Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)  (Przeczytany 45279 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Vizsla

  • Gość
3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« : 2005-10-23, 13:34 »
To bedzie niby typowa, a jednoczesnie nietypowa ankieta :)
Napiszcie 3 swoej ukochane rasy, ale... napiszcie też dlaczego właśnie to one ;) :P
Oto 3 moje:
*jamnik krótkowłosy - pierwsza psia rasa, w której się zakochałam. Cudowne indywidualne psy, trudne do wychowania i charakterne, ale niesamowicie wierne i lojalne. Mam pieska tej rasy, kocham go nad zycie :)
*jamnik długowłosy - przez dłuższy czas były dla mnie tylko jamniki krótkowłose, ale gdy poznałam ich wspaniały charakter to ez sie zakochalam... To psy nieco łatwiejsze, delikatniejsze i łatwiejsze do wychowania potworki, ale swój charakter mają. I za to je kocham :kocham: Od niedawna jestem szczęśliwa wlascicielka psiaka tej rasy.
*jamnik szorstkowłosy - odkad zaczelam interesowac sie  jamnikami, zorstkei podobaly mi sie najmniej. Ale osttanio coraz wiecej o nich czytam i zakochalam się równiez w tej rasie.
Kazdy z jamnikow jest jedyny i niepowtarzalny, rozniacy sie charakterem, ale jednoczesnie wiele te psiaki laczy :)
Kocham je za wyglad, charakter, usposobienie i ogolna calosc :kocham:
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #1 : 2005-10-23, 14:18 »
mi trudno powiedzieć która moja rasa jest ukochana, bo kocham niemal wszystkie :lol:

1. Mieszance, Kundelki <--- Zakochałam sie w takich psach, sama mam jednego mieszańca z jamnika i z czegos tam, najprawdopodobniej z Rhodejzana :kocham: Te pieski mnie fascynują, są takie bystre, ale bardzooo uparte przyznam :P

2. Jamnik krótkowłosy :) Dzięki Vizsli pokochałam te psiaki, kiedys jak byłam dzieckiem moim marzeniem było mieć jamnika, ale teraz mam mieszanego :) jamniczki są kochane, uparte, mają charakter, to mi sie w nich podoba

3. Hm... mam dylemat albo golden retriver albo beagl :P  ale coś bardziej w moim guście są goldeny, z powodu ich blyszczącej sierści, są duże, mają super sierść ułożoną :kocham: znam charakter tych psów, bo znam pare w okolicy :)

a tak nieoficjalnie to:
4. Rhodejzan Ridgeback
5. Beagl
6. Labrador

kocham psy, od małego dziecka i teraz moje marzenie sie spełnilo o psie :) :kocham:
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #2 : 2005-10-23, 14:53 »
Mysha rhodesian ridgeback, a nie rhodejzan :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedz #2 : 2005-10-23, 14:53 »

shogomad

  • Gość
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #3 : 2005-10-23, 17:04 »
Kromfohrlander-mój piesio jest tej rasy :kocham:
golden retriever(bez zwracania na błędy) bo to towarzyski piękny pies jak będe dorosła kupie se
Husky- od małego mi sie podoba ta rasa poprostu zakochałam się w niej od pierwszego wejżenia :kocham:też se kupie jak bede dorosła:)
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #4 : 2005-10-23, 17:15 »
Collie - uwielbiam :kocham: i mam takiego psiaka ;)
Basset Hound - marze o takim psiaku i zamierzam miec psiaka tej rasy ;)
Jamniki -wszystkie-długo i krótko włose :kocham: kochane uparciuchy :]
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Emilka

  • Gość
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #5 : 2005-10-23, 17:38 »
ja uwielbiam bullterriery i stafordshire bullterriery, przede wszystkim za oryginalna urode,masywna budowe ciala i niesamowicie wesole,przyjazne usposobienie.


na drugim miejscu mopsy,za przeslodki wyglad oraz rownie slodziutki charakterek :) To sa przezabawne psiaki do kochania i pieszczenia,do teog wlasnie sa stworzone ;)

a na 3 miejscu sa owczarki podhalanskie, niesamowita osobowsc stroza rodziny oraz sentyment,cenie glownie to ze to polska rasa :wink:

Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #6 : 2005-10-23, 18:21 »
* mastino napoletano - moja wielka miłosć od lat :kocham: potega,siła. piekno, duzo skóry, duzo śliny :P no i wspaniały charakter :) Poniekąd sa podobne do mnie, wiec moze stąd ta sympatia ;)

*pit bull - nigdy nie przepadałam za nimi, ale jak zaczęłam czytać o psach sportowych to po prostu się zakochałam ;) Już sobie marzę o pit bullku, o tym jak bym go trenowała itd .. na zawodach bylibyśmy niepokonani, a co :P :)

*chow chow.. za tymi burkami to naprawę nie przepadałam nigdy, nigdy się nimi nie pajonowałam itd.. ale odkąd mam Czaruchę to mam ogromny sentyment, bo są takie inne :P niejednokrotnie onoszę wrazenie,ze mój pies wie więcej ode mnie - przynajmniej tak mnie traktuje :lol:
« Ostatnia zmiana: 2005-10-23, 18:23 autor Fatty »
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #7 : 2005-10-23, 21:30 »
Mysha rhodesian ridgeback, a nie rhodejzan :lol:

Ups sorka :lol: zawsze źle to pisze :P
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #8 : 2005-10-24, 14:56 »

1. American staffordshire terier - lubie tą rasę za wszystko. Są wspaniałymi kompanami do wszystkiego, są inteligentne, żywiołowe, nadają się do każdej dyzcypliny sportu. Nigdy się nie poddają, a wyzwania, trudne zadania (czasem całkowicie nie do zrealizowanie) to ich żywioł. Bardzo niezależne, pewne siebie, a jednocześnie pragnące jak najbliższego kontaktu z człowiekiem. Tutaj moge jeszcze dodać staffordshire bullteriera, rasa pod pewnymi względami bardzo podobna.

2. Cairn terier - jestem zauroczona tymi pieskami, charakter typowego teriera, niezależny, nieustępliwy, wielki pies w małym ciałku. Ma wiele cech, wrpólnym z moją rasą nr 1. (wkońcu to też terier). Dopiszę tu jeszcze norwich i norfolk teriera.

3. Owczerek belgijski malinois - inteligencję, bezgraniczną chęć współpracy z człowiekiem.

 
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedz #8 : 2005-10-24, 14:56 »

ESIO

  • Gość
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #9 : 2005-10-25, 22:38 »
Bardzo trudno wybór!!!
1 Boksery :bije:
2 Husky :petting:
3 Kundle :nauka:

1 dlatego bo miałem kiedyś :idea:
2 bardzo ładie wyglądają :idea:
3 bo są bardzo mądre :idea:
« Ostatnia zmiana: 2005-12-08, 18:04 autor ESIO »
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #10 : 2005-10-27, 21:31 »
Moje ulubione rasy to:

1. Leonberger - duzy, lagodny, ale zdolny do obrony wlasciciela, uczuciowy, przyjacielski
2. Owczarek podhalanski - inteligentny, majacy wlasne zdanie, niezalezny, 'zaradny' :P , przyjaciel rodziny i zwierzat, swietny stroz, piekny, bialy - lubie biale psy :)
3. Cavalier King Charles spaniel - wesoly, uczuciowy, przywiazujacy sie do wlasciciela, posluszny, aktywny, o rozbrajajacym wygladzie.

Esio - pisze sie siberian husky, lub - jesli chcesz bardziej po polsku - husky syberyjski. Nie napisales dlaczego lubisz akurat te rasy :]
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #11 : 2005-10-27, 22:11 »
1. golden retriever... bo....no bo to sa po prostu "moje" goldenki, kochane, wierne, wszechstronne, jedyne w swojim rodzaju :mrgreen:.
2. staffordshire bull terrier- za ich milośc do ludzi, za te wesołe nastawienie do świata i za ten niepowtarzalny staffikowy usmiech   :kocham:
3. A na trzecim miejscu jest wiele ras i nie potrafie wybrać spośród nich :P .
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #12 : 2005-10-28, 09:15 »

Napiszcie 3 swoej ukochane rasy, ale... napiszcie te&aelig; dlaczego w&sup3;a&para;nie to one ;) :P


