Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: potrzebuje pomocy od kilku dni nie spie ;/;/  (Przeczytany 6666 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ulka_mile91

  • Gość
mój królik Bunia strasznie wariuje w nocy.Mam go od trzech miesięcy i dopiero teraz zaczyna jej odbijac. Gryzie, szarpie obgryza wręcz klatke i nie wiem co mam z tym zrobic przez cała noc potrafi tak robic.Czytałam wasze wczesniejsze posty na ten temat i staram sie ja wypuszczac codziennie bo kilka godzin ale to nic nie daje.Nie moge wypuszczac jej tez na noc bo boje sie ze przegryzie kable bo tapete juz mi ostro zjadła w pokoju:PP myslicie ze moze czas ja wystarylizowac? cy jest za młoda?doradźcie co mam robic :( :(
Zapisane

jackie

  • Gość
Odp: potrzebuje pomocy od kilku dni nie spie ;/;/
« Odpowiedź #1 : 2008-01-07, 15:04 »
Nie sądzę, żeby sterylizacja coś pomogła na nocną aktywność zwierzaka.
Nie masz możliwości przeniesienia klatki do innego pomieszczenia? Ja miałam taką sytuacje z koszatniczką - była aktywna tylko w nocy i nie dawała mi spać. Skończyło się na tym, że klatkę przenosiłam na noc do łazienki, żeby nie słyszeć jej szaleństw.
Zapisane

ulka_mile91

  • Gość
Odp: potrzebuje pomocy od kilku dni nie spie ;/;/
« Odpowiedź #2 : 2008-01-07, 17:34 »
no teraz juz ja wystawiam do lazienki własni tak jak ty ale wieczorami jak ja głaszcze na koniec dnia to mi jej zal hehe ze musi tam sama siedzie;p ale nie mam innego wyboru :PP
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: potrzebuje pomocy od kilku dni nie spie ;/;/
« Odpowiedz #2 : 2008-01-07, 17:34 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: potrzebuje pomocy od kilku dni nie spie ;/;/
« Odpowiedź #3 : 2008-01-07, 19:30 »
Mój chomik też gryzie klatkę.... i co? A niech się wyzywa na niej.....to są uroki gryzoni i gryzoniopodobnych :P... mi tam nie przeszkadza :P
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: potrzebuje pomocy od kilku dni nie spie ;/;/
« Odpowiedź #4 : 2008-01-07, 20:04 »
może stoppery do uszu :>?
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: potrzebuje pomocy od kilku dni nie spie ;/;/
« Odpowiedź #5 : 2008-01-07, 20:29 »
Chyba korki :P
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

ulka_mile91

  • Gość
Odp: potrzebuje pomocy od kilku dni nie spie ;/;/
« Odpowiedź #6 : 2008-01-08, 13:09 »
hehehe spoko ja tam jej nie zabraniam niech robi co chce heheh ale w nocy to troche przeszkadza hehehe :PP ale łazienka zdjaje egzamin :) i jest ok :)) pozdrawiam :):*
Zapisane

Keppie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5
    • WWW
Odp: potrzebuje pomocy od kilku dni nie spie ;/;/
« Odpowiedź #7 : 2008-01-09, 20:58 »
Myślę, że ona po prostu ściera zęby :) Daj jej kostkę wapienną, dużo siana i jakieś twarde gałązki :)
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: potrzebuje pomocy od kilku dni nie spie ;/;/
« Odpowiedź #8 : 2008-01-09, 21:04 »
Kostkę wapienną.... --__--
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: potrzebuje pomocy od kilku dni nie spie ;/;/
« Odpowiedz #8 : 2008-01-09, 21:04 »

Busia

  • Gość
Odp: potrzebuje pomocy od kilku dni nie spie ;/;/
« Odpowiedź #9 : 2008-01-22, 20:53 »
Nie sądzę, żeby sterylizacja coś pomogła na nocną aktywność zwierzaka.
Nie masz możliwości przeniesienia klatki do innego pomieszczenia? Ja miałam taką sytuacje z koszatniczką - była aktywna tylko w nocy i nie dawała mi spać. Skończyło się na tym, że klatkę przenosiłam na noc do łazienki, żeby nie słyszeć jej szaleństw.

Mam dwa króliki. Rudego niedowno wziełam ze szkoły. W nocy często wariuję bo chce mu się np. pić i chce żebym nad nim stała i patrzyła jak pije z poidełka. Może twój królik jest wtedy głodny czy coś. Prawdopodobne też że królik jest przyzwyczajony po spania np o 22 (mój tak ma, denerwuje się gdy światło jest zapalone o 23, kidy on chce spać). Co do tapet kup jej wapno do gryzienia albo naturalne gryzaki (patyki, we wszystkich sklepach zooologicznych )bądz sól do lizania.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: potrzebuje pomocy od kilku dni nie spie ;/;/
« Odpowiedź #10 : 2008-01-22, 21:09 »
Cytuj
Co do tapet kup jej wapno do gryzienia albo naturalne gryzaki (patyki, we wszystkich sklepach zooologicznych )bądz sól do lizania.

wapno i sol w zadnym wypadku - predzej zaszkodzi niz w czymkolwiek pomoze. Do zabawy moga byc jakies galazki, rolki po papierze toaletowym itp. Chhociaz tak naprawde w przypadku gryzienia pretow jest tylko jedna sprawa ktora pomooze - przyzwyczaic sie do tego.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: potrzebuje pomocy od kilku dni nie spie ;/;/
« Odpowiedź #11 : 2008-01-22, 23:05 »
Moje myszoskoczki gryzły pręty przez pierwszy dzień, ale cichutko, to nie zwracałam uwagi. Wsadziłam im galązki drzew owocowych, brzozy.... gryzienia brak :P Ale gałązki są maltretowane. Z drogniejszych pozostały wióry, duża jest przegryziona na pół.

A jak gałązki to najlepiej z drzewa obcinać (oczywiście jak wiadomo że nie pryskane) ...
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Dyssiula

  • Gość
Odp: potrzebuje pomocy od kilku dni nie spie ;/;/
« Odpowiedź #12 : 2008-04-17, 18:57 »
Skąd ja znam gryzienie klatki i nie przespane noce...uffff.Myślałam ze tez potrzeba mu jakiegos wapna kupiłóam i nic nawet nie ugryzł.Włóż jej do klatki kawałek drewna niech poostrzy zeby...Mój krolik biega od rana do wieczora, ale na noc wynosze klatke do kuchni by sie wyspac, a rano do swojego pokoju.Rozumiem Cię bo jest to bardzo męczące, ale pociesz sie tym ze zwierzaki tez ludzkich odruchow nie rozumieją. Myślałam nawet zeby klatke potrzeć cytryną, może zapach i smak kwaśny sprawiłby zeby już jej nie obgryzał-sprobuj...powodzenia
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 26 zapytaniami.