Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Do dołu

Autor Wątek: Bojowniki  (Przeczytany 67738 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

polna_mysza

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #210 : 2005-06-04, 19:21 »
zapraszam do albumu
tam jest moja bojowniczka
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #211 : 2005-06-04, 19:35 »
Pao: mam dwie dziewczyny i chłopaka
Glorria: już poruszyłam ten temat.. ale "on" pisze w innym stylu, choć analizując Mysię...byłaby na tyle inteligrntna.... Ale szpiegami nie jesteśmy... Mysia wpadła jak bomba na forum, popełniła duzo głupstw - "młoda" - trudno mieć dziewczynie za złe, ale to już też pisałam ,że to miło,że w ogóle pyta...W każdym razie, jak wpadła - tak wypadła... i nawet jeśli wróci lub wróciła pod zmienioną tożsamością - to oznacza tylko,że czegoś ją nauczyliśmy i że się wstydzi...bo inaczej pozostałaby Mysią... Ten temat uważam za zamknięty.
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #212 : 2005-06-06, 06:26 »
mi to wisi :)

polna-mysza - moze by tak link dla nieobeznanych i/lub leniwych ?
hihi
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedz #212 : 2005-06-06, 06:26 »

polna_mysza

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #213 : 2005-06-06, 07:26 »
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #214 : 2005-06-06, 11:06 »
Myszko...ja nie wiem... widziałam te fotki...to nie wygląda na bojowniczkę tylko na faceta...kobitki tak się nie wybarwiają chyba...i ta długość płetw i ogona..... ale z drugiej strony.... widuję w sklepie bojka słabo wybarwionego z bardzo długimi płetwami i ogonem i sprzedawca mówi, że to dziewczyna....będę tam dziś to go wypytam.... mam nadzieję, że nie dokupiłaś jeszcze samca, bo jeżeli to chłopak...to się zatłuką!!!
Jaka długa jest ta Twoja "bojowniczka"??
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #215 : 2005-06-06, 15:20 »
oj nie wiem jaka długa
na razie jest sam
a drugi pływa w 100l ;) mają
się dobrze :)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #216 : 2005-06-06, 22:07 »
Widziałam tego bojownika(???) w sklepie. Wygląda tak jak ten Twój - ma o wiele dłuższe płetwy niz normalna bojowniczka, ale węższe niż bojownik. Ale ten egzemplarz jest w ogóle jakiś wadliwy - dlatego go nie sprzedają - coś jakby inwalida od urodzenia - słabo się porusza i tak jakoś krzywo. No i jest prawie szary, bezbarwny, a twoje zwierzątko ma niezłe kolorki - jak na dziewczynę za intensywne. Sprzedawca mówił, że dziewczyny też tak nieraz wyglądają, ale coś bez przekonania. Ale mówił też, że chłopaki nie dostają pasków... a może zrobisz lepszej akości fotkę - ta coś nie ostra i zapytasz akwarystów na jakimś specjalistycznym forum??? Oni w końcu lepiej wiedzą.
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #217 : 2005-06-06, 22:36 »
ale ja mam tylko aparat w nokii :/ (6610i) niestety nie mam cyfrówki :(
na razie jest sama
jak będe miec kase kupie 3 samiczki i dodam jeszcze tą ze 100l
i zobaczymy (samca na razie nie kupuje ;))
ona(on) dziwnie się zachowuje jak na samiczke patrzy na swoje odbicie  :|
cały czas tak pływa w to odbicie wpatrzona ;)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #218 : 2005-06-07, 22:16 »
no to jakby chłopak... a stroszy się trochę do odbicia????  Bo coś mi ta teoria o samiczkach z długimi płetwami nie leży.... Tym bardziej, że ten w sklepie z "wyrazu pyszczka" (he, he..) wyglądał na facia....A może by tak rzucić nowy temat na akwarium : kto widział samicę z długimi płetwami????
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedz #218 : 2005-06-07, 22:16 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #219 : 2005-06-07, 22:29 »
Ładna musi być... nie oddawaj... :( Spróbuj jakoś zrobić fotki... :) To coś zobaczymy... ;)
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #220 : 2005-06-07, 23:50 »
nie oddaje
zobaczymy jak kupie samiczki (3-4)
czy będzie ganiać czy sie uspokoji
ale to dopiero za jakiś czas
może po 15 czerwca ;)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #221 : 2005-06-08, 00:00 »
Ja mam większą samiczkę i mniejszą. Ta duża ganiała małą jak ją tylko zobaczyła. Ale odkąd jest chłopak , ganiająca przeistoczyła się w ganianą , he...he...
Zapisane

