Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Głośny kupkacz  (Przeczytany 11045 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Głośny kupkacz
« : 2010-08-21, 08:52 »
Witajcie :) Dołączyłam i ja do posiadaczy piesów :) Jednak już po kilku dniach muszę prosić o poradę  :oops:
Neko ma już siódmy tydzień i jest przesłodkim i rozbrykanym foksikiem :) Problemiki są dwa następujące:
1. Gdy jest w swoim kojcu wie, że jak robić to tylko tam gdzie gazety, ale gdy lata po domku i widzę, że przygotowuje się do załatwienia potrzeb mówię "nie wolno" (właściciel szczeniaka nauczył go co to znaczy) i szczeniak wstrzymuje a ja go szybko biorę i zanoszę do kojca i stawiam go na gazety. Neko jednak wtedy stoi nieruchomo przez chwilę, po chwili niepewnie rozgląda się na boki i schodzi z gazet i dopiero po chwili wraca na gazety i "robi". Mam wrażenie, że jest to jakiś strach, że on myśli, że sadzanie go na gazetach to swgo rodzaju kara, chociaż zawsze gdy zrobi na gazety chwalę go i dostanie zawsze jedną kulkę z karmy (szaleje za tym). Jak go z tym oswoić, żeby nie bał się przeniesienia na gazety i załatwiał się od razu?
2. Pierwsze dwa dni Neko był spokojny, aż nas wręcz dziwiło, że nie było żadnego pisku tęsknoty za matką i resztą miotu. Zostawał sam w kojcu na dłuższy czas, chciałyśmy go tego przyuczyć. Nawet było tak, że musiałyśmy na większe zakupy więc siedział sam w domu blisko godzinę i poręczyć mogę, że nie wydał ni dzwięku i był grzeczny. No i masz ci, stało się - kupiłam kilka zabawek, w tym malutką zabawkę do turlania - PISZCZĄCĄ... O zgrozo Neko nauczył się od zabawki wydawać dźwięki typu piski, poszczekiwania, skamlenie itp. I nie ma już życia. Wieczorem urządził serenadę, gdy zostawiłyśmy go samego, żeby się przyzwyczaił do zostawania samemu - zakończyła się dopiero, gdy zmęczył się i zasnął. Ma tam jedzenie, wodę, zabawki, wygodne posłanie - ale on chce towarzystwa. W nocy nic nie spałam prawie, obudził mnie wyciem z 10 razy gdzie tylko raz było to uzasadnione prawdziwą potrzebą. On już nie chce pozwalać nawet na 5 minut zostawić się samemu, doprasza się piskami, na które staram się nie reagować odwiedzaniem go (bo na nic zdałoby się to wszystko, przyzwyczaiłby się tylko do rakcji "pisk=odwiedziny" i nie przestałby) i staram się powstrzymywać mamę od robienia tego. Jednak nie za bardzo to pomaga. Co prawda czytałam trochę na ten temat jednak nie do końca jak widać mi to wychodzi i proszę o pomoc...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #1 : 2010-08-22, 18:32 »
1. Jeżeli pies ma 7 tygodni i już od jakiegoś czasu jest u Ciebie, to przede wszystkim nie ufałabym poprzedniemu właścicielowi, że nauczył psa czegokolwiek, bo jest niekompetentny i odłącza od matki zbyt młodego szczeniaka (najwcześniej powinno się to robić gdy pies skończy już 7 tygodni, natomiast optymalnie jest w wieku 8 tygodni - jest to ważne dla prawidłowego rozwoju psychicznego psa). Psiak prawdopodobnie nieruchomieje ze strachu, zakładam że "nie wolno" jest wymawiany raczej ostrym tonem. Moim zdaniem warto spróbować przenosić psa na gazety zanim się załatwi, ale nie mówiąc nic do niego. Oczywiście gdy załatwi się we właściwym miejscu nagroda :) (można pomyśleć nad czymś lepszym niż psia karma - kawałek mięsa bez przypraw, bądź jakieś smakołyki dla psów - w moim przypadku świetnie sprawdzają się "czekoladki" dla psów - należy pamiętać, że ta ludzka jest dla psów szkodliwa). Czy pies gdy jest poza kojcem ma do niego dostęp? Jeżeli nie, to warto zrobić psu oddzielne miejsce na załatwianie potrzeb, jeżeli jest to możliwe w pobliżu pierwszego (np po drugiej stronie kratki). Swoją drogą, ważne jest, żeby pies nie bał się załatwiać przy właścicielu, w przeciwnym razie może być duży problem z nauczeniem załatwiania się psa na spacerach.

