Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nadwaga  (Przeczytany 6124 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Nadwaga
« : 2011-07-07, 20:05 »
Mój pies ma nadwage...waży 71kg. Mój wet mówi że to za dużo no i ma rację bo czytałam że rottweiler powinien ważyć 60kg. Nie chce żeby pies zmarł mi na zawał albo rozchorował się. Tylko nie bardzo wiem jak go odchudzić, ponieważ wydaje mi się że wcale nie je za dużo i na brak ruchu też nie może narzekać. Co mam zrobić?
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #1 : 2011-07-07, 20:10 »
najlepiej zmniejsz mu racje zywnosciowe o pol. nie iwemile razy mu dajesz jesc ja swojej dwa razy rano i po przyjsciu z pracy. i pamietaj zadnych psich ciasteczek u weta mozna kupic przysma royala gdzie jeden ma 3 kcl my z mezem mowimy na to tic tac.
i jak najwiecej ruchu przydal by si jeden godzinny spacer albo dwa pol godzinne
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #2 : 2011-07-07, 20:19 »
Spacerujemy więcej aniż godzinę dziennie. Poza tym biega do woli po ogrodzie a bardzo to lubi. Karmie go 3razy dziennie bo inaczej zjada moim pozostałym psom. Poza tym jest dokarmiany przez domowników,którzy częstują go różnymi rzeczami,również słodyczami. Powtarzałam im już tyle razy żeby tego nie robili... Ręce opadają.   
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Forum Zwierzaki

Odp: Nadwaga
« Odpowiedz #2 : 2011-07-07, 20:19 »

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #3 : 2011-07-07, 22:04 »
no  to wiemy w czym problem w dokrmianiu!!! jesli nie masz wplywu na domownkiow to radze Ci zmniejszyc mu porcje z kazdego posilku odejmuj 1/4
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #4 : 2011-07-07, 22:46 »
1) Postaraj się porozmawiać z domownikami o dokarmianiu. Wiem, że to nie jest prosta sprawa, sama mam ten problem u siebie - nie da się ich zmusić do niedokarmiania... Jeżeli nie uda się osiągnąć kompromisu to na stałe zmniejsz psu dzienną dawkę o mniej więcej 5-10%
2) Jeżeli to tylko możliwe karm pozostałe psy w oddzielnym pomieszczeniu, żeby ten z nadwagą nie mógł im podbierać, w przeciwnym razie cała praca pójdzie na marne...
3) Jeżeli masz możliwość, to przestaw psa (przynajmniej tymczasowo) na karmę dla psów otyłych, jeżeli takiej możliwości nie ma to sprawdź na opakowaniu ile Twój pies powinien dostawać dziennie karmy (bierz pod uwagę to ile pies powinien ważyć, a nie ile waży, czyli sprawdzasz dla 60kg, a nie 70). Jeżeli do tej pory psiak dostawał więcej to początkowo spróbuj zmniejszyć mu porcję do "zalecanej". Jeżeli dostawał zgodnie z informacją na opakowaniu zmniejsz mu o jakieś 20% (przy odchudzaniu zmniejsza się dzienną porcję max o 30%, Twój pies ma nadwagę, ale tragedii jeszcze nie ma ;)). Jeżeli nie uda się uniknąć dokarmiania zmniejsz porcję o kolejne 5-10% (zgodnie z tym co pisałam w 1 punkcie ;))
4) Pamiętaj o stawach - nie zmuszaj psa do biegania a już tym bardziej do skakania, bo może się to źle skończyć... Oczywiście nie ma co przesadzać też w drugą stronę - spacery są jak najbardziej wskazane :)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #5 : 2011-07-07, 23:05 »
Wstaw fotke - rotki też sa róznej budowy : drobniejsze i bardziej masywne. Moze Twoj wcale nie jest za gruby. Ja mialam  ON-ke , ktora byla tak mocnej budowy, ze wazyla 50 kg i wcale nie byla otyla. A ON-ki ważą przecietnie 35-40kg.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #6 : 2011-07-08, 07:22 »
Głównym dokarmiaczem jest mój ojciec, a do niego nie trafiają żadne argumenty, bo zawsze jest "jak zje trochę to mu nie zaszkodzi" i ostatnio zaszkodziło. Ojciec dał mu kawałek ziemniaka i pies cały dzień wymiotował. Ręce opadają. Gdy tylko ojciec usiadzie do obiadu pies siedzi obok stołu i szczeka, póki czegoś nie dostanie. A o słodyczach to już się nawet nie mówi. Gdy tylko usłyszy szelest papierka od razu jest szczekanie i wymuszanie. Ostatnio nawet zabrał lizaka mojemu 4-letniemu bratankowi. 
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #7 : 2011-07-08, 12:50 »
No to Twoje odchudzanie psu na bude zda się.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #8 : 2011-07-08, 12:55 »
No właśnie w tym jest problem. Teraz wyjechałam z chłopakiem w góry na kilka dni. Musielismy zabrać jego psy,a moje zostały z rodzicami. Ciekawe ile killer będzie ważył po moim powrocie...
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Forum Zwierzaki

