Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Owczarek niemiecki (szkolenie)  (Przeczytany 2543 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomcioelo

  • *
  • Wiadomości: 1
Owczarek niemiecki (szkolenie)
« : 2014-06-15, 20:13 »
Cześć wam :) Nie będę się rozpisywać bo miałem taki zamiar, tylko przejdę do rzeczy. Mój tata kupił owczarka niemieckiego (wilczura), w internecie czytałem że są one w 10 psów agresywnych. Szczerze to się przestraszyłem...
Ma on około 1 miesiąc. I chodzi mi o to jak mam go wyszkolić (nauczyć) żeby był grzeczny, nie gryzł innych ludzi i na nich nie szczekał (był przyjacielski) I czy wgl. to się da zrobić.. Bo dodam że "agresywnie" się bawi... W sensie że hm... czasami jak idę to mnie łapie za nogawkę zębami, albo jak siedzi i ja ręką po brzuchu głaszczę to mi rękę gryzie, albo że gryzie róże przedmioty.
Prosiłbym aby ktoś mi napisał co mam robić, czego mam nie robić, jak mam postępować. Również dodam, że mieszkam na wsi i dostęp do "biegania" ma w 100% ale nie ma dostępu do jakiegoś zakładu gdzie mógłby się szkolić czy coś... Z góry dziękuję :)
A oto on :)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Owczarek niemiecki (szkolenie)
« Odpowiedź #1 : 2014-06-21, 16:31 »
Radzilabym poszukac lepszych źrodel niż bajki w internecie. To totalna bzdura - owczarki niemieckie to są normalne psy i na żadnej oficjalnej liście nie widnieją. Pieska w tym wieku trzeba odpowiednio karmic , socjalizowac, uczyc za pomoca nagrod, a nie kar. Dobrze byloby zapisac się z nim do psiego przedszkola- wiele tam się nauczycie razem, a co zainwestujesz w psa teraz- przyniesie owoce w przyszlosci.
Miszkasz na wsi, ale moze choć raz w tygodniu moglbyś gdzies jeździc na spotkania ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Owczarek niemiecki (szkolenie)
« Odpowiedź #2 : 2014-06-22, 10:33 »
Miałam w dzieciństwie ON-ka i przeżyłam... ;) A na serio, to był bardzo mądry, zrównoważony pies, bez najmniejszych oznak agresji... Gryzienie w tym wieku to najnormalniejsza rzecz pod słońcem, każde szczenie łapie w zęby, co popadnie. Tak, jak Diuna napisała, wychowuj go na zasadzie nagradzania za pożądane zachowania, a na pewno załapie, o co Ci chodzi. Jednak licz się z tym, że to dzieciak, i tak jak ludzkie dziecko może zbroić to i owo... Dbaj, by miał swoje zabawki, chowaj rzeczy, ktore mógłby zniszczyć albo sobie nimi zaszkodzić. Patrz, czy nie zjada zabawek itd.

Słodziak z niego :kocham: Gdzie go tata kupił?
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Owczarek niemiecki (szkolenie)
« Odpowiedz #2 : 2014-06-22, 10:33 »

Ares_biz_pl

  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Owczarek niemiecki (szkolenie)
« Odpowiedź #3 : 2014-09-12, 14:02 »
Owczarki niemieckie w żadnym wypadku nie uchodzą za rasę agresywną,zresztą nie ma takich psów,są tylko źle wychowane i stąd bierze się ich agresja. Poczytaj tematy na forum i już będziesz wiedział znacznie więcej o wychowaniu,tresurze. To powinno pomóc.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.138 sekund z 28 zapytaniami.