Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kankan w ubojni - o reklamie z udziałem zwierząt  (Przeczytany 1644 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gzyra

  • Gość
Kankan w ubojni czyli nowy raport Empatii

Czy widzieliście kiedyś świnię tańczącą kankana na stronach internetowych ubojni? A może kurczaka-kelnera, który niesie na tacy pieczonego kurczaka? A może świnię w witrynie sklepu mięsnego, która z widoczną rozkoszą mówi smacznego? W ramach promocji mięsa dochodzi do wyjątkowo obrzydliwych nadużyć, jeśli nie wobec prawa, to z pewnością dobrego smaku. Zapraszamy na nowe strony Empatii, poświęcone raportowi "Zwierzęta w reklamie mięsa":

http://raport.empatia.pl

Z opakowań wyrobów mięsnych, z szyldów i reklam, wreszcie z projektów znaków towarowych produktów, spoglądają na nas szczęśliwe, bajkowe, upozowane - aby uspokoić sumienie klienta - zwierzęta. W wielu przypadkach zwierzęta te zachwalają własne ciało. Sprawiają wrażenie, jakby rozumiały, że wzniosłym celem ich krótkiego życia jest znaleźć się w rzeźni, a później na talerzu. Sugerują, że wiodą w ramach hodowli (często przemysłowej, nazywanej "fabrykami śmierci") miłe, wolne i satysfakcjonujące życie. To wyjątkowo niesmaczne oszukaństwo. Chcielibyśmy, żeby zaczęto o tym mówić.

Empatia zgromadziliła setki przykładów opakowań, znaków towarowych, stron www oraz reklam. W najbliższym czasie zamierza m.in. wystąpić do zakładów mięsnych, aby zaprzestał praktyk nieuczciwej promocji. Wystąpi do Prezesa Urzędu Patentowego RP o nie rejestrowanie znaków towarowych, które w obecnych czasach muszą być uznane za niezgodne z dobrymi obyczajami. Zaproponuje zawarcie odpowiednich zapisów w Kodeksie Etycznym Reklamy. Ideę raportu poparły autorytety wielu dziedzin, m.in. prof. Ewa Łętowska, dr Magdalena Środa, prof. Antonina Ostrowska (socjolog, etyk), prof. Andziej Elżanowski (zoolog) i prof. Remigiusz Węgrzynowicz (nauki weterynaryjne).
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: Kankan w ubojni - o reklamie z udziałem zwierząt
« Odpowiedź #1 : 2005-07-02, 19:15 »
Poprostu tragedia.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kankan w ubojni - o reklamie z udziałem zwierząt
« Odpowiedź #2 : 2005-07-02, 20:08 »
Popieram! Bierze mnie niesmak, kiedy widzę rozanielonego indyka czy kurczaka namalowanego obok napisu "ubojnia drobiu", albo roześmianą świnię reklamującą masarnię. Trzeba być kompletnie niemyślącym człowiekiem, żeby nie widzieć zgrzytu. Wiem, ludzie lubią zagłuszać własne sumienia, ale przecież tak być nie powinno. Śmierć to śmierć, nie ma z czego robić szopki.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Kankan w ubojni - o reklamie z udziałem zwierząt
« Odpowiedz #2 : 2005-07-02, 20:08 »

Kelpie

  • Gość
Odp: Kankan w ubojni - o reklamie z udziałem zwierząt
« Odpowiedź #3 : 2005-07-05, 15:58 »
Bardzo dobrze zapamiętałam reklamę kiedy to wesoła, uśmiechniętam świnka piecze kiełbaski nad ogniskiem....
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Kankan w ubojni - o reklamie z udziałem zwierząt
« Odpowiedź #4 : 2005-07-06, 13:15 »
...albo kura reklamująca rosół z kury :/

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Kankan w ubojni - o reklamie z udziałem zwierząt
« Odpowiedź #5 : 2005-07-06, 22:09 »
Nie no na stronie trzynastej tragedia :| jakaś posiniaczona świnia? Szczęśliwe reklamujące jedzonko, a to co przeżywają jest nie do opisania :| Aż się jeść odechciewa :| Popieram akcję :)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Kankan w ubojni - o reklamie z udziałem zwierząt
« Odpowiedź #6 : 2005-07-07, 18:50 »
W numerze 47 "Życie nabiera smaku" Smaku, ale dla czowieka, cierpienia dla zwierzęcia, a no końcu śmierci... Boże nie moge na to patrzeć.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 24 zapytaniami.