2. Gdy pies piszczy nie reagować, należy wiedzieć, że choćby słowo czy skierowanie wzroku na malucha jest nagrodą i uczy psa, że piszczenie = uwaga człowieka. Jeżeli pies przestanie piszczeć choć na chwilę, początkowo nawet na parę sekund to należy psu dać nagrodę - zabawę, pieszczoty, smakołyk. Bardzo ważna jest współpraca wszystkich domowników. Jeżeli jeden olewa psa gdy ten piszczy, ale inny nagradza go za to swoją uwagą jest to skazane na niepowodzenie. Nauka zostawania w domu powinna odbywać się stopniowo, zaczynając od zostawania na pół minuty, minutę, dwie, pięć, dziesięć aż dojdzie do godziny czy dłużej. Można zostawiać psa w jednym pokoju lub pomyśleć o klatce (w razie potrzeby mogę napisać więcej o klatce samej w sobie, jak pies ją odbiera i jak psa do niej przyzwyczaić - to jest na prawdę świetna sprawa :)). Należy pamiętać, żeby nie wracać do domu/pokoju w momencie gdy pies piszczy, ale w chwili gdy choć na moment zamilknie.
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #2 : 2010-08-23, 10:16 »
Cóż, właśnie tak staram się robić w obu przypadkach... Tak, gdy jest poza kojcem otwieram mu dojście, może do niego wchodzić i wychodzić swobodnie, jednak tego nie robi. Zaopatrzyłam się nawet w specjalne kropelki do nauki czystości i działało - tylko gdy był zamknięty w kojcu i do wczorajszego poranka ( czyli przez jeden dzień). Wypuszczany jakby przestawał czuć ten zapach, a wczoraj rano zaczął zamiast na gazety załatwiać się obok - i już pal licho, że nasikał trochę obok gazet, gorsze że kupę zrobił na swoją poduszeczkę! Wyprałam ją, Neko dostał tymczasowe zapasowe spanko a kilka godzin później i na nie narobił, pod wieczór jeszcze raz i w środku nocy znowu... Nie pomaga nawet fakt zwiększenia ilości środka, którymi skraplałam gazety (z 2 do 5 kropel). Za każde załatwienie się na gazetach jest nagradzany; nie za bardzo mogę go przenieść zanim zrobi, nie zawsze jego węszenie oznacza szukanie miejsca na "toaletę" a każdorazowe przeniesienie na gazety kończy się jednakowo: pies drętwieje na kilka sekund niczym ze strachu, po chwili niepewnie się rozgląda i powolnym krokiem schodzi z gazet w kierunku wyjścia z koca bądź na swoje spanko (w drugim przypadku dopiero po dłuższym czasie decyduje się na załatwienie potrzeb), zresztą gdy już zacznie muszę go szybko przenieść - a to wiąże się z tym, że musi jakoś wstrzymać załatwianie się - a to jest możliwe tylko gdy powiem mu "nie wolno". Zastanawiam się czy on nie myśli, że to jakaś kara - przeniesienie na gazety...

Wczoraj miałam gości - a pies wcielenie anielskie! Ani pisku, ani szczeknięcia, spał grzecznie nawet się nie załatwiał! Nikt nie zwracał na niego uwagi, nawet spojrzenia na niego nie było, nikt nie zachodził do pokoju z kojcem... Goście poszli - pies nie szatan, zaczął szczekać, piszczeć, szaleć, wariować a ja ledwo nadążałam ze sprzątaniem jego kup - poduszka właśnie się pierze...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Forum Zwierzaki

Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedz #2 : 2010-08-23, 10:16 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #3 : 2010-08-23, 11:33 »
może warto spróbować cały pokój, po którym pies może chodzić poza kojcem wyścielić gazetami? Po jakimś czasie pies prawdopodobnie zacznie załatwiać swoje potrzeby w konkretnych miejscach, a nie gdzie popadnie. Wtedy zaczynamy zabierać część gazet w kierunku tych miejsc, gdzie pies się załatwia, aż dochodzimy do zostawienie niewielkich zagazetowanych kawałków pokoju. Dobrze jest też zostawić gazetę, na którą pies wcześniej narobił, żeby mógł ją odnaleźć po zapachu (krople nie mają identycznego zapachu jak psie odchody, które pies rozróżnia od odchodów innych osobników).

