Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Straight edge  (Przeczytany 1816 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

navel

  • Gość
Straight edge
« : 2004-05-09, 12:54 »
Ostatnio zupełnie przypadkowo 'surfując po necie' dowiedziałam się o sXe [skrót od Straight edge (pol. prosta krawędź/linia)]. Co to tak właściwie jest?
Zaczęło się w latach 80. od zespołu hardkorowo- punkowego. Nagrali piosenkę "Straight edge", a jej słowa stały się jakby drogowskazem dla wielu (młodych) ludzi. Są trzy główne hasła sXe : nie piję, nie palę, nie zażywam narkotyków. Z czasem doszedł do tego wegetarianizm i veganizm, oraz unikanie przypadkowych kontaktów seksualnych. Jednak nie ma bezpośredniego połączenia pomiędzy byciem sxe i wegetarianinem lub veganem, jednakże wielu sxe wyrzeka się mięsa. Nie ma tak właściwie zadnego przepisu na bycie Straight edge'owcem. Poprostu stwierdza się, ze chce się być nim czy też nie. Głównym symblolem rozpoznawczym są iksy (X) na dłoniach. Idac do pubu, baru itp. sxe'owcy malują sobie X na dłoniach i wtedy wiadomo komu można sprzedawać alkohol, a komu nie. Wplata się też iksy w ksywy, np. XnavelX (jednak zostanę przy navel :P) Każdy sxe'owiec ubiera się jak chce, słucha tego co che, wierzy w to co chce...
To nie jest żadna sekta, religia czy moda poprostu grupy ludzi którzy wiedzą czego chcą!
Więcej informacji tu- www.sxe.xu.pl

Mimo wszystko ja narazie nie określam się mianem sXe'owca chociaz to nie jest wcale takie głupie... ;)
A co wy o tym myślicie?
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Straight edge
« Odpowiedź #1 : 2004-05-09, 13:06 »
Ja o tym też niedawno się dowiedziałam : z Filipinki. Uważam że to jest super pomysł- w Polsce jeszcze niezbyt popularny. Trzeba postarać się o "reklame"  Straight edge, ponieważ moze chociaż przez "modę" wiele ludzi nie zacznie palić, pić i ćpać :wink:
Ja także nie określam siebie mianem sXe'owca, co nie znaczy ze robię wymienione wcześniej rzeczy (NIE ROBIĘ!!!) , uważam że najpierw należy zagłębić się bardziej w ten temat a dopiero później zdecydować :wink:  
Oczywiście popieram ten "ruch'  :wink:  ;)
Zapisane

kraksa

  • Gość
Straight edge
« Odpowiedź #2 : 2004-05-09, 19:07 »
hmmm... mnie sie podoba aczykolwiek na wegetarianizm to ja nigdy nie przejde ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Straight edge
« Odpowiedz #2 : 2004-05-09, 19:07 »

Galago De Codi

  • Gość
Straight edge
« Odpowiedź #3 : 2004-06-17, 16:35 »
Pomysł stary jak swiat... Tez w to wiezylem.. wraz z nirvaną (totalnym zaprzeczeniem
?x?) sluchalem Rollins Band... Henry był dla mnie kims kto dawał mi siłę gdy miałem dosc..
uwielbiam jego "civilized" "inhale exhale" ... niestety ostatnio Henry !!!!! wystepuje na discowery channel !!! w jakiś zawodach w rozwalaniu samochodów..
   HENRY !!!! FOOD U ... money train got u ...
 
   Polecam jednak Rolins Band, Mike Watt i inne....
Zapisane

mili

  • Gość
Straight edge
« Odpowiedź #4 : 2004-06-18, 11:54 »
Cytuj

Trzeba postarać się o "reklame" Straight edge, ponieważ moze chociaż przez "modę" wiele ludzi nie zacznie palić, pić i ćpać  


nie, nie! tylko nie robic glupiej mody ze straigh edge  :?  przez modę wszystko się szmaci...
zresztą sXe to nie tylko czyste życie, ale także muzyka i ideologia... jakos nie chciałabym zobaczyć rózowej panienki z tyłkiem na wierzchu i z brokatowym napisem sXe na bluzce :? wystarczą już brokatowe (A) i pacyfki... :?
Zapisane

Flaś

  • Gość
Straight edge
« Odpowiedź #5 : 2004-06-20, 13:17 »
Mili popieram :wink:

W moim oteczeniu ludzie piją, palą, być może ćpają... Ja tego nie robie. To mnie nie bawi :? sXe to ideologia ( jak mówi mili ) ludzi którzy mają swoje zdanie i wcale nie są grzeczniutkimi uczniakami... Słuchają ostrej muzyki, ubierają się po swojemu , a nie "pod miarkę " Wygląd przeczy myślom dla ludzi z zewnątrz, ale oni między sobą są dla siebie super :mrblue:

PeeS. Mam nadzieje, ze nie zamieszałam total :P
Zapisane

Tika

  • Gość
Straight edge
« Odpowiedź #6 : 2004-07-09, 07:57 »
Kiedyś miałam wielu przyjaciół z tego kręgu, niestety ruch SE w Polsce to już historia, a szkoda, bo założenia są dobre. I to byli napradę fajni i pozytywnie nastawieni do świata ludzie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 23 zapytaniami.