ewcia.few

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #222 : 2005-06-09, 20:10 »
mam bojownika prawie pół roku , czytałam dużo w necie, książkach, albumach o tych rybach i żaden bojownik nie potrzebuje ani grzałki ani filtru  :) maja skrzela ale najczęściej podpływają do powierzczni wody i pobierają powietrze. ja mam bojownika w kuli wię c trudno było mi założyć jaki kolwiek sprzet i to zmobilizowałao mnie do  dowiedzenia sie coś o tej pięknej rybie.ale sklepu zadnego nie znam bo nie mieszkam w wawie
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #223 : 2005-06-09, 20:22 »
no nie wiem przeczytaj temat od początku
a)rybek nie trzyma sie w kuli :!!!:
b)bojownik musi mieć filtr i grzałkę
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #224 : 2005-06-09, 22:53 »
ewcia biedny ten twoj bojownik... Chyba masz jakieś przestazale informacje, bojownik MUSI miec kwadratowe akwatium, grzalke, filtr, BARDZO duzo roślinek!!!!!
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedz #224 : 2005-06-09, 22:53 »

Olka1992

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #225 : 2005-06-10, 08:30 »
mam bojownika prawie pół roku , czytałam dużo w necie, ksi±żkach, albumach o tych rybach i żaden bojownik nie potrzebuje ani grzałki ani filtru :) maja skrzela ale najczę¶ciej podpływaj± do powierzczni wody i pobieraj± powietrze. ja mam bojownika w kuli wię c trudno było mi założyć jaki kolwiek sprzet i to zmobilizowałao mnie do dowiedzenia sie co¶ o tej pięknej rybie.ale sklepu zadnego nie znam bo nie mieszkam w wawie

To musiałaś mieć jakieś bardzo przestarzałe książki :roll: Bojowniki jak wszystkie ryby potrzebują filtra i jak wszystkie ryby ciepłowodne potrzebują grzałki. Przy nich można za to zrezygnować z napowietrzacza, ponieważ oddychają one za pomocą labiryntu- pobierają tlen z powietrza. Z tego też powodu akwarium musi być szczelnie przykryte by temperatura powietrza nie różniła się zbytnio od temperatury wody- zbyt duża ich różnica może pwodować- zazwyczaj dla bojowników śmiertelne- przeziębienie labiryntu.

I po drugie- żadnej ryby nie można trzymać w kuli! Na forum było to roztrząsane już tysiące razy. Powinnaś sobie kupić akwarium prostokątne. Nie jest drogie (dużo tańsze niż kula), a znacznie podnosi komfort mieszkania dla ryby. Ponieważ bojowniki to niezbyt duże ryby 15l spokojnie wystarczy (oczywiście mowa tu o jednej sztuce)

Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #226 : 2005-06-10, 12:56 »
Aby bojowniczek był szczęśliwy powinien mieć temp. (co najmniej!!!)25 stopni . Więc grzałka jest raczej niezbędna. Natomiast co do reszty... przeczytaj ten temat od początku i np "Chcę mieć rybkę" a my nie będziemy musieli tego od początku wałkować. Miło, że trafiłaś na to forum, aby pomagać swojej rybce, ucząc się o niej i jej wymaganiach nowych rzeczy.
Pozdrawiam
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #227 : 2005-06-10, 13:29 »
ewcia, pokaż mi linki do tych stron... ja nie widziałam takich bzdur... to że oddycha powietrzem atmosferycznym nie oznacza, że nie ma wymagań... poczytaj tutejsze atki o kulach i n\bojownikach i nie wyskakuj z takimi herezjami następnym razem...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Leloo

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #228 : 2005-06-10, 13:52 »
takie kule nadaja sie tylko do hodowli roslinek....  napewno nie sa dla rybek... przynajmneij sie do tego nie nadaja....
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #229 : 2005-06-10, 13:56 »
Co Ty, Lelooooo????  Tylko do hodowli roślinek???? A wiesz jak ładnie wygląda kula wypełniona takimi kolorowymi świecącymi szlanymi kuleczkami w różnych kolorach???   Bardzo sprawdza się też jako wazon do bukietu peonii czy narcyzów... Można w niej trzymać piłeczki do ping-ponga czy tenisa...są rózne możliwości...
Zapisane

Dianulka

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #230 : 2005-06-10, 14:01 »
Ale miło by było gdyby tylko do "takich możliwości" były wykorzystywane :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedz #230 : 2005-06-10, 14:01 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #231 : 2005-06-10, 14:12 »
Może założymy wątek: do czego można wykorzystać szklaną kulkę? albo: co ładnie wygląda w kulce???
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #232 : 2005-06-10, 18:34 »
ale mi chodzilo do celow akawarystycznych i to jest jednyne co moze bcy tam zywe.... oprocz bakterrii
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Bojownik co i jak?????????
« Odpowiedź #233 : 2005-06-10, 21:21 »
No przecież to miał być dowcip....
Zapisane

Gadget

  • Gość
bojownik
« Odpowiedź #234 : 2005-06-21, 16:47 »
Witam, mam problem z moim bojownikiem, zauważyłam dziś, że cały czas unosi sie pod powierzchnią wody, tak jakby był napompowany.Może dopłynąć do dna akwarium ,ale zaraz go ciągnie ku powierzchni. I tak wisi dziś cały dzień :(
Zapisane

nokija

  • Gość
Odp: bojownik
« Odpowiedź #235 : 2005-06-21, 17:28 »
moze jest przejedzony
Zapisane

Gadget

  • Gość
Odp: bojownik
« Odpowiedź #236 : 2005-06-21, 17:55 »
Wprawdzie dałam mu dziś jeść ale wyjątkowo mało, czasem je więcej...
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: bojownik
« Odpowiedź #237 : 2005-06-21, 18:50 »
moze poprostu przy pobieraniu pokarmu nalykal sie za duzo powietrza.... moj kumpel tak mial z paletkami... jedan z nich przy jedzeniu nalykala sie tyle pokar mu ze dopuki nie zrobila kupki(wlasciwe wypuscial same babelki i troche kupki tez zrobila) to na boku lezala prawie pod powierzchnia wody...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: bojownik
« Odpowiedz #237 : 2005-06-21, 18:50 »

Gadget

  • Gość
Odp: bojownik
« Odpowiedź #238 : 2005-06-21, 22:06 »
Dzięki. będę cierpliwie czekać, bo strasznie sie przeraziłam jak zaczęła sie obracać na bok :shock: :shock: :( :(
Zapisane

nokija

  • Gość
bojownik.
« Odpowiedź #239 : 2005-06-21, 22:07 »
co bojownik lubi jesc?? I co nalezy mu podawac. Aaa no i mam jeszcze pytanie mam 2 molinezje sa ladniutkie ale strasznie duzo zalatwiaja swoje potrzeby na dzien jest tego hoho ho a jaki dlugie :lol: to normalne czy moze je przekarmiam?
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 28 zapytaniami.