Co do piszczenia, tak sobie pomyślałam - może pies w przeciągu całego dnia ma za mało do roboty? Warto poświęcić malcowi czas - bawić się z nim, szkolić (tylko metodami pozytywnymi - polecam poczytanie na temat szkolenia klikerowego), a gdy nie macie czasu dla niego dać mu jakiegoś gryzaka (zabawkami pies z reguły sam się nie będzie bawił, raczej z człowiekiem lub innym psem) lub konga (są specjalne dla szczeniaków zrobione z bardziej miękkiej gumy, najlepiej napełnić go serkiem topionym, pasztetem lub inną kleistą masą, a gdy pies zbyt szybko się z nim rozprawia zamrozić przed podaniem). Ważne jest, by to wszystko wychodziło od was, wtedy gdy pies nie piszczy i nie domaga się uwagi, natomiast gdy to robi - ignorować.
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #4 : 2010-08-24, 18:29 »
a poczytałam o szkoleniu klikerowym i natychmiastowo (wczoraj) kliker został zakupiony...
zostawiam mu zawsze jedną z najmniej osikanych gazet, bo jest prawie zupełnie czysta (jedna góra 2 krople) więc osobiście nie widzę potrzeby wymiany... Mimo to kupy uwielbia robić u mamy a sikać w przedpokoju - u mnie jedno i drugie od czasu do czasu... nagradzany jest każdorazowo za załatwienie się na gazetach... mimo to gdy dzisiaj miał otwarty kojec i był tylko w moim pokoju (tu ma kojec, bo mój pies=ja wącham i sprzątam smrodki) to gdy odczuł potrzebę, załatwił ją na podłodze z dala od gazet...
zastanawia mnie jeszcze jedno: słyszałam, że szczeniak trawi 2 godziny... jeżeli dostaje czwarty posiłek ok. 21 to czemu od godziny 1 w nocy regularnie co godzinę budzi mnie bo zrobił kupę i chce zmiany gazet? dokładając to, jak mnie budzi między 5 a 6 nie wytrzymuję na nogach nawet do 21...

niemożliwe, my się martwimy, czy tej zabawy nie jest za dużo! prawie od rana do wieczora na zmianę się z małymi przerwami się z nim bawimy, ma pełno zabawek: mniejsze, większe pluszaki, zabawkę do przeciągania, piłeczkę, gryzak piszczący i gryzaki smakowe - słowem chyba mu tylko obiektu do polowań brakuje... obawiamy się, że rozpieszczając go taką ilością gier i czasu spędzonego razem nie będzie można go potem zostawić samego w domu bo będzie piszczał i szczekał gdy my wyjdziemy...
co do klikera raz jeszcze: dwa dni ćwiczeń z kilkerem dały tyle tylko, że reaguje na swoje imię. gdy próbuję go nauczyć znaczenia "nie" z pomocą klikera on robi się agresywniejszy, szczeka, piszczy, gryzie po nogawkach a potem przerzuca się na stopy. Bardzo ostro i wielokrotnie wypowiedziane słowo po jakimś czasie dociera do niego, za co dostaje "klik" i nagrodę szybko. Po chwili znowu robi coś czego nie wolno i tak w kółko nauka. Gdzie jest błąd? I chociaż dużo czytałam o tej metodzie wciąż nie wiem, jak dzięki klikerowi nauczyć Neko załatwiania się tylko na gazety... Metoda "siku/kupa na gazecie = klik i nagroda" jakoś niezbyt pomagają...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #5 : 2010-08-29, 21:34 »
Wiem, double post ale cóż...
Psina chowa się pięknie, szkolenie z klikerem przynosi coraz więcej efektów :) Nadal zdarzają mu się wpadki, ja mu wybaczam, mama chce udusić :) Problemem jest jednak jego nieznośne szczekanie, na które żadne metody nie pomagają, a próbowałam już chyba na 5 sposobów... Moja mama jest do tego stopnia zdesperowana, że przeszukiwała google i znalazła ku mej zgrozie "rozwiązanie" - obroża antyszczek i zamówiła ją mimo moich łez i błagań ( co prawda jest to dźwiękowa i ponoć to jest dla psa bezbolesne i szybko pozwala się nauczyć) by tego nie robiła. Staramy się go bawić bez brania na kolana itp ale moja babcia niweczy wszystko: gdy Neko już już praktycznie nie piszczał - babcia wpadla poznać nowego domownika i pies metodą "żebrak" wyłudził wzięcie na kolana i pieszczoty... I niestety problem szczekania i pisków powrócił... I niestety kobiecie tej nie da się wytłumaczyć, dlaczego ma psa nie brać gdy on prosi...

