Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Wasze propozycje  (Przeczytany 4478 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Edi

  • Gość
Wasze propozycje
« Odpowiedź #30 : 2005-02-11, 20:43 »
Cytuj
Trzymam go w dośc dużym akwarium


Akwarium czyli terrarium czy akwarium?Ma świetlówkę UV i lampkę do ogrzewania?Jeśli to akwarium to,jak ktoś wspomniał wcześniej,będą problemy z dobrą wentylacją.

Cytuj
W zimie jest przyzwyczajony aby spać.


Tzn?W jakich warunkach?Ma zimownik czy śpi w akwarium?

Cytuj
Na noc wkładamy go do sporej wielkości miednicy z sałatą


Nie bardzo rozumiem,dlaczego co noc(w ogóle dlaczego)?I w jakim celu w miednicy jest sałata?

Cytuj
Do jedzenia dostaje jabłka, sałate, marchew.


Do tego można dodać cykorię,kiełki,troszkę ogórka itp.Dobrze jest posypywać jedzenie sepią(do kupienia w zoologiku).Sałaty nie podawaj bo dla żółwi nie jest zbyt dobrym pokarmem.
Pozdrawiam
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Wasze propozycje
« Odpowiedź #31 : 2005-02-11, 20:51 »
Edi - żółwia mam juz długo, wiem co mu jest potrzebne i jak o niego zadbać. Ale dzięki za radę.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Wasze propozycje
« Odpowiedź #32 : 2005-02-11, 21:52 »
Ja bym Ci mimo wszystko polecala szczurka lub kroliczka. To sa zwierzeta rzeczywiscie kontaktowe. A ich kupno i utrzymanie sa duuuuuuzo tansze niz gada.
Jesli chodzi o zapach, to nie bedzie problemu, jesli bedziesz odpowiednio czesto sprzatac.
A problemu z psami nie widze - chyba ten nowy zwierzak nie bedzie razem z nimi biegal, tylko siedzial w swojej klatce? A podczas jego spacerow zamyka sie drzwi od pokoju i tyle.

Cytuj

Co do patyczaków to jakos przestały mnie fascynować ponieważ mój nie ruszał się cały dzień - tylko w nocy się przemieszczał...

Przy takim podejsciu to wiekszosc zwierzat terraryjnych tez Ci sie raz dwa znudzi.

A porad Eda tak od razu nie olewaj, bo sie zna na rzeczy. To, ze Twoj zolw przezyl te 8 lat u Ciebie, to nie znaczy, ze ma dobre warunki. To sa po prostu bardzo wytrzymale zwierzeta.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wasze propozycje
« Odpowiedz #32 : 2005-02-11, 21:52 »

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Wasze propozycje
« Odpowiedź #33 : 2005-02-11, 22:33 »
A czy ja olewam jego rady? Jeśli chodzi o to dlaczego wkładamy go do miednicy to ja odpowiadam - ponieważ na działkach gdzie żółwik się "wypasa" są koty i boje sie o Milusia. A jeśli już gadamy o zółwiach to takie pytanko mam do Was - od czego robią się tak zwane "dziubki" u żółwi i w jaki sposób im zapobiegać? I czy lepiej dawać żółwikowi karme dla żółwi lądowych czy ważywa i owoce?
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Wasze propozycje
« Odpowiedź #34 : 2005-02-12, 21:46 »
Ja jestem bardziej za szczurkiem bo one są kochane i mogą chodzić i spać na Tobie a króliczek w chodzeniu po ramionach przegrywa   ;)
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Wasze propozycje
« Odpowiedź #35 : 2005-02-12, 23:07 »
Niestety ale nie moge mieć szczura ponieważ tata się nie zgadza bo mu się kojarzy z takimi wielkimi, śmierdzącymi szczurami :(  A po za tym psy, psy , psy...
Znalazłam fajną stronkę www.biofil.pl
Zapisane

Edi

  • Gość
Wasze propozycje
« Odpowiedź #36 : 2005-02-12, 23:51 »
Cytuj
żółwia mam juz długo, wiem co mu jest potrzebne i jak o niego zadbać.


