Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Do dołu

Autor Wątek: Bojowniki  (Przeczytany 66567 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gadget

  • Gość
Odp: bojownik
« Odpowiedź #270 : 2005-07-26, 23:13 »
zasady równowagi biologicznej >>
Taaaak, to wszystko wyjaśnia...
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: bojownik
« Odpowiedź #271 : 2005-07-27, 13:39 »
Taaaak, to wszystko wyja¶nia...


domyslac sie nie umiesz :? wymieniasz cała wodę i rownowaga pojdzie gdzieś, te całe bakterie itd >> Tylko sie odlewa starej wody i wlewa sie swieza odstaną kranówkę
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: bojownik
« Odpowiedź #272 : 2005-07-27, 14:19 »
"A kiedyś dawałam mfc i po dwóch dniach woda wróciła do swojej barwy. Więc nie wiem, czy tylko   barwnik wciągnęło, czy też substancje czynne?"
To chyba było by dziwne jakby woda była niebieska, przecież on sie rozchodzi po całym akwa i jest nie wiedoczny, mylę się?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: bojownik
« Odpowiedz #272 : 2005-07-27, 14:19 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: bojownik
« Odpowiedź #273 : 2005-07-27, 15:02 »
mylisz się . Woda staje się niebieska. A po akryflawinie żółta
 :lol:
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: bojownik
« Odpowiedź #274 : 2005-07-27, 18:38 »
nie mam teraz czasu na długą wypowiedz, GADGET, ale akwarium, to nie tylko to co widzisz: roslinki, kamienie i rybki, ważne, a wręcz najwazniejsze w utrzymaniu akwarium jest to, czego nie widać!!!
chodzi o pozyteczne BAKTERIE, głównie na wkładzie filtra (dlatego myje się go w wodzie z akwa, nie z kranu), ale też w wodzie, do tego rozwijają się mikroskopijne pierwotniaki, ktore zjadają nadmiar bakterii (i te złe) a takze są np pokarmem dla narybku
Utrzymanie równowagi biologicznej jest tym trudniejsze, im mniejsze akwarium, a uwierz mi, ze wpuszczenie ryb do nieustabilizowanego akwa najczęściej kończy się ich chorobami, złym samopoczuciem i często śmiercią!


Raffy, pohamuj  się, na pewno sam nie chciałbyś byc tak traktowany. Na początku pewnie też nie wiedziałeś co i jak i po co!!!!

odnosnie kolorowej wody w akwa - najlepsze efekty miałam po  preparacie na pleśniawkę - sera mycopur - niesamowite wrażenie jak się go wlewa do wody i unoszą się takie jaskrawozółte chmury :P  a potem cała woda jaskrawa, rybki mają dyskotekę ;) ale po paru dniach włożyłam filtr węglowy i zrobił swoje
odnosnie tych tanich lekarstw - mam żle doswiadczenie bo barwnik (zielony, niebieski) krystalizował mi się na kamykach
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: bojownik
« Odpowiedź #275 : 2005-07-27, 20:45 »
Joj, to ile wy pakujecie tego... :shock: Ja wlewałam dużo i na upartego można było coś dostrzec...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: bojownik
« Odpowiedź #276 : 2005-07-27, 21:02 »
a u mnie jakieś choróbsko zdziesiątkowało bojki... :/
pojawiły sie problemy z pęcherzem pławnym i ze sporej hodowli zostały 4...
no cóż... wszystko co się narodziło, kiedyś odchodzi...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Gadget

  • Gość
Odp: bojownik
« Odpowiedź #277 : 2005-07-27, 21:28 »
Glorrria, bardzo dziękuje za odpowiedź  :)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: bojownik
« Odpowiedź #278 : 2005-07-28, 10:01 »
nie chcę zakładać nowego tematu z bojownikiem, więc napisze tutaj:
Mam samca bojownika i jedną żabke ( miałam 3 żabki ['] ) trzymam je w akwa 8 l. i tam jest dużo roślinek, kryjówek, kamyczków. i chciałabym kupić większe akwa dla nich, zbieram 50 litrów, ale dla innego narybku, czy lepiej kupić te 30 litrów i dokupic kilka samiczek bojownika? doradźcie mi... bo napewno do akwa 8 l. nie bede trzymac jednego bojownika, i ze 3, 4 samiczki i do tego żabke.. doradźcie mi :help:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: bojownik
« Odpowiedz #278 : 2005-07-28, 10:01 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: bojownik
« Odpowiedź #279 : 2005-07-29, 19:43 »
w 30 litrach tez 3 samiczek nie dodasz jesli zalezy Ci na dobru rybek...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: bojownik
« Odpowiedź #280 : 2005-07-30, 11:40 »
Ja myśle, ze najlepiej byłoby kupić tak ze 40l akwa, wpuścić bojki 1+4, karliki szponiaste (dokup jeszcze 2-3), Na dno z 5 kirysków i 3 otoski :)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: bojownik
« Odpowiedź #281 : 2005-07-30, 11:52 »