Kolejny problem powstał: zaczeliśmy niedawno spacery. Zanim wyszliśmy na dwór przyzwyczajałam go do chodzenia na smyczy w domu i pierwsze spacerki były ok. Nie ciągnął, ładnie załapał załatwianie się na dworze- problem powstał dnia trzeciego. W pewnym momencie Neko zaparł się łapkami, usiadł i nie chciał iść dalej. Chwilka drapania za uchem podziałała lecz on zaczął coraz częściej stawać i teraz, dnia piątego jest tak, że wychodzimy przed dom a on od razu siada i nic nie działa. Oprócz smakołyków, gdy je widzi/czuje na poziomie swojego pyszczka jakies 40 cm od niego. I żeby szedł muszę isc boko-tyłem uważając na ludzi i jeżeli on straci choc na chwilęsmakołyk z oczy - staje i nie idzie... Po prostu uparty osioł na którego nic już nie działa. Co zabawniejsze - choć niektórzy narzekają, że pies "nie na smyczy" zazwyczaj odbiega od właściciela i trudno go przywołać, mój Neko właśnie grzeczniejszy jest bez smyczy i idzie bardzo grzecznie i reaguje na zawołanie. Stosowałam już różne metody by szedł grzecznie na smyczy, ale niestety - czarna rozpacz mnie ogarnia gdy nagle w srodku dnia wśród ludzi siada i zapiera się a ja staję się publicznym pośmiewiskiem...

Mam także pytanie: czy jest to normalne, że dwumiesięczny psiak zaczyna mieć już skłonności i odczuwa pociąg do ludzkich nóg?  :x
« Ostatnia zmiana: 2010-08-29, 23:23 autor Loleczka »
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #6 : 2010-09-05, 09:46 »
przepraszam, że długo nie odpisywałam.

1) Kwestia domowników, których nie da się przekonać do określonego działania jest niestety bardzo niefajna i nie wiem co na to poradzić. Sama mam problem z babcią, która karmi psa przy jedzeniu, po 3 latach udało mi się przekonać rodziców, żeby nie dawali psu nic ze stołu, a już na pewno nie jak pies stoi przy nich. Ale i tak pewnie dokarmiają psa jak tylko mnie nie ma w pobliżu :/

2) Czy jak pies siada na spacerach, to chce zawrócić do domu czy po prostu siada i się nie rusza?

3) Dla psów kopulacja z przedmiotami lub np. ludzkimi nogami często jest metodą na rozładowanie napięcia emocjonalnego lub energii. Moja wysterylizowana, 3 letnia suka do tej pory czasem ma takie "napady", w naszym wypadku trzeba się wtedy pobawić, żeby ją zmęczyć, więc albo "walczę" z nią, albo przeciągamy się sznurem.

