Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: wścieklizna - kiedy szczepić  (Przeczytany 3243 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mdgdynia

  • Gość
wścieklizna - kiedy szczepić
« : 2003-10-16, 11:13 »
Naza suczka jest w trakcie różnorakich szczepień. Na sam koniec czeka ją szczepienie na wściekliznę. Informacje mam różne, od różnych weterynarzy i z różnych źródeł.
1) vetserwis: szczepić w wieku 16 tygodni, miesiąc po ukończeniu innych szczepień,
2) moja lokalna pani wet.: szczepić razem z innymi szczepieniami w wieku 14 tygodni
3) internet: "prawo każe szczepić szczenięta 8-tygodniowe"
4) internet/wet: w wieku 16 tygodni
Moje pytanie brzmi: kiedy nie jest za wcześnie?
Zapisane

carragan

  • Gość
wścieklizna - kiedy szczepić
« Odpowiedź #1 : 2003-10-16, 11:20 »
moj pies zostal zaszczepiony w wieku 4m-cy ale wyzel sasiadow w wieku 3m-cy bowiem wyjezdzali do lasu na urlop.......
Zapisane

O

  • Gość
wścieklizna - kiedy szczepić
« Odpowiedź #2 : 2003-10-16, 11:32 »
To chyba zależy od weterynarza. Każdy mówi co innego...
W każdym razie kiedy ja miałam szczepić mojego małego (psa- oczywiście, żeby nie było niedomówień :) ) weterynarz powiedział mi, że mozna połączyć podanie 3 szczepionki ze szczepieniem na wściekliznę, lub poczekać tydzień i po 3 szczepionce zaszczepić go na wściekliznę. Twierdził, że skuteczność jest taka sama, więc żeby zaoszczędzić małemu jednego  kłucia więcej, zdecydowałam się na 1 rozwiązanie. Ale chyba źle zrobiłam. Po pierwszych 2 szczepieniach psiak był tylko nieco "ospały" a po tym 3 szczepieniu popiskiwał i był jakiś niespokojny. Nie wiem, czy to wina tego szczepienia 2 w 1, czy po samym szczepieniu na wściekliznę też by się tak zachowywał.  :? Na moim poprzednim psie (już doroslym) szczepienia na wściekliznę nie robiły żadnego wrażenia, no ale może szczeniaki inaczej reagują? W końcu to maluchy :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

wścieklizna - kiedy szczepić
« Odpowiedz #2 : 2003-10-16, 11:32 »

Magda K.

  • Gość
wścieklizna - kiedy szczepić
« Odpowiedź #3 : 2003-10-16, 20:38 »
wedłuk weterynarza mojego psa powinno się szczepić w wieku 4m-cy, ale jak się zaszczepi w wieku 3 to nic się nie stanie, no a później co roku.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.153 sekund z 24 zapytaniami.