Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wstępne przymiarki do zakazu spożywania psów w Chinach?  (Przeczytany 2959 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Cytuj
Chiny zakazują jedzenia psów

Już wkrótce być może w Chinach zostanie zakazane jedzenie oraz obrót psim i kocim mięsem, kończąc tym samym ponad 2500-letnią tradycję.  Ci, którzy złamią prawo o zapobieganiu okrucieństwu wobec zwierząt, zostaną ukarani grzywną w wysokości 5,000 yuan (453£) i spędzą 15 dni w areszcie. Za handel mięsem kary będą oczywiście dużo wyższe, a restauracje tradycyjnie specjalizujące się w daniach z psiego mięsa (najsłynniejsza restauracja w Szanghaju przerabia dziennie tonę psiny!)  będą musiały zostać zamknięte lub zmienić menu.

W Chinach psie mięso jest uważane za zdrowe i szczególnie chętnie jedzone w zimowe miesiące, kiedy to ponoć pomaga produkować ciepło w organizmie. Mięso pochodzi ze specjalnych farm, z których wędrują na ubój w wieku od 6 do 12 miesięcy.

Jedzenie psów jest popularne tylko w niektórych częściach kraju, przeciętny Chińczyk nigdy go nie próbował.

Pomysł wyszedł od coraz większej grupy chińskich miłośników zwierząt, których internetowe apele podpisały tysiące osób. Samo jedzenie psów być może byłoby nadal akceptowanie, gdyby nie powtarzające się doniesienia o szczególnym okrucieństwie towarzyszącym ubojowi. Organizacje broniące praw zwierząt organizowały akcje protestacyjne w marketach sprzedających psie mięso oraz blokowały przejazdy ciężarówek transportujących koty do punktów sprzedaży.

Amatorów psiego mięsa znajdziemy nie tylko w Chinach, Korei Południowej czy w Wietnamie. Również w Szwajcarii, niektórych krajach Ameryki Środkowej, na Tajwanie, a pojedyncze przypadki zdarzają się praktycznie na całym świecie. W Polsce  również je się psie mięso! Niektórzy uważają że psi tłuszcz ma silnie lecznicze właściwości- między innymi na płuca. W 2009 roku ujawniono, że dwie kobiety spod Kołbucka wytapiały smalec z psów. Policja znalazła w ich gospodarstwie nie tylko kilkadziesiąt zamkniętych psów, zwierzęce szczątki, zakrwawione odzież, siekierę i wirówkę, ale również butelki z gotowym smalcem.

Zanim Chińskie prawo wejdzie w życie minie jeszcze sporo czasu, ale już po pierwszych doniesieniach pojawiło się wiele pytań i gorących komentarzy. Część osób faktycznie bardzo się cieszy, ale inni uważają, że zakaz jedzenia psów, w momencie, kiedy zupełnie legalnie można zabijać i jeść inne gatunki zwierząt, świadczy o głębokim relatywizmie moralnym.

http://doglife.pl/chiny-zakazuja-jedzenia-psow/

Kamil

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 40
  • Technik weterynarii w toku nauczania-2 rok ;)
Odp: Wstępne przymiarki do zakazu spożywania psów w Chinach?
« Odpowiedź #1 : 2010-05-23, 15:16 »
Mam nadzieję,że ten zakaz wejdzie w życie.
Zapisane

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Wstępne przymiarki do zakazu spożywania psów w Chinach?
« Odpowiedź #2 : 2010-05-23, 22:40 »
moze w koncu...nareszcie
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

Forum Zwierzaki

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Wstępne przymiarki do zakazu spożywania psów w Chinach?
« Odpowiedź #3 : 2010-06-08, 19:06 »
 Z pewnością do tej decyzji przyczyniły się również petycje umieszczone na największym społecznościowym portalu ekologicznym. Ubolewam, że na tym portalu widzę mało osób z naszego kraju.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 28 zapytaniami.