Veronika, bardzo dobra rada.  8)
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: bojownik
« Odpowiedź #282 : 2005-07-30, 12:39 »
Hejka ;) Niedawno miałam bojownika. Uh niedawno, gdzieś ponad 0.5 roku temu ;) Żył sobie z kiryskiem lamparcim i żył u mnie około 2 lat. Jak zdychał miał mało łusek, był już prawie bez kloru i miał malutko płetw. Coraz mniej jadł. Podejrzewam, że ze starości. Teraz mam kolejnego. Od 0.5 roku mieszka z moim kiryskiem, na początku sie nie lubili, ale jest ok. Trzyma się super, dlatego jestem skłonna wierzyć, ze przezyje tyle co poprzednik :wink: A gdy powiedziałam w zoologicznym, ile zyl moj boojoniwk nie chciano mi uwierzyc ;)
Zapisane

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: bojownik
« Odpowiedź #283 : 2005-07-30, 12:56 »
2 lata to zupełnie przeciętna długość życia bojownika, co do kiryska... są to rybki stadne i muszą żyć w grupie conajmniej  4-5 stuk, powinnaś stanowczo dokupic mu towarzystwo!
Po za tym, jak to ubywało bojownikowi łusek i płetw?? :shock: :/ U mnie bojowniki zdychające ze starości mały płetwy i łuski przez całe życie takie same, więc myśle, że twój bojownik nie umierał ze starości, tylko był na coś chory...
« Ostatnia zmiana: 2005-07-30, 12:58 autor Veronika Van Halen »
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: bojownik
« Odpowiedź #284 : 2005-07-30, 13:07 »
w dobrych warunkach bojki żyją 5-6 lat...
dwa lata to max życia dla ryby w kiepskich warunkach (mało kryjówek, kula i te sprawy...)

co do 40 litrów dla bojków, kirysków i otosków to troche mało...
kiryski to całkiem spore ryby jak na ten litrarz a mniejsze odmiany sa bardzo płochliwe i potrzebują większej grupy (8 sztuk minimum).
otoski to również ryby stadne więc 3 mogą sie niesojo czuć.
ilość bojowników ok
a na żabciach sie nie znam...

tym bardziej mówiąc o litrarzu trzeba pamiętać że te ryby potrzebują dużej ilości roślin i kryjówek, więc litrarz w rzeczywistości będzie duzo mniejszy...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: bojownik
« Odpowiedz #284 : 2005-07-30, 13:07 »

Vizsla

  • Gość
Odp: bojownik
« Odpowiedź #285 : 2005-07-30, 13:20 »
Moj tracil kolor i ten jego ogon, byl coraz bardziej wyblakly nie byl juz taki jak kiedys.
Dziwie sie, ze moj bojownik tyle przezyl. Kiedys mialam 30 litrowe akwarium, ale sie zbilo, kidy ryby byly w srodku. Polka sie przekrzywila i spadlo :/ Na szczescie ryby udalo sie uratowac... Choc bojownik byl w ciezkim stanie :/ Wyciagalam go ze szkiel, potem musialam jakies preaparty do wody wlewac, aby nic mu nie bylo.
Aha mam pytanie: Czy bojownik moze zyc w zgodzie z pozostalymi rybami? Tzn np. gurami. Wiem, ze z samczykiem swojej rasy nie moze ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-07-30, 18:54 autor Vizsla »
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: bojownik
« Odpowiedź #286 : 2005-07-30, 21:10 »
Ale jakie akwarium, Vizsla?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: bojownik
« Odpowiedź #287 : 2005-07-30, 21:52 »
u mnie z gurami przyjaźni się bardzo.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: bojownik
« Odpowiedź #288 : 2005-07-31, 10:46 »
Cytuj
Wiem, ze z samczykiem swojej rasy nie moze 
to powszechnie nieporozumienie... moze tylko z takimi z kubaczka to sporo roboty na poczatku... samce z jednego miotu żyja razem bez spięc i komplikacji większych niż w przypadku innych ryb.
u mnie panowie sobie krzywdy nie robili.
ale by połączyć dwa "kubeczkowe: samce potrzeba wiele cierpliwości, czasu i samozaparcia ;) ale jest to możliwe
a u mnie najbardziej agresywnymi rybami były bocje szara, które przerobiły mi bojownika na skrzydlicę.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: bojownik
« Odpowiedź #289 : 2005-07-31, 11:36 »
Widzieliście te stronkę, przecudnej urody? (Jak dla mnie tak ula wyglada na 5l, ale ok.)
http://doberman.project.imodus.pl/bojownik/
To pierwsze co mi wyskoczyło po wpisaniu bojownik... i tak jakiś początkujący wchodzi i czyta... :?