4) "obroża antyszczekowa" jest moim zdaniem totalnym bezsensem. Dźwięk raczej psa nie oduczy szczekania, a jeżeli będzie wystarczająco głośny i przenikliwy może wywołać u psa strach - dodam, że nie ma gorszej rzeczy niż lękliwy pies. Jak tylko wrócę do domu (prawdopodobnie dziś wieczorem) postaram się poszukać notatek na temat oduczania psów złych nawyków, może będę tam miała jakiś lepszy sposób niż samo ignorowanie.
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #7 : 2010-09-05, 12:11 »
1) A broń boże dokarmiać... Miał już jedną przygodę z planowym posiłkiem, Pedegree - wiedziałam, że to świństwo al coś mnie podkusiło, dałam i już nigdy nie dostał, miał rozwolnienie przez prawie 10 godzin... A dokarmiany nie jest nigdy, chyba że w nagrodę a i tak to na spacerkach :)

2) Siada i się nie rusza. I nie pójdzie w żadną stronę, ni w te, ni wewte...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #8 : 2010-09-06, 09:38 »
hm... może dla psa spacery są nudne? spróbuj zachęcić go do zabawy na smyczy, ćwiczyć z nim na polu również na smyczy, żeby smycz stała się dla psa czymś fajnym. Teraz prawdopodobnie jest tylko ogranicznikiem wolności, jak jest smycz to nie można pójść gdzie się chce itp. Jeżeli spuszczasz psa ze smyczy, to do domu wracajcie już bez smyczy, albo zapinaj psiaka na smycz dużo wcześniej niż przed samym powrotem, żeby pies nie skojarzył smycz=koniec spaceru.

ps. pies chodzi na zwykłej smyczy czy automatycznej?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedz #8 : 2010-09-06, 09:38 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #9 : 2010-09-06, 10:31 »
Możesz też zapinać smycz, kiedy podajesz mu coś wyjątkowo dobrego do jedzenia. Zacznie ją smakowicie kojarzyć :D A na spacer zabieraj jego ulubioną piłeczkę (możesz ją potoczyć dróżką, kiedy uparciuch się rozsiądzie), smakołyki, które podasz, jeśli zdecyduje się do Ciebie podejść. Miej ze sobą atrakcyjne przedmioty i odchodź nieśpiesznie kilka kroków. Podobno dobrze przy tym szurać nogami, hmmm...
A nie przestraszył się czegoś na spacerze, od ktorego zaczął sie jego upór? Może usłyszał jakiś odgłos, wystrzał, niekoniecznie głośny, niektóre psy są wyczulone na dźwięki, na ktore my nawet nie zwracamy uwagi.
Zapisane
IBDG Wrocław

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #10 : 2010-09-06, 22:21 »

ps. pies chodzi na zwykłej smyczy czy automatycznej?

zwykłej, uznałyśmy że taka mu na razie wystarczy.
On właśnie nie chce chodzić nigdzie na boki ani do przodu, nigdy jeszcze nie ciągnął na smyczy ani nie był zbyt wyrywny, jeżeli już idzie to tuż obok mojej nogi, nie chce nigdzie odchodzić.
Wołam go, a gdy podchodzi dostaje smakołyk, głaszczę go i chwalę, ale on po tym znowu siada i się upiera znowu i tak w kółko. Próbuję go wabić, ale gdy tylko podejdzie i dostanie smakołyk - zapiera się...
Z zabawką - spróbuję, jak nie będzie już padać ;) Chociaż dla tego psa żarcie ważniejsze nawet od życia, więc ewentualnie może to nie wypalić (ale mimo to spróbuję, nie skreślam żadnego pomysłu z góry :) )

A szuranie pomaga, owszem, ale bez smyczy i w trawie podczas naszych zabaw i minigonitw :) Poza trawą i na smyczy - nie obchodzi go czy stoję, czy szuram czy gdybym nawet usiadła.