...tymczasem w jego "menu" podajesz sałatę a tak wiele się ostatnio mówi,że jest ona dla żółwi bardziej szkodliwa niż zdrowa.Owszem,w każdej niemal książce o hodowli żółwi jest ona przedstawiana jako jeden z właściwych składników pokarmu ale są to informacje nieaktualne(podobnie jak wiele innych) a które pojawiają się nawet w niedawno wydanych książkach.Ty masz dostęp do internetu a tu znajdziesz (niemal) wszystko, a na pewno tu nowe informacje pojawiają się najszybciej.Tobie jednak nie chciało się nawet przeszukać stron,które zostały polecone jako dobre źródło informacji.

Cytuj
Jeśli chodzi o to dlaczego wkładamy go do miednicy


A powinnaś wiedzieć,że żółw stepowy potrzebuje mieć możliwość zagrzebania się w ziemi.Właśnie ten gatunek kopie długie i głębokie podziemne korytarze.Tam spędza czas,gdy na zewnątrz panują niekorzystne warunki,tam też śpi w nocy.Zakopany czuje się bezpiecznie i to jest ważne.Miednica takiego bezpieczeństwa mu nie zapewni.

Cytuj
od czego robią się tak zwane "dziubki" u żółwi i w jaki sposób im zapobiegać?


Chodzi Ci o przerośnięty dziób?To normalne- żółwie trzymane w domach nie mają możliwości ścierania sobie listw rogowych(tworzących dziób) bo najczęściej pokarm jaki im dajemy jest przez nas rozdrobniony,tak,że żółw nie musi się z nim "męczyć".Można mu podawać grubsze plasterki marchewki,cykorię w całości a nie pojedyncze listki itp. ale generalnie to nie zapobiegnie przerostowi a jedynie przedłuży czas w jakim to nastąpi.Wtedy trzeba wybrać się do weterynarza,który wyrówna przerośnięty dziób.Jeden z moich żółwi jakby wyczuwa gdy zbliża się ten "zabieg"-chowa się cały,przednimi łapami szczelnie zamyka dostęp do głowy.Nic go nie zmusi do wystawienia jej-trzeba sposobu(a przy tym cierpliwości).Nie każdy weterynarz umie sobie z tym poradzić-sama siła nic tu nie da,zwierze tylko się stresuje a jest silne,więc łatwo się nie poddaje.

Cytuj
I czy lepiej dawać żółwikowi karme dla żółwi lądowych czy ważywa i owoce?


