Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pająki  (Przeczytany 14410 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xPATRYCJAx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14
Pająki
« : 2007-11-21, 18:03 »
Juz od dawna myślałam aby kupić sobie pajaka( wcześiej ich nigdy nie hodowałam) ale raz moi rodzice nie chce się zgodzić na to!! Może wy znacie jakies mocne argumenty na to aby ich przekonać!?!?! I jeszcze jedno pytanie jakie sa najłagodniejsze pająki?!?!
Zapisane
Naprawde jaka jestem, nie wie nikt...

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Pająki
« Odpowiedź #1 : 2007-11-24, 00:10 »
ptaszniki i czarne wdowy polecam bardzo łagodne ;)
Zapisane

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Pająki
« Odpowiedź #2 : 2007-11-24, 07:57 »
Tak,polecaj dziecku czarną wdowe,bardzo mądrze. :/
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Forum Zwierzaki

Odp: Pająki
« Odpowiedz #2 : 2007-11-24, 07:57 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Pająki
« Odpowiedź #3 : 2007-11-24, 17:10 »
Szkoda się przejmować- osobnik chciał się zapewne popisa
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

suchy

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pająki
« Odpowiedź #4 : 2008-05-13, 15:20 »
zgadzam sie z Fatty ...Brachypelma albopilosum bedzie na poczatek najlepszy sam chodowalem swego czasu 11 kedziorow ;] na allegro kupisz takiego L3 (liczba wylinek) za 5zł ...pajak tak spokojny ze nie balem sie dac go 7 letniej siostrze na reke :P

Mała rada na poczatek, jesli zdecydujesz sie na kupno to dowiedz sie o nim jak najwiecej, jakie musi miec warunki zeby mu sie dobrze zylo i uwazaj bo hodowanie ptasznikow uzaleznia ;>
Zapisane

skorpek

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pająki
« Odpowiedź #5 : 2008-07-12, 13:30 »
Juz od dawna myślałam aby kupić sobie pajaka( wcześiej ich nigdy nie hodowałam) ale raz moi rodzice nie chce się zgodzić na to!! Może wy znacie jakies mocne argumenty na to aby ich przekonać!?!?! I jeszcze jedno pytanie jakie sa najłagodniejsze pająki?!?!
kedziorek na poczatek jest ok :D no i popieram we wszystkim co pisze suchy czytaj duzo na temat pajakow zanim je kupisz tu masz opis kedziora http://www.terrarium.com.pl/zobacz/brachypelma-albopilosum-191.html
Zapisane

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Pająki
« Odpowiedź #6 : 2008-07-12, 19:17 »
Hm, kędziorek jak najbardziej, ale nie L3... To jeszcze nie jest powolny, spokojny pajączek - potrafi być naprawdę szybki;) Ja zaczynałam od L7/8 i nie było żadnych problemów :]

Argumenty?
- Utrzymanie pająka kosztuje niewiele (włókno kokosowe można kupić za 5zł, starcza na bardzo długo, karmówka - świerszcze - też droga nie jest i nie kupuje się tego wiele jak dla jednego ptasznika)
- Ptasznik nie hałasuje, nie brudzi, nie zauważy się wogóle jego obecności w domu ;)
- Nie jest to tak niebezpieczny zwierzak, jak się ludziom zazwyczaj wydaje - jad nie zrobi krzywdy człowiekowi (chyba, że ma wyjątkowego pecha i jest uczulony; nie mówię już o tym, że kędziora praktycznie nie da się do ataku sprowokować;) )
Hm, więcej nie przychodzi mi do głowy... Powodzenia :D I nie kupuj ptasznika w zoologu/na allegro tylko poszukaj np. na odpowiednich forach hodowców z Twojej okolicy...
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

93dn93

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pająki
« Odpowiedź #7 : 2008-08-08, 16:32 »
Jak rodzice się nie chcieli zgodzić na wężą, zarzuciłam im, że nie spełniają moich marzeń i że mają gdzieś moje hobby! No i na moich to podziałało!
Wytłumacz, że pająk to nie tylko włochate, odrażające stworzonko!
Ptaszniki są najlepiej się sprawdzają w hodowli.
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Pająki
« Odpowiedź #8 : 2008-08-14, 14:23 »
zgadzam sie z Fatty ...Brachypelma albopilosum bedzie na poczatek najlepszy sam chodowalem swego czasu 11 kedziorow ;] na allegro kupisz takiego L3 (liczba wylinek) za 5zł ...pajak tak spokojny ze nie balem sie dac go 7 letniej siostrze na reke :P

Mała rada na poczatek, jesli zdecydujesz sie na kupno to dowiedz sie o nim jak najwiecej, jakie musi miec warunki zeby mu sie dobrze zylo i uwazaj bo hodowanie ptasznikow uzaleznia ;>

Bardzo mądre.... Jaki widzisz sens w braniu ptasznikow na ręke?

Pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pająki
« Odpowiedz #8 : 2008-08-14, 14:23 »

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Pająki
« Odpowiedź #9 : 2008-08-14, 23:12 »
To już jest, że tak powiem, "kwestia indywidualna". Rozsądny terrarysta nie weźmie np. Avicularii czy murinusa na rękę, ale np. kędzior...? Sama czasem (ale jednak rzadko), chwytam swoją samicę - czy to trzeba terra sprzątnąć, czy nawilżyć... Kiedy pająka się delikatnie zagoni na rozłożoną dłoń i powoli podniesie, nawet się nie ruszy. Po prostu nie 'wie', że ręka to ręka, tylko coś, na czym stoi wszystkimi ośmioma nogami ;) Aczkolwiek jeśli na ręce zostaną nawet pojedyncze włoski parzące, przyjemne to nie jest ;]

Ale dawanie na rękę siedmioletniemu dziecku...? Nie bałeś się, że może zwierzaka upuścić? :|
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

Lutaman

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pająki
« Odpowiedź #10 : 2009-05-19, 21:57 »
ja polecam gramnnostea rosea czy jakos tak ja mam takie cudo. calkiem lagodny po odpowiednim przyzwyczajeniu sam wchodzi na reke przy wlozeniu jej do terrarium.
Zapisane

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Pająki
« Odpowiedź #11 : 2009-05-19, 22:59 »
gramnnostea rosea czy jakos tak

Grammostola rosea. O to chodziło?
Grammostole to z reguły łagodne pająki (chociaż moja aureostriata po 4 wylince jest znacznie bardziej drażliwa niż Nhandu chromatus), ale bardzo wolno rosną, i znane są z długotrwałych głodówek, co może początkującego zniechęcić.

  po odpowiednim przyzwyczajeniu sam wchodzi na reke przy wlozeniu jej do terrarium.

Ooo... I co jeszcze? Może na zawołanie przychodzi...? :lol:
Pająki mają zbyt prymitywny układ nerwowy, żeby do czegokolwiek się "przyzwyczaić". I po diabła brać go na rękę?! Nie lepiej kupić chomika w tym celu...? :|
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

Lutaman

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pająki
« Odpowiedź #12 : 2009-05-20, 18:43 »
akurat moj pajak na moim reku czuje sie bezpiecznie tak? no wiec spokojnie. po to ze to jest fajne.. pozatym 2 razy w tygodniu biega po calym pokoju
Zapisane

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Pająki
« Odpowiedź #13 : 2009-05-20, 20:10 »
Ty sobie żartujesz, czy poważnie piszesz...? :|

Dobrze, że nikt z arachnea.pl tego nie widzi... (a może jednak?)
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

koles

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pająki
« Odpowiedź #14 : 2009-06-28, 19:11 »
Widzi cała arachnea i nie może wytrzymać że śmiechu. Lutaman, a kąpiesz go i układasz do snu?  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pająki
« Odpowiedz #14 : 2009-06-28, 19:11 »

Damien

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pająki
« Odpowiedź #15 : 2009-07-05, 16:25 »
Ty sobie żartujesz, czy poważnie piszesz...? :|

Dobrze, że nikt z arachnea.pl tego nie widzi... (a może jednak?)

Jednak, jednak ;D Arachnea patrzy ;D

calkiem lagodny po odpowiednim przyzwyczajeniu sam wchodzi na reke przy wlozeniu jej do terrarium.

Ty może zmień dilera co? Albo dawkowanie...

akurat moj pajak na moim reku czuje sie bezpiecznie tak? no wiec spokojnie. po to ze to jest fajne.. pozatym 2 razy w tygodniu biega po calym pokoju

To może kup mu budę jeszcze i trzymaj go na łańcuchu przed domem?

 :lol22: Poziom, niektórych tutaj powala na kolana...
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Pająki
« Odpowiedź #16 : 2010-09-18, 19:49 »
Od  kilku tygodni szperam w internecie na temat ptaszników^^
Znalazłem jakąś wzmiankę o wyczesywaniu włosków z odwłoka i reakcji na nie alergików;/
Otóż ja jestem alergikiem i chciałbym się dowiedzieć nieco więcej na ten temat ale nikt nie może mi udzielić pomocy xD
Więc... spróbuje i tutaj;)
Na czym mogą polegać te reakcje alergiczne i czy jest to groźne. A może to nie odnosi się każdego typu alergii?
Zapisane

alfred

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pająki
« Odpowiedź #17 : 2012-08-20, 12:54 »
Zawsze chcialem hodować pająki, najlepiej tarantule, ale najpierw protestowałi rodzice, teraz żona. Chyba moje marzenie nigdy się nie ziści.
Zapisane

bilioner

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pająki
« Odpowiedź #18 : 2016-11-14, 12:55 »
ja polecam z doświatczenia że łagodnym i mniej jadowitym jest ptasznik olbrzymi ptasznik tygrysi są łagodne a czarna wdowa jest agresywna i moze zabic człowieka
Zapisane

BEmil

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2
    • WWW
Odp: Pająki
« Odpowiedź #19 : 2019-12-11, 08:53 »
Moja mama za nic nie chciała się zgodzić na ptasznika, dopiero jak się wyprowadziłem kupiłem sobie jednego potem drugiego a teraz mam całą hodowlę. Mama jakoś się przezwycięża i od czasu do czasu nas odwiedza ale teściowa nie była ani razu  :D :lol: Za  to jeszcze bardziej je kocham  :kocham:
Zapisane

pieskiwikiego

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pająki
« Odpowiedź #20 : 2020-07-15, 11:42 »
Nie można jednoznacznie stwierdzić, że pająk danego gatunku będzie łagodny. Oczywiście przyjmuje się, że np. brachypelmy są łagodne, ale to też nie zawsze jest prawda. Moja auratum temperamentem nie odstaje od ptaszników afrykańskich, cecha osobnicza. Każdy pająk postrzegany jako łagodny, przy odpowiednim podejściu i ostrożności będzie odpowiedni.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pająki
« Odpowiedz #20 : 2020-07-15, 11:42 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 27 zapytaniami.