Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Akwarium biotopowe 60L  (Przeczytany 7936 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

potezny_grubas

  • *
  • Wiadomości: 2
Akwarium biotopowe 60L
« : 2023-04-16, 15:46 »
Cześć.
Chciałbym założyć profesjonalne akwarium. Mówiąc profesjonalne mam na myśli takie, w którym rybki by się czuły doskonale i żyły maksymalnie jak najdłużej. Jutro otrzymam paczkę z baniaczkiem 60 litrowym oraz całym osprzętem - pokrywą ze światłem(zarówno nocnym jak i dziennym), filtrem typu "deszczownica", grzałką z termometrem i matą pod akwarium. Na ten moment mam już pompkę, tzw. "brzęczyk" do dodatkowego natlenienia wody i podłoże - 4 kg drobnego piasku kupionego w sklepie akwarystycznym. Na pierwsze chwile plan mam taki: zalać to wodą, po jednym dniu wsypać opłukany żwir i zasadzić roślinki(żywe). Odczekać 2-3 tygodnie, cały czas przy włączonym filtrze. Po tym okresie wpuścić rybki, oczywiście uprzednio je aklimatyzując. Moje pytania są takie: jakie rośliny wybrać, aby wszystko dobrze rosło bez konieczności stosowania CO2? Ile do takiego litrażu mógłbym wpuścić neonków inessa i otosków przyujściowych? I ostatnie: jak rozplanować rozsadzenie roślin oraz jakie dekoracje zastosować, żeby całość jednocześnie cieszyła oko i służyła rybkom? Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 23 zapytaniami.