(na jednym z forów,na stronie podanej wcześniej jest ciekawy artykuł o żywieniu żółwi lądowych)
Zdania są podzielone czy należy podawać gotową karmę żółwiom czy jest to zbędne.Na pewno nie można tego traktować jako danie główne,jedynie jako dodatek.Dobrze jest popatrzeć jaki jest skład takiej karmy.W lecie podstawą żywienia powinny być rośliny,które znajdziesz na łąkach,w parkach itp.Mlecz,babki itd.Wtedy co jakiś czas warzywa.W zimie warzywa podawane są częściej.Owoce raczej jako dodatek,niezależnie od pory roku,choć nie wykluczaj ich całkowicie.
W ogóle jeśli chodzi o zasady żywienia to temat ciągle się zmieniający,i dopiero tu,w internecie można znaleźć informacje potwierdzone i sprawdzone.
Pozdrawiam
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Wasze propozycje
« Odpowiedź #37 : 2005-02-13, 10:42 »
Dzięki za oświecenie. Kiedyś od kogoś usłyszałam że żłówiom powinno się sparować skorupę...tylko nie wiem czym :(  Czy Ty swoim żółwikom robisz jakieś zabiegi kosmetyczne?
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Wasze propozycje
« Odpowiedź #38 : 2005-02-13, 15:17 »
Ariva, doprawdy, juz nawet w tym temacie podpowiadano Ci, gdzie szukac informacji, nie wspominajac juz o tym, ze gdyby chcialo Ci sie przeszukac kilka stron w tym dziale, to znalazlabys odpowiedzi na swoje pytania. Pisalismy juz sporo o karmieniu i pielegnacji zolwi ladowych.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wasze propozycje
« Odpowiedz #38 : 2005-02-13, 15:17 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Wasze propozycje
« Odpowiedź #39 : 2005-02-13, 16:07 »
ariva, nie ma tanich gadow.. nic na sile
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Wasze propozycje
« Odpowiedź #40 : 2005-02-13, 17:52 »
Wiem że nic na siłę...i wiem, że muszę naparwdę dużo poczytać o gadach, aby dobrać jakiegoś, który pasowałby mi. Przez pare miechów postudiuje literature o gadach i wtedy coś wybiorę, bo sam wygląd zwierzaka się nie liczy, lecz także warunki jakie trzeba mu zapenić, aby dobrze się czuł. Jeżeli nie znajdę zwierzaka, któremu mogłabym zapewnić wspaniałe warunki do życia to zrezygnuje z kupna gada, bo wole aby miał lepszy dom niż żeby męczył się u mnie. Zdaje sobie sprawę, że to duży obowiązek, duże koszty i trzeba poświęcić troche czasu swojemu pupilowi. Pewnie Wam się wydaje, że to jest zwykła zachcianka, kaprys, mieć gada w moim przypadku, ale te zwierzęta mnie fascynują i kiedy przechodzę koło zoologika z takimi zwierzętami to muszę zobaczyć co tym razem jest.  Najwyżej poczekam kilka lat, przeczytam wszytskie książki, przeglądne wszytskie strony w necie i wtedy coś wybiorę (wtedy już będę miała więcej kasy).

Pozdrawiam.
Zapisane

GEKON

  • Gość
Wasze propozycje
« Odpowiedź #41 : 2005-02-13, 18:22 »
Ja zakochałem się w Gekonach Murwych chciałem je bardzo kupić ale nie miałem kasy na nie.Na początku musiałem o nich poczytać co jedzą i takie różnie informacje uzbierałem trochę pieniążków kupiłęm terrarium potem je użądziłem no i jak już terrarium było to zbierałem kase na  Gekony ;) .Kupiłem Gekony i je teraz trzymam... Na początku trzeba wszystko dokładnie przemyśleć... ;)
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Wasze propozycje
« Odpowiedź #42 : 2005-02-14, 14:17 »
Cytat: Ariva
Kiedyś od kogoś usłyszałam że żłówiom powinno się sparować skorupę...tylko nie wiem czym :(  Czy Ty swoim żółwikom robisz jakieś zabiegi kosmetyczne?


Skorupę można smarować mniej więcej raz na miesiąc wazelinom. Ja to robię zawsze po kąpieli.
Co do zabiegów kosmetycznych - no to kąpiele (o ile je można do tego zaliczyć), obcinanie (piłowanie) pazurów i przerośniętego dzioba (zadanie dla weterynarza).

EDIT:
Poza tym, gdybyś weszła na forum terrarystyki albo terrarium, wszystko byś wiedziała. No i jak w ogóle śmiesz powiedzieć, że masz długo żółwia i umiesz się nim zajmować, po czym zadajesz pytanie jak go pielęgnować?
Zapisane

Kaja

  • Gość
Re: Wasze propozycje
« Odpowiedź #43 : 2005-02-26, 20:27 »
Cytat: Ariva
mam dwa psy i żółwia lecz czegoś mi dalej brak. Ostatnio byłam w sklepie zoologicznym i zakochałam się w gadach.


Ariva a czym według Ciebie są żółwie??
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 24 zapytaniami.