Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mój pies ma nadwage!  (Przeczytany 5710 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

93dn93

  • *
  • Wiadomości: 24
Mój pies ma nadwage!
« : 2008-08-08, 15:38 »
Witam :) Moja sunia bokserka ma nadwagę! I co robić! Na brak ruchu narzekać nie można, bo mieszkam na wsi, mam dużą ogrodzoną łąkę, po której biega całymi dniami! Ale ja traktuje moją malutką kochaną psinke jak dziecko i po prostu nie mam serca, żeby jej nie dać samkołyka! Sunia dostaje jedzonko 3 razy dziennie.
Rano karma z puszki
Po południu: żołądki i serduszka drobiowe z makaronem i marchewką
Wieczorem karma mieszana: sucha z mokrą

W międzyczasie też czsami zje sobie jakąś kostke, albo troche suchej karmy!
Jestem zielona w opracowaniu diety dla mojej myszki kochanej  :kocham: Może mógłby mi ktoś pomóc.. ??
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Mój pies ma nadwage!
« Odpowiedź #1 : 2008-08-08, 15:47 »
No diecie odchudzającej się zbyt nie znam,ale..
Po pierwsze : ograniczyć ilość posiłków(sunia zapewne jest dorosła)
Po drugie : poczytać duużo w internecie na ten temat i wybrać jakąś DOBRĄ dietetyczną karmę.
Po trzecie : można też wybrać się do DOBREGO weta ,może da jakieś rady.
Po czwarte: jaką karmą karmisz?
Po piąte: traktując psa jak dziecko i doprowadzając do stanu nadwagi robisz jej krzywdę.
Zapisane

93dn93

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Mój pies ma nadwage!
« Odpowiedź #2 : 2008-08-08, 15:56 »
Czytałam, że to nie jest wina tego, że za dużo je, tylko, że ma za mało ruchu! Ale ona naprawde biega na podwórku cały dzień.
Suczka ma roczek! Karmie ją normalną karmą Pedigree. Wiem, że to nie jest dla niej dobre, ale ona jest taka mądra, że jak jest głodna przynosi mi miskę pod nogi, jak jej nieche dać, to mnie ślini (mały złośliwiec). Rzeczywiście chyba powinnam zmienić jej menu także!
Dzięki :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mój pies ma nadwage!
« Odpowiedz #2 : 2008-08-08, 15:56 »

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Mój pies ma nadwage!
« Odpowiedź #3 : 2008-08-08, 17:35 »
Przede wszystkim : pedigree itp. to syf nad syfami. poczytaj o tym,chociażby tu : http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,4571.0.html. Rozumiem,że wyżywienie boksera tanie nie jest,ale karmiąc pedigree wcale nie wychodzi taniej niż inną,dużo lepszą karmą. Poza tym po latach dojdzie jeszcze leczenie,zupełnie nie wiadomo z jakiego powodu... :roll:

Skoro ma rok to calkiem dojrzała jeszcze nie jest,ale myślę,że możesz jej ograniczyć do 2 posiłków dziennie + ew. jakieś dietetyczne smakołyki między posiłkami(żadnego żółtego serka itp.).
Co do ruchu - to jeszcze zależy czy biega-w sensie jest bez smyczy i trochę po niucha,trochę sama pobiega czy jest to intensywny wysiłek. Warto by się w to zaangażować i pobawić się w jakieś zabawy,które wymagają dużo ruchu(możesz zacząć np. bawić się z nią frisbee czy piłką) lub biegać Z nią ,na pewno będzie wielka radocha :D. Oczywiście w miarę możliwości suni,stopniowo zwiększać jej dawke wysiłku itd.