A nie przestraszył się czegoś na spacerze, od ktorego zaczął sie jego upór? Może usłyszał jakiś odgłos, wystrzał, niekoniecznie głośny, niektóre psy są wyczulone na dźwięki, na ktore my nawet nie zwracamy uwagi.
Nie przypominam sobie, żeby coś takiego miało miejsce. Właśnie ku mojemu zdziwieniu już od pierwszego spaceru nie okazywał żadnego strachu (chyba że widział dużo większe od siebie i szczekające psy - zmora tego osiedla ;/ niewyuczone psy i ich "odpowiedzialni" właściciele), nawet gdy niedaleko przejeżdżało auto czy autobus; nigdy też nie zauważyłam u niego reakcji lękowych. Raz pamiętam, zaparł się i usiadł a nagle niedaleko, nie wiem może z 10-15m od nas, jacyś debile odpalili petardę. Wiadomo jak psy potrafią reagować - ale nie mój; Neko zachował wprost filozoficzny spokój i nawet nie odwrócił głowy a co dopiero przestraszyć się. Więc nie, nie przestraszył się, on jest prawie nieustraszony.
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #11 : 2010-09-06, 22:56 »
hm... jedyne co mi jeszcze do głowy przychodzi z tym siadaniem, to nagradzać psa jak idzie sam z siebie (smakołykiem lub zabawką), natomiast jak pies siada to zatrzymać się i stać. Prędzej czy później psu się znudzi siedzenie i sam, bez zachęty pójdzie, choćby krok, wtedy go nagrodzić.
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #12 : 2010-09-07, 18:30 »
BTW. Próba dzisiejsza z zabawkami tudzież piłeczką okazała się fiaskiem.

A nagradzany w ten sposób już był stosowany. Szedł sam z siebie, dostawał nagrodę i... cóż za nowość, siadał.
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #13 : 2010-09-07, 21:35 »
A próbowaliście przeczekać siadanie? Niech siedzi ile chce, nie reagować na niego? (tak, wiem, że to bywa męczące, sama nieraz stałam po 15 minut i dłużej, ucząc moją sukę, że jak się idzie po drugiej stronie drzewa/słupa/latarni niż człowiek to potem trzeba się wrócić i odplątać :P) Z rzeczy, które mi jeszcze do głowy przychodzą, to gdy psiak usiądzie i nie będzie się chciał ruszyć to wziąć go na ręce i do domu. Tylko tu niestety nie ma pewności, że pies taką reakcje potraktuje jako kara, a nie jako nagroda. A wtedy może przynieść przeciwny efekt...
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #14 : 2010-09-07, 22:20 »
Z rzeczy, które mi jeszcze do głowy przychodzą, to gdy psiak usiądzie i nie będzie się chciał ruszyć to wziąć go na ręce i do domu. Tylko tu niestety nie ma pewności, że pies taką reakcje potraktuje jako kara, a nie jako nagroda. A wtedy może przynieść przeciwny efekt...
Azaliż właśnie jest to dla niego nagrodą...
A próbowaliście przeczekać siadanie? Niech siedzi ile chce, nie reagować na niego?
Taak, wielokrotnie, w tym raz - pół godziny w godzinach szczytu. Jemu to niezwykle odpowiadało. A ruszył na słowa "do domku" i zaczął ciągnąć drogą do domu i niestety nie dał się oszukać i pójść inną drogą...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Forum Zwierzaki

Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedz #14 : 2010-09-07, 22:20 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #15 : 2010-09-08, 10:33 »
Azaliż właśnie jest to dla niego nagrodą...
:lol:

Próbowałaś zmienić trasę spacerową? Może jednak coś mu tam nie pasuje?

A gdybyś zaczęła spacerować w jakimś psim towarzystwie? Fajny kolega czy koleżanka mogą być dobrą zachętą do ruszenia tyłka ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #16 : 2010-09-08, 12:35 »
Jeżeli pies woli dom od pola to jest to co najmniej dziwne i wydaje mi się, że jednak mógł się czegoś przestraszyć (i nie będzie proste dojść do tego czego i kiedy się przestraszył, bo może to być coś dla nas - ludzi całkowicie normalne. Ponadto psy różnie reagują w sytuacji lękowej. Może próbować uciekać, stać się agresywny lub zastygać w bezruchu). Psi kolega/koleżanka są dobrym pomysłem, pod warunkiem, że Twój pies lubi inne psy ^^. Natomiast kolejny pomysł jaki mi do głowy przyszedł, to przeniesienie wszystkich fajnych rzeczy z domu na pole. Karmienie, zabawa, pieszczoty - wszystko to robić na polu, nie w domu.
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #17 : 2010-09-08, 18:44 »
:lol:

Próbowałaś zmienić trasę spacerową? Może jednak coś mu tam nie pasuje?