ESIO nie przeczytales dokladnie o co chodzi w ankiecie :P :mrblue:
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #13 : 2005-10-28, 14:43 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-08-26, 11:49 autor golden(ka) »
Zapisane

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #14 : 2005-10-28, 15:18 »


2 Syberiany haski(czy dobrze napisalem?)


Nie. Syberian HUSKY
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedz #14 : 2005-10-28, 15:18 »

Vizsla

  • Gość
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #15 : 2005-10-28, 17:14 »
A ja w koncu nei wiem jak sie pisze nazwe ej rasy :|
Wszedzie gdzie widze jest SIBERIAN HUSKY, ale widze ze niektorzy z forum i kilka osob spoza mowi syberian husky ;)
Ja juz nei wiem jak jest poprawnie :P
Zapisane

Wilczurek

  • Gość
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #16 : 2005-10-28, 18:33 »
Golden retriever. Jak zobaczyłam w gazecie, przeczytałam artykuł tak do dziś jest to numer jeden w moim sercu ;) Za co? Jaka sierść - taki charakter. Czyste złoto.
2. Bullowate, wszelkiej rasy. Nie moge wybrać tej naj ;)   Za co? Za wszystko ;)
3. Kilka ras: wszystkie zaprzegowe, labki, berneńczyki, beagle... Po prostu kocham, i już :P
« Ostatnia zmiana: 2005-10-29, 17:43 autor Wilczurek »
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #17 : 2005-10-29, 00:41 »
1.golden za co? za ich zawsze pogodne nastawienie do życia, za ich wszechstronność, wieczna radosc z życia, szaleństwo, wieczną łagodnośc, za ich piękna spojrzenie które wyraza wszystko  :wink: tak jak juz ktos powiedzial Jaka siersc-taki charakter, czyste złoto  :mrgreen:
 

2.nova scotia marze ostatnio o tym psie... cudowny charaker, zawsze pogodne nastawienie, ale bardziej dominujacy niz inne retrieverki ;)
3.chińskie grzywacze- ślicze, niepowtarzalne, delikatne psiaki, ale o zadzornym charakterze. Od zawsze wolałam duze psy, ale ta rasa jest taka inna, niezywkla  ;)  :;p:

Te dwie ostatnie rasy nie są jakies super duze, no ale tak bywa  :;p:

do niedawna na drugim miejscu był dog niemiecki, teraz sie to troche zmienilo, ale nadal je kocham  :kocham:
« Ostatnia zmiana: 2005-11-04, 14:22 autor Ola14 »
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #18 : 2005-10-29, 10:37 »
to ja dodam rase która plasuje się na miejscu między chow chow a pit bullem.. otóż kangale miodzio, wspaniały silny  charakter, potęga, , no i nieco paradoksów :P wielki zwierz, agresywny wobec obcych i wobec drapieżników opiekuje się owieczkami osiołkami, czy kurczetami jak swoimi dziećmi...
tu na przykład ;) wspaniałe zwierzaki
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #19 : 2005-10-29, 10:55 »
Ja tak tylko po za tematem; obie nazwy- Siberian Husky oraz Syberian Husky są prawidłowe ;) Siberian jest 'po polsku', podobnie jak maltese dog po polsku powiemy maltańczyk :krzywy:
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #20 : 2005-10-29, 11:45 »
Dzięki moja kochanko :tuli: :lol:
Fatty boskie te psiaczki :D :D :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedz #20 : 2005-10-29, 11:45 »

Russelka

  • Gość
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #21 : 2005-10-29, 15:28 »
No więc...
1. JRT- będę miała psa tej rasy, a kocham je za charakter. Są małe, ale za to jakże kochane... Przez kilku użytkowników nazywane: helikopterkami z wiecznym zapasem paliwa i odrzutowcami ;)

2. ON i HUSKY- sorka, że dwa, ale nie umiałam rozgraniczyć. Te psy ubóstwiam za wygląd i charater. Wiem, że mieszanka tych psów nieraz jest wybuchowa (dla przykładu moja śp. Kora), ale własnie za to je kocham!

