podnieca, to się nazywa kasa...' Czyli wszystko w normie, jedni trzepią kasiorę, inni dają upust prymitywnym żądzom i ludziskom dobrze jest... :/
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #17 : 2011-09-27, 19:28 »
I jeszcze się żalą,że chce się ich zrujnować
podobnie było w UK po wprowadzeniu zakazu polowań " par force " - pluli się wszyscy którzy zarabiali na tym biznesie,hodowcy psów,koni ( ci od psów grozili rozstrzeliwaniem sfor ) a także rolnicy,którzy dostawali kasę za przejazd nagonki przez swoje pola a nawet trzepali kasę na gościnie myśliwych
tyle że tam polowania ' par force " zastąpiono odstrzałem a w Katalonii nie będzie alternatywy.

Ogólnie,widzę podział społeczeństw na ludzi głupich,tępych,naiwnych,zaślepionych,myślących że mięso rośnie na drzewach,eko oszołomów,itp - i na ludzi świadomych,wyedukowanych,prawdziwych,jedynych sprawiedliwych i jedynych,którzy mają normalne,realistyczne i zdrowe podejście do zwierząt
dziś np.dowiedziałem się,że ciało zmarłego zwierzęcia nie zasługuje na miano zwłok,bo ta nazwa przysługuje tylko ludziom - po zwierzęciu zostaje " truchło " lub " padło " ... :roll:

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #18 : 2011-09-27, 19:42 »
dziś np.dowiedziałem się,że ciało zmarłego zwierzęcia nie zasługuje na miano zwłok,bo ta nazwa przysługuje tylko ludziom - po zwierzęciu zostaje " truchło " lub " padło " ... :roll:
Ani chybi pisał to katolicki oszołom.
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #19 : 2011-09-27, 19:55 »
Nie wiem czy katolicki,na pewno myśliwy ;)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedź #20 : 2011-09-28, 09:34 »
Tak czy siak, bez wątpienia człek z szerokimi horyzontami myślowymi, pełen szacunku do świata i skromności w odniesieniu do własnego gatunku oraz samego siebie... Subtelny, jak jego słownictwo... I rozumny, bo przecież skądś powyższe zalety pochodzą...:lol:
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Koniec corridy w Katalonii
« Odpowiedz #20 : 2011-09-28, 09:34 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.122 sekund z 27 zapytaniami.