EDIT: Na trzeciej stronie w księdze gości autorce ktś zwórcił uwagę na błędy w tekście, ale jak widać nic to nie dało...
« Ostatnia zmiana: 2005-07-31, 11:39 autor charon »
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: bojownik
« Odpowiedź #290 : 2005-07-31, 12:44 »
no, właśnie oglądnęłam...znowu bojek w kulce...to powinno być karalne...dlaczego ci sami ludzie nie wpadają na pomysły, żeby psa trzymać w klatce? Przecież to to samo.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: bojownik
« Odpowiedz #290 : 2005-07-31, 12:44 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: bojownik
« Odpowiedź #291 : 2005-07-31, 17:41 »
większość osób na krytykę reaguje albo ignorem albo agresją - to tak jakbyś wyczekiwała na jakiś odzew.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: bojownik
« Odpowiedź #292 : 2005-07-31, 17:43 »
No, zależy jak się zwórci do człowieka... Jeśli się zareaguje agresywnie i zacznei wyzywałł to wiadomo jaka będzie odpowiedź, trzeba być delikatnym... ;)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: bojownik
« Odpowiedź #293 : 2005-07-31, 17:45 »
  Mówiłam, że na krytykę a nie na wyzywanie - ale nie róbmy off'a.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: bojownik
« Odpowiedź #294 : 2005-07-31, 18:34 »
No, ale często krytyka formuowiczów tak właśnie wygląda... ;) Dobra, koniec off'a... :P
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: bojownik
« Odpowiedź #295 : 2005-07-31, 21:36 »
Nefra... dużo zalezy od człowieka...
jeśli zalezy tej osobie na dobru zwierzaka to się zainteresuje, a czy odezwie to drugorzedowa sprawa... kilkakrotnie takie działania dały porządany efekt wiec dlaczego zakładać że tym razem będzie inaczej? a nawet jak się nie odezwie to mi nic do tego...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: bojownik
« Odpowiedź #296 : 2005-08-01, 10:40 »
wiecie co, wole kupic akwa 50, 60 litrów dla dobra tych rybek ;) Veronoca, dobry pomysł z inną obstawą ;) tzreba pamiętac że mam jescze jedną żabke. bo dwie odeszły ['] uzbierałam nawet dużą sume, mam narazie 120 zł i dalej zbieram :mrgreen: co dobojka to mało zyje 2 lata...  mój bojek już żyje 1 rok :] oczywiście ze mną, jak go kupiłam to był mniejszy niz teraz :mrgreen:
Zapisane

ANGELOS

  • Gość
Odp: bojownik
« Odpowiedź #297 : 2005-08-07, 23:55 »
bojownik poprostu ma przewietrzony (za bardzo napompowany) pecherz z powietrzem wystepuje to glownie przez brudna wode pozdrawiam angelos
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: bojownik
« Odpowiedz #297 : 2005-08-07, 23:55 »

Sidhe

  • Gość
Odp: bojownik.
« Odpowiedź #298 : 2005-08-14, 15:32 »
Ja swojego karmie tylko żywym pokarmem. Do innego nawet nie podpłynie :]
Zapisane

Akane

  • Gość
Odp: bojownik.
« Odpowiedź #299 : 2005-08-19, 12:53 »
Mój bojownik je karmę TetraMint czy jakoś tak. To dobrze?? A tak co do bojowników, to jak długo one żyją??
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 32 zapytaniami.