3. JAMNIK- chyba każda odmiana ;) Za co? Tez za charakter... miałam sunie tej rasy kiedy byłam mała i bardzo polubiłam te psiaki! Poprostu kocham je za całokształt!
Zapisane

Kaira

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1111
  • on oddaje moje prawdziwe ja xP
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #22 : 2005-10-29, 21:37 »
1.Rottweiler- stara miłość nie rdzewieje  :)
2.Mastif angielski- bo mi sie podoba zarówno z wyglądu, jak i z charakteru,
3.Chart polski- piekne psy  :D
« Ostatnia zmiana: 2007-01-26, 19:40 autor Kaira »
Zapisane
Wielki powrót wielkiego kretyna.

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #23 : 2005-10-30, 08:16 »
1. Dog  niemiecki - od dziecka jestem zakochana w tej rasie
2. Bokser - mam i uważam,ze to cudowne psy
3. Jakiś duzy molos np. Fila Brasileiro czy inne duże zwierzątko.. :)
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #24 : 2005-11-03, 20:46 »
Trudno mi powiedzieć, które są moje ulubione rasy... i byłoby ich więcej niż 3 na pewno :P ale postawiłabym na:

1. Beaucerony :mrgreen: Zakochałam sie niedawno... bo taką śliczną twarz ( ;)) mają i... no po prostu :P
2. Dogi niemieckie :mrgreen: Bo takie duumne są i kochane ;)
3. Setery irlandzkie, bo.... bo tak :P Tak jakoś.... urzekły mnie ;)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #25 : 2005-11-04, 19:58 »
Shih tzu, shih tzu i jeszcze raz shih tzu!!!!  :mrgreen: :wink: :kocham: :;p: :jupi2: :mrblue: :hehe: :dlonie:
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #26 : 2005-12-08, 13:58 »
Oczywiscie na pierwym miejscu jest
doberman to pierwsza rasa ktora przykłuła moja uwage, piekna, zgrabna sylwetka, dobry stroz, nadaje sie na szkolenie, pies sportowiec..

rottwailer- kocham te rase przede wszystkim za swoj stoicki spokoj i madre spojzenie, psy niezwykle rodzinne, cieple i inteligetne, nadajace sie do szkolenia, nie jest to taki atleta jak dobus... ale mialabym dylemat czy rottek czy dobek ;)

stafik-mały,dorze zbudowany, wesoły no i.. terrier :)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Asta

  • Gość
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #27 : 2005-12-08, 22:06 »
1.American Staffordshire Terrier - Wiadomo mój pierwszy rodowowy piesek którego kocham ponad życie :kocham:
2.Jack Rusell Terrier - będe wystawiac na mp psa siostry, a pozatym bardzo podobają mi się te psy ;)
3.Grupa III - sorry ale tamte 2 rasy lubię najbardziej z gr.III a resztę terrierków lubie tak samo ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedz #27 : 2005-12-08, 22:06 »

Werona

  • Gość
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #28 : 2005-12-11, 23:15 »
Jamniory :kocham:   kocham te pieski, mam jednego ;)
Kundelki - też kochane, kiedyś moja ciocia miała kundelka - Aikusia praktycznie się z nim wychowywałam (często bywałam u cioci z mamą)
 ALE TAK NAPRAWDĘ KOCHAM WSZYSTKIE PSY. BEZWZGLĘDU NA TO JAK WYGLĄDAJĄ, JAKIE MAJĄ CHARAKTERY I W OGÓLE.
WSZYSTKIE PSY GÓRĄ!!!!!
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: 3 ulubione rasy :) - dlaczego? ;)
« Odpowiedź #29 : 2005-12-15, 14:52 »
U mnie ostatnio lista jakby nieco się powiększyłą. Jamniki wzięłam jako jedna grupa (IV FCI), a napisze jeszcze:
*Manchester terrier - kocham te psiaki za wszystko. Za temperament, energiczność, charakterek. Miałamokazję rpzez 2 miesiące opiekować się psiakiem tej rasy, cudowny, kochany i przyjacielski zwierz.
*Jack russell terrier - urocze, małe psiaczki. Z charakterkiem, energiczne (jak widac, mam slabosc do takich psow - jacki, manchestery i jamniki :kocham:). Przecudne zwierzęta :)

No i wszyściuteńkie JAMNIORY :kocham:
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 31 zapytaniami.