Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Raz kotek był chory  (Przeczytany 2261 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Raz kotek był chory
« : 2004-11-15, 13:57 »
Moja Kocia zachorowała, no może za poważnie to nazwane ale na poczatku było niewesoło. Od kilku dni nic nie chciała jeść, więc pierwsze skojarzenie - zęby. Zajrzałam jej do pyszczka a tam okropnie,strasznie czerwone dziąsła. No i kocia była u weta i dostała antybiotyk.
I teraz bede miała ubaw: Kot i tabletka - codziennie jedna !!
Początek był dobry ale jak już sie zorientuje o co chodzi ......  :lol:
Zapisane
BC + koci podrostek

Eli

  • Gość
Raz kotek był chory
« Odpowiedź #1 : 2004-11-15, 16:19 »
rozdrobnij w proszek i do jedzenia :)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Raz kotek był chory
« Odpowiedź #2 : 2004-11-15, 16:22 »
a ile ona ma?

Bo moja Maja ma blisko 5 lat i tez zaczynam martwic sie o jej zeby, kly wygladaja na bardzo zdrowe ale te tylne mniejsze zabki maja troche jasno brazowego nalotu jak sie tego pozbyc?

Ona je duzo suchej karmy, czesto surowe mieso lub duze gotowane kawaly wiec ma co grysc mimo ze nie ma prawie w ogole siekaczy  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Raz kotek był chory
« Odpowiedz #2 : 2004-11-15, 16:22 »

Blanka

  • Gość
Raz kotek był chory
« Odpowiedź #3 : 2004-11-15, 18:44 »
Cytat: Eli
rozdrobnij w proszek i do jedzenia :)


tabletki utrzymujące odpowiedni stan jamy ustmej to się chyba z reguły przykleja do dziąsła...a nie łyka  :)  np stomadex
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Raz kotek był chory
« Odpowiedź #4 : 2004-11-15, 19:56 »
Nie chodzi o utrztymanie odpowiedniego stanu jamy ustnej, a o zniwelowanie stanu zapalnego wywolanego infekcja bakteryjna. Na to jak najberdziej antybiotyk do lykania. Tym bardziej, jesli dziasla sa czerwone i obrzmiale.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Blanka

  • Gość
Raz kotek był chory
« Odpowiedź #5 : 2004-11-15, 20:02 »
Cytat: Myszka.xww
Nie chodzi o utrztymanie odpowiedniego stanu jamy ustnej, a o zniwelowanie stanu zapalnego wywolanego infekcja bakteryjna. Na to jak najberdziej antybiotyk do lykania. Tym bardziej, jesli dziasla sa czerwone i obrzmiale.


Myszko Ty wiesz lepiej... :oops: ja pokorna niedouczona
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Raz kotek był chory
« Odpowiedź #6 : 2004-11-15, 20:32 »
Nie jestes niedouczona  ;)  A rada sie przyda - jak kazda. Przeciez zawsze lepiej zapobiegac niz leczyc ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Raz kotek był chory
« Odpowiedź #7 : 2004-11-15, 22:25 »
Juz jestem i odpowiadam :) Kocia ma 8 lat i dzisiaj sie dowiedziałam że ma taki mały kamień na zębach że jeszcze nie trzeba usuwać. Może za rok dwa.
Proszku nie wolno rozdrabniać !! To jest antybiotyk - Stomongyl. Kot musi łyknąć 1/4 dużej tabletki. Ale sa sposoby: Trzeba kota złapać za fałdę skóry na karku i lekko odchylic mu głowę do tyłu, wtedy otworzy pyszczek. Poszek uprzednio zamoczony w czyms tłustym np. olej lub masło włozyc kotu głęboko do pyska na nasade języka. Pogłaskać kotka po przełyku.
U mnie poskutkowało od razu i Kocia bez problemu łyknęła proszek, chyba była troche zdziwiona :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Sal

  • Gość
Raz kotek był chory
« Odpowiedź #8 : 2004-11-16, 09:57 »
A ja się poddałam.  :( Dostały ten sam lek. Jest strasznie gorzki i jak wcześniej łykały leki bez problemu, tak teraz dochodziło do wojny: koty kontra pan i pani.  :roll:
Idziemy do kontroli i poprosze o inny lek, bo nie da rady z tym Stomogrylem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Raz kotek był chory
« Odpowiedz #8 : 2004-11-16, 09:57 »

Eli

  • Gość
Raz kotek był chory
« Odpowiedź #9 : 2004-11-16, 15:08 »
Cytuj

Proszku nie wolno rozdrabniać !!

sory, nie wiedziałam, bo ja np. rozdrabniałam tabsy na robaczki bo do gardła sie nie dało wlozyc Olimpowi.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Raz kotek był chory
« Odpowiedź #10 : 2004-11-16, 19:38 »
A mi sie już drugi raz udało kota proszkiem nakarmić :) To naprawdę nie jest trudne tylko trzeba włożyć głęboko  do pysia. Moja trochę na nas nasyczała ale potem była bardzo zdziwiona że to był tylko proszek  :lol:
Zapisane
BC + koci podrostek
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 26 zapytaniami.