Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wygryza łapę.  (Przeczytany 3683 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mary

  • Gość
Wygryza łapę.
« : 2002-08-30, 21:17 »
Mój pies ON wygryza sobie łąpę-przednią. Skubie ją zębami do krwi, gdy zarośnie zaczyna na nowo. Robi to od paru lat, okresowo ale nie ma związku z porą roku. Bylam u kilku weterynarzy i zadne odczulanie nie pomaga. Po jednym tzw antyalergenie dostal zapaści. Pomaga jedynie maść sterydowa ale nie mozna jej przecież ciągle stosować. Jeden z wet. zasugerowal ze robi to z tęsknoty ale nie bardzo wiem za kim mialby tęsknić-caly czas jest z nami;-)
Czy spotkaliście się już z takim problemem?
Zapisane

asia

  • Gość
Wygryza łapę.
« Odpowiedź #1 : 2002-08-30, 22:30 »
ja spotkałam się już kilka razy z tym że psy wygryzały sobie skórę.
zawsze było to spowodowane tym że właściciele karmili je wieprzowiną.
jak zmieniali im dietę to się stan ich poprawiał.
a Twój pies czym jest karmiony?
Zapisane

Mary

  • Gość
Wygryza łapę.
« Odpowiedź #2 : 2002-08-31, 10:19 »
najczesciej je sucha karme-rozna. Ostatnio czesciej mieso z ryzem bo nic innego nie chce, ma 12 lat i nie najlepiej sie czuje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wygryza łapę.
« Odpowiedz #2 : 2002-08-31, 10:19 »

Lavender

  • Gość
Wygryza łapę.
« Odpowiedź #3 : 2002-08-31, 10:56 »
biedny piesiu !!



ale sproboj dac mu jedzenie inne niz zwykle, moze brakuje mu jakis witamin ?? No i idz sprobowac do innegi weta i opowiedz wszystko, od tego kiedy zaczal, co sie dzieje az po to czym go karmisz
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Wygryza łapę.
« Odpowiedź #4 : 2002-09-01, 16:42 »
Może zobacz czy piesek nie ma pchełek, to najczęstrza przyczyna.
A może kąpałaś go ostatnio, szmpony też mogą wywoływać alergie
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Wygryza łapę.
« Odpowiedź #5 : 2002-09-01, 20:17 »
a moze jest jakis preparat, np cos w stylu lakieru do paznokci przeciw obgryzaniu paznokci :) Popytaj w zoologikach :) Pozdrowionka od mojej łątuni dla twego staruszka :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

ZEMAT

  • Gość
Wygryza łapę.
« Odpowiedź #6 : 2002-09-01, 22:14 »
Opisz to bardziej dokładniej  :idea:
 :P
Zapisane

Monik@

  • Gość
Wygryza łapę.
« Odpowiedź #7 : 2002-09-02, 08:58 »
Mary on prawdopodobnie zapełnia sobie w ten sposób czas. Robi to, bo nawet jeśli zapewniasz mu ruch, to pies w tym wieku nie może być aktywny "24-na dobę". Często psy, które pozostają same w domu, a są dość wrażliwe psychicznie - robią takie rzeczy. Potrafią wylizywać sobie jedno miejsce do gołej skóry, albo i lepiej! A czy nie zbiegło się to np. z pojawieniem się dziecka? Może on po prostu miał wrażenie, że poświęcasz mu mniej czasu, zaczął to robić i po pewnym czasie się przyzwyczaił?(coś jak obgryzanie paznokci i dłubanie w nosie)
A swoją drogą polecam wszystkim zasypkę "dupkową" dla niemowląt. Naprawdę super łagodzi wszelkie "swędzawki".
P.S. Ale mam wrażenie, że u Twojego nie chodzi o "swędzawki".
Zapisane

Mary

  • Gość
Wygryza łapę.
« Odpowiedź #8 : 2002-09-02, 12:52 »
dzięki za odpowiedzi. Wszystko wskazuje ze robi to z nudow, u vetow bylam kilku na przestrzeni tych paru lat,zmiana karmy nigdy nie miala na niego wplywu, ;-) Fakt, zaczęło się od wylizywania tego miejsca a potem juz tak ciągle........ Posypuję mu to Alantanem i troche pomaga ale często w nocy słyszę jak mlaska i gryzie łapę;-((
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wygryza łapę.
« Odpowiedz #8 : 2002-09-02, 12:52 »