Odp: Nadwaga
« Odpowiedz #8 : 2011-07-08, 12:55 »

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #9 : 2011-07-08, 13:31 »
pies nie trawi ziemniaków, masz tu liste produktów ktore sa szkodliwe dla psów a nie które smiertelne, jestem pewne ze bedziesz zdziwiona:
czekolada !!! niewolno
kakao, cebula i wszystko pochodne, ser zolty, winogrono, i nie pamietam czy surowa wolowina czy wieprzowina moze ktos pamieta to podzuci
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #10 : 2011-07-08, 13:49 »
Ja wiem że pies nie trawi ziemniaków. Nigdy nie dawałam tego żadnemu mojemu psu,ale nic nie poradzę że mój ojciec wie lepiej. Mój Pies z warzyw je tylko marchewkę
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #11 : 2011-07-08, 16:37 »
Bzdura z tymi ziemniakami , teraz coraz wiecej karm dla psow zawiera oprocz bialka zwierzęcego takze ziemniaki , zamiast zbóż .
Mojej mamy suczka uwielbiala surowe i jej nie szkodzily, moje psiury kochaja puree ze smietana i z maslem byle świeże .
Zgadzam się ze niepolecane sa winogrona, rosliny cebulowe, kapustne i czekolada. Choc malenki kawaleczek duzemu psu nie zaszkodzi. Wolowina- jak najbardziej. Ostroznie z wieprzowina z powodu ewentualnego zagrozenia choroba Aujeszkyego.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #12 : 2011-07-08, 16:48 »
Mój pies kocha gotowany ryż i marchewkę wymieszany z surowym mięsem. Oprócz tego je frolic(wiem beznadziejna karma,która praktycznie nie popada żadnych wartości odżywczych,ale innej nie chce),pije mleko,wodę i kocha różnego rodzaju przekąski. Je także owoce. Najbardziej lubi jabłka ale dostaje ich bardzo mało bo wiem że nie są najzdrowsze poza tym wiśnie,czeresnie...  No i surowe jaja
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #13 : 2011-07-08, 17:03 »
diuna to nie bzdura pies nie trawi ziemniakow , przetworzone rozdrobnione itp tak ale calych nie

moja dinka tez lubi jajka ale podobno psy nie powinny jesc bialka :hmn: tylko zoltko, ale ze ja nie lubie bialka to swojej zawsze rozgniatam i daje ;p
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #14 : 2011-07-08, 18:29 »
Co ty mówisz? Pierwsze słyszę z tymi białkami... Mój pies bardzo lubi całe jajka i chyba mu to służy bo ma piękna,błyszczącą sierść. Nie zauważyłam żeby mu zaszkodziło,a jest bardzo delikatny. Kiedy mój tata poczęstuje go czymś nieodpowiednim dla niego to potem są wymioty
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Forum Zwierzaki