Tutaj maż duuży wybór karm.Niektóre tańsze,niektóre droższe,ale na pewno coś się znajdzie :D (patrz jeszcze na dawkowanie karmy - to też często wychodzi taniej niż w przypadku pedigree):
http://www.krakvet.pl/karmy-podzial-firm-c-23_25.html
Patrz na te Light.
Przy zakupie za powyżej 99zł przesyłka gratis :)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Mój pies ma nadwage!
« Odpowiedź #4 : 2008-08-08, 17:40 »
1. Dawaj psu dwa razy dziennie jedzenie - rano i wieczorem (albo te dwie porcje podziel np. na 4 dziennie) Dawaj psu jedzenie regularnie o mniej więcej tej samej godzinie.
2. Zmień karmę, pedigree wcale nie jest dobra, tak jak inne marketowe karmy. Zapraszam na www.krakvet.pl - duży wybór karm.
3. Jeżeli masz grubaska przejdź np. na royala obesity, lub hill'sa light (drogie karmy ale zwalczają nadwagę). Z własnego doświadczenia polecam także Bento kronen light - karma odchudza i jest niedroga w porównaniu do tamtych. Te karmy znajdziesz na www.krakvet.pl
4. Jeżeli pies jest bardzo otyły to ogranicz mu ruch, tzn nie pozwalaj skakać, przemęczać się, itp. I wybierz się z nim do weterynarza aby wybrał dla niego odpowiednią dietę.
5. Nie dokarmiaj go smakołykami, chyba ze te smakołyki potraktujesz jako porcję, którą ma dostać w ciągu dnia.
6. Miłego odchudzania ;)
Zapisane

93dn93

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Mój pies ma nadwage!
« Odpowiedź #5 : 2008-08-08, 17:44 »
Dziękuję Wam bardzo za porady! Napewno je wykorzystam :):):)
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Mój pies ma nadwage!
« Odpowiedź #6 : 2008-08-08, 17:44 »

4. Jeżeli pies jest bardzo otyły to ogranicz mu ruch, tzn nie pozwalaj skakać, przemęczać się, itp. I wybierz się z nim do weterynarza aby wybrał dla niego odpowiednią dietę.

Włąśnie,pominęłam  to. Ruch zależy też od stopnia otyłości.
Jeśli to lekka nadwaga - zwiększ ilość ruchu.
Ale jesli to coś poważnego to może być niebezpiecznie..
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Mój pies ma nadwage!
« Odpowiedź #7 : 2008-08-08, 17:45 »
L-karnitynę w tabletkach polecam, przemienia tkankę tłuszczową na mięśniową. ;p
Zapisane

93dn93

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Mój pies ma nadwage!
« Odpowiedź #8 : 2008-08-08, 17:54 »
Ogólnie moja sunia jest bardzo masywna. Jest niska, ale ma bardzo szeroką klate..i taki sam szeroki na brzuszek. Boję się, że jak zejdzie jej ten tłuszczyk z brzucha, a klatke dalej będzie miała tak szeroką, będzie wyglądała na wychudzoną! Wygląd też jest ważny, ale najważniejsze zdrowie.

Postaram się aby nie skakała, a robi to bardzo często. Np. gdy rzucam jej piłkę lub nawet na spacerze skacze bo próbuje mi z ręki wyciągnąć smycz. Ale to tylko na spacerach chodzi na smyczy. Ogólnie biega luzem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mój pies ma nadwage!
« Odpowiedz #8 : 2008-08-08, 17:54 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Mój pies ma nadwage!
« Odpowiedź #9 : 2008-08-08, 17:58 »
nie martw się, na wychudzoną nie będzie wyglądać. jeżeli ją odchudzisz prawie powróci do wcześniejszego stanu. np. mojemu psu został trochę obwisły brzuch gdy schudła.
Zapisane

maniana

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Mój pies ma nadwage!
« Odpowiedź #10 : 2011-05-16, 11:28 »
Gdyby była jedynie zastosowana dieta, a pies nadal nie miałby zbyt dużo ruchu, to mogłaby być możliwość, że ta skóra będzie wisieć, jednak jeżeli połączy się odpowiednią karmę dietetyczną ze zwiększonym wysiłkiem fizycznym, to nie powinno być takiego problemu.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mój pies ma nadwage!
« Odpowiedź #11 : 2011-11-04, 22:52 »
Moim zdaniem wystarczy jej zlikwidowaac jeden posilek dziennie. Doroslemu psu wystarcza dwa.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Mój pies ma nadwage!
« Odpowiedź #12 : 2011-11-05, 07:30 »
ja dawałam mojemu psu 3 posiłki tylko sporo mniejsze, trochę ruchu i pomogło
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.228 sekund z 30 zapytaniami.