Mary

  • Gość
Wygryza łapę.
« Odpowiedź #9 : 2002-09-02, 12:56 »
Może masz rację Monik@, ze zaczęło się to wraz  z pojawieniem dziecka;-)
Poczuł się wtedy 'odstawiony od piersi', ;-) Jest bardzo wrażliwym psem, wrecz przewrazliwionym;-)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Wygryza łapę.
« Odpowiedź #10 : 2002-09-02, 13:02 »
Podpytałam znajomych którzy mieli podobne problemy. Jedni zakładali psu na dzień kaganiec plastikowy, co nie bardzo przechodzi mi przez głowę, bo jak tu sie wody napić  :?:
Drudzy z kolei opatentowali bucik, coś w rodzaju dłuuugiej skarpety chyba z bawełny  :?:  :?:  ale nie pamiętam dokładnie (popytam jeszcze) - wiązanej na dwa troczki na grzbiecie.

W obu przypadkach dodatkowo duuużo miłości i zapieszczania psiaka na śmierć oraz jakaś kosteczka do memłania. Ponoć trwa to dość długo, ale pomaga  :wink:

W pierwszym przypadku to był jamnior, w drugim ON
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Monik@

  • Gość
Wygryza łapę.
« Odpowiedź #11 : 2002-09-02, 13:44 »
Alantan - klasyczna zasypka dupkowa! :)  8) Najgorsze jest to, że jeśli ma 12 lat to już chyba musicie się nauczyć z tym żyć. To jakby błędne koło. Pomysł ze skarpetą (albo czymś podobnym) jest OK, ale najgorsza jest noc. Coś jak z zakładaniem suce majtek kiedy ma cieczkę. I tak sobie zdejmie, kiedy uśniecie.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Wygryza łapę.
« Odpowiedź #12 : 2002-09-02, 14:38 »
Ufff, dopytałam się.
Więc to była zwykła skarpeta (np. frotte), tyle że długa i wzmocniona od wewnątrz na dole dodatkowym kawałkiem materiału. Skarpeta, jak mnie pouczono, powinna sięgać psu "do samej pachy" i dobrze wiązać na grzbiecie, żeby nie było za dużego luzu. To tyle  :wink:

Cytuj
I tak sobie zdejmie, kiedy uśniecie.

 
Masz rację Monik@, z psami tak jest - jak się uprze... Ale z tego co mi znajoma podpowiedziała, to owszem, jej ON próbował, ale mu się znudziło. Gorsze ponoć jest targanie tego wynalazku, żeby sie dostać do łapy. Trzeba się zaopatrzyć w większą ilość.
Pytałam też czy stosowali zasypkę dupkową i okazało się że owszem, powoduje znaczne zmniejszenie swędzawki i w połączeniu ze skarpetą dało całkiem niezłe wyniki. Tzn, kiedy pies był "na oku" zasypka a na noc i w czasie nieobecności skarpeta  :idea:  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Mary

  • Gość
Wygryza łapę.
« Odpowiedź #13 : 2002-09-02, 17:14 »
Skarpetek probowalam ale szczerze mówiąc zawsze znalazl sposob, zeby ją zdjąć;-) A na kaganiec jakos nie moge się zdecydować, chyba już wolę jak wygryza;-)
Zapisane

dora750

  • Gość
Wygryza łapę.
« Odpowiedź #14 : 2002-09-02, 18:45 »
Mam 10 letnią suczkę, po operacji usunięcia sutków i przepukliny brzusznej ( ma raka ) i ona dosłownie robi to samo. Może nie aż tak drastycznie, ale gryzie łapę, a ja ją odganiam, a ta znowu gryzie :(  Od wielu lat tak robi, ja nie wiem, czy to nie jest jakieś zaburzenie nerwowe, czy wręcz psychiczne ... :?  :?  :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wygryza łapę.
« Odpowiedz #14 : 2002-09-02, 18:45 »

Mary

  • Gość
Wygryza łapę.
« Odpowiedź #15 : 2002-09-02, 19:54 »
;-)Szkoda że nie można psa po prostu ...zapytać;-)
i tak mu się poprawilo bo obgryza juz tylko jedną łapę, do niedawna pokaleczone miał obie. Kiedyś weterynarz zaproponował żeby podawać psu jodynę w celu uzupelnienia jodu w organizmie, ze może to pomoze ale ...jakos nie mialam odwagi sprobować. Spotkaliście się juz z taką metoda?
Zapisane

Monik@

  • Gość
Wygryza łapę.
« Odpowiedź #16 : 2002-09-03, 07:59 »
Jodynę dopyszcznie? Chyba bym się nie zdecydowała!
Zapisane

Mary

  • Gość
Wygryza łapę.
« Odpowiedź #17 : 2002-09-03, 13:33 »
Też sie nie zdecydowalam;-)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 26 zapytaniami.