Owszem, nigdy nie ma dwóch takich samych tras pod rząd, staram się urozmaicać mu pod tym względem :)


A gdybyś zaczęła spacerować w jakimś psim towarzystwie? Fajny kolega czy koleżanka mogą być dobrą zachętą do ruszenia tyłka ;p
Z psów toleruje tylko jedną suczkę shih tzu... Innych nie akceptuje i się boi, raz nawet gdy szczeniak może w jego wieku ale młodszy od niego podszedł - Neko zamarł wręcz z przerażenia...

Natomiast kolejny pomysł jaki mi do głowy przyszedł, to przeniesienie wszystkich fajnych rzeczy z domu na pole. Karmienie, zabawa, pieszczoty - wszystko to robić na polu, nie w domu.

Były próby - bawił się, owszem - bez smyczy. Na niej się nie rusza z miejsca, spuszczony szaleje jak ostatni niewyżyty wulkan energii.
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #18 : 2010-09-09, 09:26 »
Z psów toleruje tylko jedną suczkę shih tzu... Innych nie akceptuje i się boi, raz nawet gdy szczeniak może w jego wieku ale młodszy od niego podszedł - Neko zamarł wręcz z przerażenia...
Może tu tkwi problem? Strach przed psami... W domu czuje sie bezpiecznie, a na spacerze nie wiadomo, kogo napotka...
Zapisane
IBDG Wrocław

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #19 : 2010-09-09, 10:58 »
Ale bez smyczy jest ok, więc to chyba nie do końca to. A jak w domu reaguje na smycz? Też siada i się nie rusza, czy chodzenie po domu na smyczy jest dla niego ok?

Co do strachu, to proponuję pracować od małego nad nim, bo problemy z lękliwym psem są zdecydowanie większe niż mogłoby się wydawać :/
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #20 : 2010-09-09, 17:48 »
Może, jak był na smyczy, miał jakieś starcie z psem? Może zaplątał się w smycz, sprawił sobie ból? Bo to dziwne, że parę razy ładnie chodził, i nagle bunt... :roll:

Często psy na smyczy są odważniejsze, niż puszczone samopas. Wiadomo, w razie czego pańcia obroni ;p Może tu mamy odwrotny przypadek, smycz odbiera psu pewność siebie?
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedz #20 : 2010-09-09, 17:48 »

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #21 : 2010-09-09, 18:57 »
Ale bez smyczy jest ok, więc to chyba nie do końca to. A jak w domu reaguje na smycz? Też siada i się nie rusza, czy chodzenie po domu na smyczy jest dla niego ok?
To zależy, tylko nie wiem od czego. Czasem chodzi ładnie a czasem demon uparty. Zakładając mu  szeleczki częstuję go smakołykami, chwalę i głaszczę ale on i nie chce podchodzić za bardzo, gdy widzi smycz w moich rękach.

Może, jak był na smyczy, miał jakieś starcie z psem? Może zaplątał się w smycz, sprawił sobie ból? Bo to dziwne, że parę razy ładnie chodził, i nagle bunt... :roll:


Jego strach przed innymi psami objawia się w zastyganiu w prostej pozie stojącej. Wygląda wtedy niezwykle efektownie jak na takie chucherko malutkie, nie powiem ;) Stoi i się nie rusza, więc nie, nigdy się nie zaplątał ani nie miał żadnego starcia, nigdy bym do tego nie dopuściła. Jeżeli mam podstawy, by uważać jakiegoś psa za potencjalnie niebezpiecznego, mogącego (nawet dla zabawy i niechcący) skoczyć do Neko bądź mu coś zrobić, natychmiast biorę szczeniaka na ręce i oddalamy się mijając danego psa albo kompletnie zmieniając trasę.
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #22 : 2010-09-10, 13:28 »
Co do agresji na smyczy, to wygląda to tak: często odciągając psa od innego (albo np mijając obcego psa) właściciele podciągają psy do góry (po prostu napinają smycz, a przez to, że pies jest poniżej ręki jest podciągany do góry), co ustawia je w dominującej pozycji. Widząc psa "dominującego" drugi pies robi często to samo (zakładając, że nie jest z natury wyjątkowo uległy), zaczyna warczeć i w ten sposób wzajemnie się napędzają... Co więcej dla wielu psów przyjmowanie pozycji dominującej ("narzuconej" przez właściciela) jest bardzo niekomfortowe.

