Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: jaki preparat na kleszcze?  (Przeczytany 3873 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamil123

  • *
  • Wiadomości: 12
jaki preparat na kleszcze?
« : 2014-03-13, 10:57 »
Witam,
Mam problem z kleszczami. Co wracam ze spaceru to psiak ma na sobie 3-4 kleszczy. Nie chcę stosować na razie obroży bo dużo z tym biegania. Myślę, że znacznie prościej byłoby podać mu krople przeciwko kleszczom. Zastanawiam się między Fiprex a APL Sabunol (choć raczej to drugie bo mniej kosztuje). Stosowaliście - macie zdanie na ten temat?
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: jaki preparat na kleszcze?
« Odpowiedź #1 : 2014-03-13, 13:24 »
Ja stosuję Fiprex , ale trzeba stosowac go regularnie co miesiąc. Jak cos jest tanie to z reguły do bani, szkoda kasy. Natomiast nie wiem co masz na mysli mówiąc ,że za duzo biegania jest z obrożą ?????? Bardzo chwalą sobie obroże Foresto , co prawda jest droga , ale dziala pół roku.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Kamil123

  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: jaki preparat na kleszcze?
« Odpowiedź #2 : 2014-03-13, 14:45 »
Pisałem jeszcze w międzyczasie na innym forum. Przekonali mnie tam do APL Sabunol. Okazuje się, że może być tanio i dobrze - potwierdzę czy tak jest na 100%  za tydzień :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jaki preparat na kleszcze?
« Odpowiedz #2 : 2014-03-13, 14:45 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: jaki preparat na kleszcze?
« Odpowiedź #3 : 2014-03-13, 15:13 »
A ja znam calkiem inne opinie na temat tego preparatu, ale , przyznaję, ze sama nie wyprobowalam. Jednak za długo żyje na tym świecie,zeby uwierzyc w okazyjne ceny dobrych produktow.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: jaki preparat na kleszcze?
« Odpowiedź #4 : 2014-03-13, 20:28 »
My stosujemy frontline, kupując w internecie nie jest wcale drogo (za przesyłkę płace raz i zamawiam zapas na cały okres letni :)). Do tego jak szykuje się wyjazd na działkę, albo w inne miejsce, gdzie jest więcej kleszczy, zakładamy obrożę preventic.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: jaki preparat na kleszcze?
« Odpowiedź #5 : 2014-03-18, 13:31 »
Ja raz na rok kupuję obrożę Foresto i jestem bardzo zadowolona. Pies może się w niej kąpać, co jest dużą zaletą przy psie lubiącym wodę. Nie muszę też pilnować terminów kolejnego zakrapiania.
A krople przeważnie mam Fiprex dla kotów i drugiego psa który mniej łapie kleszcze. Kupując dawkę jak dla dużego psa i rozdzielając strzykawką na mniejsze porcje też można zaoszczędzić. :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: jaki preparat na kleszcze?
« Odpowiedź #6 : 2014-03-18, 15:40 »
To chyba najlepsza z dostępnych w tej chwili obroży dla psów i także z czystym sumieniem mogę polecić. Pamiętajmy o tym szczególnie teraz,kiedy zbliża sie wiosna więc i wzmożona aktywność samych kleszczy.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

oleolaj

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 5
    • WWW
Odp: jaki preparat na kleszcze?
« Odpowiedź #7 : 2014-08-26, 13:31 »
Foresto może, troszkę kosztuje, ale naprawdę jeśli pupilek lubi się kąpać to warto naprawdę. Wszystkiego i tak nie zobaczy się penetrując sierść po spacerze.

Koleżanka opowiadała jakie katusze przechodzi piesek z kleszczem... ściga się z cieniem... z całym dniem.
Zapisane

jukin

  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: jaki preparat na kleszcze?
« Odpowiedź #8 : 2014-08-31, 23:49 »
Też wolę wydać trochę więcej i mięc pewność jakości
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jaki preparat na kleszcze?
« Odpowiedz #8 : 2014-08-31, 23:49 »

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: jaki preparat na kleszcze?
« Odpowiedź #9 : 2014-09-12, 14:10 »
APL Sabunol jest bardzo chwalony na forach,pytanie czy faktycznie skuteczny bo cenowo naprawdę nie wygląda źle,więc ja może także go wypróbuje.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 29 zapytaniami.