Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Przechadzki po pokoju ;-)  (Przeczytany 3676 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wiedźma

  • Gość
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #30 : 2005-04-08, 15:58 »
Wiadomo, ze im wieksze, tym lepsze...
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #31 : 2005-04-09, 15:28 »
Cytat: Wiedźma
Wiadomo, ze im wieksze, tym lepsze...


Dla niektórych najważniejsze są dane książkowe, a one czasami zniżają się do sadystycznych wręcz przekonań...
Zapisane

renat

  • Gość
Odp: Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #32 : 2005-05-05, 21:37 »
Mojego żółwia mam od tygodnia a od dzisiaj ma swoj "domek" i jest nieszczęsliwy. tez powiedzieli mi w sklepie, ze moze mieszkać na podłodz ale tylę się o tym naczytałam, ze kupiłam terrarium i co dalej? Zrobił się płochliwy nie chce jeśc, drapie i do tego załatwia się w nim, czego wcześniej nie robil (wypróżnia się w wodzie, do której ma dostęp codziennie). Nie wiem jak żył wcześniej bo ma 10 lat a u mnie jak wspomiałam jest od tygodnia. A do tego nie chce jeśc z miseczki jedynie z ręki. Widać, że jest oswojony bo biegnie do ludzi, wystawia główkę i podszczypuje w nogawki. Pomocy !!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedz #32 : 2005-05-05, 21:37 »

Edi

  • Gość
Odp: Przechadzki po pokoju ;-)
« Odpowiedź #33 : 2005-05-07, 00:37 »
Witam

Cytuj
tez powiedzieli mi w sklepie, ze moze mieszkać na podłodz

Bez komentarza...fachowcy...

Cytuj
ale tylę się o tym naczytałam, ze kupiłam terrarium

 :)

Cytuj
Zrobił się płochliwy nie chce jeśc, drapie i do tego załatwia się w nim, czego wcześniej nie robil (wypróżnia się w wodzie, do której ma dostęp codziennie).

Może być kilka powodów dlaczego żółw jest niespokojny:
- to terrarium jest dla niego nowym miejscem, nowym domem. Nie zna jeszcze tego otoczenia, więc czuje się niepewnie. Daj mu czas, musi się do terrarium przyzwyczaić
- może terrarium jest zbyt małe a żółw chce iść dalej i dalej...  ;)
- jeśli terrarium jest szklane to żółw może czuć się zagrożony- wokół wolna przestrzeń. Możesz tył terrarium i jedną ze ścian bocznych okleić czymś, tak by dać żółwiowi poczucie bezpieczeństwa. Jeśli żółw będzie miał możliwość zakopywania się to sam zbuduje sobie norkę, która równocześnie będzie jego schronieniem.
Nie wiem czy dobrze rozumiem to jak on się załatwia- tzn. wcześniej wysadzałaś go do miski i w trakcie kąpieli się wypróżniał? Kąpiele są potrzebne ale raczej nie codziennie- ciągłe wyciąganie żółwia stresuje go. Raz w tygodniu wystarczy(soczysty pokarm zapewni odpowiednią ilość wody), co nie znaczy jednak, żeby z kąpieli rezygnować. A to, że wypróżnia się w terrarium to normalne  :) Nie ma w tym nic dziwnego czy niepokojącego.

Cytuj
A do tego nie chce jeśc z miseczki jedynie z ręki.

Musisz być cierpliwa. Żół przyzwyczai się do tego, że pokarm pobiera się z miski, to może potrwać dłużej więc ratuje Cię tylko cierpliwość. Spróbuj żółwia zachęcić podaniem mu pokarmu z ręki a dalej podsuń miskę. Nie zje od razu to nic, może za którymś razem spróbuje, choćby z ciekawości. Teraz jest mniejszy problem, wystarczy nazbierać roślinek z łąki i wrzucić je do terrarium- głodnemu żółwiowi nie trzeba mówić co powinien z tym zrobić  ;)

Cytuj
Widać, że jest oswojony bo biegnie do ludzi

Najczęściej żółw kojarzy- ktoś się zbliża, będzie jedzenie  :essen:

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 2005-05-07, 00:41 autor Edi »
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 24 zapytaniami.