No, a co do szczeniaka, o którym jest temat... może warto zacząć od pracy w domu? Od chodzenia z psem po domu na smyczy? Od karmienia na smyczy, zabaw na smyczy, a na spacery, o ile to możliwe na razie wychodzić bez niej. Jak w domu pies się przyzwyczai i będzie się swobodnie czuł to wtedy dopiero przenieść to na pole?
Zapisane

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #23 : 2010-09-10, 13:46 »

No, a co do szczeniaka, o którym jest temat... może warto zacząć od pracy w domu? Od chodzenia z psem po domu na smyczy? Od karmienia na smyczy, zabaw na smyczy, a na spacery, o ile to możliwe na razie wychodzić bez niej. Jak w domu pies się przyzwyczai i będzie się swobodnie czuł to wtedy dopiero przenieść to na pole?

Tak robiłyśmy i robimy - nie za bardzo działa niestety. I nie możemy go wyprowadzać bez smyczy po pierwsze ze względu właśnie na inny psy a po drugie: Neko uwielbia obcych. Nieważne, jak by się nie zaparł - przechodzi ktoś obcy to on zawsze chce iść za tą osobą, jeżeli jest bez smyczy to idzie i nie reaguje nawet na wołanie ani wabienie smakołykami, muszę za nim biec i go złapać.

Co do agresji na smyczy, to wygląda to tak: często odciągając psa od innego (albo np mijając obcego psa) właściciele podciągają psy do góry (po prostu napinają smycz, a przez to, że pies jest poniżej ręki jest podciągany do góry), co ustawia je w dominującej pozycji. Widząc psa "dominującego" drugi pies robi często to samo (zakładając, że nie jest z natury wyjątkowo uległy), zaczyna warczeć i w ten sposób wzajemnie się napędzają... Co więcej dla wielu psów przyjmowanie pozycji dominującej ("narzuconej" przez właściciela) jest bardzo niekomfortowe.

Nie za bardzo rozumiem. Gdy mój pies widzi innego to sam z siebie staje "na baczność"bez mojej jakiejkolwiek ingerencji, ja nic nie robię(w sensie, że jakoś nie zachęcam go do niczego, nie ustawiam go czy coś). "Ustawić go" w pozycji jakiejś obronnej nie wiem czy mogę - da się tak na szelkach? Myślałam, że jeżeli już to co najwyżej podnieść...
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #24 : 2010-09-10, 18:04 »
Hm... nie odnosiłam tego do Twojej sytuacji, a ogółu :P Ale postaram się wyjaśnić... Jeżeli pies idzie na smyczy obok właściciela (na smyczy i obroży, przy szelkach jest inaczej) i właściciel postanowi skrócić psu smycz tak, że nie jest ona luźna to pies jest zmuszony do podniesienia głowy wyżej (hm... nieco "zadarcia" jej), niekiedy ogólnie podnosi wtedy cały przód ciała odrobinę (tak jakby "stawał na palcach" przednimi łapami), taka pozycja jest w świecie psów pozycją dominującą, u innych psów często (nie zawsze) wywołującą agresję. A większość psów z natury nie jest dominująca, przez co czują się bardzo niekomfortowo, jeżeli właściciel narzuca mu dominującą pozycję.
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #25 : 2010-09-11, 14:14 »
Przepraszam za taki OT jakby - masz może zdjęcia jego ;D ?

Zapisane
Podpis bez przekazu.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #26 : 2010-09-11, 14:30 »
He, he, PPX na podstawie zdjęć postawi diagnozę... ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

Forum Zwierzaki

Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedz #27 : 2010-09-11, 17:31 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #28 : 2010-09-11, 17:46 »
Prześliczny uparciuszek :D

Podobno niektóre psy przechodzą taki okres buntu... I wyrastają z niego...
Zapisane
IBDG Wrocław

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Głośny kupkacz
« Odpowiedź #29 : 2010-09-11, 22:16 »
Ogółem terriery mają opinię uparciuchów. ;P

Wymiziać słodziaka. ^^
Zapisane
Podpis bez przekazu.
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.174 sekund z 32 zapytaniami.