Odp: Nadwaga
« Odpowiedz #14 : 2011-07-08, 18:29 »

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #15 : 2011-07-08, 19:36 »
Co ty mówisz? Pierwsze słyszę z tymi białkami... Mój pies bardzo lubi całe jajka i chyba mu to służy bo ma piękna,błyszczącą sierść. Nie zauważyłam żeby mu zaszkodziło,a jest bardzo delikatny. Kiedy mój tata poczęstuje go czymś nieodpowiednim dla niego to potem są wymioty

dokladnie ja to slyszalam z niepotwierdzonych zrodeł dlatego pzymknelam na to oko i tak jak napisalam daje mojej niuni bo ona to uwielbia
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #16 : 2011-07-08, 23:13 »
żółtko dla psa jest super - to bomba witaminowa, ale bialko surowe naprawdę psu nie sluzy :
"Jajka - surowe białko jaja blokuje przyswajanie witaminy H, zawiera Avidyne ta z kolei faktycznie unieczynnia biotyne. gotowanie lub inna obrobka termiczna dezaktywuje avidyne ponadto bialko gotowane jest doskonale trawione i nie powoduje biegunek. Poza tym jaja sa doskonalym zrodlem wit a, d, c, i innych skladnikow pokarmowych, "
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

kuchniapupila.pl

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #17 : 2016-02-11, 15:42 »
Mój pies ma nadwage...waży 71kg. Mój wet mówi że to za dużo no i ma rację bo czytałam że rottweiler powinien ważyć 60kg. Nie chce żeby pies zmarł mi na zawał albo rozchorował się. Tylko nie bardzo wiem jak go odchudzić, ponieważ wydaje mi się że wcale nie je za dużo i na brak ruchu też nie może narzekać. Co mam zrobić?
Witam, proponuje kuracje odchudzającą
Hill's Canine Metabolic

Odchudzanie bez głodzenia, u 96% psów w ciągu 2 miesięcy spadła masa ciała w warunkach domowych, 90% psów zakończyło z powodzeniem program odchudzania

- Precyzyjne odmierzanie porcji karmy nie jest już aż tak istotne

- Klinicznie potwierdzono, że pozwala na uniknięcie przyrostu masy ciała po zakończeniu programu odchudzania

Skontaktuj się z nami, udzielimy Ci dodatkowych informacji i wskazówek dotyczących odchudzania Twojego psa, a na hasło forum zwierzaki.org dostaniesz rabat.
Zapisane

Kostek32

  • *
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #18 : 2016-08-20, 12:25 »
Może rozdzielaj psy na karmienie, tak żeby ten z nadwagą nie miał możliwości zjeść pozostałym. Choć 3 razy dziennie to nie wydaje się dużo.
Zapisane

maniek112

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #19 : 2017-03-18, 19:33 »
a może jakość jedzenia jest problemem? Skoro nie je jakoś nadmiernie i ma ruch to po prostu zmień mu karmę. Na pewno im bardziej naturalna, bez soi, kukurydzy i glutenu tym lepiej. Zacznij podawać mu sancani - ma same naturalne składniki, nie będzie "napychać" psa
Zapisane

Petshooop

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nadwaga
« Odpowiedź #20 : 2017-05-08, 13:06 »
Myślę, że autorka już dawno rozwiązała ten problem, nie mniej jednak warto doprecyzować- problem z nadwagą jest w chwili obecnej bardzo powszechny u zwierząt, warto kontrolować wagę pupila na bieżąco i konsultować ją z weterynarzem, który powie jakich produktów unikać a co podawać psu. Druga kwestia to właśnie karma i musimy zadbać o jej wysoką jakość, bogactwo w witaminy i pierwiastki.  Możecie liczyć na naszą pomoc podczas wyboru, właśnie tym zajmujemy się na co dzień.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nadwaga
« Odpowiedz #20 : 2017-05-08, 13:06 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 31 zapytaniami.